Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

ABD yaşamımda Miami serüveni bu hafta başı itibariyle kapanmış ve yeni adresim Savannah ,Georgia olarak değişmiştir. West Marine 'de işim kısa sürmesine rağmen yeni bir iş teklifi sonrası Savannah'a relocation yaptım. Yeni işimle birlikte denizcilik sektörüne bodoslama tam giriş yapmış oldum. Control Union firmasında Port Manager olarak 2 gün önce göreve başladım. Firma Gemilerin Yük, yakıt ve Tekne sörveylerine bakıyor. Tam bir tabirle mevcut limanın sorumluluğundan çok Firmanın sorumluluk alanı olan surveyleri ile ilgili bir pozisyon. 2 sene sonra normal bir pozisyonuma ulaştım. Umarım herkes kendi alanında istediği pozisyona ulaşır ve sevdiği işi dilediğince yapar.

• ⭐⭐⭐

@redsat2000 tebrikler, yeni isiniz hayirli olsun 👏

• ⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Amerika’da Türk denizcisi olmak...

ABD yaşamımda Miami serüveni bu hafta başı itibariyle kapanmış ve yeni adresim Savannah ,Georgia olarak değişmiştir. West Marine 'de işim kısa sürmesine rağmen yeni bir iş teklifi sonrası Savannah'a relocation yaptım. Yeni işimle birlikte denizcilik sektörüne bodoslama tam giriş yapmış oldum. Control Union firmasında Port Manager olarak 2 gün önce göreve başladım. Firma Gemilerin Yük, yakıt ve Tekne sörveylerine bakıyor. Tam bir tabirle mevcut limanın sorumluluğundan çok Firmanın sorumluluk alanı olan surveyleri ile ilgili bir pozisyon. 2 sene sonra normal bir pozisyonuma ulaştım. Umarım herkes kendi alanında istediği pozisyona ulaşır ve sevdiği işi dilediğince yapar.

Hayırlı olsun.
    Amerika'nın en güzel yanı çalışkan insanlar için bütün kapıların ardına kadar açık olması. Birilerinin adamı, yandaşı, partilisi, torpiline ihtiyacınız olmadan çalışkanlığınızın, emeğinizin karşılığını alırsınız.

Bilgi, tecrübe, azim ve çalışkanlık hayalleri gerçeğe dönüştürür.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@redsat2000, içinde söyledi: Amerika’da Türk denizcisi olmak...

yeni isiniz hayirli olsun sayin @redsat2000 🙂

• @redsat2000 Hocam yeni isiniz hayirli olsun! Cok daha iyi mevkilere ulasmaniz dileklerimle 👍

• ⭐⭐⭐⭐

@crazycells @MySea @smartcells @keysnambır çok teşekkür ederim.

• Merhabalar.. Ben Türkiye'de gemi acenteliği yapmaktayım... Amerika da bu meslek için iş imkanı varmıdır ve aylık veya yıllık kazançları yaklaşık ne kadardır. Merak etmekteyim..

• ⭐⭐⭐⭐

@Yasin-Üst gemi acentası olarak çalışmak için tecrübe ve denizcilikle ilgili bölümlerden mezuniyet isteniyor . Tahmini 40000-50000 usd yıllık brüt maaşı var . Ayrıca Limana giriş için Twic kartın olması ve ABD yönetmeliklere hakim olman lazım. En önemlisi akıcı İngilizce sözlü ve yazılı olarak

• @Yasin-Üst Sn. @redsat2000 Yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun. Sizlere bi sorum olacaktı. Türkiye'de çok yüksek maaşla uluslararası gemiler için elemanlar arayan şirketlerin ilanları var. İnternette herkes bunların dolandırıcı olduğunu yazmış. Bu gemilerde çalışmak istiyorum. Sizin bildiğiniz doğru dürüst maaşını veren şirket var mıdır? Bi de hepsi kendi kurslarına gönderip sertifika alınmasını istiyor. Başka kursları kabul etmiyorlar. Oysa daha uyguna başka kurs bulabiliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐

@Utopya Oncelikle bu tip Sirketlere basvuru yapmanizi tavsiye etmem. Sizin denizcilikle ilgili mezuniyet durumunuz, daha once gemide calistiniz mi, ehliyetiniz ve STCW belgelerinizin durumu gibi bilgilere ihtiyacim var ona gore cevap verebilirim . Ayrica hangi gemi tipi ve ne gorevde calismak istiyorsunuz ?

• @redsat2000 merhaba türkiyede green card bekleyen 26 yaşımda bir gencim, 18 yaşımdan beri liman içi yolcu gemilerinde çalışıyorum gemici- usta gemici seviyesine yükseldim şu an stcw (1. zabit) sınavına çalışıyorum liman içi ehliyet alabilmek için. fakat kurs ile birlikte GOC da alacağım. aynı zamanda açık üniversiteden lojistik okuyorum son bir kaç dersim kaldı bitmesine. amerikada stcw(sınırlı vardiya zabiti)+GOC belgem ile denklik getirebilecek bir belge alabilir miyim? 7 seneden uzun zamandır sigortalı denizci olarak çalışanıyım, bunun bir artısı olur mu? eğitim için açıktan bitirdiğim 2 yıllık bölümün artısı olur mu? yatlarda personellik vs. yapabilirim yada kaptanlık. ingilizcem yeterli değil b1 seviyelerinde. hem ingilizce olarak ilk etapta beni çok zorlamayacak ve çok akıcı ingilizce istemeyecek denizde personel-kaptan vs. olarak iş imkanım olur mu? eğer olursa bu hangi dalda olur yat-romorkör-şehir içi yolcu taşımacılığı vs. teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐

@ht-captain Oncelikle iyi seneler. Su an bahsettiginiz Özelliklere göre yatta çalışmak uygun olur. İç hatta veya ABD bayrakta çalışmamız Vatandaşlığa kadar çok zor. Uscg regülasyona göre uygunluk belgesi ve ABD gemi adamı cüzdanı alamıyoruz. Ben dahil herkes vatandaşlığı bekliyoruz. Yabancı bayrak Miami bölgesindeki yatlarda çalışmaktan başka alternatif yok . MCA ehliyet ve sertifikaları temin edebilirseniz rahat iş bulabilirsiniz. Diplomanızla Lojistik işlerine de başvurun derim . Duruma göre hareket edersiniz .

• @redsat2000 öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. greencard olmasına rağmen abd bayraklı teknelerde çalışamamamızın nedeni nedir? biraz anlatır mısınız? kendi kağıdıma denklik olarak mca nasıl alacağım? orada sınava mı girmem gerekiyor yoksa okula mı yazılmam gerekiyor. dünyadaki tüm kaptan ehliyetleri birbiri üzerinde geçerli diye biliyorum ben (adb gibi ufak belgeler hariç). bütün planım kaptan veya denizcilik üzerine orada olmam üzerineydi şu an baya üzüldüm. liman içi kaptan (s.v.zabit)+goc green card olmasına rağmen nasıl geçersiz sayılıyor inanın anlam veremiyorum. benim ingilizcem henüz lojistikle alakalı bir departman işine girip çalışacak kadar yeterli değil. tekne-gemi-yat romörk istememin nedeni dilimi daha az kullanacak olmam orda.

• ⭐⭐⭐⭐

@ht-captain ABD bu konuda sistemi farklı işliyor. Kendi denizcilerini koruma yasası var. Bu açıdan uluslararası ehliyeti iç sular ve ABD bayraklarda kullanmazsınız . Mca için İngiltere’de eğitim almanız lazım. Competance ile uygunluk vermiyorlar. ABD de bir tek 100 grt Amatör denizci belgesi alabilirsiniz . Yada 200 grt towing master ehliyeti. Üzgünüm gemilerde bir tek yabancı bayrakta olabilir . Oda Green kart ülkede kalma prosedürünü yerine getirmenizde sıkıntı yaratabilir. Denizcilik harici normal bir iş için plan yapın derim.

• @ht-captain Merhaba, sakıncası yoksa hangi denizcilik şirketindesiniz? Yani epey zamandır çalıştığınıza göre güvenilir bir şirket diye düşündüm.

• @utopya şirket ismi vermem doğru olmaz ama çok bilindik bir şirket özel sektör.

• @redsat2000 anladığım kadarıyla benim denizcilik işi iptal oldu hayaller suya battı. teşekkür ederim. peki marinada çalışan personel veya palamar veren görevlilerde çalışabilir miyim?

• ⭐⭐⭐⭐

@ht-captain, içinde söyledi: Amerika’da Türk denizcisi olmak...

@redsat2000 anladığım kadarıyla benim denizcilik işi iptal oldu hayaller suya battı. teşekkür ederim. peki marinada çalışan personel veya palamar veren görevlilerde çalışabilir miyim?

@Ht-captain Marinalarda deckhand olarak çalışabilirsin. Bilgin ve deneyimin kuvvetli ise West Marine firmasinda da olablir. Ancak bilgi seviyen cok iyi olmasi lazim en ince detayina kadar. Şuan çalıştığım firma Surveyorlük Firması Control Union . Çalışmanızı tavsiye etmem . Mesaj ile durumu anlatabilirim. Buradan anlatmak sıkıntılı olabilir. Port Manager olarak görev yapıyorum. İş Denizcilikle çok az alakalı . Türkiye’de iyi firmalarda gemide ve Karada Üst düzey yönetici olarak çalıştım. 30 senelik denizcilik geçmişim var.

• mesajdan anlatabilirsiniz bende tecrübelerinizden yararlanmış olurum miami beach da suntex marina ya baş vurdum zaten cv attım dockhand olarak fakat green cardım yok. işleyiş nasıl ilerler firma beni isterse green cardsız da çalıştırabilir mi? gerekli izinleri alabilir mi? green cardım çıktığında aynı şekilde kalıcı olacağımı bildirdim. birde dockhand tam olarak görevi nedir bizim buradaki marina görevlileri palamar verip alır yatlara yardımcı olur abd de dockhandler ne şekilde ortalama saatlik kaç maaş ile çalışıyor, bilginiz var mı?

• ⭐⭐⭐⭐

@ht-captain Suntex marinaya Bir is plain uzerinden mi basvurdunuz. Yoksa yankizca Cv mi gonderdiniz. Green card ve SSN olmadan ise baslayamazsiniz . Abd de cogu firma sponsor olarak sizi ise almiyor. Deckhand palamar gorevi . Maas konusu is ilaninda mutlaka bahseder . Indeed linkedin ve glasdoor ise alim internet siteleri uzerinden islere bakmanizi tavsiye ederim. . Dedigim gibi her halikarda green card mutlaka lazim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |