Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

• Merhaba kardeşim Eylül 2022 sonunda şirket ortağı ile birlikte Ankara'da B1-B2 vize görüşmesine girdi, ortağı başka bir konsolosluk görevlisi ile görüşme yapıp vizesini aldı. Kardeşim ise ap ye bırakılmıştı kardeşim ve ortağının seyahat geçmişleri birbirlerine çok yakın, genel olarak profilleride benzerdi. Neyse ap ye kaldığını anlayınca B1-B2 vizesi için bir danışmanlar çalışman faydalı olur tavsiyeme uyup başvuruda yardımcı olan danışmana (bu kişinin kim olduğunu bilmiyorum, sormadım da, aslında tavsiye ettiğim sosyal medyada ün yapmış geçmişte konsoloslukta çalıştığını vurgulayarak pr nı yapan kişiydi. Ama bu kişiye maalesef ulaşamamış genel bir sorun sanırım, kendi danışmanını nereden bulduğunu bilmiyorum ama o zamanlar @denizci10 beyden haberim olsaydı ulaşılabilirliğinden ve forumda aktif olduğundan kendisini önerirdim.Neyse AP ye kalınca danışmanından destek istedik ama karşı taraftan o kadar hızlı bir geri dönüş alamayınca, Ap konusunda ben yardımcı olmak istedim. Ds-5535 formunu beklemeye başladık ama formun soruları bir e-mail olarak geldi(bu aşamada sn. @gucarslan beye güncel form isteniş yönteminde değişiklik olup olmadığını sordum, süreçteki yardımları için kendisine ayrıca teşekkür ederim) . E-maili aynı şekilde cevaplayıp geri göndermemiz istendi bizde çok fazla geç kalmadan istenen bilgileri doldurup geri gönderdik ve beklemeye başladık.E-mail ulaştığına dair bir kaç gün içinde bize cevap geldi. Beklemeye başladık bir süre sonra durumumuzu soran 2 ya da 3 e-maili belirli aralıklarla attık. Bu sorgu e-maillerine bir cevap alamadık. Ve sonunda 29 Kasımda pasaportlarımızı istediler. 1 Aralık gibi ptt ile evrakları gönderdik, evraklar 5 Aralıkta konsoloslukğa ulaştı. Kardeşim biraz sabırsız devamlı mevcut durumu soruyor bu arada. Neyse çok şükür bugün approved yazısını gördük.
    Bu süreçte şimdiye kadar konuyla ilgili yazmamın sebebi kardeşimin sürecine her hangi bir sebeple olumsuz etki etmemek adınaydı. Bekleyenlere bol sabırlar diliyorum. Umarım kısa sürede approved /issued yazısını hepimiz ceac sorgulamalarında görebiliriz. Bu arada eksik evrağı gönderirken bu başlığın ilk iletisindeki talimatlara uymak yeterli

• ⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana teşekkür ederim sözleriniz için.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana Hayırlı uğurlu olsun. Olumlu sonuçlanmasına sevindim.

• @Muhtaradana Hayırlı uğurlu olsun. Umarım bekleyen herkesin 2 aydan fazla sürmez.

• 3 yıl sonunda idari işlemim bitti 10 yıllık vize basılı olarak pasaportum elime ulaştı 2032 kadar vize sürem yani idari sürede geçmiş 3 yıl sayılmamış vize başlangıcı güncel tarih

• ⭐⭐⭐

@Quaresmarda hele şükür bitmiş,hayırlı olsun vizeniz sabrınıza hayran kaldım.

• @Quaresmarda tebrikler. Uzun bir sürecin mutlu sonla bitmesi cok sevindirici. Darısı bizlere.

• @Muhtaradana pasaportu bugün teslim aldık. Pasaportun annotation kısmında AP bitiş tarihi ve CLERANCE RECEIVED yazısı var.Bu yazının olmasını bekliyorduk ama çok şükür isim, soyisim veya başka bilgide hata yok.

• ⭐⭐⭐

@Muhtaradana kardeşinizin vizesi hayırlı olsun, gözünüz aydın 🎉

• @gucarslan Merhaba üstadım apye kalmıştım ama bugün benden ds-260 formunu tekrar doldurmam gerektiğini belirten bi email aldım bu ne demek oluyor zaten doldurmuştum ben bunu.!

• @Hormek ilk defa formun tekrar doldurulması istendiğini duyuyorum. Formunuzda mevcut durumdan farklı bir bilgimi var güncellemenizi istiyor olabilirler mi? Tam metni bizimle paylaşırmısınız. Formunuzu açmışlar mı bu arada onada bakalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek formdan kastınız DS5535 olabilir mi ya da DS260 formunu tekrardan submit etmenizi mi istediler, açtıkları için?
    gönderdikleri maili kişisel bilgilerinizi çıkartıp paylaşır mısınız rica etsem?

• @gucarslan Dear Sir/Madam,​ ​ ​
    Please​ resubmit the DS-260 application form​ as​ the form is in re-opened status.​ ​ As​ the form​ is​ in re-opened status​ please make sure you update​ your information on the form (including passport, employment, education, and travel information) before you​ resubmit the form. As the application form is in re-opened status, please resubmit the form​ even if​ the information is up to date and no changes are required.
    You may re-enter your DS-260 form from this link:​ https://ceac.state.gov/ceac/.

Sincerely,​ ​

Immigrant Visa Unit

• @Muhtaradana Evet formu açmışlar ben daha detaylı bilgi vererek doldurdum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek tahmin ettiğim gibi, değişmiş ya da güncellemeniz bilgler olabileceği için formunuzu açmışlar.
    eğer değişmesi gereken bilgiler varsa bunları güncelleyip tekrardan submit edin. yoksa da direkt submit edip bırakın..
    form açık kaldığı sürece vizenizi basamazlar çünkü.

• @gucarslan O zaman vize basımı yakındır demek doğru olur mu?(ds260 doldurup submit ettim)cevaplarınız için teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Hormek muhtemelen evet.
    ama yine de onlardan gelecek dönüşleri bekleyelim biz 😉

• @gucarslan Teşekkür ederim büyük ihtimal lise diplomama takıldılar çünkü aslını kaybettim ayrıca lise açık öğretim kayıt başlangıcımın tarihinden emin değilim bulamadım sadece mezun olduğum tarihten eminim onu yazdım.Açık öğretim Atatürk üniversite kaydım var ama bu yaz silindi onuda belirttim tarihleriyle beraber İNŞAALLAH tatmin olurlar.

• @gucarslan Abicim liseye kayıt tarihime takılırlar mı aslını bulamadım o yüzden edevletten çıktı aldım üniversite transkriptide mülakatta sunmuştum sence bu sebeplerden ret yer miyim?

• @SUV2019 3 ekimde AP ye kaldım 30 Kasımda güncelleme olunca mail attım, 3 aralık ilk iş günü cevap yazıp pasaportu gönderin dediler. 8 aralıkta ellerine ulaştı. 12 aralıkta Refused den AP ye güncellendi. aynı gün approved oldu.14 aralıkta issued olup pasaportu kargoya verdiler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |