Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

[Arşiv] Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@A-Samoglu, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@A-Samoglu, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crazycells, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@crown, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çocuğumuz 18 yaşından veya 21 yaşından büyük ise doldurmaya bilgilerini gerek yok herhalde? Ya da katılmak istemiyorsa?

21 yasindan buyukse zaten isteseniz de ekleyemiyorsunuz (form izin vermiyor).

ABD'ye gitmeyip isteyip istememek bir kriter degil maalesef, ABD'ye goc etmeyeceklerse dahi eger 21 yasindan kucuk ve bekarlarsa eklemeniz gerekiyor. Eger secilirseniz Green Card almalarina gerek yok, ama basvuru formuna eklenmesi gerekiyor.

Annem ve ya babam başvurusuna beni eklemeleri lazım diye biliyorum ben mesela yaşım 34

hayir, sizi ekleyemezler. Sadece cocuklar ekleniyor, 21 yas ustu gocmenlik kanunlarina gore cocuk kabul edilmiyor. Biyolojik olarak hala annenizin babanizin cocugu olsaniz da, gocmenlik kanunlari nazarinda onlarin cocugu degilsiniz 🙂

Eklenmeli diyen arkadaşlar oldu forumda , bilgi için teşekkür ederim. Saygılar

hayir, zaten isteseniz de ekleyemezsiniz. 21 yas ustunun eklenmesine form da izin vermiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@babazor, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kısmetse Şubat-Mart gibi ikinci çocuğumuzu bekliyoruz. Başvuru esnasında bu konu ile ilgili herhangi bir veri girişi yapabileceğimiz bir sütun bulunmuyor diye biliyorum. Bu yılın talihlilerinden olursak nasıl bir yol izlemeliyiz?

Basvuru gunu bilgileriniz neyse o sekilde girmelisiniz 👍

Sadece dogmus cocuklari yazmaniz yeterli, digerlerini sonradan surece ekleyebilirsiniz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rice-clark, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

@Muhtaradana @waterman Yorumlarınız için çok teşekkürler, bende bunun uydurma olduğunu düşünenlerdenim ama işte kafada hep soru işareti kalıyor beş sene boyunca kazanamayınca 🙂

evet, o bilgileri dikkate almayin. bu araci kurumlar sizi korkutmaya ve basvuruyu tek basiniza yapamayacaginiza sizi inandirmaya calisiyorlar sadece, yaptiklari tum aciklamalar buna yonelik yaniltici aciklamalar...

• İyi geceler,başvuru yapmadan aklıma bir şey takıldı yardımcı olursanız sevinirim.Ben şu anda lise mezunu,Açık Öğretim Ön Lisans programından kaydını sildirmiş ve de Örgün Öğretim Lisans Programı Öğrencisiyim(Aktif) bu durumda eğitim durumu olarak hangisini seçmeliyim?DV-2023'e başvururken Açık Öğretim Ön Lisans programında kaydım duruyordu ve gene aktif Lisans öğrencisiydim fakat Lise Mezunu olarak seçmiştim acaba yanlış olduğu için mi seçilmedim?Teşekkürler.. @crazycells

• @burakcan seçilmeme sebebiniz kurada çıkmamanız. Oradaki bilgilere göre kura çekilmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakcan, içinde söyledi: Ücretsiz DV2024 Green Card Çekiliş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İyi geceler,başvuru yapmadan aklıma bir şey takıldı yardımcı olursanız sevinirim.Ben şu anda lise mezunu,Açık Öğretim Ön Lisans programından kaydını sildirmiş ve de Örgün Öğretim Lisans Programı Öğrencisiyim(Aktif) bu durumda eğitim durumu olarak hangisini seçmeliyim?DV-2023'e başvururken Açık Öğretim Ön Lisans programında kaydım duruyordu ve gene aktif Lisans öğrencisiydim fakat Lise Mezunu olarak seçmiştim acaba yanlış olduğu için mi seçilmedim?Teşekkürler.. @crazycells

"some university courses" olarak secebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@burakcan Henüz mezun olmadığınız için "Some University Courses" seçmeniz gerekiyor. En az lise mezunu olmanız yetiyor ama olur da istenir diye elinizde üniversiteden alınmış kimlik belgesi, öğrenci belgesi, transkript gibi belgeler bulunsun.

• Referenced by  Programmer Programmer 

• Merhaba,
    Bu sene saymadığımız sayıda ki başvurumuzun inşallah sonuncusu. Ben ayrı eşim ve kızım ayrı fotoğrafçıda üstüne basa basa greencard fotoğrafı diyerek dijital foto çektirdik. Mailimize atıldı. Eşim bugün farketti ki fotoğrafta kırpma var. Stüdyoyu aradığında arkaplanı beyaz yapmak için fotoşopla işlem yapıldığı söylenmiş. Biz hep yapıyoruz demiş. Bende kendi fotoğrafımı kontrol ettiğimde benimkinde de oynama olduğunu fark ettim. Biz bu sene riske atmamak adına yeniden fotoğraf çektireceğiz ama sizin bu hususta ki görüşlerinizi merak ediyorum. Resmi sitede oynama yapılmaması gerekir diyor. Bazı forumdaşlar ütüyle çekilen fotoğrafların elenmediğini iddia etmiş. Kıdemlilerden bilgi rica ediyorum. Teşekkürler 🙏

• @Muhtaradana çok teşekkürler cevabınız için, içimi rahatlattınız 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@merhys Merhaba, fotoğrafçılardan çektirecekseniz eğer beyaz perdesi olan birini tercih edin. Önceden sorun beyaz perdeniz var mı diye. Beyaz perdesi olan birini bulursanız, fotoğrafların hiç oynanmamış ham halini ısrarla alın. CD veya flash bellek ile alabilirsiniz. Daha sonra idphoto4you sitesinden kendiniz kırpabilir ve kullanabilirsiniz.
    Ya da fotoğrafları evde kendiniz çekebilirsiniz.
    Green Card Çekilişi için evde nasıl fotoğraf çekilir?

• Herkese Merhaba, eşimle ayrı evlerde yaşamaya başladık. Boşanma sürecini başlatmadık. Onun bir oğlu, benim bir oğlum var. İkisi de farklı kişilerden. Yine de başvuruma onun oğlunu ve yasal olarak eşim olduğu için onları da eklemeliyim. Değil mi? D260 formu sırasında bir değişiklik olursa, değiştiririm. Doğru anlamışım değil mi? Teşekkürler

Ve acaba bugün kaçta açacaklar..dındındırındırın, heyecanlıyız!

• Entry period
    Applicants must submit entries for the DV-2024 program
    electronically at dvprogram.state.gov between 12:00 pm (noon), Eastern Daylight
    Time (EDT) (GMT-4), Wednesday, October 5, 2022, and 12:00 pm (noon),
    Eastern Standard Time (EST) (GMT-5), Tuesday, November  8, 2022.  Do not wait
    until the last week of the registration period to enter as heavy demand may result
    in website delays.  No late entries or paper entries will be accepted.  The law allows
    only one entry per person during each entry period.  The Department of State uses
    sophisticated technology to detect multiple entries.  Submission of more than one
    entry for a person will disqualify all entries for that person.

Her sene olduğu gibi bizim saatimiz ile 19.00'da açılacak. Bol Şanslar.

• ⭐⭐⭐

@caligirl Şuan resmi olarak var olan bilgilerinizi girmek zorundasınız. Daha sonra boşanırsanız eğer mahkeme evraklarını mülakata götürüp sunabilirsiniz.

• @Programmer teşekkürler.

• 18 yaşındayım ve lise mezunuyum. Kendim için ayrı, Annemle babam için ayrı başvuru yapabiliyor muyum?

• Merhabalar,
    Bu yıl ilk defa başvuru yapacağım o nedenle bir konu hakkında merak ettiğim bir soru var. Forum içinde aradım ama cevabı bulamadım.

• Sosyal hizmetler ön lisans mezunuyum. Daha sonra Grafik tasarım üzerine eğitim aldım ve üniversite onaylı sertikam var e devlette de işlendi. Uluslararası sertifikamıda aldım. Başvuru yaparken mesleğimi ne olarak göstermeliyim sosyal hizmetler mi yoksa grafik tasarım mı ?
      Meslek SPV leri araştırdım grafik tasarım mesleğinin spv puanı daha yüksek. Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen 🙏🏻
      Hangi meslek üzerinden başvuru yapıyor olmak önemli? Herhangi bir diploman olması yeterli mi oluyor. Şimdiden teşekkür ederim. Herkese boş şanslar.

• Merhaba öncelikle forumda yeniyim herkese bol şans dilerim. Benim sorum az önce https://dvprogram.state.gov/ sitesine ömrümde ilk defa tıklamış olmama rağmen

Thank You!

The entry period for the DV-2023 Diversity Visa Program was between October 6, 2021 and November 9, 2021. Entries are not being accepted at this time.
    DV Entrant Status Check
    2023 Entrant Status Check

DV-2023 Entrants may enter their confirmation information through the link below starting at noon (EDT) on May 7, 2022. The DV-2023 registration period opens on October 6, 2021, and closes on November 9, 2021. DV-2023 Entrants should keep their confirmation number until at least September 30, 2023.
    2022 Entrant Status Check

DV-2022 Entrants have until September 30, 2022 to check the status of their entry through this website. The DV-2022 registration period was from October 7, 2020, until November 10, 2020.

Click the link below to check DV-2023 and DV-2022 Entrant Status.
    Check Status

Böyle bir anasayfa görüyorum. Benden başka bu sayfayı görüntüleyen var mı? Teşekkürler..

• @WALKERS27 başvurular başlamadı henüz herkes bu ekranı görüyor.

• ⭐⭐⭐

@WALKERS27 Bu sayfa her zaman var. Thank you yazısı başvurular başlayınca kaybolur ve bitince tekrar çıkar. Bir dahaki başvurular başlayıncaya kadar orada bekler 🙂

• ⭐⭐⭐

@polatcbk Evet , şartları sağlayan herkes için ayrı ayrı başvuru yapabilirsin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |