├ťyelik olu┼čturma ve foruma giri┼č konusunda sorun ya┼čayan ├╝yelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email g├Ânderebilirler!

­čç║­čçŞ Vize Bulteni - Aktif(Current) Olan ve Mulakat Tarihi Verilecek Dosya(Case) Numaralari

• ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

@dnzozdm as─▒l talihli sizmisiniz? E─čer ├Âyleyse ya m├╝lakat g├╝n├╝ne kadar lise mezunu olmals─▒n─▒z, yada kabul g├Âren meslek kodunun kriterlerini yerine getirmelisiniz
    Ayr─▒ca bu konuda son s├Âz m├╝lakat─▒ yapaca─č─▒n─▒z konsolosluk g├Ârevlisinin

isterseniz sorunuzu a┼ča─č─▒da bu konu ile ilgili sorunuza cevap verilen ilgili ba┼čl─▒kta sorun

@crazycells, i├žinde s├Âyledi: Green Card ├çekili┼či Ba┼čvuru ┼×artlar─▒

Vizeyi alabilmek i├žin,

• lise veya dengi bir e─čitim g├Ârm├╝┼č olmal─▒s─▒n─▒z (12 y─▒ll─▒k ilk, orta ve lise e─čitimini veya denkli─čini tamamlam─▒┼č olmal─▒s─▒n─▒z)

VEYA

• son 5 (be┼č) y─▒l i├žinde e─čitim, deneyim veya uzmanl─▒k gerektiren bir i┼čte en az 2 (iki) y─▒ll─▒k bir i┼č deneyimine sahip bulunmal─▒s─▒n─▒z.

E─čitim Durumu ┼×art─▒

• T├╝rkiye'de lise veya dengi e─čitim kurumlar─▒ndan mezun olman─▒z ve m├╝lakat g├╝n├╝ diploma sahibi olman─▒z, vize alman─▒z i├žin yeterlidir.

• E─čer m├╝lakat g├╝n├╝ ├╝niversite ├Â─črencisiyseniz, okuldan alaca─č─▒n─▒z bir ├Â─črenci belgesi ve transcript yeterlidir.

• E─čer ├╝niversite mezunuysan─▒z, ya da master ve doktora gidi dereceleriniz varsa bu diplomalar─▒ da g├Âstermeniz yeterli olacakt─▒r.

• M├╝lakat g├╝n├╝ sadece en ├╝st e─čitim seviyesine ait diploma yeterlidir.

• Ankara ABD Konsoloslu─ču'nda 'A├ž─▒k Lise' diplomalar─▒ da lise dengi kabul edilmektedir. Dolay─▒s─▒yla daha ├Ânce liseye ba┼člam─▒┼č ama bitirmemi┼č ki┼čiler, a├ž─▒k liseyi bitirip bu diplomayla ├žekili┼če kat─▒labilirler.

Mesleki Deneyim ┼×art─▒

Meslek deneyimlerinin yeterlik ve denkli─čini belirlemek i├žin Birle┼čik Devletler ├çal─▒┼čma Bakanl─▒─č─▒'n─▒n O*Net veri taban─▒ kullan─▒lacakt─▒r. O*Net OnLine veri taban─▒ i┼č tecr├╝belerini be┼č i┼č alan─▒na (job zone) b├Âlm├╝┼čt├╝r. ├çal─▒┼čma Bakanl─▒─č─▒ web sitesinde bir├žok meslekten bahsedilmi┼č olsa da sadece belli meslekler kura program─▒na kat─▒l─▒m i├žin uygundur. Mesle─činize dayanarak kura program─▒na kat─▒lmak istiyorsan─▒z, son be┼č y─▒l i├žinde, veri taban─▒nda i┼č alan─▒ (job zone) 4 veya 5 olan, ve ├ľzel Mesleki Haz─▒rl─▒k seviyesi (Specific Vocational Preperation ÔÇô SVP) 7.0 veya daha y├╝ksek olan bir meslekte, en az 2 (iki) y─▒ll─▒k bir i┼č deneyimine sahip olmal─▒s─▒n─▒z.

E─čer e─čitim durumu ┼čart─▒n─▒ sa─člam─▒yorsan─▒z yani lise veya daha ├╝st bir e─čitim seviyesinde diploman─▒z yoksa, yapt─▒─č─▒n─▒z mesle─čin program ┼čartlar─▒na uygunlu─čundan emin olmal─▒s─▒n─▒z. Bunu kontrol etmek i├žin;

adresinden kendi mesle─činizin sayfas─▒n─▒ bulmal─▒s─▒n─▒z. ─░ngilizce seviyeniz yeterli de─čilse ─░ngilizce bilen bir arkada┼č─▒n─▒zdan yard─▒m alabilirsiniz veya sayfay─▒ web browser'─▒n─▒zdan T├╝rk├že'ye ├ževirip arama yapabilirsiniz. Kendi yapt─▒─č─▒n─▒z i┼či en iyi anlatan mesle─či bulduktan sonra meslek sayfas─▒nda a┼ča─č─▒daki ├Ârnekte g├Âr├╝ld├╝─č├╝ gibi 'Job Zone' ba┼čl─▒kl─▒ b├Âl├╝m├╝ bulmal─▒s─▒n─▒z. Bu b├Âl├╝mde bulunan Title k─▒sm─▒nda Job Zone Four veya Job Zone Five yaz─▒yor olmal─▒, ayr─▒ca en alttaki SVP Range ise 7.0 veya daha y├╝ksek bir say─▒ olmal─▒.

A┼ča─č─▒daki ├Ârnekte de g├Ârebilece─činiz gibi ├žiftlik y├Ânetici ve i┼čletmecileri i┼č alan─▒ d├Ârt ve 7.0'dan y├╝ksek SVP puan─▒ ile Green Card ├çekili┼č ┼×art─▒n─▒ yerine getirmektedir.

Summary Report for: 11-9013.02 - Farm and Ranch Managers

alt metni

• ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

Vize B├╝lteni
    ABD D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ Vize B├╝lteni sayfas─▒

Vize b├╝lteni, D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ ve ─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒ ortakl─▒─č─▒yla haz─▒rlan─▒p her ay─▒n 15'ine do─čru resmi sitede yay─▒mlan─▒r. Bu bakanl─▒klara ba─čl─▒ NVC, KCC ve USCIS aras─▒ndaki ileti┼čimden dolay─▒ yay─▒n tarihinde gecikmeler ya┼čanabilir.

Bu yay─▒nda, Aile Sponsorlu G├Â├žmenlik, ─░┼č Sponsorlu G├Â├žmenlik ve ├çe┼čitlilik (├çekili┼č) Vizesine dair kota ve s─▒ra bilgileri yer al─▒r.

Her ay yay─▒mlanan vize b├╝ltenine ABD D─▒┼či┼čleri Bakanl─▒─č─▒ Vize B├╝lteni sayfas─▒ndan ula┼čabilirsiniz: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin.html

• [[moment:time-duration, 0]]
    [[calendar:every_month]]

• @Muhtaradana Merhaba vir├╝s nedeniyle g├Âr├╝┼čmeler ask─▒ya al─▒nm─▒┼č diye duydum. Siz m├╝lakat─▒ yapt─▒n─▒z m─▒ acaba? Te┼čekk├╝rler, bol ┼čanslar

• ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

@Ebru-Sahin hay─▒r maalesef m├╝lakat tarihi hen├╝z alamad─▒k, hem konsolosluklar─▒n 20 mart itibariyle t├╝m d├╝nyada rutin vize i┼člemlerine ara vermesi hemde daha sonras─▒nda 22 nisanda gelen executive order kararlar─▒ sonucu haziran ay─▒nda olmas─▒n─▒ bekledi─čimiz m├╝lakat─▒m─▒z─▒ ger├žekle┼čtiremedik, ┼ču anl─▒k executive order kararlar─▒n─▒n durdurulmas─▒n─▒ ve konsolosluklar─▒n tekrar rutin vize i┼člemlerine ba┼člamas─▒n─▒ bekliyoruz, sorgunuz i├žin te┼čekk├╝r ederim

• Vize b├╝lteninin bu g├╝nlerde a├ž─▒klanmas─▒ gerekmiyor muydu ?

• ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

@islek evet e─čer bu ak┼čam 23 gibi yay─▒nlanmazsa, b├╝y├╝k ihtimalle pazartesiye kalm─▒┼čt─▒r

• @Muhtaradana te┼čekk├╝rler. En az─▒ndan kazanan ki┼či say─▒s─▒n─▒ g├Ârebilirsek k─▒smen CN i├žin yorum yapabiliriz. Davalar ile ilgili bir geli┼čme var m─▒?

• ÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉÔşÉ

@islek evet bu ├žok iyi bir veri olacak ben lahsen 60-75 bin aras─▒ toplam se├žilen ki┼či say─▒s─▒ bekliyorum, umar─▒m daha d├╝┼č├╝k ├ž─▒kar bu say─▒lar

Bu arada dava ile ilgili son geli┼čmeleri ilgili ba┼čl─▒kta payla┼čt─▒mÔČç´ŞĆ

Trump'─▒n G├Â├žmenlik ve ├çal─▒┼čma Vizelerini Y─▒l Sonuna Kadar Durdurma Karar─▒ (Haziran 2020) https://yesilkartforum.com/forum/post/153593

• Arkada┼člar videoyu payla┼č─▒rsak ne kadar ├žok sesimizi duyurursak o kadar etkili olur

https://twitter.com/abdelazizabd/status/1283992467809935360?s=21

Benzer Ba┼čl─▒klar

Forum kurallar─▒na uymayan veya forum d├╝zenine ayk─▒r─▒ davranan ├╝yeler uyar─▒lmadan forumdan ├ž─▒kar─▒labilirler. ├ľzellikle gereksiz yeni ba┼čl─▒k olu┼čturacaklar─▒n dikkatine!

├çevrimi├ži Kullan─▒c─▒lar

37

17.2k
Users

3.5k
Topics

244.4k
| | | |