Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kturkay California içinde söyledi:

California Whatsapp Turkish group var mı ? varsa özelden ekleyiniz. tşk.

SF bolgesi icin var. Numaranizi gonderin, ilgili arkadaslara ileteyim.

• california sanctuary state birde 🙂 kaçakların bir numaralı uğrak noktası.Los angeles yaşamak için kötü bir yer imkanınız varsa valley de yaşayabilirsiniz.California ya geleli 6 ay oldu ama şimdiden buradan kaçma planları yapmaya başladım Oregon Montana gibi gerçek amerika state leri constitutional haklara önem veren yerlere gidesi geliyor insanın ama işimden dolayı los angeles a bağımlı gibiyim malesef.

• @padmesky Çok başarılı bir açıklama elinize sağlık...

• Merhabalar,
    Los Angeles'te yasiyan arkadaslardan detayli biraz daha bilgi alabilirmiyiz?
    Aslinda merak ettigim; bekar olarak nerelerde yasanir? Hangi bölgede veya mahallede uygun fiyata ev kiralanir? Hangi bölgeler tehlikelidir ve uzak durulmasi lazim? Nereler pahali nereler ucuzdur ? yasamak icin en ideal semti veya bölgesi (ev kirasi, market, alisveris. restaurant vb..) neresidir?

Tesekkurler.

• @crazycells rica etsem beni de ekletebilir misiniz ? Biraz uzagiz biz ama en azindan ne oluykr cevremizde bilgimiz olur

• Selamlar @tissi , Austin'de hayat nasıl memnun musunuz? Hala CA'ya taşınma planınız var mı yoksa vaz mı geçtiniz? Ben Ankara'dayım yıl sonu gibi Austin düşünüyorum. Antalya'dan sıcak dediğiniz için sıcağı biraz düşündürüyor. Siz denediniz... eğer hala CA düşünüyorsanız ben Austin'e gelmeyip direkt CA'ya gideyim. :)) Zamandan ve masraftan tasarrufum olur.
    San Francisco falan pahalı yerler ama ben San Diego'yu sevmiştim orada yaşayabilirim.. Bana düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

• @murat-taskin aslinda biz de san diego yu cok istiyorduk. fakat simdi burda evlerin durumlarina baktigimda, yani sadece kira degil... soyle aciklamaya calisayim, biz su an yaklasik 120m2 2+2 bir apartmana $1100 veriyoruz, ici de gayet guzel ki burasi austin icin ortalama bi apartman. bundan cok daha iyileri yenileri luksleri vs var. $1500 civarina baya guzel yepyeni bir apartman bulunabilir. Sehre arabanizla ort 20dk(trafiksiz)-35dk(mesai trafigi) mesafeler bunlar. san diego da $1100 a herhangi bir ev bulmak bile zor, vasat bi studyo daire olabilir belki. bizim evin ayarinda bi ev gordugum kadariyla $2000 ki onlar bile bu kadar yeni degil ki dedigim gibi bizim ev cok yeni de degil. yani demek istedigim hem kiralar gercekten yuksek, hem de kosullar da austinde (genel olarak teksasta) cok daha iyi konaklama acisindan. bu bahsettigim rakamlarda baktigim evlerin camlari falan hep demirli san diegoda. burda bir tane bile gormedim. bunlarin da hep bir anlami var...
    kisacasi artik californiadaki islere basvurmuyorum bu aralar. anladigim kadariyla buradaki konforumuzu californiada surdurmek icin austinde kazanilanin en az 2 kati gerekli.
    Austini de cok sevdik su ana kadar, en azindan bir kac yil kalip buranin guzelliklerine doymak isteriz. ama yine de yeterli gelirleri bulursam mutlaka californiada yasamak istiyorum. 2 yil sonra falan olabilir mesela, yani umarim 🙂

• @senay-sirin California içinde söyledi:

@caglaror
    Silicon valleye yakin olan Sacramento gibi daha ucuz bir yerde baslayip, isler rayina oturunca isinize daha yakin bir yere de tasinabilirsiniz. Ikisinin arasindaki mesafe 120 km imis. Hergun gidilmez ama bir sure idare edilir. Yeni eleman alirken local tercih ediyorlardir muhtemelen ama bence northern california oldugu surece yeterince local sayilir. Tabii ben o bolgede yasamadim, Sacramento ya da Fresno yasanabilir yerler mi arastirmak lazim. Davis hem universite sehri hem de yasam kalitesi sacramentoya gore daha iyi gorunuyor.

Ben 4 sene New Jersey'de yasadiktan sonra California'ya tasindim. Burada buldugum is disinda bana burayi guzel yapan hicbir sey yok. Sacramento pismanliktir arkadaslar kiralar uygun ama yasanacak yer degil kalacaginiz evin cok guvenli olmasi lazim burada cok fazla homeless var. Davis daha guzel ve guvenli bir yer ama fiyatlar da ona gore daha yuksek tabiki.

Bu bolgeyle ilgili bana soru sorabilirsiniz. Bay area degil ama daha ic kisimlarda yardimci olabilirim.

• @evrenvetorpil Merhaba, Los Angeles icin yasanabilenecek ve suc orani dusuk bir kac yer ismi soylemeniz mumkun mu acaba? Downtown a cok yakin olmasina gerek yok yeterki guvenli olsun ama orta seviye bir yer bakiyorum. Bekarim, tek yasicam. Private oda da olur studio dairede yani. Eger siz yer söylerseniz craiglist ten bakmak istiyorum. Tesekkurler.

• @evrenvetorpil merhaba. İlk etapta Los Angeles'a giriş yapmayı düşünüyorum. Sizce, İstanbul'da doğup büyüyen ve çalışan birinin, Los Angeles^'ta tek olarak yaşayacak olanlar için tavsiye edilebilecek bir şehir midir? Tavsiye eder misiniz? Hem iş imkanları konusunda hem de ev bulma konusunda tecrübelerinizi paylaşmanız mümkün mü? Los Angeles ve SF'yi genel de IT ve Computer alanında çalışanlar için tavsiye ediyorlar. İş bulma konusunda sizin izleniminiz ve tecrübeleriniz nasıl?
    Teşekkürler.

DV-2019
    Case Number 2XX

• @gkhn-clkkn Keske Los Angeles konusunda yardimci olabilsem. Ic taraflar dedim ama Los Angeles bana arabayla 6 saat uzaklikta 😞 suc oranlarini internetten bulabilirsiniz. google a crime rate los angeles yazin cikan sitelerden bilginiz olur.

• @roccorocco Los Angeles bana epey uzak. Evet SF daha cok teknoloji islerinde calisanlarin gucunun yetebilecegi bir yer 🙂 Orange County i arastirabilirsiniz orada Turklerin yogunlukta yasadigini duymustum. apartmanlara ya da evlere craiglist ten bakabilirsiniz.Ev kiralama siteleri apartments.com craiglist.com ( burada kiralik ev ve is ilanlari da bulabilirsiniz.)
    Ne tur isler aradiginiza bagli bu. Nitelikli is bulmak zaman, emek ve sabir isteyen bir surec. Niteliksiz isler de olur derseniz Orange Countye giderseniz bir suru Turk isletmelerinin yardimci olacagini dusunuyorum.

• Merhaba herkese, ben ve müstakbel eşim San Francisco’ya yerleşmeyi planlıyoruz eğer bir aksilik olmazsa.Amacım hukuk yüksek lisansı yapıp California baro sınavlarına girmek.Zor bir süreç olacağını öğrendim ancak hedefi düşük tutmamak lazım:)Dayım, teyzem ve kuzenlerim orada yaşıyor, öğrencilik ve sınava hazırlık sürecinde dayımın restaurantında çalışmayı planlıyorum.Kendimce detaylı araştırmalar yapmaya çalışıyorum ama San Francisco’da yaşam konusunda tecrübesi olan forum üyeleri varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim ve çok müteşekkir olurum.Hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

• San Fransisco'da yaşayan var mı? Bu şehri tavsiye eder misiniz; iklim, imkanlar, pahalılık vb kriterler açısından? Tek yaşayacak bekar biri için minumum aylık kazanç ne kadar olmalı?

• LA WhatsApp grubu mevcut mu? Geleli üç hafta olmasına rağmen Hawthorne civarını düşünenlere elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• @cosimo Aktif olmayan DV2018 kazananları CA wa grubumuz var ama çok kullanılmıyor maalesef. Daha aktif kullanılan bir grup biliyorsanız bilgi verin, ona üye olalım ileride 🙂 Wa grupları üzerinden anlık bilgi paylaşımı çok işe yarıyor.

• ⭐⭐

"Camp Fire" büyük orman yangını felaketi hala tam olarak kontrol altına alınamadı. SF'de maskeyle geziyor insanlar. 80 ölü, 1000 kayıp gibi rakamlar var. Korkunç...

Umarım bir daha böyle bir felaket yaşanmaz.

• Merhaba San diego ile ilgili bilgisi olan paylaşırsa sevirim.

• ⭐⭐

San Francisco Bay Area'nın artıları ve eksileri üzerine yerlisinden bir değerlendirme... Milyoner değilseniz izlemeden taşınmayın. 🙂

Benzer Başlıklar

• 32
  • 109
  • 1
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.3k

| | | |