Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Geçtiğimiz yıl green card kazandım. ABD'ye giriş-çıkış yaptım. Şimdi tekrar gireceğim ama pasaport sürem doldu. Eylül ayında yeşil pasaport alma hakkım olacak, yeşil pasaport alsam ABD'ye girişte sıkıntı yaşar mıyım? (Bu kişi green card kazanmış ama Türkiye'de devlet memuru diye düşünüp bir sıkıntı çıkarırılar mı diye endişe ediyorum).

• Merak ettim bilen varsa

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mbk hayır girenler var zaten sadece süresi 5 yıl o kadar

• ⭐⭐⭐

@mbk benim bildiğim yeşil pasaportunuzun olması hiçbir sorun çıkarmaz. Zaten yeşil pasaport aktif memur olanlara verildiği gibi, bu hakkı kazanıp (3/1 dereceye düşen memurlar) istifa eden ya da emekli olan memurlara da verilir. Kimse sizin şuan memur olmanıza ya da başka bir iş yapmanıza takılmaz. Sadece vizenizin olduğu eski pasaportunuzu da yanınızda götürün mutlaka

• @mbk ben de bu konuyu sordum geçenlerde, hatta yakınlarda yeşil kart sahibi olup ABD'ye yeşil pasaport ile giriş yapan birkaç kişi (hem forumdan okuyanlar hem de özel mesaj yazdığım) herhangi bir sıkıntı yaşamadıklarını belirtti. Ayrıca artık yeşil pasaportların 10 yıl süreli verileceğini Bakan açıkladı, içiniz rahat olsun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mbk, içinde söyledi: Green Card ile Girişte Yeşil Pasaport Sıkıntı Yaratır mı?

Geçtiğimiz yıl green card kazandım. ABD'ye giriş-çıkış yaptım. Şimdi tekrar gireceğim ama pasaport sürem doldu. Eylül ayında yeşil pasaport alma hakkım olacak, yeşil pasaport alsam ABD'ye girişte sıkıntı yaşar mıyım? (Bu kişi green card kazanmış ama Türkiye'de devlet memuru diye düşünüp bir sıkıntı çıkarırılar mı diye endişe ediyorum).

Hayir sorun olmaz, ABD icin bordo veya yesil pasaport arasinda nerdeyse hicbir fark yok.

• Kendi hakkınız olup yeşil alıyorsanız sıkıntı yok zaten 10 yıl süresi var artık. Üstündeki vize basılı pasaport 10 yıl boyunca geçerli olduğundan ülkeye girişlerde 10 yıl kafanız rahat eder ki zaten düşünceniz varsa 5 yıl sonunda ABD vatandaşı olacaksınız.

Yeşil hakkı olan birinin çocuğuysanız o zaman yanlış hatırlamıyorsam 25 yaşınıza kadar geçerli bir pasaport verecekleri için bir süre sonra pasaportunuz iptal olacak ve bu sefer iki pasaport taşımak zorunda kalacaksınız. 1 tanesi geçerli pasaport, diğeri vize basılı eski pasaport olmak üzere.
    Böyle bir durum varsa bordo pasaporta vize işletmek daha mantıklı bir karar olur gibi. Yine de forumdan arkadaşlar düzeltebilir belki yanlış bildiğim bir nokta vardır.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |