Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Turist vizem 2026 yılında son bulucak. 20 günlüğüne gezmek için amerikaya gitmeyi planlıyorum. Pasaportumun süresi 1 ocak 2023 te bitiyor. Giriş yaparken pasaportumun 3 ay sonra bitiyor olması herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dani27 biliyoruz ki, pasaport süresi abd vizesi işlenirken önemli seyahat ederken değil.

geçerli bir pasaportunuz olduğunda ve girişte döneceğiniz tarihi belirttiğiniz takdirde sorun olacağını zannetmiyorum.
    belirttiğiniz gibi seyahat süreniz 20 gün olacağı için kalan sürede pasaportunuz halen geçerli olacak.
    lütfen yanınızda dönüş biletinizin çıktısını da bulundurun ve sorulduğu takdirde beyan edin.
    iyi yolculuklar.

• çok teşekkür ederim
    iyi günler dilerim

• Bir şey soracağım, herkes vizen de olsa girişte sıkıntı olabilir, sokmazlar içeri vs diyor. Giden varsa söyleyebilir mi acaba gümrükten geçerken ne gibi bir durumla karşı karşıya kaldılar, ya da nasıl zorluk yaşadılar. Yanınızda hangi belgeleri götürdünüz ve otel rezervasyonu yaparak mı gittiniz?

• @tuncayarat Bu her ülke ve her vize için geçerli. Vizenizin olması o ülkeye girişinizi garantilemez. Pasaport kontrolü yapan memurlar her ülkede gerekli görmeleri durumunda sizi bekletebilir ya da deport edebilir. Bu yetkileri mevcut ve gerekli durumlarda kullanmaktan çekinmezler.

Ülkeden çıkacağınıza inanmamaları durumunda ya da herhangi bir ulusal güvenlik durumunda deport edilebilirsiniz kapıda.

• Abd b2 vizesi için başvuru yaptım. 1 yıl sonraya randevu verdi. Fakat benim pasaportumun süresi o zaman dolmak üzere. Yeni pasaport çıkartsam formu güncelleyebilir miyim? Ödemeyi yaptım ne olacak şimdi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |