Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Ankara Konsolosluğu Yeni Binasında Hizmet Vermeye Başlıyor (1 Eylül 2022)

• ⭐⭐ Yasaklı

2009 Mariott otelinin insaatında staj yaparken bu arazi boş bir bayırdı köşede döşü kıllı yanık tenli adamlar kamyondan kavun karpuz satardı .90 li yıllarda ben ilkokuldayken çayirlikti 8 10 tane gecekondusu vardı koyun moyun vardı alt yapı yok gibiydi. Soba kokusundan geçilmezdi. Yagmurda göl olurdu sel akardı oradan. Şimdi karş köşedeki köfteciyide emanetçi yaparlar olur biter. Herşeye ragmen Eski binanın lokasyonu duruşu ve oturaklılıgından çok uzak, Ruhsuz.... Yeni elçilige gelenler Aştiye 45 dakikada otobusle gelip buradan 15 dakika sürer .yavaş yürünürse. maksimum. yürüyebilir. Aynı sekilde Havaalanından çok kolay şekilde aşti ringine binip basitçe ulasabilir

• @Calibraturbo Aldıkları arazi AOÇ( Atatürk Orman Çiftliği)'nin arazisi. Çok karşı çıkanlar oldu hatta Mimarlar Odası itiraz etmişti. Yani yeni konsolosluk binası aslında Atatürk ün alıp hazineye bağış yaptığı bir arazidir.

• @baran-bozdogan bunu bilmiyordum ama malesef hiç şaşırmadım 😞

• ⭐⭐ Yasaklı

@baran-bozdogan abd atatürkü de tanımıyor türkiyenin batı ve dogu sınırını da tanımıyor. biz abd ye parası bilmi irfanı için saygı duyuyoruz başka birşeyi için degil

• @Calibraturbo Milli Savunma Bakanlığı, Gazi Üniversitesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü ne ayrılmıstı o parsel onlar Toki ye devretmişti Tokide sattı Amerikaya.

• Eski binayı da satıyorlarmış.

• Tam inşaatlık bir alandı, sit alanı statüsünden çıkarıp birkaç gökdelen dikerler.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   crazycells crazycells 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |