Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@serdareskici tebrikler, vizeniz hayırlı olsun ve iyi tatiller 🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

@edmond_dantes merhaba sarı kağıt almanız vizenizin reddedildiği anlamına gelmiyor vizenizin basılabilmesi için idari işlem gerektiğiniz anlamına geliyor maillerinize baktınız mı? Konsolosluğun size ek belge istediğine dair bi mail düşmüş mü? Cok fazla ülke gezenlerden de istendiğine şahit olduk maalesef.

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

@edmond_dantes merhaba sarı kağıt almanız vizenizin reddedildiği anlamına gelmiyor vizenizin basılabilmesi için idari işlem gerektiğiniz anlamına geliyor maillerinize baktınız mı? Konsolosluğun size ek belge istediğine dair bi mail düşmüş mü? Cok fazla ülke gezenlerden de istendiğine şahit olduk maalesef.

Keşke böyle olsa ancak bahsettiğiniz GC mülakatları için geçerli bildiğim kadarıyla. B1/b2 vize için verilen ret kağıdında açık bir şekilde itiraz hakkımızın olmadığı ve yeniden form doldurup yeniden ödeme yapıp yeniden bir başvuru/randevu sürecine gitmemiz gerektiği yazıyor.

• ⭐⭐⭐

@edmond_dantes hayır idari işlem bütün vize türlerinde uygulanabilir verdikleri kağıtta yazan İlk cümleyi buraya aktarır mısınız? Veya kağıdı buraya atar mısınız?

• @waterman, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vize Mülakat Deneyimleri

@edmond_dantes hayır idari işlem bütün vize türlerinde uygulanabilir verdikleri kağıtta yazan İlk cümleyi buraya aktarır mısınız? Veya kağıdı buraya atar mısınız?

Fotoğraf yüklemeyi denedim ancak başaramadım. İnternette 214(b) olarak aratırsanız karşınıza çıkacaktır. Zaten sizin bahsettiğiniz durumu yaşayan arkadaşlara “mail gelecek kontrol ediniz” diye bilgi vermiş görevli. Kağıttan aynen yazıyorum. “ABD’yi ziyaret ettikten sonra kendi ülkenize geri dönmenizi zorunlu kılacak bağlara sahip olduğunuzu kanıtlayamamış bulunmaktasınız” “Bugünkü karar geri alınamaz. Ancak, herhangi bir zamanda yeniden başvuruda bulunabilirsiniz. eğer tekrar başvuru yapmaya karar verirseniz, yeni bir başvuru formu doldurmalı, yeni bir fotoğraf yüklemeli ve başvuru ücretini yatırdıktan sonra yeni bir randevu almalısınız. Vize konsolosu ile bir kez daha görüşme yapmanız gerekecek.” Diye devam ediyor.

• @edmond_dantes geçmiş olsun

• Herkese merhaba. B1/B2 vize mülakatım güncel değil fakat burada "pasaport doldurun" yorumları görünce yine de tecrübemi aktarmak istedim. Benim ilk yurtdışı deneyimim Amerika idi, üniversite öğrencisiydim ve hiç bir danışmanlık desteği almadan tüm süreci kendim yürütmüştüm. Buna rağmen sorunsuz bir şekilde boş pasaportla vize almıştım. Dolayısı ile geçmiş ziyaretlerin çok etkisi olduğunu düşünmüyorum. Daha çok sizi burada bağlayan bir şey var mı diye kontrol ediyorlar bence. Okulum devam ettiği için beni tehlikeli görmediler sanırım. Benim mülakatım sırasında yan tarafımda mezun ve henüz askerliğini de yapmamış biri vardı dil okuluna gideceğim dedi, mülakatı çok uzun sürdü ve sonunda reddettiler. Diğer yanımda ise yaşlı bir teyze vardı ona hemen onay verdiler.

• ⭐⭐⭐⭐

@n-cavit ne zaman almıştınız boş pasaportla vizeyi?

• @denizci10 2013 yılında almıştım.

• @historian çok teşekkürler. Kesinlikle bende aynısını düşünüyorum. Planlı bir tatil yapıp oraya gitmek en iyisi. Gidiş sebebiniz nedir diye sorulduğunda "holiday" gibi boş bir cevap vermemek gerekiyor.

@Programmer, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@archix Transkriptine bakılan olmuş mu hiç? Genelde hiç bakılmamış sanırım.
    Bu arada hayırlı olsun.

Yanımda okulumla alakalı 4 belge götürmüştüm hiç birisine bakmadılar bile. Sadece bölümümü sordu o kadar. Yani bu tamamen şans işi fakat ben ABD vizesi için hiç bir şekilde bir belge götürmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Karşınızdaki kişi söylediğiniz her şeyi muhatap alıyor. Bir dosya belgeye bakmadılar bile sadece etkinliğin afişini ben nasıl bir etkinlik olduğunu anlaması için gösterdim. Ben göstermesem ona bile bakmak istemeyeceğine kesinlikle eminim.

• ⭐⭐⭐

@n-cavit 2013 yılındaki veriler ile şuanki veriler arasında inanılmaz fark var. Aradan 10 yıl geçmiş 2013-2015 yılları arasında giden geri dönüyordu şimdiyse gidebilen kalmanın peşinde ve herkes bunun farkında..

• ⭐⭐⭐⭐

@n-cavit tahmin ettim. Şu an yurtdışına çıkmadan vize alma ihtimaliniz yüzde 3 falan çünkü.

• @denizci10 merhabalar, hocam gördüğüm kadarıyla danışmanlık yapıyorsunuz. sizinle bi görüşme şansımız var mıdır? Özelden iletişim bilgilerinizi paylaşabilir misiniz?

• sabah 8.15 randevum için 8.10 da konsolosluk önündeydim.
    güvenlik kontrolünden sonra, pasaport kontrolü ,parmak izi ve görüşme yapıldı. hepsi toplam 1 saat sürdü.

sorular,
    nereye gidiyorsun
    kaç gün kalacaksın
    eşinin vizesi var mı (var, ds formunda belirtmiştim)
    firmanda kaç kişi çalışıyor
    daha önce önce amerikaya gittin mi diye sordu, cevabını bana bırakmadan ohh work and travel dedi ve peşinden vizeniz onaylandı. teşekkür ettim çıktım.

gözlemlerim şu şekilde;
    +randevunuz kaçtaysa erken gitmenize gerek yok. 8.15 için bizi 8.15 de aldılar ilk güvenlikten, arkada 9'da randevusu olanlar vardı muhtemel 9 a kadar sokakta bekletildiler.
    +içeri girerken maske gerekiyor, konsolosluğun karşısındaki marketlerde satılıyor.
    +içeri girerken araba anahtarına izin veriliyor. ( araçla gelecekler için 15 dk erken gelmekte fayda var park yeri için en uygun yer Carrefour otoparkı gibi görünüyor.)
    +çok fazla telaşlı insan gördüm. parmak izinde sol 4 parmak diyor sağ basanlar oluyor. 2 baş parmak diyorlar tek baş parmak basılıyor.
    +görüşmede bütün ingilizce bilgisini döktürmeye çalışanlar var. çok gerek yok bana göre

• forumda görüşmeden önce, türkçe ingilizce sorulacak deniliyordu. bana kimse önden türkçe mi ingilizce mi istersin diye sormadı görevli direkt türkçe başladı ve ingilizcem olmasına rağmen ben hiç düzeltmedim türkçe konuştuk.

özetle sonuç;
    bana göre siz görüşme bankosuna geldiğinizde vizenizle ilgili karar yüzde 80 belli oluyor. size sorulan soruların cevabını zaten karşısınızdaki görevli biliyor tekrar sizden duymak istiyor. x görevli daha kolay vize veriyor y görevli zor veriyor düşüncesi bana göre şehir efsanesi. bu durumun vizenize etkisi belki yüzde 1-2'dir. daha önce herkesin yazdığı gibi netlik önemli. soruya sade cevaplar verebilirsiniz. ne için gidiyorsun dedi, tatil dedim bu kadar. diğer görüşmelerden gördüğüm mülakatın uzaması bana göre red alacaksın demek değil, vize vermek için yeterli neden ve evrak yok bana biraz daha olumlu data paylaşabilirsen yardımcı olacağım havası aldım. bu sebeple görüşmeniz uzun sürüyorsa moral bozup strese girmeyin.

paylaşabileceklerim bu kadar umarım herkese faydası olur, herkes için hayırlısı olsun.

• @tamly53 vizeniz hayırlı olsun.

• @tamly53 hayırlı olsun vizeniz

• ⭐⭐⭐

@tamly53 Ayrıntılar için teşekkürler. Güzel tespitler aslında, Hayırlı olsun.

• Tekrar merhaba sevgili üyeler, 6 ocak 2023 tarihinde eşimle başvurmuştuk ve yalnızca ben b1/b2 onayı alabilmiştim. Geçtiğimiz hafta yeni form doldurup randevu aldım ve 16 mart 2023 tarihinde tekrar mülâkatımız var eşim tek girecek. Bu şekilde eşlerden birinde vize olup başvuru yapan kişilerin tavsiyeleri neler olabilir bizim için.?
    Eşim çalışmıyor, 3.5 ve 7 yaşlarında çocuklarımız var ama onlar bizimle gelmeyecekler, ben iş amaçlı gideceğim eşimde NY’u görmek istiyor. İkimizin de ilk yurtdışı seyahati olacak.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |