Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @TMG Kardeşim olurda birgün ilerde gc çıkarsa aklımda Houston yada Austin var. Oralarda fırtına,tornado,deprem,tusunami riski çokmu?

• @OrlandoGücü , içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

@TMG Kardeşim olurda birgün ilerde gc çıkarsa aklımda Houston yada Austin var. Oralarda fırtına,tornado,deprem,tusunami riski çokmu?

1 Haziran ile 30 Kasım arası fırtına dönemidir Houston"da bu dönem içinde küçükten büyüğe bir çok fırtına ile karşılaşabilirsiniz. Tornado bana hiç denk gelmedi ancak Houston"a yakın birkaç şehirde olduğunu biliyorum. Deprem'de hissedilir derecede olmuyor. Tsunami hiçbir fikr yok. Bu bilgilerin hepsi Houston içindir Austin hakkında da hiç bir fikrim yok.

• Ben bugün göçmen olmayan vize mülakatına girdim; detayları aşağı bırakıyorum gireceklere az da olsa ışık tutsun diye

@sgt-sergey, içinde söyledi: Green Card beklerken Turistik Vizeye Başvurmak

Evet, bugün sabahtan konsolosluğa giderek mülakatımıza girdik. Malesef, başvurumuz reddedildi.

Öncelikle sabah erkenden yola çıktık, trafiğe takılmamak için, bayağı erken gelmiştik (kendi araçlarıyla gelenler için erken gelmek park sorununu ortadan kaldırıyor, yoksa araç park etmek büyük sorun; eğer yetişebilirseniz aşağıda Carrefour var otoparkına bırakıp konsolosluğa yürüyebilirsiniz, gayet yakın) Aracı park edip 2 saatlik bir bekleme sonrasında ilk başvuruları içeri almaya başladılar.

08:15 randevuları alınmaya başladığında ilk biz girdik. Önce üst araması, daha sonra eşya aramasıyla, konsolosluk binasına girdik. Asansörle üst kata çıktığımızda önümüzde bir kişi vardı, üçerli sıralarla alındık içeri. Önce belgelerimizi verdiğimiz masada başvuru belgelerimiz (onay ve talimatlar) pasaport ve fotoğraf istediler. Daha sonra bir bankoya yönlendirip tekrardan pasaport ve fotoğraflarımızı verdik. Görevliler güler yüzlüydü ve yardımcı oldular.

Daha sonra parmak izi alındı ve mülakat sıramızı beklemeye başladık. Sırada bekleyen ''bu kişinin alamayacağı belli'' diyebileceğimiz 2-3 kişi dışında herkesin vizesi onaylandı. 2 banko açıktı, sarışın gözlüklü bir bayan ve siyahi orta yaşlı bir erkek. Sarışın bayan bayağı güler yüzlü ve insanlarla şakalaşarak ve gülerek mülakat gerçekleştiriyordu, siyahi çalışan ise daha resmiydi. Zaten konuşmaları duyuyorsunuz, sorular tek tipti; ilk soru neden Amerika'ya gidiyorsun, orada akrabaların var mı (sıradakilerin geneli bu soruya evet cevabı verdi) vb.

Önümüzdeki 2 kişiden 1.si sarışın bayanda çok kaldı, bayağı 4-5 dk soru sordu bayan, bu yüzden sıra olarak siyahi çalışana geldik.

Mülakata Türkçe girdik ama ben havalimanında çalıştığımı söyleyince birden İngilizce'ye döndü. Neden gideceğimizi, nerede çalıştığımızı ve daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığımızı sordu. Ben AB ülkelerine gittiğimi söyledim (fakat mevcut pasaportumda damga yoktu, önceki kullandığım pasaportlarımda idi damgalar, mevcut pasaportum dışında 3 pasaport daha eskitmiştim) Ekrana bakıp bir şeyler yazdı ve vizeyi onaylayamayacağını söyledi. Teşekkür ederek binadan ayrıldık. (zaten oradaki diğer görevliler sizin mülakatçılar ile çok fazla konuşmanıza izin vermiyorlar, çok fazla soru soramıyorsunuz)

Daha sonra düşündüğümüzde bahsettiğim yurt dışı çıkışların pasaportumda damgası olmamasından dolayı vize vermediği fikrine vardık ama karar bir kere çıktığında değiştiremiyorsunuz. Mülakat anında da sorulan sorulara dikkat kesildiğiniz için diğer pasaportları vermek aklıma gelmedi, zaten sizden belge falan istemiyorlar sormadılar bile (3 dosya belge hazırlamıştım).

Sonucun haksız olduğunu düşünüyorum zira gerçekten de turistik amaçlarla almak istediğimiz bir vizeydi bu. Tekrar başvurma konusunda ise çekincelerim var, çünkü gerçek red sebebini belli etmiyorlar. Ve zaten bir daha randevu almaya çalışmak, planladığımız gidiş tarihlerini dahi geçiyor.

Umarım vize almak isteyenlere faydalı bir yazı olmuştur.

• 17 mayısta istanbul başkonsolosluğunda girdim ve aldım(c1d ve b1 b2 joint visa). Detaylar;
    2011de ankaradan aldıgım c1d var(5 senelik), 2012de yine ankaradan alınan b1 b2 ver, 2016da kanada vizesi reddi var, 2017de karadağdan alınmış c1d var. Yani c1d ve b1 b2 yenilenecek. 3.pasaportum bu(sürüyle vize falan var ama bakmadılar hiçbirisine, abdye giriş çıkış damgaları da bol).
    Belgeler;
    -DS160
    -Fotograf
    -Şirket mektubu(bu olmadan uçağa bile binemezsiniz,zorunludur)
    -pasaport, eskiler dahil
    -Gemiadamı cüzdanı(zorunlu değil ama yazıyordu ds160da,götürdüm)
    -Gemiden ayrıldıgımda miami polisi tarafından verilen *crewmember's landing permit kağıdı(hoş çok bakmadılar). Opsiyonel bu ama tamamen.

Postayla başvurdum reddedildi Nisan sonunda. Redden sonra elçilik mail atip randevu almamı söyledi, lakin en erken randevu mayıs 2023e verildiği için acil randevu istedim ve kabul edildi(c1dler öncelikli). 17 mayısta girdim istanbuldaki başkonsoloslukta.
    10.30 randevusuna 10'da aldılar. Benim gibi cruise çalışanı 4-5 kişi daha vardı. İlk önce dışardaki banklarda oturuyorsunuz, görevli belgelerinizi topluyor. İlk mavi pasaporttaki vizeyi sallamadı, lakin diğer pasaporttaki abd vizeleriyle yeni pasaportu alıp, eski vizelere canceled without prejudice damgası basıldı(zaten bitmişti süresi, c1dde ekimde bitecekti).
    Görevli belgeleri topladıktan sonra sırayla içeri aliyor(belgeler organize edilip size geri veriliyor). Daha sonra standart parmak izi vs. veriyorsunuz.

Başvuranların ezici çogunlugu j1 work and travel idi. Sarışın hatun ve zenci abimiz vardi. Genel gördüğüm düzgün ingilizce konuşamayanlar, mıymıntı cevap verenler, ds160 formuyla çelişkili cevap verenlerin hepsi red yedi. %65 70 civari aldı diyebilirim. Bana zenci geldi, sorular;
    -bu şirkette ne kadardir çalışıyorsun(ay yıl olarak söyledim detaylı)? Hatta hangi pozisyonda başladığımı,sonra yükseldiğimi vs. detaylı olarak söyledim. Nedeni lan bu adam gemiden atlamasın, zaten güzel pozisyonu var, terfi de almış diye düşünsün.
    -Kanadaya gittin mi?(kanada reddi var, database paylaşımı yaparlar) kanada vizesi reddim oldugunu söyledim 2016da.

Eski pasaportu karıştırdı, sonra geri verdi, onaylandı dedi ve o kadar. Mayısın 20sinde kolombiyaya gideceğimi ve o zamana kadar yetişip yetişmeyeceğini sordugumda sen istersen git, geri gelince vizeyi basarız demişliği var, yardımcı bir insan, o kadar soğuk değil. 1 gün sonra vizeleri basip yolladılar eve.

c1d çok kısıtlı bir vize oldugu için rahat alınıyor. İşin güzel tarafı b1 b2 ile aynı anda başvurabiliyorsunuz ve ikisi de aynı anda onaylanıyor(sadece bu 2 vize türü için geçerli) lakin elçiliklerin sağı solu hiç belli olmadığı için, vizeleri uygun kullanmak önemli. Daha önceki kalışlarınız, kaç ay kaldıgınız vs. hepsi sistemde çıkar.

• Genel olarak amerikada tanıdığınız var mı sorusuna nasıl cevaplar vermek gerekiyor? daha önce evet var diyip red alanlar ve mülakattaki tavırlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
    Amerikada 2 GC'lı tanıdığım var. Onların bilgilerini verip konaklama sağlayacaklar ve beni gezdirecekler demek mi faydalı olur yoksa kimseyi tanımıyorum tek tabanca turlayıp geleceğim demek mi?

• @ethsea, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

Genel olarak amerikada tanıdığınız var mı sorusuna nasıl cevaplar vermek gerekiyor? daha önce evet var diyip red alanlar ve mülakattaki tavırlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.
    Amerikada 2 GC'lı tanıdığım var. Onların bilgilerini verip konaklama sağlayacaklar ve beni gezdirecekler demek mi faydalı olur yoksa kimseyi tanımıyorum tek tabanca turlayıp geleceğim demek mi?

UP>>

Bu konu hakkında olumlu olumsuz bilgi paylaşacak tecrübeli forum üyesi yok mu acaba?

Sevgiler

• ⭐⭐⭐

Tecrübem yok ama doğruyu söylemek her zaman için en doğrusu. Önemli olan sizin Türkiye’de ki yaşamınız sizi buraya geri döndürecek bağlar. @ethsea

• Bu güzide konuyu boş bırakmayıp, mülakatım sonrasında tüm detayları paylaşacağım 🙂

• ⭐⭐⭐

Dün gece 12 gibi gökçe hanım dedi ki asla o sarışın erkekle görüşme, kaçabilirseniz kaçın başka bankoya zorlayın dedi.
    Şansımızada o bey denk gelmez mi bi tırstım ama allahtan maskeler vardı belli olmuyo yüzüm hareketlerim.
    -Merhaba dedi
    -merhaba dedik
    -Nasılsınız dedi bize
    -iyiyiz siz nasılsınız dedik..
    -iyiyim dedi

o sırada kızım hello falan diyo ona laf attı.
    (Bu arada cocuk çok etkili oldu bence yani gülüşmeler vardı sürekli onda da bizde de ama bizmkiler stresten 😂)

• nereye gideceksiniz dedi
    • eşim los angelestan başlayıp sanfranciscoda bitecek bi road trip planladık dedi
      bende hemen grand canyona gidicez las vegasa gidicez dedim.
      -Ne iş yapıyosunuz dedi.
      -Kendi işimizi yapıyoruz dedi eşim ev dekorasyon malzemeleri üretimi dedi. Bende hemen atladım muhasebe lojistiğe ben bakıyorum diye
    • ok dedi

Sonra bi sessizlik oldu..
    yazıyo yazıyo hızlı hızlı hayallah noluyo diyorum içimden bi yandan kızımıza sticker vermişlerdi onu çıkardık oynatıyorum cocuğu falan derken aldı pasaportları kutuya koydu sonra bi kağıtlara baktı onaylandı kağıdını uzattı iyi tattiler dedi teşekkürler dedik sessizce ordan uzaklaştık ama asansörde yanlızdık çok sevindik o an 😂

• @ahsenaydgdu Harika deneyim, paylaşım için çok teşekkürler! Hayırlı uğurlu olsun!

• @ahsenaydgdu hayırlı ugurlu olsun vizeniz çok sevindim sizin adınıza

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu Tebrikler, hayırlı olsun.

• ⭐⭐⭐

Merhabalar mülakat deneyimimi B1/B2 başlığına yazmıştım, burayı yeni gördüm hemen aktarıyorum burada da dursun☺

12Ağustosta eşimle birlikte 8.45’te vize mülakatımız vardı ve onay aldık çok mutluyum 🥰 Detayları eşimin yazdığı başka bir yerden kopyalayıp düzenleyerek atıyorum, umarım birilerinin işine yarar 🙏🏻

Öncelikle bizimle kısa kahverengi saçlı kadın görevli ilgilendi. En solda Nick Bey vardı, o hem parmak izi hem de ardından interview yapıyordu. Onun yanında sarışın erkek, ortada bizim görüştüğümüz kadın görevli, Sağımızda top sakallı saçı dökülmüş erkek ve onun yanındakini yani en sağdakini de bir türlü göremedim ama eşim sarışındı galiba dedi.

Neyse gelelim görüşmeye.

Konsolosluk Görevlisi=KG
    Burak=B (Eşim)
    Melek=M (ben)

KG: Pasaportlar lütfen.
    Biz: Yeşil pasaportlarımızı ve geçen hafta Italya tatilinde pasaportlarımızı çaldırdığımız için elimizde olan pembe pasaportlarımızı ve İtalyadan aldığımız Polis Raporunu verdik.

KG: (Raporu görünce) Benim için farketmez.
    M: hırsızlık olayını açıkladık. (Burada Türkçe anlamayınca biraz İngilizceye kaçtık.)
    KG: (Belgeye baktıktan sonra) Şimdi anladım.

KG: Eşime dönüp Sizin eski vizeniz var, (Bana döndü) Sizin yok.
    B: Evet, benim vardı 1999 yılında.

KG: Ne iş yapıyorsunuz?
    B: 11 yıldır Elekt... (KG araya girdi "Yavaş yavaş" dedi. )
    B: 11 yıllık Elektrik Elektronik Mühendisiyim(tane tane:)
    M: 14 yıllık Diyetisyenim.

KG: Neden Amerika'ya gitmek istiyorsunuz? (İngilizce sordu, biz Türkçe cevapladık)
    M: 10 yıllık evliyiz. Çocuklarımız da büyüdü. Artık seyahat etmek istiyoruz.
    B: Başbaşa 🙂

KG: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    M: İtalya, Almanya
    B: Ve Amerika 🙂
    K: Any other? (İngilizce'ye devam 🙂 )
    M: Bu ülkelere gittik ama yurtdışına çıkmak için çocukların büyümesini bekledik. Artık büyüdüklerine göre çıkmaya başlayabiliriz.
    K: Anladım.

KG: Amerika'da nereye gideceksiniz?
    B: 2 haftalık bir Los Angeles/California tatili planladık.

KG: Vizenizi onaylıyorum.
    B: Teşekkürler. (Normal)
    M: Teşekkürler. (Aşırı 🙂 )

Bizim tecrübemiz bu kadardı arkadaşlar. Aslında 3 soru sorup bitiyor normalde ancak bizim özel durumlarımız(1- Eşimin daha önce Amerika vizemin olması, 2-Eski pasaportlarımızı çaldırdığımızdan dolayı yeni pasaportlarımızın damgasız olması) olduğundan dolayı ekstra birkaç soru daha ekleniyor.

Konsolosluk görevlisi arkadaşlar Türkçe'yi sizin kadar bilmedikleri için arada İngilizceye kaçıyor aklınızda bulunsun. Bize soruların birkaçını İngilizce sordu ancak biz ıslarla(!) Türkçe yanıtladık. İtalya'daki hırsızlık olayını Türkçe anlamayınca İngilizce anlatmak zorunda kaldığımızdan dolayı böyle oldu. Bence durumunuzu İngilizce tam olarak anlatamayacaksanız Türkçe anlatmakta ısrarcı olun. Tane tane, yavaş yavaş Türkçe konuşun. Bizim gibi spesifik durumunuz olmadıkça zaten zaten Türkçe olarak anlayabileceği cevapları vereceksiniz.

Bu arada profilimiz şöyle:
    Ben 37 yaşındayım, eşim 38. İkimiz de kamuda çalışıyoruz yeşil pasaportumuz var. 2 kızımız var ama onlar için başvuru yapmadık henüz, sonrasında posta yoluyla onlara da alacağız. Yurtdışı sadece geçen hafta 3 günlük italya ve Almanya gezimiz vardı onlar da pasaportlarımız çalınınca tertemiz bir yeşil pasaportla girmiş olduk ama hem İtalya polis raporunu sunduk hem de Almanya mührünün olduğu pembe geçici pasaportu. Bu 2 belge çok destekleyici oldu bence. Aklımıza gelen her türlü destekleyici belgeyi götürmüştük ama hiçbirine bakmadılar, hatta pembe pasaport ve polis belgesini de o istemedi biz diğer pasaportla birlikte araya sıkıştırdık 😬😅

Bize gelen kumral saçlı kadın Türkçeyi zor anlıyordu eşim başta hızlı konuştu bize yavaş lütfen dedi yavaş yavaş tane tane konuştuk, çoğu soruyu o ingilizce sordu biz Türkçe cevap verdik ama tavrı hep olumluydu en baştan onay vereceğini hissetmiştim.

3 onay gördüm 3ü de genç 25 30 yaşlarında genç kadınlardı. 1 tane sarı kağıt verilmiş AP gördüm o da genç bir kadındı. Ama o kişilerin profilleri ile ilgili yorum yapamayacağım çünkü hiç birini duyamadım. Bir de öncesinde cafede otururken bir gençle sohbet ettik geçen hafta Amerika’da bir üniversiteden %100 burs almasına rağmen F1dan red almış çok üzgündü, bugün de kuzeni için gelmiş onun sonucunu öğrenemedim.

Bizim deneyimimiz bu şekilde oldu, bu vesileyle bu forumda bilgi paylaşımı yapan sorduğumuz sorulara en ince detayına kadar cevap veren herkese çok teşekkür ederim🙏🏻
    Vize görüşmesine girecek tüm arkadaşlara gönülden başarılar. 🙏🏻

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: Göçmen Olmayan Vize Mülakat Deneyimleri / Görüşme Detayları

Merhabalar mülakat deneyimimi B1/B2 başlığına yazmıştım, burayı yeni gördüm hemen aktarıyorum burada da dursun☺

12Ağustosta eşimle birlikte 8.45’te vize mülakatımız vardı ve onay aldık çok mutluyum 🥰 Detayları eşimin yazdığı başka bir yerden kopyalayıp düzenleyerek atıyorum, umarım birilerinin işine yarar 🙏🏻

Öncelikle bizimle kısa kahverengi saçlı kadın görevli ilgilendi. En solda Nick Bey vardı, o hem parmak izi hem de ardından interview yapıyordu. Onun yanında sarışın erkek, ortada bizim görüştüğümüz kadın görevli, Sağımızda top sakallı saçı dökülmüş erkek ve onun yanındakini yani en sağdakini de bir türlü göremedim ama eşim sarışındı galiba dedi.

Neyse gelelim görüşmeye.

Konsolosluk Görevlisi=KG
    Burak=B (Eşim)
    Melek=M (ben)

Biz: Yeşil pasaportlarımızı ve geçen hafta Italya tatilinde pasaportlarımızı çaldırdığımız için elimizde olan pembe pasaportlarımızı ve İtalyadan aldığımız Polis Raporunu verdik.

M: hırsızlık olayını açıkladık. (Burada Türkçe anlamayınca biraz İngilizceye kaçtık ama sakın siz yapmayın.)

KG: Neden Amerika'ya gitmek istiyorsunuz? (İngilizce sordu, biz Türkçe cevapladık)

M: Bu ülkelere gittik ama yurtdışına çıkmak için çocukların büyümesini bekledik. Artık büyüdüklerine göre çıkmaya başlayabiliriz.

Bizim tecrübemiz bu kadardı arkadaşlar. Aslında 3 soru sorup bitiyor normalde ancak bizim özel durumlarımız(1- Eşimin daha önce Amerika vizemin olması, 2-Eski pasaportlarımızı çaldırdığımızdan dolayı yeni pasaportlarımızın damgasız olması) olduğundan dolayı ekstra birkaç soru daha ekleniyor.

Konsolosluk görevlisi arkadaşlar Türkçe'yi sizin kadar bilmedikleri için arada İngilizceye kaçıyor aklınızda bulunsun. Bize soruların birkaçını İngilizce sordu ancak biz ıslarla(!) Türkçe yanıtladık. İtalya'daki hırsızlık olayını Türkçe anlamayınca İngilizce anlatmak zorunda kaldığımızdan dolayı böyle oldu. Siz sakın böyle bir şey yapmayın. Tane tane, yavaş yavaş Türkçe konuşun. Bizim gibi spesifik durumunuz olmadıkça zaten zaten Türkçe olarak anlayabileceği cevapları vereceksiniz.

Ben 37 yaşındayım, eşim 38. İkimiz de kamuda çalışıyoruz yeşil pasaportumuz var. 2 kızımız var ama onlar için başvuru yapmadık henüz, sonrasında posta yoluyla onlara da alacağız. Yurtdışı sadece geçen hafta 3 günlük italya ve Almanya gezimiz vardı onlar da pasaport çalınınca tertemiz bir yeşil pasaportla girmiş olduk ama hem İtalya polis raporunu sunduk hem de Almanya mührünün olduğu pembe geçici pasaportu. Bu 2 belge çok destekleyici oldu bence. Aklımıza gelen her türlü destekleyici belgeyi götürmüştük ama hiçbirine bakmadılar, hatta pembe pasaport ve polis belgesini de o istemedi biz diğer pasaportla birlikte araya sıkıştırdık 😬😅

Bize gelen kumral saçlı kadın Türkçeyi zor anlıyordu eşim başta hızlı konuştu bize yavaş lütfen dedi yavaş yavaş tane tane konuştuk, çoğu soruyu o ingilizce sordu biz Türkçe cevap verdik ama tavrı hep olumluydu en baştan onay vereceğini hissetmiştim.

3 onay gördüm 3ü de genç 25 30 yaşlarında genç kadınalardı. 1 tane sarı kağıt verilmiş AP gördüm o da genç bir kadındı. Ama o kişilerin profilleri ile ilgili yorum yapamayacağım çünkü hiç birini duyamadım. Bir de öncesinde cafede otururken bir gençle sohbet ettik geçen hafta Amerika’da bir üniversiteden %100 burs almasına rağmen F1dan red almış çok üzgündü, bugün de kuzeni için gelmiş onun sonucunu öğrenemedim.

Bizim deneyimimiz bu şekilde oldu, bu vesileyle bu forumda bilgi paylaşımı yapan sorduğumuz sorulara en ince detayına kadar cevap veren herkese çok teşekkür ederim🙏🏻

Merhaba daha yeni gördüm, çok sevindim sizin adınıza umarım bu bir başlangıç olur ve sonrasın da vatandaşlık ta alırsınız 🙏

• ⭐⭐⭐

@Erkand ne güzel sözler bunlar çok teşekkür ederim ☺️ hepimiz için inşallah diyelim 🙏🏻

• Buradan da yazalım ;

Selamlar. Vizem onaylandı 🙂 bekleyen herkesin aynı sonuca ulaşmasını dilerim. Kısaca profilimden ve görüşmeden bahsedeyim. 8 yıldır medya sekötürndeyim 3 yıldır da aynı şirkette çalışıyorum. Şirketim amerika merkezli bir şirket fakat tabi Türk entitisinde çalışıyorum. Evli değilim, çocuğum yok. Daha önce Avrupaya gittim.

Top sakallı beyefendi denk geldi ve çok güleryüzlü tatlıydı.

konsolosluk ve ben arasındaki görüşme;
    k- neden gidiyorsunuz
    b- iş için
    k- ne iş yapıyorsunuz
    b- medya sektöründeyim
    k- nereyi ziyaret edeceksiniz
    b- x,y,z şehirlerinde toplantılarım olacak zaten z şehrinde şirketimin HQ ları var
    k- hangi şirket
    b- xxx şirketi
    k- tüm masraflarınızı xxx şirketi mi karşılayacak
    b- aynen öyle
    k- daha önce DV loto kazandığınızı görüyorum kazandınız mı gerçekten nasıl oldu
    b- evet ama pandemi sebebiyle malesef süreç tamamlanmadı
    k- bi daha başvurmayı düşünüyor musunuz
    b- sanmıyorum, burada terfi aldım çünkü
    k- size iyi eğlenceler dilerim onaylandı

Ha bu arada akışta ne zaman sordu hatırlamıyorum ama Avrupay gittiniz mi dedi evet çok kez dedim

• @heroinchains 10 sene evvel bekarken arkadaşlarla birlikte ben de başvurmuştum ve onay vermemişlerdi. İşim iyiydi, evim vardı, arabam vardı. Hepsinin belgelerini falan da getirmiştim ama hiç birine bakmadan direk red vermişleri. Ama siz yazınca taşlar yerine oturdu sanırım. Öncesinde defalarca yapılmış DV başvurularım vardı. Sanırım onları da görüyorlar ekranda ve geri dönme olasılığını düşük gördüğü için direk red yemişim :)) Neyse tırmalamaya devam.

• @myxo11 güzel bir başlık olumlu olumsuz tüm (B1/B2) Ziyaretçi Vize mülakat deneyimleri bu başlık altında yazılırsa insanlar hem kendilerine benzer profildeki kişilerin ne yaşadığını öğrenmiş olur hem gelecek sorular ve cevapları hakkında fikir edinmiş olur. Umarım bu başlık altında yazılan deneyimler bir çok arkadaşımızın vize almasına vesile olur.

Bu vesileyle bende 2 Ağustos 2018 tarihinde forumun Facebook grubunda paylaştığım olumsuz sonuçlanan vize mülakat deneyimimi buraya aktarıyorum.Yeni ve güncel deneyimler daha faydalı olabilir

Bir turist vize red vakası daha.Maalesef bu sabah red aldım. Benden önceki 3 kişiye vize veren hanımefendi (ki içimden keşke o çıksa diyordum,görüşmeleri çok uzun sürüyor ve sürekli onayliyordu)Ben şöyle anlatım
    Merhaba
    Merhaba
    Nereye gitmek istiyorsunuz?
    Miami
    Ne için
    Muzik festivaline
    Davet mektubunuz var mı?
    Hayır
    İş içinmi gidiyorsunuz?
    Hayır turistik amaçlı
    Hiç yurtdışına çıktınız mı ?
    Evet kıbrıs
    Ne için?
    Çalışıyordum
    Ne iş yapıyorsunuz?
    Is makinesi operatörüyüm
    Ne kadar maaş alıyorsunuz?
    3600 (maaş bordrolarını gösterim dedim istemedi)
    Ne süredir çalışıyosunuz ?
    1 yıldır,bundan önceki isimde 2,5 yıl çalıştım.
    Bir şeyler klavyede yazdı
    Uygun değilsiniz
    Teşekkür ederim

Yani arkadaşlar hiç bi evragimi görmek istemediler.Genel kanı gibi vize görüşmesi bencede prosedür. Kendi vize algoritmalarına uymayan insanları önceden eliyorlar. Görüşme nezaket icabı gibi geldi.
    Olsun buda bir tecrübe oldu .Demekki amerika bana henüz hazır değilmiş:)

• ⭐⭐⭐

Aslında B1-B2 vize mülakatı deneyimlerini genel bir göçmen olmayan vize mülakat deneyimi başlığı altında yazıyorduk ama bu sadece B1-B2 deneyimleri için düşünülmüş sanırım.
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/3433/göçmen-olmayan-vize-mülakat-deneyimleri-görüşme-detayları?page=1
    Madem bu başlık açıldı ben de 12 Ağustostaki deneyimimizi buraya aktarayım.

Neyse gelelim görüşmeye.

Konsolosluk Görevlisi=KG
    Burak=B (Eşim)
    Melek=M (ben)

M: hırsızlık olayını açıkladık. (Burada Türkçe anlamayınca biraz İngilizceye kaçtık ama sakın siz yapmayın.)

Konsolosluk görevlisi arkadaşlar Türkçe'yi sizin kadar bilmedikleri için arada İngilizceye kaçıyor aklınızda bulunsun. Bize soruların birkaçını İngilizce sordu ancak biz ıslarla(!) Türkçe yanıtladık. İtalya'daki hırsızlık olayını Türkçe anlamayınca İngilizce anlatmak zorunda kaldığımızdan dolayı böyle oldu. Siz sakın böyle bir şey yapmayın. Tane tane, yavaş yavaş Türkçe konuşun. Bizim gibi spesifik durumunuz olmadıkça zaten zaten Türkçe olarak anlayabileceği cevapları vereceksiniz.

Ben 37 yaşındayım, eşim 38. İkimiz de kamuda çalışıyoruz yeşil pasaportumuz var. 2 kızımız var ama onlar için başvuru yapmadık henüz, sonrasında posta yoluyla onlara da alacağız. Yurtdışı sadece geçen hafta 3 günlük italya ve Almanya gezimiz vardı onlar da pasaport çalınınca tertemiz bir yeşil pasaportla girmiş olduk ama hem İtalya polis raporunu sunduk hem de Almanya mührünün olduğu pembe geçici pasaportu. Bu 2 belge çok destekleyici oldu bence. Aklımıza gelen her türlü destekleyici belgeyi götürmüştük ama hiçbirine bakmadılar, hatta pembe pasaport ve polis belgesini de o istemedi biz diğer pasaportla birlikte araya sıkıştırdık 😬😅

3 onay gördüm 3ü de genç 25 30 yaşlarında genç kadınalardı. 1 tane sarı kağıt verilmiş AP gördüm o da genç bir kadındı. Ama o kişilerin profilleri ile ilgili yorum yapamayacağım çünkü hiç birini duyamadım. Bir de öncesinde cafede otururken bir gençle sohbet ettik geçen hafta Amerika’da bir üniversiteden %100 burs almasına rağmen F1dan red almış çok üzgündü, bugün de kuzeni için gelmiş onun sonucunu öğrenemedim.

Ekleme: Eylül ayında 5 ve 9 yaşlarındaki kızlarımız için de posta yoluyla başvuru yaptık ve onların da vize basılı pasaportlarını almış olduk🙏🏻

• @dytmelek tebrik ederim, vizeniz hayırlı olsun. Amerikada iyi tatiller

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

115

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |