Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

• ⭐⭐⭐

Arkadaşlar şu konuya açıklık getirmek istiyorum. Mesaj kutum nerden baksanız 6-7 mesajla şirket ismi vs diyerek dolmuş durumda. Hiçkimseye görüştüğüm şirketin ismini vermeyeceğim. Kimsenin vebalini almak istemiyorum her ne kadar yasal bir yol olsa da… Benim burda aktarmak istediğim konu sadece yasal yollar ile Avrupa’ya göç etmenin Amerikaya göç etmekten daha kolay olabileceği yönündeydi. Ben kendim bir firma ile görüştüm bana süreci anlattılar şahsen ben kendi adıma sürecin profesyonel ilerleyebileceğini düşündüm. Ancak benim hayalim hiçbir zaman Avrupa olmadı bu yüzden bu seçeneği kendi özel sebeplerime de dayanarak eledim. Hiç kimsenin yasal olmayan bir yol kullanmasını asla önermiyorum. Kendi akrabam maalesef Meksika üzerinden amerikaya iltica başvurusunda bulundu. Bu hikayeyi forumda paylaşmayı her ne kadar istesem de ne akrabamın onayını alabildim ne de kendi üzerime yasal bi yükümlülük yaratabilecek bi problem almak istedim. Bu konu hakkında size söyleyebileceğim tek şey kamp sürecinin anlatılandan çok farklı olduğu,YouTube üzerinden bu yola teşvik eden insanların doğruları söylemediği olacaktır. Şuan Türk gençlerinin %90ına yakın bir kısmı göç etmenin peşindeler bu ancak ve ancak yasal yollar ile mümkündür bunu asla unutmamamız gerekir. Herkesin kendi yaşantısına,kalifiye olduğu mesleklere göre,aile dayanaklı olmasına bağlı göçmenlik yolları var… ki forumun amacı zaten bilmeyenlerin öğrenmesini sağlamak,deneyimlerini paylaşmaktır. Kimseye kesinlikle şunu yapın kesin vize alırsınız veya şunu yaparsanız vize alamazsınız diye net bi ifade kullanamam kimsenin de kullanabileceğini zannetmiyorum çünkü her parmağın 5i aynı değil ve herkesin hayat hikayesi mesleği tecrübeleri farklıdır. Demem odur ki yazdıklarımı yanlış algılamayın ve yanlış bi yola yönlendirdiğimi düşünmeyin. Her ne kadar burda birbirimizi anonim olarak tanısakta bu forumda ki hiçbir üyenin yurtdışı hayalleri ile oynamak istemem. Bu forumdan o kadar çok şey öğrendim ki belki de binlerce dolarlık öğrenebileceğim bütün göçmenlik konularını tamamen gönüllülüğe daayalı bir şekilde öğrendim ve her gelişmeyi de buradan takip ediyorum. Herkesin yurtdışı hayallerinde herkese bol şans dileyerek mesajımı sonlandırıyorum. Son olarakta önceden yazmış olduğum mesajlarda yanlış bi durum olduysa öncelikle üyelerden sonrasında da forum yönetiminden özür diliyorum.

• https://www.abdpost.com/abd-ye-kacak-gocmen-sokan-3-t/135281/

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ohio eyaletine bağlı Cincinnati kentinde yaşayan üç Türke, Meksika üzerinden yasadışı yollarla ABD'ye Türkiye'den kaçak göçmen getirdikleri gerekçesiyle dava açıldı.

Cincinnati'de yaşayan üç Türk, Meksika üzerinden yasadışı Türk göçmenleri getirmek için ABD'ye komplo kurmakla suçlanıyor.

Newtown'dan 43 yaşındaki Comert Kürdistan (Comert Ardic olarak da tanınıyor), Cincinnati'den 35 yaşındaki Emma Nur (Emma Brown olarak da tanınıyor) ve yine Cincinnati'den 26 yaşındaki İsmail Altundağ federal göçmenlik suçlarıyla yargılanıyor.

İddianameye göre, üç sanık Ekim ve Kasım 2021'de en az üç belgesiz göçmeni ABD'ye kaçak yolla getirdi.

Yasadışı göçmenleri getirmek için komplo kurmak, 10 yıla kadar hapisle cezalandırılabilen federal bir suçtur ve bu tür davranışlara yardım veya yataklık edenler ise beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılır.

• Umarım en kısa zamanda kaçakcılara yardım hapis cezası alır ve almaya başladı oyle amerikadan kaçmak yok. kaçak gidenlerde umarım atılır .
    yasal yollar varken bunu deneyip bir sürü insanın hakkına girdiler millet burada vize alamıyor.!!!

• ....meksiko sinirlari cok SIKI kontrol altindaydi, devlet her yil milyarlarca dolar harciyordu,havadan karadan devamli kontrol ediliyordu,anladigima gore bir seyleri gevsetmisler.

• @sir-altan Biden yonetiminden dolayi.

• ⭐⭐⭐⭐

Biden Hispanik nüfusun destek oyları ile başkanlığa geldi. Şuan onun diyetini ödüyor.

• bugun turkiyeden gelen birkac kisinin ulkelerine dondugunu ogrendim yine turkiyedeki tanidiklardan. Benim babam var iki iste yasal calisiyorum eski arabasini kullaniyorum hala istedigim refah seviyesine gelebilmis degilim. Bu gerizekali youtuberlar uc bes dolar gelir icin millete ikibin dolara araba aliyorsun yemek dagitiosun cok kralsin diyerek kandirma videolariyla inandiriolar.

Artik abd de ev de arabada zorlasti eskisi gibi kolay degil
    bugun 2007 camry hybrid 200.000 mil de 7200 usd gordum daha ne diyeyim.

• @Doncarleone Gene buradan iyidir hocam

• @Nkah Yasal gocmenlik katlanilir belki uzun vadede ama multecilik baska bir durum. Bunu ayirt etmek lazim.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

Türkiye’de ise 200 ile 250 bin tl arasında değişiyor fiyatı. 7.200 birim nerde 200 bin birim nerde. Kurulu düzeni olup dönemeyenlerdensiniz sanırım sizde. Artık konunun ekonomik koşullar harici olduğunu anlatmaya gerek bile duymuyorum insanlar bu ülkeden yaşanan stresli ortamdan,aidiyet hissini kaybetmesinden,görmek istediği değeri görememekten dolayı gidiyor. @Doncarleone

• @waterman
    Duzeni olup donemeyenlerden degilde duzeni yeni kurmaya calisanlardanim.
    Zaten turkiyedeki insanlarin yuzde 90 indan nefret etmesem buraya eski bir bilim insani olarak avmlerde karton toplamaya gelmezdim. torpili vs cok iyi gorduk.
    Ben 2013 den 2022 ye kadar YASAL OLARAK GOCMEK ICIN BEKLEDIM, sinirdan kacak gecip benim bobey vardir devlet bize bahmiir demedim.

Vurgulamak istedigim, illegal gocmenlik ya da multecilik gorundugu gibi bir olay degildir.
    Burada araba bir ulasim araci olarak mecbur oldugun birsey
    bir insanin burda aracinda problem yasamasi bir kac shift kacirmasina neden olur ve ciddi miktarda para kaybina neden olur.
    ama tr deki gibi servisle ise gitmiyoruz.

demek istedigim 7200 usd 318000 km deki bir arac potansiyel olarak basa beladir ve bu araci almak cokda mantikli degildir.

yani biz de kafelerde bos bos oturmaya kiz kaldirmaya arabayla gitmek icin arac bakmiyoruz.

bu arada kimseyi zorla turkiyede tutmuyorum kendine guvenen kacak gelsin.

• ⭐⭐⭐

Kendi akrabam amerikaya iltica etti süreci cok iyi biliyorum ve bu yolu zaten öven yok ki ortada? Türkiye’de ne iş yaparsanız yapın bir süre boyunca o işi Amerika’da yapılamayacağını sizde çok iyi biliyorsunuz. İnsanların hayata tutunması için bi iş yapması gerekiyor ve bu genelde hizmet sektörü,vasıf gerektirmeyen işler oluyor. Herkes forumda özgürce fikirlerini yazabilir ancak konu hakkında daha fazla yorum yazmayacağım çünkü üslubunuz kırk yıllık dostunuz ile konuşuyormuş gibi. Amerika’daki hayatınız da size başarılar dilerim @Doncarleone

• @waterman

iyi temennileriniz için teşekkür etmekle beraber en kısa zamanda akrabanız gibi iyi süreçler yaşamanızı ümit ederim.

• @waterman Biden yönetimi başa geçeli ABD'de yaşanan ekonomik durgunluk, son 40 yılın en fazla enflasyonunun yaşanmasından kaynaklı belli fiyat artışları gibi gerçekler belirtildiğinde, hemen belirten kişiye malum partili gurbetçi muamelesi yapmak çok yanlış. Elbette Amerikalılar, Türkiye'de yaşayanlar kadar ağır geçirmiyor. Her ülke kendi çapında kriz geçiriyor ve halkları da bunu hissediyor. Bir diğer halk çok fazla hissediyor diye Amerikalı içini mi rahatlaması lazım. Herkes 5 seneki önceki refahını özleyebilir, özlüyor diye suçlamak da çok yanlış.

• öyle bir anlatılıyor ki sanki sadece fiyatlar yükseliyor da maaşlar gelirler yükselmiyor gibi. orası türküye mi hep cepten gitsin. Şu anda kaçak çalışan adama bile 13-15 dolar veriyorlar saatlik. geçen yıl bu para 7-8 dolardı.

• ⭐⭐

Bu durumun vize alımına bir etkisi olması olası değildir çünkü gidenler zaten normal şartlar altında vize alması güç olan insanlar ve son 3 yıldır yoğun olarak böyle bir hareketlilik var bu son 3 yılda da 21 bin Türk geçmiş ve bunun konsolosluğa bir yansıması da olmuş görünmüyor

• @LordBolton 21 bin sayısına nereden ulaştınız ? ben bu sayısının çok daha üstünde diye düşünüyorum. Ağrı'da çalışacak genç kalmamış. birçoğu amerikaya kaçak şekilde gitmişler. Sadece bi arkadaşımın 2 akrabası son 3 ay içinde gitmiş sayı inanılmaz boyutlarda

• ⭐⭐

@tohma31 resmi CBP verilerinde yazıyordu Twitter görmüştüm

• @LordBolton Bildiğim resmi rakam sadece 2022 ocaktan 2022 temmuza kadar 9000 kişi olduğu ve bu basına yansıyan varın siz düşünün

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |