Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

• ⭐⭐⭐

@goyro666 aynen aslında yasal olarak ülkede statüye sahip oluyor. Tabi ilk 6 ay çalışma izni olmuyor işte o zaman no paper çalışma olayı olduğu icin o sorun olabiliyor

• @goyro666, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

@mexido ciddi ciddi kaciyorlar ya e peki tutuklaninca noluyo sonra izin mi veriyorlar ülkeye girmeye ben anlamadim

Hiç sorma hcam. Kaçanlardan başkalarını da çekmiş. Sözde önermiyor. bı eksik davul zurna :))

• @waterman ben artik cikan kimseye kizmiyorum arkadaslar, süreci de yasadiktan sonra ilk seneneye toparlayip, gül gibi yasamaya baslarlar o zaman . Adamlar o kadar tehlikeyi göze alip gidiyorsa baya kafada bazi seyleri bitirmis demekki...

• @mexido yaninizda yedek ayakkabi ve corap getirmeyi unutmayin 😃

• @goyro666, içinde söyledi: Meksika’dan ABD’ye kaçak geçen Türk vatandaşlarının sayısında rekor artış yaşandı

@mexido yaninizda yedek ayakkabi ve corap getirmeyi unutmayin 😃

Bizim yapacağımız iş değil hcam 😄 vizemiz var çok şükür. O yolu tercih edenlerin herhalde hiç vize alma imkanı olmayan kişiler olduğunu düşünüyorum. Yoksa vize alıp gitmek varken daha ucuza maliyeti az ve rahat neden zor ve pahalı yolla gitmeye çalışsınlar. Başka bir seçenek düşünemiyorum açıkçası.

• @mexido benim de var cok sükür 😃 yani büyük ihtimalle öyledir yoksa bu riski almaya degmez

• ⭐⭐⭐⭐

ABD’nin Arizona eyaleti yönetimi, Meksika sınırına konteynerlerden duvar ördü. Arizona Valisi yaptığı açıklamada 'uyuşturucu' kaçakçılarıyla yapılan mücadelenin maddi anlamda yetersiz kalmasından dolayı konteynerden duvar ördüklerini açıkladı. Arizona eyaletinin aldığı bu kararla birçok nesli tükenmekte olan hayvanın göç yollarını tehlike altına alındığının altı çizildi.
    Meksika’nın Sonora eyaleti ile ABD’nin Arizona eyaleti arasına konteynerlerden duvar örüldü. Arizona Valisi Cumhuriyetçi Doug Ducey’in emri ile inşa edilen duvar, 1,6 kilometre uzunluğa ve 6,71 metre yüksekliğe sahip. Vali Ducey, maliyeti 6 milyon doları bulan duvarın inşasına gerekçe olarak, uyuşturucu kaçakçılarıyla mücadelede maddi sorunlar yüzünden yetersiz kalmalarını gösterdi. Merkezi Arizona eyaletinin Tucson şehri olan Sky Island Alliance adlı sivil toplum kuruluşu, duvarın yaban hayatına darbe vuracağını belirtti. İnşa edilen duvarın bölgedeki kara hayvanlarının göç yolu üzerine konumlandığına dikkat çeken kuruluş, çevrede yıl içerisinde değişen sıcaklıklar nedeniyle göç eden jaguarlar gibi nesli tükenmekte olan birçok türün tehlike altında olduğunu ifade etti.

• insanlarda cok seytani fikirler vardir,kacak gelenler konteyner duvaralarada bir care bulurlar.

• ⭐⭐⭐⭐

@sir-altan kesinlikle haklısın. bu maddi çaresizliğin çaresi ancak sorunun çözümü değil .

• ⭐⭐

Valla 2015’de Green Card çekilişine başvurmaya başlamak yerine bir şekilde kaçak göçek ABD’ye kapağı atsaydım şimdiye çok büyük bir ihtimalle düzenimi oturtmuş iyi kötü bir şekilde Amerika’da yaşıyor olurdum. Mutsuz olacaksam bile Amerika’da mutsuz olacaktım en azından. Onun yerine her şey yasal olsun kitabına kuralına uygun olsun dedik, başvurduk başvurduk şans yüzümüze gülmedi şimdi orta doğuda çürüyoruz. Kaçak gidenleri artık kesinlikle yargılamıyorum. Evet başlarda çok büyük bir zorluk eziyet çekiyorlardır ama uzun vadede baktığında orta doğu’dan bir şekilde kendini kurtarmış oluyorsun.

• @Chromium madem bu kadar kurtulmayı düşünüyorsunuz buradan neden başka seçenekleri değerlendirmediniz, mesela neden kendinize iyi bir kariyer yapıp iş anlamıyla gitmeyi düşünmediniz.Çok karamsar ve hayalperest konuşuyorsunuz. Kaçak gidip 4. senesinde babası öldüğünde cenazesine gelmeyen tanıdığım var amerikada , 1 senem kalmış gelsem 4 senem çöp olacak diye babasının cenazesine gelmedi bu arkadaş. Karamsar olup kötü düşünürseniz nerede yaşarsanız yaşayın orası size dar gelir zaten

• Herkesin hayat hikayesi ayri bana kalirsa. Bu yuzden kimseye kendi tercihleri icin kinamam ama ortadogu batakligi daha kotu duruma gidiyor. Umarim bir gun yasadigimiz yerde can derdine dusup yollara dokulmeyiz onu diliyorum... Herkesin mutlu olmaya guzel yasamaya hakki var bir baskasina zarar vermeden ozellikle...

• @tohma31 türkiye de cok iyi bir is yapip kariyer yapmak fikri mi gercekci 😃 suan kurumsal firmalar dahil maaslarini bile zamaninda ve tam yatirmiyor nerde yasiyosunuz ya

• @goyro666 Mesleğinizi yaşınızı bilmiyorum ama çevremde çok kariyerli olup, yurt dışından çok yüksek rakamlara iş teklifleri alıp giden çok tanıdığım var. Girişimci veya işverenler dışında özel sektörde olup dövizle maaş alanda çok tanıdığım var. Ülke bitmiş batmış gibi konuşuyorsunuz evet ekonomimiz kötü alım gücü çok düşük gelen sığınmacılar yüzünden sosyal hayatta çok kötü etkileniyor ama amerikada altın tepside bir hayat sunulmuyor, kaçak gidenlerin saatlik 7-8 dolara çalıştığını biliyoruz.Ailenizi çevrenizi düzeninizi değiştireceksiniz.Sosyal olarak yalnızlığın dibini göreceksiniz. Ayrıca çevremde kaçak gidip iltica eden de var davulun sesi uzaktan güzel geliyor ama siz kendi yaşadığınız yeri yaftalarsanız dünyanın hiç biryerinde mutlu olamazsınız. Kafanızda göçmenlik var ise bunun çeşitli yüzlerce yolu var yeterki isteyin ve çabalayın. Hangi kurumsallar maaş yatırmıyormuş bi kaç örnek verirmisiniz ? Türkiyede çok yetenekli çok kariyerli insanlar var, liyakat olmadığı için çok göz önünde bulunmuyor olabilirler. Genelde hiçbirşey başarmamış bir yetkinliği bulunmayan, kendini geliştirmeyi bile zor gören yeni bir gençliğimiz var malesef.

• @tohma31 size katilmiyorum ama tabiki saygi duyuyorum sanirim tartismak yersiz olacak tamamen farkli düsünüyoruz 🙂

• Az önce new jersey grubunda gordum bu iletiyi, kaçak giden birisinden gelen yorum.

Değerli kardeşlerim : hayaller ve özgürlükler ülkesi diye büyük umutlarla geldiğimiz Amerika’da şu an hiç kimse umduğunu bulamıyor. İş yok, kalacak ev yok yaz ayında insanlar parklarda yattılar. Aynı odada 5-6 kişi kalıyor. Bu durumları yeni gelecek olanlara söyleyin hayal kırıklığı yaşamasınlar. Ailesi ile gelip, perişan olan bir çok insan gördüm, Yinede siz bilirsiniz benden söylemesi.

• @tohma31 sağlam boş yapmışsın ülke çökmemişmiş sen hangi hakla meksika sınırından cita gibi kosanlarla yasal yollarla gitmeye çalışan insanları bir tutuyorsun kacak olarak gittiğin ülkede nasıl bir hayat bekliyorlar ? çok bilmişlik yapma buradaki insanların hepsi yasal yollarla gitmeyi deniyor

• Ekim Sonu sirket davetiyle playa del Carmene gitmis birisi olarak tecrubemi paylasayim ki, bu ise girmeyin.
    Calistigim abd merkezli mucevher firmasi bizi playa del Carmene davet etti liderlik konferansi icin. Pakedin icinde Ben Ve baska bir turk arkadasimiz var. Bende gecerli 2 tane abd vizesi, diger turk arkadasta eskiden alinmis 8 tane Schengen.
    Ben istanbuldan Frankfurt aktarmali playa del Carmene uctum, Tek soru sorulmadi hicbir yerde(ulkeye giris dahil).
    Arkadas Amsterdam aktarmali gittiginde istanbulda sorguya cekildi, amsterdamda sorguya cekildi(2 saat,elinde sirket davetiyesi de mevcut,o sirketin cruise gemisinde calistigina dair kontrat,vs). Meksikaya giriste de 1 saat tutup ulkeye soktular.

Mantikli bir yol degil yani.

• This post is deleted!

Benzer Başlıklar

• 7
  • 17
  • 6
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |