Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,
    Bu sene oğlum liseyi bitirdi ve üniversite eğitimine amerika da devam etmek istediği için 2 yıllık bir okula başvuru yaptık ve onaylandı, kabul yazısı, F1 evrakları, transkriptler, kalacağı yurt ve ödemeleri, uçak bileti vs herşey tamamdı. Ancak öğrenci vizesi görüşmesinde red aldı. .Daha önce 3 kez Amerika da seyahat amaçlı bulundu. Gerekçe olarak geri döneceğini ispatlayamaması olarak bildirilmiş. Bu aşamada nasıl bir adım atmalıyız, hemen yeni bir randevu için hakkımız varmış ancak doğru mudur? Yanlış anlaşılır mı? Ya da 2. bir red alma durumunda mevcut turist vizesi de iptal edilir mi? Bir yandan 1 ay sonra okulda eğitim başlayacak çok fazla zamanı da yok. Mevcut turist vizesi ile okula gitmesi mümkün olur mu? Bize bir yol gösterirseniz çok sevinirim.
    şu aşamada yanlış bir adım atmak istemiyoruz, görüşlerinizi bizim için çok değerli. Teşekkürler...

• Muslu Law Firm

@SSOYLU, içinde söyledi: f1 öğrenci vizesi reddi sonrası ne yapmalıyız?

Merhaba,
    Bu sene oğlum liseyi bitirdi ve üniversite eğitimine amerika da devam etmek istediği için 2 yıllık bir okula başvuru yaptık ve onaylandı, kabul yazısı, F1 evrakları, transkriptler, kalacağı yurt ve ödemeleri, uçak bileti vs herşey tamamdı. Ancak öğrenci vizesi görüşmesinde red aldı. .Daha önce 3 kez Amerika da seyahat amaçlı bulundu. Gerekçe olarak geri döneceğini ispatlayamaması olarak bildirilmiş. Bu aşamada nasıl bir adım atmalıyız, hemen yeni bir randevu için hakkımız varmış ancak doğru mudur? Yanlış anlaşılır mı? Ya da 2. bir red alma durumunda mevcut turist vizesi de iptal edilir mi? Bir yandan 1 ay sonra okulda eğitim başlayacak çok fazla zamanı da yok. Mevcut turist vizesi ile okula gitmesi mümkün olur mu? Bize bir yol gösterirseniz çok sevinirim.
    şu aşamada yanlış bir adım atmak istemiyoruz, görüşlerinizi bizim için çok değerli. Teşekkürler...

Sayin @Ssoylu, oglunuz turist vizesi ile okula gidemez. Turist vizesi ile ABDye girip onu orada ogrenci vizesine degistirmeyi deneyebilir. Ancak bu is garantili degildir ve yetisemeyebilir. Bunu inceleyip ona gore strateji belirlemek gerekir. Hemen yeni bir basvuru yapmak da dogru olmaz, sartlar degismedikce sonuc degismez. Durumunu degistirip basvuruyu oyle yapmak gerekir. Okuldan yeni bir I-20 istenip basvuru bir sonraki donem icin yapilabilir. TC ile baglarini kuvvetlendirmeden oglunuz basvuru yaparsa yine red alacaktir. Ne kadar red alirsa yeni basvurunun olumlu sonuclanmasi o kadar zor olacaktir. Yeni basvurudan once mutlaka bir avukata danisiniz. Dilerseniz size bizde yardimci olabiliriz.

• @Claudia-J-Muslu çok teşekkür ederim öncelikle bilgi için.
    son olarak sormak istediğim bir şey F1 vize reddi alan biri mevcut B1- B2 vizesi ile ABD ye giriş yapmasında bir sakınca var mıdır?

• Muslu Law Firm

@SSOYLU, içinde söyledi: f1 öğrenci vizesi reddi sonrası ne yapmalıyız?

@Claudia-J-Muslu çok teşekkür ederim öncelikle bilgi için.
    son olarak sormak istediğim bir şey F1 vize reddi alan biri mevcut B1- B2 vizesi ile ABD ye giriş yapmasında bir sakınca var mıdır?

Sayın @SSOYLU, genelde bir vizeniz red edildiğinde diğer vizeleriniz de iptal edilmiş olabilir. Bu nedenle girişte sorun yaşama ihtimaliniz yüksektir. Vizenin geçerli olduğuna emin olmadan seyahat etmeyiniz.

• merhabalar,
    bunu nasıl anlayabiliriz? pasaportta vizeye vurulan herhangi bir damga vs yok.

• Bu ileti silindi!

• Bu ileti silindi!
  • Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |