Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Abd mezarlıkları genelde çok bakımlı ve düzenli oluyor. Öte yandan genelde tehlike ölüden değil diriden geliyor insana.

• ⭐⭐⭐⭐

Netflix de First Kill diye bir dizi başladı . Dizi Savannah ve Mezarlıklar kısmında geçiyor. Vampir filmi sevenler için tavsiye ederim. Bende yeni seyretmeye başladım.

Netflix's First Kill you may not know https://netflixlife.com/2022/06/10/facts-about-netflix-first-kill-may-not-know/

• ⭐⭐⭐⭐

Benim Komşu Mezarlığın Tarihçesi

HISTORY AND PRESERVATION
    The Catholic Cemetery in Savannah was opened on August 2, 1853 by Bishop Francis X. Gartland, after he was unable to persuade the City Fathers to set aside a specially consecrated Catholic section in the new Laurel Grove Cemetery. He purchased eight and one-third acres from the Rhinehart Plantation for the sum of $833.00. After the Cemetery opened in 1853, additional remains were exhumed from Colonial Park Cemetery and reburied in what is now the Old Section. Many stones and markers were also transferred around this time. Walking through the Cemetery today you will see stones that predate its existence.

Savannah's Catholic Cemetery served as the encampment area for some General Sherman's troops after the surrender of the city on November 23, 1864. Sherman ordered fortifications to be built, a project which removed cemetery fences, leaving it open to vandalism and theft. During this time many graves were desecrated by troops. The Sisters of Mercy, with the assistance of local women, rescued the remains of two bishops, two priests, and four sisters. It was only in 1867, after Bishop Augustin Verot urged President Andrew Johnson and Edwin M. Stanton (Secretary of War) to restore the Cemetery to its former state, that they were reinterred.

More land was added to the first purchase, expanding the size of the Cemetery. The last addition was the Holy Cross portion in the rear of Hillcrest Abby East Cemetery, purchased by Bishop Gerald P. O’Hara in 1934.

The Catholic Cemetery serves as a witness to the Catholic heritage of Savannah.

https://diosav.org/offices/cemetery

• Tüm zombiler Amerika da. Hiçmi film izlemiyonuz hiçmi ders almıyonuz. 😂😂😂😂😂😂😂

Şak bi yana keşke çıksaydı da mezarlıkta yatsaydık. Asıl mezar burada. Daha da betere gidiyor.

• 25 yıl önce Konya da çalışırken tuttuğum apartman dairesinin manzarası Nalçacı Musalla Mezarlığı idi. Rahmetli annem ve babam ziyarete geldiklerinde önce tedirgin olmuşlardı ama sonradan çok sevmişlerdi, güzeldi.

• ⭐⭐⭐⭐

@kugutex Durum burada da zorlaşıyor. Tabiki Türkiye kadar değil . Allah oradakilerin yardımcısı olsun.

• @redsat2000 Hocam herseye ilk once iyi tarafindan bakmaya calisanlardanim 🙂

Mezarlik olan bolgede ileride sizin manzaranizi kapatacak bina/ev vb yapilma ihtimali sifir denecek kadar az olur.

Mezarliklar cogunlukla agaclik alanlar olduklari icin bir cok cesit kuslar icin yasam alanlaridir. Sabahlari saat 4'den sonra pencerenizi acik tutarsaniz, bol bol kus civiltilari ile uyursunuz veya gune baslarsiniz!

Mezarliklar genel anlamda en sessiz yerlerdir. Siz de evinizde bu konuda rahat edersiniz.

Inanciniz varsa eger, bircok dine gore kutsal yerlerdir.

Insanlar genel olarak mezarliklara karsi saygilidirlar ve ozelikle ABD'de mezarliklar her daim bakimlidirlar.

Kotu veya olumsuz taraflarini bilemiyorum cunku hic mezarlik yakininda yasamadim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea Kesinlikle haklısın . Büyük bahçe ve doğal mekana sahibim. Bu açıdan evimi seviyorum. Şu ana kadar bir sıkıntım olmadı .

• Arkadaş videoda bir mezarlığı çekmiş, düzen nizam gerçekten güzel, insanın yatası geliyor 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@vartorian, içinde söyledi: Amerika’da Mezarlık Karşısında Ev Kiralamak

Arkadaş videoda bir mezarlığı çekmiş, düzen nizam gerçekten güzel, insanın yatası geliyor 🙂

@vartorian video için çok teşekkürler.

• @dilmel evet ben de severim mezarlik yesillik ve beton dikilemiyor üstüne..gayet güzel huzurlu ve yesil

• sizin başlığa denk gelince aklıma geldi orda vefat eden türklerin mezarlığı var mı yada nereye gömüyorlar ? hiç orda türk cenazesine denk geldiniz mi ?

• @siraysessiz Eger sahip cikan olursa ve ABD de gomulmek istemezse, Turkiye'ye gonderiyorlar ama sanirim maliyeti $10-15 bin buluyor. Kimse sahip cikmazsa, eyalet cremation yapiyor, yani yakiliyor.

• @MySea diyelim ki ailesi tanidiği orda var ve amerikada yakıomak değilde gömülmek istiyor müslüman mezarlığı yok mu? türkiyeye gönderme olayını duymuştum ama yakılmayı bilmiyordum

• ABD de musluman mezarliklari mevcut. Ayrica camiler de var .

• @siraysessiz Degisik eyaletlerde vardir sanirim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |