Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@charon bazen öyle oluyor maalesef. ama çok kolay aldıklarımız da var.

• ⭐⭐⭐⭐

@ekiin bildiğiniz yanlış doldurmak. eksik bilgi ya da yanlış bilgi girmek.

• Çocuklarım için DS160 Formunu doldururken Ankara'yı seçmemize rağmen sistem belgelerin gönderileceği adresi otomatik olarak İstanbul Konsolosluğu şeklinde gösteriyor. Bizde mecbur oraya gönderdik sizce bu bir sorun mu?

• ⭐⭐⭐⭐

@x-jacop-x evet çünkü sadece İstanbul veriyor posta yoluyla.

• @denizci10 Tamam ama biz Ankara'yı seçtik ve ds160'da Ankara diye işaretlememize rağmen İstanbul'a gönderin dedi.. Bizde İstanbul'a gönderdik... Yanlış mı yaptık doğru mu yaptık 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@x-jacop-x eğrisi doğrusunu bulmuş diyelim. Yanlış yapmışsınız Ankara seçerek ama İstanbul'a gitmesinde de bir sorun yok merak etmeyin.

• @denizci10 İçimize su serptiniz, ilginiz ve yorumunuz için çok teşekkür ederim. 🙋😊

• Çocuğum için başvuru yaptık ve belgeleri İstanbula gönderdik ds 160 formununda başvuru teslim yeri seçeneğinde Ankarayı seçmiştik sorun olur mu ?

• @denizci10 Çocuğum için başvuru yaptık ve belgeleri İstanbula gönderdik ds 160 formununda başvuru teslim yeri seçeneğinde Ankarayı seçmiştik sorun olur mu ?

• Bu ileti silindi!

• 6 mart pasaport konsolosluğa ulaştı 8 mart Application received 9 mart Approved oldu herkese bol şanslar .

• @waterman teşekkürler

• @beceke Sizinle birebir aynı olaylar başımıza geldi. Biz çocuklarımız için DS160 doldururken Ankara'yı seçtik akabinde sistem evrakları İstanbula göndermemizi istedi bizde gönderdik. 5 gün sonra Refused uyarısı aldık. Akabinde Ankara için Randevu oluşturmamizi isteyen Eposta geldi.. 27 Mart'a randevu aldık, fakat Pasaportlar İstanbul Konsolosluğunda... Biz Ankara ya sadece ek belgeler ile mi gideceğiz yoksa pasaportumuzu İstanbul bize yollar mı? Ek olarak çocuklarım için bana ne soracaklar ki? Deneyimi olan var mı?

• @ekiin Merhaba kusura bakmayın geç cevap veriyorum yeni gördüm postunuzu. Belki çoktan halletmişsinizdir. Benim de durumum birebir sizinle aynıydı. 2020 yılında sona ermişti vizem ve eski soyadımla idi. Ben 6-7 ay kadar önce yeni soyadım ile hiçbir problem yaşamadan posta ile yeniledim vizemi.

• Mülakatsız vizemi yeniledim, kendi deneyimimi paylaşmak isterim.
    15 yaşındayken aldığım 10 yıllık B1/B2 vizemin süresi 3 yıl önce doldu. Bu sene yenilemek istedim. Eski vizeden bu yana değişen şeyler 5 yıldır özel bir kurumda öğretmen olarak çalışmam, evlilik ve yeni pasaport. İki soyad kullanıyorum ve bu şekilde başvurdum. Bu aşamada mülakatsız yenileyememekten çok korkuyordum. ds160 belgesi, fotoğraf, vizemin olduğu pasaport ve yeni pasaporta ek olarak 3 aylık banka dökümü, aile cüzdanının fotokopisi ve üzerime olan araç belgemi de ekleyip PTT ile gönderdim. Konsolosluğa ulaşması 2 gün aldı. 2 gün application received de kaldı, 4. gün issued görünce rahatladım. Konsolosluk sayfası her gün 6'dan sonra güncelleniyor. Ben bunu biraz geç farkettim. Saat başı sayfayı yeniliyordum. Toplamda bir hafta içerisinde pasaportum Levent PTT'ye gönderildi ve teslim aldım.

• ⭐⭐⭐

@ekiin tebrikler sanırım ben söylemiştim bu zamana dek çoğu şey değişmiştir mülakat isterler diye sözümü geri alıyorum ☺

• @ekiin elçilik daha önce çok kez söyledi, gereksiz belge koymayın, işlemleri yavaşlatiyor diye 🙂
    yurdum insanı neden hiçbirşeyi dinlemeyip kafasına göre iş yapiyor çok merak ediyorum.

• @charon Yurdum insanı olarak yaşadığımız olaylardan ötürü hiç kimseye hiçbir devlet kurumuna güvenmemeyi öğrendik ne yazık ki. Belki de bundan dolayı elimizden geldiğince kendimizi garantiye alma ihtiyacı duyuyoruz 🙂 Kaldı ki 6 gün sonunda elime ulaştı, işlemler yavaşlamış değil.

• @ekiin abd elçiliği tc devletine bağlı bir kurum değildir.

kendileri açıklama yaptı, hatta instagramda story bile yaptılar bunu yapmayın diye.
    işlemlerinizin 6 gün sürmesinin sebebi o belirteyim 🙂

Şaşırıyorum açıkçası.

• @charon Tc'ye bağlı demedim zaten, hiçbir devlet kurumu dedim. Ptt'den konsolosluğa ulaşması 2 gün aldı, oradan Ptt'ye tekrar gönderilmesi 2 gün. Bunları göz önünde bulundurunca süreç gayet makul. Neden 3 günde gelmedi diye bir cümle kurmadım. Benim açımdan her şey yolunda gitti. Neyi sorun ettiniz anlayamadım. Kendiniz sadece gerekli evrakları gönderin olsun bitsin, ben garantiye almak istedim kendimi. Yorum için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |