Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu)

• @tanti DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

@gözde DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

@tanti @entelman nasil bir risk olabilir beni strese soktunuz simdi 😂😂😂 bana belirledikleri tarihten erken bitiremezler gibi geliyor @crazycells olabilir mi boyle birsey

Başvuru sayısı tüm dünya genelinde oranını katlayabilir, kusura bakmayın kapatıyoruz bu seferlik yeter diyebilirler. Olamaz mı ya olursa? 🙄😂 Bundan önceki hiç bir çekilişte olmaması bu sefer olmayacağı anlamına gelmez. Bana da bir saçma geldi yazdıklarım ama bence risk kategorisine girer yani zorlasak 😂

Zaten çıkacaksa çıkar ha başı ha sonu 🙂
    Kötüyü düşünmeyin hemen, sakin😊 Ben de daha fotoğraf ayarlamadım😄😄

• @crazycells , @gözde nin yazdıklarını okuyamıyoruz. başka kullanıcının yazdığını sadece alıntı yapmış gibi görünüyor. Arkadaşımın ayarlarını bozdular çekemeyenler 🙂

• Bu yıl ilk kez başvurdum yazanlara çıkmasın. inşallahta çıkmaz. allahtan burası dedikodu grubu ve başkan buraya yazılanlar için bizi taşlatmıyor. yoksa beni yazdıklarımdan dolayı gebertebilecek çok kişi var :)))))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heleniki DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

@crazycells , @gözde nin yazdıklarını okuyamıyoruz. başka kullanıcının yazdığını sadece alıntı yapmış gibi görünüyor. Arkadaşımın ayarlarını bozdular çekemeyenler 🙂

tamam, yukaridaki cevaplari duzelttim.
    @gözde hanim alinti yaptiktan sonra otomatik olarak bir satir alttan basliyorsunuz, eger o satiri silerseniz sizin yazdiginiz da sanki alintilanmis gibi gorunur bilginize. Diger yazilanlardan ayirmak zor oluyor, o nedenle o satirin silinmedigine emin olun lutfen. (Ayrica satir koymaniza gerek olmuyor, cunku zaten 1 satir asagidan yazmaya basliyorsunuz otomatik olarak, siz sanirim istemsizce o satiri siliyorsunuz? )

• @crazycells DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

@crazycells , @gözde nin yazdıklarını okuyamıyoruz. başka kullanıcının yazdığını sadece alıntı yapmış gibi görünüyor. Arkadaşımın ayarlarını bozdular çekemeyenler 🙂

tamam, yukaridaki cevaplari duzelttim.
    @gözde hanim alinti yaptiktan sonra otomatik olarak bir satir alttan basliyorsunuz, eger o satiri silerseniz sizin yazdiginiz da sanki alintilanmis gibi gorunur bilginize. Diger yazilanlardan ayirmak zor oluyor, o nedenle o satirin silinmedigine emin olun lutfen. (Ayrica satir koymaniza gerek olmuyor, cunku zaten 1 satir asagidan yazmaya basliyorsunuz otomatik olarak, siz sanirim istemsizce o satiri siliyorsunuz? )

Yapar yapar o her şeyi yapar Çinliler ve Hintlileri de o yönlendirdi

• @heleniki DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

Bu yıl ilk kez başvurdum yazanlara çıkmasın. inşallahta çıkmaz. allahtan burası dedikodu grubu ve başkan buraya yazılanlar için bizi taşlatmıyor. yoksa beni yazdıklarımdan dolayı gebertebilecek çok kişi var :)))))

Aynen bizim yönetimden tanıdıklarımız var 😂

• @tanti DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

Bu yıl ilk kez başvurdum yazanlara çıkmasın. inşallahta çıkmaz. allahtan burası dedikodu grubu ve başkan buraya yazılanlar için bizi taşlatmıyor. yoksa beni yazdıklarımdan dolayı gebertebilecek çok kişi var :)))))

Aynen bizim yönetimden tanıdıklarımız var 😂

hahahahahahah babadan torpilliyiz :)))))))

• Çıkan arkadaşlara hayatlarında başarılar. Mutluluk belki sizin için orada değildir üzülmeyin.

• @heisenberg yazınızı okudum anlıyorum sizi insallah olur bende 47 yim önceden çok merakım vardı gitmeye şimdi tekrar karar verdim başvurdum fakat icra etkiler mi acaba çıksa işi bırakmadan mülakat olsa icra davası ne olacak o zamana kadar belki kapanır çıkarsa yani teşekkürler cevap alabilirim

• @borat tamam

• Bende 2. Seferdir başvuruyorum 2020 icin umarim bu sefer çıkacak.herkese iyi şanslar dilerim🙂

• ⭐⭐

DV2017 ilk başvurumdu, herkes gibi ben de ilk seferde çıkacak diye hissediyordum. Çıkmadı tabii ama ilk başvuruma nerdeyse hiç üzülmemiştim. Çıksa bile süreçle ilgili bir şey bilmiyordum nerede ne yapacağım belli değildi. Hiçbir şeyi düşünmeden başvurmuşum direkt. En cahil başvuru dönemimdi. Cehalet mutluluktur diye boşa dememişler. Bilmeyince senden rahatı yok.

DV2018 ikinciydi. Bu sefer de çıkacak gibi hissediyordum, doğrusu ne zaman hissetmedim ki umut fakirin ekmeği sonuçta ama bu sefer çıkarsa ne yapacağım olayına sağlam bir kafa yordum. Belge işlerini, konsolosluk aşamalarını ezberlemekten tut yaşayabileceğim şehirlere kadar her şeyi inceliyordum. Kiralar, faturalar ve hayat masrafları derken bütçe hesapları bile yapıyordum ara ara, green card uçmuyor ama hayali uçuruyor nedense. Çıkmadı, bu sefer o hüznü hissettim ama gerçekten. Sanki yaptığım hesaplar kurduğum hayaller boşa gitmiş gibiydi.

DV2019 döneminde kendim için araştırma yapmak yerine daha çok gidenlerin hikayelerini okuyordum. Onların deneyimlerinden bir şeyler kapmaya çalışıyordum. YouTube sağolsun önceki talihliler ve yaptıkları hakkında önemli bir video kaynağı olmuştu. Bulabildiğimi izliyordum. Kendimi onların yerine koyuyordum. Sonuçta bana niye cikmasin değil mi? Mayıs geldi çattı has not been selected yüzüme bir tokat gibi indi, içime bir yumru oturdu. Sonuçlar açıklandı ben kıpkırmızı oldum, yukardan aşağı ter boşaldı o gece zor uyudum.

Ve geldik DV2020'ye, ülkenin gidişatının her geçen sene daha kötüye girmesiyle beraber benim içimdeki green card aşkı iyice alevlendi. Her hafta en az 1 kere green card kazandığıma dair rüyalar görüyorum. Bazen kendimi uçakta giderken görüyorum, bazen sıkıntılar oluyor vizeyi vermiyorlar kabusa dönüşüyor. Bu sene de çıkmazsa nasıl bir yıkım yaşarım tahmin dahi edemiyorum. Part time çalıştığım işi bırakır kendimi bir ay odaya kilitlerim herhalde 🙂

• @chromium süpersin aynı duygular bende de var.hep hayal kurup duruyorum.bizimkide umut işte umut fakirin ekmeği.eksik bilgilerimi tamamlamaya çalışıyorum birgün çıkar inş.çıkar ise maddi kaynak göstermek vede ingilizce bilmemek sıkıntı benim için.çıksa bir şekilde halledilir herhalde maddi kaynak kısmı ama dili orda öğreniriz artık yani çıksada süreç sıkıntılı olabilir herhalde.ama herşeye rağmen çıksında gidelim artık ne olacak ise sonuçlarına katlanırız artık.

• ⭐⭐

Dv2020 Benimde ilk başvurum ama hiç çıkacakmış gibi hissetmiyorum arkadaşlar 😃 iyi yanından bakıyorum çok az üzüleceğim

• Vay be zaman nasıl da geçiyor gene sayım yapsam mı diye düşündüm de yemedi bu sefer ama arada dayanamayıp yazıcam galiba🙄
    Geçen sene çok eğlenceliydi ya inşallah bu sene en küçük numaralar hep arkadaşlarımiza çıkar @Sefer-Çavuş @heleniki @gözde @tanti ve adı aklıma gelmeyenler...

• Çok zor gerçekten. Hala acısı sürüyor kayıplarımın.

• @reader bende bugün aynı şeyi düşündüm totem yapıyorsunuz bu sene herhalde geri sayım yapmayarak ☺

• @gözde DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu) içinde söyledi:

@reader bende bugün aynı şeyi düşündüm totem yapıyorsunuz bu sene herhalde geri sayım yapmayarak ☺

Geçen senenin geri sayımcılarından biri bendim bir güzelliğini göremedim o yüzden okuyucu moddayım 🙂 @gözde @reader

• @gözde aslinda totem degil de korku oluştu içimde ...Bir de hep derler şu kuantumcular düşünce gücü diye ama o kadar çok istedik düşündük ne oldu? Demek ki öyle şeyler gercek değil gerçek olan tek şey nasip kısmet işte...Ayrıca ben hep hayırlısı neyse o olsun diye dua ettim belki de hayırlısı budur çünkü bu sene daha doğrusu mayıstan beri yaşadıklarım gerçekten beni çok değiştirdi, evet ekonomik ve sosyal olarak Amerika bizim hayalimiz ama bir de insan olmak, ruhumuzu yeşertmek, olgunlasmak da var diğer tarafta. Özellikle biz "kaybedenler" neyi kaybettik neyi kazandık hep düşünmeliyiz. Bazıları için saçma gelebilir, züğürt tesellisi de diyebilirler ama ben hep bardağın iki tarafını da gören insanlardan oldum.

• @tanti aynen herkesten çok daha yıkıcı oluyor hem zaten her sene yapacak kadar deli degiliz cok şükür 😂

Benzer Başlıklar

• 152
  • 28
  • 86
  • 349
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

96

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |