Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

DV2019 Kaybedenler Kulubu (Dedikodu Grubu)

• numaralarımızı günlük olarak kontrol ediyorum 🙂 has not been selected devam 🙂
    sürekli numarayı sorgulayınca, çok istiyor demekki deyip çağırırlar belki 😃

• @apex DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

numaralarımızı günlük olarak kontrol ediyorum 🙂 has not been selected devam 🙂

ben de 🙂

• @tanti DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

@apex DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

numaralarımızı günlük olarak kontrol ediyorum 🙂 has not been selected devam 🙂

ben de 🙂

umut dünyası 🙂

• Tek kontrol eden ben değilmişim 🙂

• @tanti @islek @apex umut fakirin ekmeği 😃

• @damladav DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

gerçekten herkes için çok çok üzüldüm büyük yıkım haklısınız. ama nacizane görüşüm şu; bunun bir loto oldugunu unutmadan, istekli şekilde basvurmak ama sonraki sürecte acıklanana kadar hayatınıza devam etmeniz ve unutmanız. cünkü gercekten cok düsük bir ihtimal. ben bile vizeyi almıs olmamıza ragmen hala kendi kendime "ulan bize cıktı mı nasıl olur ya bir yanlıslık olmasın" diye dusunuyorum dusunun :)) her sene umudunuzu yitirmeden basvurun derim, zira bize de 2. basvurumuzda çıktı. herkese hayatında mutluluklar dilerim...

damla hanım hayırlı olsun başarılar yeni hayatınızda..sormak istediğim sizemi eşinize mi çıktı meslekleriniz nedir?

• aaaaa bende :)şaka gibiyiz yaaa:) cümleten kafayı yedik 🙂

• @paw-of-eagle esin kaynağım Breaking Bad dizisiydi. Bu nickname i seçtim çünkü adam (Walter White) 😎 kendi ölümünden sonra ailesine zarar gelmesin diye yapmadık iş bırakmadı. Sonuçta eline-yüzüne bulaştırmış olsa da kanserli haliyle yaptıkları (her ne kadar kötü işler olsa da) bence enteresan bir durumdu. Çaresizliğin içerisinden çıkma çabaları, kendinden vazgeçişi, köşeye sıkıştığındaki saldırganlığı diziyi çok muazzam yerlere taşıyordu. WW gibi öğretmen olmam ve Amerika yolunda (eğer GC çıkarsa) bir çok güzellikten, kariyerimden, memleketimden,köklerimden, beni ben yapan pek çok şeyden çocuklarımın eğitimi ve geleceği uğruna fedakarlık yapacak olmam beni biraz diziyle yakınlaştırdı. 🇺🇸 Amerika Birleşik Devletleri benim nickname imden korkup 😱 Green card vermiyorsa benim yapabileceğim bir şey yok. 2 ayrı dalda tezli yüksek lisans eğitimini-18 yıllık öğretmenlik deneyimini-Golf ve basketbol antrenörlüğünü-e-ticaret sitesi yazabilecek düzeyde yazılımcılık bilgisini - PPL (Private Pilot License) sınavını geçebilecek düzeyde uçuş bilgisine sahip bir adamı-3 tane pırıl pırıl çocuğu-eşi ve ailesi için her fedakarlığa katlanabilen müzisyen bir anneyi kazanmaktan vazgeçen bir devlete ne diyebilirim. Ben paylaşımımda da dediğim gibi koca bir hayatı ve kariyeri, bütün maddi ve manevi birikimimi sıfırlamayı göze alarak sırf çocuklarım adalet ve saygı kültürü içerisinde yaşasın, layık olduğu makam ve mevkilere hakederek gelsin, ikincisini yaşayamayacakları hayatlarında alım gücü yüksek ve refah içerisinde bir hayat sürsünler diye Green Card peşindeyim. Çocuklarım ve ailem 👨👩👦👦 için her şeyi yapmaya da hazırım. (her şey derken ABD korkmasın, hayatım boyunca trafik cezası dahil hiç suç işlemedim..😂işlemeye de niyetim yok..👍) O yüzden=> "-I am not in danger...I am a danger!..." demiyorum.😂😂😂😂😂

• Biraz zorlaştırmaları gerekiyor sanki şu GC. Yoksa çıkacağı falan yok 🙂 En azından Ünv. Mezunu gibi bir kriter koysalar diycem , beni burda linç edecekler o yüzden demiyorum 🙂

• @apex haykırdım adeta 😁😂😁

• @heisenberg DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

Bir moral de ben vereyim.. mektupla başvuru yapılan yıllardan beri 1-2 yıl hariç hep başvuru yaptım. İmza kısmına sığmadığı için o yılları yazmadım. 41 yaşındayım. 3 tane de çocuğum var. Her yıl eşimle birlikte başvuruyoruz. Gideceğimiz eyalet-o eyaletin hangi bölgesinde yaşayacağımız-hangi bankada hesap açtıracağımız-hangi mobil operatörün hattını alacağımız-hangi sektörde hangi işi yapacağım-giderken valizimizde neler bulunmalı dahil her şeyimiz kafamızda planlı ve düşünülmüş durumda ve şans katsayımız x2 olduğu halde yıllardır GC bize çıkmamakta inat ediyor. Esasen çıkmaması kabul edilebilir çünkü sonuçta bu bir loto. Beni daha çok üzen foruma 1 hafta önce üye olmuş, konudan bi haber, "-gitsem mi..gitmesem mi?.." diye hala karar vermemiş ve gerçekten gitmek isteyen bir insanın bence böyle düşünerek "hakkını gasp etmiş" şahıslar. Tabi ki piyangoya katılmanın bir kriteri-önşartı veya zorunluluğu yok. Çıktığında da isteyen gider, isteyen gitmez. Bunun farkındayım ama böylesi cümleler duyduğum zaman çok üzülüyorum. Yaw arkadaş bu ülkeye bu kadar bağlıydın madem..işin-araban-evin-konforun senin için bu kadar vazgeçilmezdi de neden greencard a başvurdun. Ben 41 yaşımda hayatımı tek kalemde silip, eşimle birlikte her ay kazandığım 11.000 TL ye arkamı dönüp tabirle "pizza dağıtmaya" hazırken şahıslar "gitsem mi....gitmesem mi..." deyince "-arkadaşım..bulmuşsun bunuyorsun...kazandığın şansın hakkını ver." demek geliyor. Gidin arkadaşım...gidin ve ikincisini yaşayamayacağınız hayatınıza bir şans verin. Konforu bozmadan refaha kavuşamazsınız. Tüm bunlara rağmen her gün ailemi insana yakışır bir hayata kavuşturmak için yurtdışı hayaline ve çabalamaya devam edeceğim. Yazdığım satırlar bir kıskançlık gösterisi değil, elindeki fırsatın değerini bilmeyenlere dair kızgınlık hissidir. Umarım polemik ve altı boş tartışmalara yol açacak şekilde anlaşılmaz. Zira bu ülkeden gitmek istememizin sebeplerinden birisi de insanlarımızın birbirine olan önyargısı-anlamadan tartışmaya kalkması. Forumda aktif olmamamın sebebi de budur. O yüzden son satırı tüm içtenliğim ile yazıyorum. GC kazanan arkadaşlarım...hayırlı-uğurlu olsun..lütfen..ama lütfen gidin ve hem kendinizin hem çocuk ve torunlarınızın kaderini değiştirin. Korkak olmayın.. sağlıklı olunduğu sürece para bir şekilde kazanılır. Dil öğrenilir..Sorunlar aşılır..Korkmayın...(Çıkmayan arkadaşlar => beraberce bir yıl daha beklemek zorundayız. Belki böylesi bizim için daha iyi olacaktır. Umarım en doğru zamanda-en iyi şekilde gideriz. Mücadeleye devam..)

Merhaba arkadaslar,
    Herhangi bir kisiyi parmakla gostermeksizin ben de bazi gercekleri sizlerle paylasmak istiyorum. Surecin loto olduğunu biliyorum. Bazi arkadaslarimiz tum hayatlarini bu lotoya endeksliyorlar.Ben onlardan değilim. Lotoyu kazanan kişilere düşman değilim ve kazanamadığım için kendimi şanssız hissetmiyorum. Zira ben şans diye bir şeye inanmıyorum. Elimde olmayan-gücümün yetmediği-çabamla yön veremediğim her şeyde ilahi bir dokunuşa inanırım ve sonucundan dolayı üzülmek yerine "hakkımızda böylesi hayırlıymış" derim.Bununla beraber maalesef çekilişi bazı arkadaşlar gibi sayısal lotoya benzetecek ölçüde küçümseyemiyorum zira söz konusu olan bavul dolusu para değil-bavullarla değişen hayatlar...

Yazmış olduğum bazı satırlara istinaden Amerika'ya vize alinana kadar kendimizi hazirlamamamizi öneren arkadaşlar mevcut. Boylelikle yasadigimiz yerin guzelliklerini de atlamamis olacağımızı söylüyorlar. Ulkemizin guzel oldugunu ve elimizdeki imkan ne ise onu en iyi sekilde kullanmanizi tavsiye eden arkadaşlarımız var. Fakat; ben de bu türde düşünen arkadaşlara yazılan 2 satır yazıdan karakter ve hayat tahlili yapmanın bir önyargı olduğunu, 18 senelik öğretmen-2 tezli yüksek lisans diploması sahibi-basketbol ve golf antrenörü-şu an ikinci 4 yıllık üniversite eğitimine devam eden-3 tane aslanın babası-eticaret sitesi yazabilecek düzeyde yazılım bilgisine sahip-kocaman bir ailenin sevgilisi bir insan olarak hayatın hangi güzelliğini ıskaladığımı, hangi imkanları kaçırdığımı nereden bildiğini sorarım. Hayatım Amerika'ya endeksli olsaydı balta sapı bile olamamış bir adam olarak bu satırları yazıyor olurdum. Ayrıca her Amerika'ya gelmek isteyen "ülkesinde bir kazanıma kavuşamamış lise diplomasından başka bir şeyi olmayan işsiz ve imkansız insanlar değildir". Belki bazılarımız için önemsiz olan birtakım "değer" ler bazılarımız açısından hayatın tüm refahından-kazancından veya imkanlarından daha değerli olabilir bunu da unutmamak gerekir.

Kendi açımdan hangi eyaletin hangi bölgesine gideceğimden-hangi bankada hesap açtıracağım planlamasını daha Green Card çıkmadan yapmış olmamın benim planlı ve hazırlıklı olma alışkanlığıma dayalı olarak "çıkarsa ne yaparımın" tasarlanmasından başka bir şey olmadığını da bilmelerini isterim. Bazı arkadaşların çizdiği "hastalıklı ve kazanan insanlara düşman" karakter profilini kendime asla yakıştırmam. Yazdıklarım; böylesi bir olayın sayısal loto değil..hayatınızı kökten değiştiren bir olay olduğu. "-yaw bi çıksın da bakarız" deyip sonra da korkular içerisinde böylesi bir fırsatı teperek gerçekten gitmeyi planlayan insanların hakkının yok edildiğinden ve "çıktıysa lütfen gidin..çocuklarınız ve torunlarınız hatırına..çıkmayanlar ve gidemeyenler hatırına gidin" demekten başka bir şey değildi. Bu cümle ne bir takıntı ne de bir "kazanan düşmanlığı" ile yazılmadı. Tamamen elinizdeki büyük fırsatı değerlendirin ve çöpe atmayın ricası ve cesaret desteğiydi.

Tekrar edeyim; cogu arkadas uzerine alinacak ancak dedigim gibi kimseyi isaret etmiyorum. Yok eğer "siz" üzerinizee alındıysanız arkadaşım. İnsanları ve içerisinde bulundukları ortamı bilmeden, kim olduklarını tanımadan, yapmış ve yazmış oldukları şeylere dair niyetlerinden emin olmadan hüküm vermemeyi de öğrenirsiniz umarım.

"-Bir kac arkadas biliyorum ellerindeki avucundaki seyleri satan, kesin kendisine cikacakmis gibi bir yol izleyen. Cikmayinca da telafisi olmayan yaralari sarmakla ugrasan" türünde deneyimler paylaşan arkadaşlar görüyorum. Çok şükür ben satmak yerine çekilişlere katılmaya başladığım günden bu güne 2 ev bir de sıfır otomobil sahibi oldum. (Dedim ya..hazırlıklı olmayı ve planlı yaşamayı severim)

Hayatım boyunca da ne ailemin ne de sevenlerimin yerini unutmadım. Amerika'ya gelmek benim için bir "sevda" değil içerisinde yaşadığım hayatı gözden geçirdiğimde; fiyat/hayat oranının düşüklüğüne çare bulmak-çocuklarıma bambaşka bir gelecek için fırsat yaratmaktan başka bir düşünce değil.. Bu fikre ulaşmak için de onumdeki imkanlari elimin tersiyle itmiyorum. Aksine fırsatlarımı artıracak kazanımlara girişiyor, kendimi donatarak imkan oluşturmaya çalışıyorum.

Parmakla işaret eder gibi kimseyi işaret etmiyorum. Sadece yazdığım satırlardan kehanette bulunan "tipik kaybeden kızgınlığı" na düştüğümü zanneden arkadaşlara kendimi ifade ettim. Tanımadan bilmeden "daha önce kazanmış ve gitmiş olmanın rahatlığı" ile yorum yapmanın kolaylığından kaçınmaları için yazdım. Büyüklerimiz derler ya.."-bekara boşanmak kolaydır" diye. Hah işte...ben evli ve 3 çocuk babası bir adamım. Benim halimden ancak benim gibi olanlar anlar.

Austin'de-Dallas'ta veya Houston'da gezebiliyor olmak "kazandığı halde fırsatları çöpe atmaya kalkacakları gitmeye ikna etmeye ve cesaretlendirmeye çalışan bir insanı "kazanana düşman" bir takıntılı gibi değerlendirmeye sebep olmamalı"

(Ayrıca parmakla kimseyi göstermediğinizi gözümüze gözümüze sokmasanız bu satırları da yazmayacaktım)

Kendi savunmamı yapmak-yanlış her türde anlaşılmayı engellemek ve bazı arkadaşlara gol pozisyonu yaratmamak adına önceki yazımın son paragrafını tekrar ediyorum.
    GC kazanan arkadaşlarım...hayırlı-uğurlu olsun..lütfen..ama lütfen gidin ve hem kendinizin hem çocuk ve torunlarınızın kaderini değiştirin. Korkak olmayın.. sağlıklı olunduğu sürece para bir şekilde kazanılır. Dil öğrenilir..Sorunlar aşılır..Korkmayın...(Çıkmayan arkadaşlar => beraberce bir yıl daha beklemek zorundayız. Belki böylesi bizim için daha iyi olacaktır. Umarım en doğru zamanda-en iyi şekilde gideriz. Mücadeleye devam..)

Hepimize bir sonraki cekiliste şans değil.. hepimiz için en iyi olanı dilerim.

• ABD’nin Teksas Eyaleti’nin Galveston bölgesinde bulunan Santa Fe Lisesine düzenlen silahlı saldırıda en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

• Bence gundemlerinde ek cekilis var yoksa niye boyle bir cevap versinler ancak daha erken degil mi anlamak icin daha bi kac gun olmus kac kisi formu gonderecek belli degil.mesela gecen sene cekiliste hata oldugunu tekrarlanmasini gerektigini yazanlar olmustu twitterdan boyle biseyin olmayacagini yazmislardi ayrica sorulara pek yuvarlak cevap vermemelirde bunu destekler nitelikte olabilir.ama tabiki sadece her ihtimale karsi basit bir cevapta olabilir.kisacasi bence bi umut var beklemekten baska yapabilecek bir seyde yok zaten

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Ben de bir seyler soyleyeyim bahsettiginiz konuda sayin heisenberg (sizin isminiz geciyor ama genele hitaben yaziyorum). Bizim kim oldugumuz ve ne yapmaya calistigimiz ortada: https://yesilkartforum.com/kunye/

Madem bu kadar insan toplanip birbirine ortak bir amac dogrultusunda yardimci olmaya calisiyor; o halde forumdaki herkes birbirine karsi yapici olmak zorunda. Bu asagiya yazdiklarimdan daha once de bahsetmistim ama yeri gelmisken tekrarlamak isterim. Lutfen forumda birbirimize ve fikirlerimize karsi saygiyi en ust seviyede tutarken,

• yapici ve olumlu elestiriler, yorumlar yapip herkes icin faydali bir ortam olusturmaya gayret gosterelim

• kimseyi (ve tecrubelerini) kendi deger yargilarimiza gore elestirmeyelim

• kimsenin ne Turkiye'deki hayatini ne de ABD'deki hayatini, ABD'ye gelis nedenlerini, ne tur kotu olaylar yasadigini bilmiyoruz. Bu nedenle bir konuda tek bir dogru ya da tek bir yanlis olmayabilir (ki genelde yoktur)

• ayrica Turkiye de ABD de cok buyuk ve demografik yapidan homojen olmayan ulkeler, bu nedenle herkesin tecrubesinin ve yasadiklarinin kisiye ozel tecrubeler oldugunun; fakat herkesin bu degerli tecrubelerden onemli faydalar saglayabileceginin farkinda olalim

Her ne kadar farkli hayatlar yasiyor olsak da, insan olarak cok fazla ortak problemlerimiz, isteklerimiz, ihtiyaclarimiz ve hayallerimiz var. Biz farkliliklara odaklanmaktansa ortak noktalarimiza odaklanalim.

Bu konuya gelecek olursak, bu konu ayri 🙂 burasi dedikodu konusu, herkesi cekistirebilirsiniz 🙂 tabii her sey saka amaciyla yaziliyor o nedenle hicbir arkadas yazilanlari ustune alinmasin 🙂 Ayrica bu konuda olan bu konuda kalir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tanti DV2019 Dedikodu Grubu içinde söyledi:

ABD’nin Teksas Eyaleti’nin Galveston bölgesinde bulunan Santa Fe Lisesine düzenlen silahlı saldırıda en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

maalesef uzucu haberler... Bir ara ABD'deki silah konusuna deginmek gerekecek. Maalesef burada boyle bir gerceklik de var.

• @crazycells @tanti gecen hafta oglumun okudugu okulun facebook hesabından bır bıldırım yayınlandı. Cocukların guvenlığı ıcın bahce falıyetlerı ıptal edılmıstır. Cocuklarınız guvende okulun ıcınde. Kapılar kilitli diye.dısarıdada cok sayıda polıs var dıye bir msj. Tabıkı bılırsınız alttakı yorumları kımısı okulda sılahlı bır adam gordugunu idda edıyor digeri bahcede oldugunu soyluyor. Okulu aradım detaylı bılgı vermeye yetkımız yok polisi arayım dedıler. Buarada deli gibi polis arabaları itfaye ambulans ve hatta helikopter. Neyse sonra polisi aradım. Acıklama aynen şu şekilde oldu. Silahlı bir suçlu okul etrafında yakalamaya çalışıyoruz. Olası bir çatışmada çocukların guvenliği için okul içinde tuuyoruz. Ama polisle konuşana kadar okadar çok senaryo cızdımkı kafamda. Neyseki okulun içinde olan bir durum değildi cok şükür.

• sayın @crazycells,

Forumun yöneticisi olarak yapmış olduğunuz (genel) uyarıdan dolayı teşekkür ediyorum. Şahsım adına kimse ile tartışmaya girmeyeceğimi, bu forumu gereksiz yazışmalar ile kirletmeyeceğimi söyleyebilirim lakin "parmakla gösterilmeden parmakla gösterilmek" gibi bir durum yaşayınca ve yazmış olduklarım anlatmak istediğim duygularımdan ve cümlelerimin anafikrinden ayrıştırılarak başka bir yere yönlendirilince kendimi ifade etmek istedim. Şahıslara cevap vermek isterken polemik yaratmayı düşünseydim kişilerin paylaşımlarının altına net bir şekilde cevap olarak yazardım. Yazmış olduğum ve sizin altına uyarı yaptığınız paylaşımın esas sebebi aslında uyarınız içerisinde bulunan 4 adet maddenin tam da kendisidir. Arkadaşımızın ilk paragrafını okuyunca aslında hiç de hissetmediğim duyguları hissettiğimi düşünmesi ve bunların da yanlış olduğunu söylemesi üzerine kendimi ifade etme gereği duydum yoksa ergen klavye delikanlıları gibi "arıza" peşinde değilim. Başta şahsınıza, forumunuza ve yaptığınız yardım ve uğraşıya büyük saygı duyuyorum. Bu sebeple ben konuyu burada kapatıyorum. İşlerinizde kolaylıklar dilerim.

• Hayırdır gençler, çok sessizsiniz

• GC çıkmamış gibi haliniz var

• @sedef geçmiş olsun

Benzer Başlıklar

• 176
  • 32
  • 86
  • 235
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |