Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Dv2024xxxx19xxx
    gelir mi sıra sizce?

• merhaba dv260 formu gönderdikten büyükelçiliğin vereceği mülakat tarihini mi beklicez onun dışında yapmamız gerekn başka birşey var mı

• Selamlar, case number olarak başlardayım (3xx). Formu da çok zaman geçirmeden doldurup gönderdim, tahminimce ekim-kasım gibi çağırılacağımı düşünüyorum. Ağustosta nikahım olacak hayırlısıyla ve haliyle formu bekar olarak doldurdum.

Mülakat maili geldikten sonra KCC ye mail atıp güncelletmem gerekiyormuş sanırım ama o süreç hakkında detaylı bilgi bulamadım. Mail attıktan sonra bana dönüş yapmalarını mı bekleyeceğim dosya açılması ve form güncellemek&eklemek için?
    Ayriyeten adres bilgisini de değiştirmem gerekecek.
    Bu süreçle alakalı detaylı bilgi verebilecek olursa çok minnettar kalırım. İyi günler dilerim

• ⭐⭐

@dogibakan Hayırlı olsun. Yalnız bu sorunuzu o zaman geldiğinde sohbet odasında değil de 2024 Greencard çekiliş aşamaları başlığında sorarsanız size yardım eden mutlaka olacaktır merak etmeyin.

• @Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@hascerob, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene şimdi gördüm bunu canım ya, üzüldüm gerçekten 😢

Olacak olacak herşey güzel olacak ben o shengeni alacağım

Çok okuyamadım nereden başvurmuştunuz vizeye bilemiyorum. Benim önceki pasaportumda 1 yıllık italya misyoner vizesi mi ne ondan vardı yunanistan vizesi vardı hollanda vizesi vardı bu ülkelerin vizeleriyle Almanya, isviçre gibi başka ülkelere de giriş çıkış yapmıştık. Pasaport süremiz dolmak üzereydi yeni çıkartıp biraz da onu dolduralım dedik. Oğluma İtalya sözüm vardı ben tee ekimde biletleri satın aldım hatta bu ayın sonuna başka ülleye de satın almıştım her iki uçak ve otel rezervasyonlarımızla birlikte başvurduk. İtalya biraz kalbimi kırdı 1 aylık vize ama tek giriş! Diğer bilet yandı… Sonra kalktık arkadaşımla konsolosluğa gittik güvenlik görevlisi vebalıyız gibi davrandı doğru düzgün muhattap bile olmadı. Birkaç vizeci ile görüştüğümde dedi ki siz dua edin vizeyi almışsınız patır patır red veriyorlar. Neyse sonra geçtiğimiz hafta ailemle venedik’ten giriş yaptık. Hayatımda ilk defa bir hava limanında sorguya çekildim… birçok insanı almadılar bile ülkeye özellikle İtalya ve Almanya bizi gri liste dedikleri şeye almışlar. Sebebi biz değiliz… göçmenler para ile türk pasaportu alıp vizeye başvuruyor sonra da iltica ediyorlarmış! Öyle üzücü ki gezmek istiyoruz ama uğraştığımız şeylere bak.. Dün yunanistandan randevu alayım yaz tatili için istedim randevu yok! Uykularım kaçıyor artık…

Yunanistan için randevu aldım ama öyle hevesim kırıldı gitmeyebilirim görüşmeye bide elin Yunanistan'ından da tavır yemek istemiyorum gücüme gidiyor saldım artık vize işlerini ülke karışık bu yaz sakın gececeğini düşünmüyorum seçim güzel sonuçlansa bile

@hascerob, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@dytmelek, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene şimdi gördüm bunu canım ya, üzüldüm gerçekten 😢

Olacak olacak herşey güzel olacak ben o shengeni alacağım

Çok okuyamadım nereden başvurmuştunuz vizeye bilemiyorum. Benim önceki pasaportumda 1 yıllık italya misyoner vizesi mi ne ondan vardı yunanistan vizesi vardı hollanda vizesi vardı bu ülkelerin vizeleriyle Almanya, isviçre gibi başka ülkelere de giriş çıkış yapmıştık. Pasaport süremiz dolmak üzereydi yeni çıkartıp biraz da onu dolduralım dedik. Oğluma İtalya sözüm vardı ben tee ekimde biletleri satın aldım hatta bu ayın sonuna başka ülleye de satın almıştım her iki uçak ve otel rezervasyonlarımızla birlikte başvurduk. İtalya biraz kalbimi kırdı 1 aylık vize ama tek giriş! Diğer bilet yandı… Sonra kalktık arkadaşımla konsolosluğa gittik güvenlik görevlisi vebalıyız gibi davrandı doğru düzgün muhattap bile olmadı. Birkaç vizeci ile görüştüğümde dedi ki siz dua edin vizeyi almışsınız patır patır red veriyorlar. Neyse sonra geçtiğimiz hafta ailemle venedik’ten giriş yaptık. Hayatımda ilk defa bir hava limanında sorguya çekildim… birçok insanı almadılar bile ülkeye özellikle İtalya ve Almanya bizi gri liste dedikleri şeye almışlar. Sebebi biz değiliz… göçmenler para ile türk pasaportu alıp vizeye başvuruyor sonra da iltica ediyorlarmış! Öyle üzücü ki gezmek istiyoruz ama uğraştığımız şeylere bak.. Dün yunanistandan randevu alayım yaz tatili için istedim randevu yok! Uykularım kaçıyor artık…

Yunanistan için randevu aldım ama öyle hevesim kırıldı gitmeyebilirim görüşmeye bide elin Yunanistan'ından da tavır yemek istemiyorum gücüme gidiyor saldım artık vize işlerini ülke karışık bu yaz sakın gececeğini düşünmüyorum seçim güzel sonuçlansa bile

Yunanistan vizesi ile gözümün önünde bir aileyi İtalya’ya almadılar.. Yunanistan bol keseden vize dağıttığı için onlarında itibarı kalmadı.. Ama bu İtalya’ya has bir durum mu bilmiyorum baya katı kurallar koymuşlar. Sen yine de dene şansını bu arada geçtiğimiz ay abim pasaportunda almanya red olmasına rağmen Amerika vizesi aldı.. 46 yaşında bekar üzerine bir şey yok… sadece işi maaşı iyi.. ümidini kaybetme yani.

• @Serap-2 teşekkür ederim umarım dediğiniz gibi olur bir kapı açılır...

• @semihistanbul Bizim de 5binlerde utanmasam whatsapptan yazıcam herkese

• Dostlar selamlar Örneğin anne ,baba ve çocuk başvurup babaya veya anneye çıktıktan sonrasında çocukta greencarddan yararlanabiliyor lakin anne ve babanında amerikaya gitmesi zorunlumu veyada anne ve babaya çıktıktan sonrasında sadece çocuk gitse ve anne baba gitmesse sorun oluşur mu bu soruya detaylı bir cevap aradım ama bulamadım bilen arkadaşlar bilgilendirirse çok evinirim teşekkürler cevaplar için

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkan-akbulut, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Arkadaşlar ds260 formunu 2. Günden yolladım sonuçlar açıklanınca ama case numberin yüksek olması çok canımı sıkıyor gelecek sene için grupta kurulmayacakmis telegram ,acaba 24k numaralar seneye hayal mi

seneden seneye farkliliklar oluyor, DV2024'un nasil olacagini 1 Ekim'den sonra yasayarak gorecegiz...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Lifepark-0, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba dostlar. 2024 DV lotary talihlilerindenim. Mülakat sırası gelene kadar türkiyede gidebileceğim iyi DİL OKULU olarak nereyi önerirsiniz? Aslında amerikada da belgesi geçerli bir eğitim olsa çok iyi olur. Gittiğimde Toffle sınavına da girmek istiyorum oraya hazırlayan bir okul olsun. Amerikan Cultur a bakındım biraz. Sizin önerileriniz neler?

su bolumu incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/96/i̇ngilizce

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Omer-Manas, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Emre-Kurtulmuş anladım, teşekkürler.
    Konsolosluk belirli bir formatta mı istiyor acaba iş teklifini? Yoksa herhangi bi official job offer formatında olabilir mi?
    Teşekkürler

standart bir is teklifi mektubu yeterlidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@PinarB, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Benim farklı bir sorum var. Merhaba. Daha önce lottery ile başvuru yaptım çıkmadı. Ama benim oğlum ABD vatandasi orda doğdu. Şu an 22 yaşında. Annesi olduğum için bana green card başvurusu yapabilir mi?

su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/75/family-sponsored-green-card-aile-sponsorluguyla-green-card-almak/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Oktay, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Şu yeşilkart formu yapandan Allah razı olsun bütün istediğimiz bilgiler burada var bende 2024 talihlisiyim case no 8××× lütfen giden arkadaşlarda gittikleri yerlerdeki deneyimlerini yazsin

Su bolumu inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/category/76/eyaletler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@anyela, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba dv260 formu gönderdikten büyükelçiliğin vereceği mülakat tarihini mi beklicez onun dışında yapmamız gerekn başka birşey var mı

Su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/6410/dv2024-2024-green-card-lotosu-aşamaları

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Zafer-Özgen, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Dostlar selamlar Örneğin anne ,baba ve çocuk başvurup babaya veya anneye çıktıktan sonrasında çocukta greencarddan yararlanabiliyor lakin anne ve babanında amerikaya gitmesi zorunlumu veyada anne ve babaya çıktıktan sonrasında sadece çocuk gitse ve anne baba gitmesse sorun oluşur mu bu soruya detaylı bir cevap aradım ama bulamadım bilen arkadaşlar bilgilendirirse çok evinirim teşekkürler cevaplar için

talihli olan kisi ABD'ye girmeden diger aile uyeleri giremez, bilginize.

• Ben acik öğretim okuyordum kayıt yenilmedim 4 sene oldu acaba ds formunu doldururken lise bitirdim yazdim bisey olurmu neticede suana okumuyorum

• @adaderyaela en son nereden mezun olduysanız onu yazmanız lazım.

• @abrakadabra Dosya numaram 11200 lerde...

• @zaferdemir benimde 15000 lerde
    çağırılırız herhalde 🙂

• @ozkan-akbulut halen geçerli mi bu?
    aşı olmamız mı gerekiyor yani

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |