Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Blacksocks Arkada çalışan mekanizma ile ilgili detaylı bir bilgi yok. Yazılımcı olarak deneyimlerim ve okuduğum bazı kaynaklara göre yüklenen fotoğraf ile ilgili detaylı bir analiz yapılıyor ve bununla birlikte birbirinin aynısı olan ( aynı fotoğraf olmasına gerek yok) kişileri bulabiliyorlar. Google photos'da kullanılan ve kişileri otomatik olarak fotoğrafta tespit eden yapılara benzer ve tabi çok daha komplike işlemler var içerisinde. ( burada foto analizi ile ilgil detaylı bir anlatım var https://www.forumdaily.com/en/kak-gosdep-ssha-proveryaet-zayavki-i-fotografii-uchastnikov-loterei-green-card/ )

Bu kısımdan sonrası tamamen kendi yorumuma dayalı. Önceki senelerde pasaport zorunluluğu olduğu için aynı pasaport no ile mükerrer kayıt tespit etmek kolaydı ( pasaport no'yu herkesin bilmesi zor) Şimdi bu zorunluluk kalktığına göre isim soyisim, doğum tarihi ve yeri, adresi, varsa eş çocuk bilgileri, email adresine göre bir analiz yapabilirler. Birisi bu bilgilerimize sahip olabillir mi? Evet olabilir. Bir kısım doğru bir kısım hatalı da yazarak giriş yapabilir. Bu durumda eğer mükerrer kayıt analizine takılmaz ise başvuru tamamlanır ve çekilişi kazanabilir. bu durumdan sizin haberiniz olmayacağına göre kazanmasına rağmen işlemler devam etmeyecektir. Peki bu mükerrer kayıt sizin başvurunuzu geçersiz kılabilir mi? Eğer birebir aynı bilgiler var ise özellikle isim soyisim, doğum tarihi ve fotoğraf, bu sizin elenmenize neden olabilir. O yüzden bence pasaport zorunluluğu mutlaka gelmeli. Hem geçersiz başvuruları azaltacaktır hem de bu tip art niyetli başvuruların önüne geçilmesini sağlayacaktır.

• Arkadaşlar herkese merhaba. Ben bır şey sormak istiyorum. Çekilişi kazanmamız durumunda vize görüşmesi de olumlu sonuçlandıktan sonra Amerikaya gitmek için 6 aylik bir zaman oluyor ya. Bu 6 aylık zaman vizenin onayladığı tarihte değil de sağlık raporunu aldığınız tarihten itibaren başlıyormuş. Tabi aslında mantıkli da geldi çünkü zaten saglik raporlarının geçerlilik süresi 6 ay. Ama bilgiyi internetten edindiğim için emin de olamadım. Muhakkak bilenleriniz vardır diye bir sormak istedim.

• ⭐⭐

@Simge-Kutlu Evet doğrudur. Sağlık raporunun verildiği tarih vizenin süresini belirliyor. O yüzden vakit kazanmak adına mülakattan 4-5 gün önce alınabilir. Şurada ilk başlıkta tüm aşamalar ve sağlık raporu ile ilgili bilgiler mevcut. https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri?_=1669279595009

• @Calibraturbo, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Angara çankayanın dagı bile çatır çatır sallandı ilkönce kabus göriyorum zannettim. istanbullu izmitli insanları düşünüp stres yaptım iyiki zarar az oldu

İzmir’de hisseden var mıydı bilmiyorum ama biz hissetmedik. Yaşayan herkese geçmiş olsun.

• @tufank çok teşekkürler.

• @Blacksocks bir başkasına yazdığınızi farketmeden ortaya yazdığınızi düşünerek cevap verdim. Çok pardon 😊

• ⭐⭐

Green Card çıkmış sana, gitmişsin ABD'ye ve başlangıç için girmişsin mesela Walmart'a (ABD'nin en büyük zincir marketlerinden biri) ve çalışıyorsun.
    Sonra çalışma arkadaşlarından biri çıkarıyor silahını ve tak tak hepinizi vuruyor.

Sanıyorum ABD'nin en büyük problemi halen bireysel silahlanma.
    En son dün, tam olarak böyle bir olay meydana geldi Virginia eyaletinde Chesapeake şehrinde.

Haberin linki:

• ⭐⭐

@abrakadabra film başlamadan biter, o kadar emek ver...

• @Simge-Kutlu ne demek çok teşekkür ederim 🙂

• Merhaba arkadaşlar,bir sorum olacak yabancı uyruklu Turkmenistanlı öğrenciyim Türkiyede work and trawel ile americaya gidile biliniyormu acaba okul üzeri ile

• ⭐⭐⭐

Ah size bişey söyleyeceğim, bir tanıdığın tanıdığı çocuk gitti Amerika'ya 17 yaşında, kampta neyim de kaldı. Aaaa içeri girdi herşey iyi hoş çocuk 3 ay sonra döndü Ben yapamıyorum diye. Allahım biz neler istiyoruz insanlar neleri tepiyor. 17 yaşında biz 37 neleri göze almışız işimiz gücümüz yerindeyken. Anlam veremiyorum, anlayamıyorum ama demekki metal sağlık da çok önemli.

• @Hyller iyi değerlendirmek lazım bu fırsatları.. ben onun yaşındayken gc formu doldurmak için aracı firmaları telefonla arıyordum. Yaşım küçük diye ailenin başvuru yapması lazım demişlerdi.

• ⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Ah size bişey söyleyeceğim, bir tanıdığın tanıdığı çocuk gitti Amerika'ya 17 yaşında, kampta neyim de kaldı. Aaaa içeri girdi herşey iyi hoş çocuk 3 ay sonra döndü Ben yapamıyorum diye. Allahım biz neler istiyoruz insanlar neleri tepiyor. 17 yaşında biz 37 neleri göze almışız işimiz gücümüz yerindeyken. Anlam veremiyorum, anlayamıyorum ama demekki metal sağlık da çok önemli.

ama gerçekten şu çok önemli insanların yaşayış biçimleri, mesela ben ve eşim sosyallikte iki ayrı zıt kutubuz, benim sabit görüştüğüm 2-3 akram 2-3 arkadaşım var eşim lise arkadaşlarıyla bile buluşur aşırı sosyaldir, ben insansız da yaşarım o yaşamaz gibi gibi .

• Yıl olmuş 2022 hala dolandırıcılara para kaptıranlar olduğunu görmek çok üzücü. Elimizin altında derya deniz bir bilgi kaynağı olmasına rağmen bunlar çok üzücü görüntüler. Umarım daha dikkatli olabiliriz.

3-4 yıl önce beni de Amerika telefon koduyla birisi aradı (+1) Telefonu açtım ve karşımdaki ingilizce konuşmaya başladı. Kısaca GC başvurum olduğunu ve bu başvurunun olumlu sonuçlandığını yeni hayatıma başlamak için hazır olup olmadığımı vs sordu. Fakat bir sorun vardı çünkü ben arkadaşın aradığı dönemde herhangi bir başvuru yapmamıştım. Telefonda kullandığı tabiri caizse ağdalı cümleler GC konularında bilgisi olmayan insanları çok rahat kandırabilecek nitelikteydi açıkçası. Konuşma sonuna konu paraya geldi. Önce ne kadar ile gelebileceğimi sordu. Bende dolandırılmak üzere olduğumun farkındalığı ile 100.000 $ dedim. :)) Harika müthiş falan dedi :))) Sonrasında benden işlemler için Türkiye de göçmenlik ofisinin anlaşmalı olduğu bir hukuk bürosuna 8600$ yatırmamı istedi :)) velhasıl konuşmayı bir süre sonra kesip yüzlerine kapattım. Acaba Amerikaya 5k$ ile geleceğimi söylesem ne kadar isteyeceklerdi 🙂

Bu da böyle bir anımdır.

• ben eşim ve minik oğlumu bu yıl ilk kez başvurduk. eşim veya benim şansıma bakalım artık. hayatta böyle şanslarımız olmadı hiç düşük bir olasılık olsa bile hayal kurması güzel. herkese başarılar diliyorum. gönlümüzce olsun.

• ⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

İlerleyen zamanlarda çok pişman olacak haberi yok yazık.

• Başkası sizin adınıza başvuru yapıyorsa eleniyorsunuz. Gidip bir fotoğrafta bulabilir zor değil. Tüm bilgilerinizi biliyorsa elenme nedeni. Fakat hangi işsiz bununla uğraşır ki? Bazılarının eşleri Usa gitmek istemiyor, belki eşin gizli gizli yapıyor olabilir bak 😃 herkes başvurusuna sahip çıksınn. Tüm bilgilerinizi vermeyin kimseye. Senede 1 yapılan çekiliş için bence gayet önemli bir konu

• ⭐⭐⭐

@A-Samoglu yine sen farkındaymışsın maşallah 😁

• @abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Green Card çıkmış sana, gitmişsin ABD'ye ve başlangıç için girmişsin mesela Walmart'a (ABD'nin en büyük zincir marketlerinden biri) ve çalışıyorsun.
    Sonra çalışma arkadaşlarından biri çıkarıyor silahını ve tak tak hepinizi vuruyor.

Sanıyorum ABD'nin en büyük problemi halen bireysel silahlanma.
    En son dün, tam olarak böyle bir olay meydana geldi Virginia eyaletinde Chesapeake şehrinde.

Haberin linki:

Benimde kafamı kurcalayan şu, gittiğimiz zaman bizler yeni olduğumuz için her Amerikalıyla görüşmek tanışmak bir yerde sosyalleşmek isteyeceğiz ya, nereden anlayacağız bozuk İngilizcemizle kimin ne olduğunu tam olarak. Belki de fazla kimseye karışmamak lazım. İşine bakmak lazım. Sanki Türkiye’de çok sosyalleşiyorduk. Tamamen iyi niyetimiz bize zarar olarak dönebilir bazı konularda

• ⭐⭐⭐

@tolgasatir bu çok önemli bir nokta galiba, ben de çok sosyalimdi 🙈 pandemide bitti hepsi valla 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

53

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.7k

| | | |