Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Bazıları unutuyormuş başvurduğunu ve şansa bakın ki onlara çıkıyormuş. Her dk aklımda olan green cardı unutmam imkansız 😂 @Burcu-Boz

• @Burcu-Boz Kesinlikle, son bir kaç senede bunu yaşamayanımız yoktur sanırım.(belirli bir kesim hariç). Daha önce iş gezisi/turistik gezi olarak gittiğinizi görüyorum.. Gc'yi bir kenara bırakırsak, bu size güven versin bana sorarsınız, çok büyük bir +.

• @waterman Hocam şu an 2 lisans bölümü okuyorum, seneye bir de çap yapacağım, aralarında kullanacağım bölüm çocuk gelişimi olacak, au pair diye bir program var 1 yıllığına aile yanında kalarak onların çocuklarına bakıcılık yapıyorsunuz, genelde kadınlar tercih edilir özellikle amerikada sırf kadınlara özel galiba bu program, ama profiliniz doluysa ve diliniz iyiyse erkek olarak da gidebilirsiniz, örnekleri var, arkadaşlarım da var böyle yapan.

Bu program ile giriş yapmak istememin sebebi o 1 yıl içerisinde hem okuduğum 3 bölüm arasından en avantajlı olanı seçmek hem de o bölüm için denklik almak ayrıca ülkeyi tanımak, denklik işlemleri aylar sürebiliyor o yüzden ilk aydan işlemlere başlayacağım, denklik aldıktan sonra anaokulları kreşler engelli veya kimsesiz çocukların olduğu bir yerde işe başlamayı düşünüyorum.

Bir de Almanyanın mavi kart fırsat kartı vs kartları bulunuyor, duruma göre direkt bir iş teklifi alırsam bu kartlar ile de orada kalabilirim.

3 bölüm okumamdaki amaç olur da ülkelerin puanlı göçmenlik sistemlerinden birine başvurursam katkısı olsun diye, o bölümleri yabancı ülkede okumaktansa Türkiyede daha kısa zamanda okuyup denklik almak daha az maliyetli geliyor.

Kısaca böyle, dil çalışıyorum şu an.

• ⭐⭐

@tolgasatir başvuru için parayı alana kadar hani anlatmıyorlar bak olur da kazanırsan mülakata çağrıldığında daha gitmeden şu kadar harcayacaksın diye anlatan yok. 😃

• ⭐⭐

@waterman mümkün değil unutmak nereye kim unutuyor şehir efsanesi. her saniye dakika aklımızda. hayır unutabilmek için B12 eksikliği veya alzheimer felan olmak gerek 😃

• ⭐⭐

@Burcu-Boz, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@iyilikyapveiyilikbul Manevi olarak aşırı hazırım ama maddi durumda Türkiye'nin ekonomisi her geçen gün insanları aşırı zorluyor 😞 😢 ama evet bence de katılıyorum. forumdaki insanların çabalarını ve heyecanlarını takdir ediyorum. Hepimiz hak ediyoruz 🙂

mecbur kredi çekecez , 😕

• ⭐⭐

@diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@waterman mümkün değil unutmak nereye kim unutuyor şehir efsanesi. her saniye dakika aklımızda. hayır unutabilmek için B12 eksikliği veya alzheimer felan olmak gerek 😃

şeyy- benim aşırı b12 eksikliğim var hatta internete bişey bakmaya giriyorum ne için girdiğimi unutuyorum 😃 saniyelik,, ama bunu unutacağımı sanmıyorum 😃

• ⭐⭐

@Lossantosdy hahaahahahha

• ⭐⭐⭐

Ahahahah 😂 hiç güleceğim yoktu @Lossantosdy

• abilerim ablalarım herkese inşallah çıkar diyorum bende ailem adina bu sene ilk defa başvuracağım umarım çıkar (:

• ⭐⭐

@diablo_ercan @waterman yaa tmm komik ama cidden çok zor , bazen mutfağa gidiyorum niye gittiğimi unutuyorum 😃 komik duruyor ama zorlayıcı, sonra 10dk düşünüyorum napıcaktım falan diye 🙂

• ⭐⭐⭐

O zaman 2024te you have been randomly selected göreceksin 😂 biraz sabır diyelim 🤣@Lossantosdy

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

O zaman 2024te you have been randomly selected göreceksin 😂 biraz sabır diyelim 🤣@Lossantosdy

ay hadi inşallah agzından bal damlıyor 😃 sabırlıyım allahtan bekliyoruz işte 😃 ama inşallah hepimiz kazanırız

• ⭐⭐⭐

Bu yılda çıkmazsa artık üniversite yoluyla gidicem mecbur 🙄 artık beklemekten cok yoruldum yıllar geçti gitti… @Lossantosdy

• ⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu yılda çıkmazsa artık üniversite yoluyla gidicem mecbur 🙄 artık beklemekten cok yoruldum yıllar geçti gitti… @Lossantosdy

inşallah dilediğin gibi olur herşey, bende bu sene olmazsa bakıcam bi yoluna artık, dediğin gibi yaş geçiyor gidiyor,, en güzel yıllarımızı hiç etti malum kişi, bundan sonrası güzel olsun bari 🙏

• @Burcu-Boz
    Valla Karı Koca Heyecan doruklarda 🙂
    evde ne varsa şunu satarız bunu satarız planları programları yaptık 🙂

• @animehime94 https://www.imagediamond.com/ burdan ayarlıyabilirsin

• @gnollzy
    Bende 1 aydır randevu almaya calısıyorum ama maalesef bulundugumuz ılce ve yakın ılcelerde maalesef bulamıyorum.
    dun gece 06,15 de yenılendı 06,10,2022 de zor buldum.
    bende zam gelme olayını duydum onun ıcın 10 yıllık alacagım.
    pasaport geldıkten sonra buyuk ıhtımal basvuru yaparız.
    pasaport numarası falan ısterse en azından yazarız.

• ⭐⭐⭐

İstanbul - Avrupa yakasında ikamet ediyorsanız Cevizlibağ'da boş randevular bulunuyor. Siz almıssınız tabi alamayanlara bi faydası dokunur umarım @doguStone

• @waterman
    istanbul anadolu yakası ümraniyedeyim.
    1 hafta sonraya da olsa bulabildim evet teşekkürler.
    bakalım merakla bekliyoruz 🙂
    zaten çekiliş Sadece Beklemekle geçiyor maalesef 🙂
    Bu senede cıkmazsa acıklandıgı vakit gene aynı seyı dıyecegız.
    2025 basvurusuna 4 ay kaldı onu bekleyelım vs 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |