Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Günaydınlar nasılsıniz. Pasaport şartı değişmedi değil mi hala devam şimdilik

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu ahsencim bu işlerde parayı fenomenler götürüyor açıyorsun bir hesap bak Amerika da gideceksin bol içerik olur sen şimdiden başla hesabı büyütmeye sonrada ne olur beni de yaz diye yalvarıyorlar
    Ben bu ara bunlara taktım sayfamı büyütüyorum 30 bin olayım gelsin linkler 😄 millet delirmiş gibi link istiyor kazançları akıl işi değil

• ⭐⭐⭐

Abla valla eski Network işlerine bakan biri olarak diyorum çoğu Saadet zinciri ne hikmetse birde hep Avrupa’ya Amerika’ya açılıyor genelde distribütörlerde 18 ülke geziyor 😂@ahsenaydgdu

• ⭐⭐⭐

@Zelene ahaha ben bunların üyelik sistemini beğendim o yüzden, yoksa takip ettiğim bi kadın sürekli ekibime girmek için form doldur yok linki kaydır falan yapıyodu, bursada fabrika abla müsait bi zamanda bi baskın yap bakalım şunlara

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@Zelene ahaha ben bunların üyelik sistemini beğendim o yüzden, yoksa takip ettiğim bi kadın sürekli ekibime girmek için form doldur yok linki kaydır falan yapıyodu, bursada fabrika abla müsait bi zamanda bi baskın yap bakalım şunlara

Hayırlı olsun mu diyeyeyim, geçmiş olsun mu diyeyim bilemedim.

Uluslararası litaretürde PONZI ya da PİRAMİT denilen dolandırıcılık sistemine üye olmuşsunuz. Google'da "ponzi" diye aratırsanız fazlasıyla bilgi bulabilirsiniz.

Bu tür dolandırıclıkta sadece ilk giren küçük bir yüzdelik azınlık kazanır, geri kalan ezici çoğunluk parasını kaybeder ya da o üstteki küçük azınlığa yem yapar diyelim. Ponzi sisteminin devamı mümkün değildir. Bir noktadan sonra tıkanır ve çöker. Olan "ben de kazanacağım" diye girene olur.

Bu ponziye hangi aşamada dahil olduğunuzu bilmiyorum. Geç aşamalarda katıldıysanız paranızı kaybedeceksiniz. Erken aşamalarında katıldıysanız belki biraz kazanırsınız.

Kazansanız bile o para yoktan varolmuyor. "Ben de kazanacağım" diye bu sisteme giren belki çocuğunun boğazından, evinin masrafından kısan birilerinin parası olacak bu. Başkasının çocuğunun boğazından keserek size kazandıracağı bu para içinize sinecekse afiyetle yiyebilirsiniz. Bu sistemde kazandırılan her yeni üye dolandırılarak parasının alınıp piramitin üst seviyelerindekilerce afiyetle yaneceği potansiyel bir kurbandır.

• ⭐⭐⭐

@Ghi hay allah ya öyle diyince ben bi kötü oldum madem böyleyse devlet neden bu tarz saçmalıklara ızın veriyor yasaklasınlar madem. bide bunu avon oriflame kozmetik gibi ersağ temizlik ürünleri gibi düsünün lütfen ciftlik bankla karıstırmayın

• @ahsenaydgdu Sizinki tam onun gibi değil. Benim annem bir arkadaşından Ersağ ürünü alıyor. Merkeze Network marketing mantığını oturtmuşlar insanların networku sayesinde kalitesiz ürünleri iyi fiyata satabiliyorlar. Bu şekilde para kazanıyorlar. Ersağ ürünlerini markete koysanız diğer ürünlerle rekabet edemez. Adamların pazarlama anlayışı bu şekilde. Mantık değersiz, çok da değerli olmayan ya da pazarda rekabet edemeyecek ürünleri sizlerin aracılığıyla satıyorlar. Bilmem anlatabildim mi? Doğrudan ponzi değil.

• Ciftlikbank muhabbetinden sonra ponziye uye olan var mi yahu?
    Baska ulkede yasayamam,yemin ederim dolandiricilarin uremesi icin mukemmel bir ortam bu ulke.

• @ahsenaydgdu dostum inşallah para yatırmamışsındır, yatırmışsan da büyük meblağlar değildir umarım. Çükü yıllar önce aynı durumla ben de karşılaştım. İş görüşmesi diye çağırıp bunun reklamını yapıp sisteme dahil etmeye çalışmışlardı. O zamanlar cüzi miktarla ürün alarak sisteme dahil olabiliyordun. Sonra internet üzerinden satış sayfası gibi bişey oluyordu, kendine 2 veya daha fazla üye bağlayarak sonra da onlara yardım ederek sistemini güçlendirmeye çalışıyorsun. Sonra onların her yaptığı satıştan, bağladığı üyeden para kazanıyosun falan da filan da.

Bu insanlar çok güzel reklam yapıyorlar. Yılda 1 lüks otellerde yapılan toplantı videoları, lüks yemekler, sistemden delicesine para kazanan insanlar, villaları vs vs vs.

Adamla onlarca kişinin arasında tartışıp çkmıştım hatta 😃

Velhasılı emeksiz çok para olmuyor, az emekle de olmuyor. Biz deli gibim çalışcaz başka çare yok.

• ⭐⭐⭐

@madmizah 2.500 tl verdim onu kurtarayım çıkayım bari yaa, bizide çok yakın arkadaşımız dahil etti kendisi şuan kısa sürede iyi bi mebla kazandı onun gazıyla girdik zaten ben üye falanda bulamam öyle aman aman kalablık bi çevrem yok

• ⭐⭐⭐

@Kekw ersağ yağ çözün üstüne ben markette yağ çözücü bulamıyorum siz kalitesiz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz diğer ürünlerini bilmiyorum ben sadece yağ çözücü alıyorum o da market fiyatlarından çok farklı değil, ayrıca trendyolda da satılıyor bu 5 para etmez dediğiniz ürünler, satışlara ve yorumlara bakmanızı tavsiye ederim memnun kalan çok insan var, bunu tartışmak için uzatma niyetiyle söylemiyorum kendi gördüğüm bu şekilde, ortada en azından bi ürün var merdiven altında üretilmiyor üretim yeri belli bakanlıklar vs onayı almışlar. Şu hesaba para at sonra hergün kâr payı al gibi bi saçmalık değil

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu Belki farkli urunler icin oyle, ama Ersağ kesinlikle değil. Doğal ve yerli malı diye 2015 den beri annem alıyor kullanıyoruz urunlerını memnunuz.

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu aynen ver bilgileri bir bakayım merdiven altı mı nedir 😄

• ⭐⭐⭐

@Zelene ahahahaha özeldenn gönderiyorum osmangazideler 😂

• @ahsenaydgdu merhaba ahsen bey yanlış anlamayın ama networking marketing arkadaş kaziklama olarakda bilinir çoğu kişi bu sisteme kaydolup parasini kaybedip telâşlanıp ne yapabilirim diye aklına tanıdıklar gelir eş,dost... gelir yok ben böyle böyle kazanıyorum diyip karşıdaki insanin aklını çelip networking marketing yeni kurbanlar ekler ve parasını kurtarmaya çalışır

• @ahsenaydgdu Neden yasaklanmiyor sorusuna böyle bir cevap vereyim normal şartlarda bu saadet zincirleri tamamen yasak ama ürün olunca(ki bu ürünler göstermelik ürünler) devlet bir şey diyemiyor oysa ürünle hiç alakası yok. sistemde bir ürün alırsın üye olmak için o ürünü aldıktan sonra gruba katılırsın ve kendi piramidini cizme yoluna girersin sagına ve soluna bi sazan bulman lazımdır ve o sazanları bulduktan sonra onlarda ürün alır katılrılar vs . o sazanlarda üye bulurlar ve zincir böylece uzar gider üsttekiler keyif catarken sen üye bulmaaya calısırsın ve oltaya geldigini anladıgında paramı nasıl kurtarırım dersin ancak ortada artık kalan bir para yoktur gecmiş olsun .

• Arkadaşlar merhaba bunu izlemenizi tavsiye ederim. Kimse parayı kolay kazanmıyor paralarınız boşa gitmesin.

• ⭐⭐

@abrakadabra, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Selam Arkadaşlar,

DV2023 konusunda bahsetmiştim, şirketimizin merkezi Avusturya ve merkez ile bir iş görüşmesi yapacağız demiştim.
    O görüşmeyi Mayıs ayında yaptık ve iyi geçmemesine rağmen olumlu dönüş aldım ve 2. aşama için beni Avusturya'ya davet ettiler.

Buraya kadar her şey normal, ancak şu an ekşisözlük'te de trend topic olan "shcengen vizesi" ile ilgili sorunlar başlayacak, anlatıyorum 🙂
    Karşı taraf görüşme için belirlediği tarih aralığını iletti bana ve en hızlı yol turist olarak vize almaktı.
    Ben de aynı şekilde tüm evrakları tamamlayarak (hesapta para gösterme dahil) turist vizesi başvurusu yaptım.

Buraya kadar da her şey normal, ancak turist vizem reddedildi (bu arada eski 2 tane pasaportum ve her ikisinde de önceki ABD vizelerim mevcut).
    Sebep olarak ise, turist olarak orada bulunacağıma inanmamaları ve geri dönmeme ihtimalimin çok yüksek olmasını gösterdiler (evli ve çocuklu olup, onların benimle gelmeyecek olmasına rağmen).

Şimdi davet mektubu ile ticari başvuru yapacağım tekrar ama yine olacağını sanmıyorum.
    Bunu araştırırken ekşi'deki ilgili başlığa rastladım bugün ve trend topic olmuş shcengen vizesi.
    İnanılmaz yüksek oranlarda red veriyolarlar Türkiye'den yapılan başvurulara.

Sanırım artık diğer Orta Doğu ülkeleri sınıfında görüyorlar bizi.
    Buna en büyük etken de ülkemize dolan ne idüğü belirsiz binlerce yasal/yasal olmayan göçmen.
    Çünkü çok kolay şekilde Türk pasaportuna sahip olabiliyor bu kişiler ve aynı bizler gibi Türk pasaportu ile Schengen'e başvurup, yasal yollarla gidip bir daha geri dönmüyorlar.

Ülkemizdeki durum gerçekten çok vahimmiş bunu yaşayarak gördüm şu an arkadaşlar.
    Hatta ekşi'de biri yazmış, aynı benim durumumda ve daha da ilerisi hatta iş teklifi almış kabul etmiş çalışma vizesine başvurmuş ve bu kadar şeye rağmen red almış ve çalışma vizesi çıkmamış.

Artık ülkeden gitmeye de izin yok sanırım 🙂
    Uzun oldu biraz ama yaşadığım deneyimi aktarmak istedim sizlere de.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Hepinize tekrardan selam arkadaşlar,

Sonunda 1 aylık Multi Schengen vizemi aldım ve Viyana'daki şirket merkezimizde 2. mülakatı gerçekleştirebileceğim 🙂

Turist olarak kabul etmemişlerdi, ancak merkez ofisimiz benim adıma uçak bileti ve otel rezervasyonu yapıp, üstüne bir de Ankara'daki Avusturya Büyükelçiliği'ne sistemden adıma talep oluşturup izin aldığı ve konsolosluğa da davet mektubu yazdığı için bu sefer "ticari vize" başvurum onaylandı ve 30 günlük bir vize verdiler.

Schengen vize ile olan imtihanımdan ben galip çıktım diyelim şimdilik 😃

ABD vizesi ile ilgili olmasa da, en azından buradaki kişilerin profilini bildiğimden ve bir gün işinize yarayabileceği için bu tecrübemi aktarıyorum size de.
    Görüşmeden sonra da bilgi veririm mutlaka bakalım gol mü değil mi diye.

Hepinize iyi forumlar 🙋🏻♂

• ⭐⭐⭐

Selam Arkadaşlar,

DV2023 konusunda bahsetmiştim, şirketimizin merkezi Avusturya ve merkez ile bir iş görüşmesi yapacağız demiştim.
    O görüşmeyi Mayıs ayında yaptık ve iyi geçmemesine rağmen olumlu dönüş aldım ve 2. aşama için beni Avusturya'ya davet ettiler.

Buraya kadar her şey normal, ancak şu an ekşisözlük'te de trend topic olan "shcengen vizesi" ile ilgili sorunlar başlayacak, anlatıyorum 🙂
    Karşı taraf görüşme için belirlediği tarih aralığını iletti bana ve en hızlı yol turist olarak vize almaktı.
    Ben de aynı şekilde tüm evrakları tamamlayarak (hesapta para gösterme dahil) turist vizesi başvurusu yaptım.

Buraya kadar da her şey normal, ancak turist vizem reddedildi (bu arada eski 2 tane pasaportum ve her ikisinde de önceki ABD vizelerim mevcut).
    Sebep olarak ise, turist olarak orada bulunacağıma inanmamaları ve geri dönmeme ihtimalimin çok yüksek olmasını gösterdiler (evli ve çocuklu olup, onların benimle gelmeyecek olmasına rağmen).

Şimdi davet mektubu ile ticari başvuru yapacağım tekrar ama yine olacağını sanmıyorum.
    Bunu araştırırken ekşi'deki ilgili başlığa rastladım bugün ve trend topic olmuş shcengen vizesi.
    İnanılmaz yüksek oranlarda red veriyolarlar Türkiye'den yapılan başvurulara.

Sanırım artık diğer Orta Doğu ülkeleri sınıfında görüyorlar bizi.
    Buna en büyük etken de ülkemize dolan ne idüğü belirsiz binlerce yasal/yasal olmayan göçmen.
    Çünkü çok kolay şekilde Türk pasaportuna sahip olabiliyor bu kişiler ve aynı bizler gibi Türk pasaportu ile Schengen'e başvurup, yasal yollarla gidip bir daha geri dönmüyorlar.

Ülkemizdeki durum gerçekten çok vahimmiş bunu yaşayarak gördüm şu an arkadaşlar.
    Hatta ekşi'de biri yazmış, aynı benim durumumda ve daha da ilerisi hatta iş teklifi almış kabul etmiş çalışma vizesine başvurmuş ve bu kadar şeye rağmen red almış ve çalışma vizesi çıkmamış.

Artık ülkeden gitmeye de izin yok sanırım 🙂
    Uzun oldu biraz ama yaşadığım deneyimi aktarmak istedim sizlere de.

Hepinize iyi forumlar dilerim.

Hepinize tekrardan selam arkadaşlar,

Sonunda 1 aylık Multi Schengen vizemi aldım ve Viyana'daki şirket merkezimizde 2. mülakatı gerçekleştirebileceğim 🙂

Turist olarak kabul etmemişlerdi, ancak merkez ofisimiz benim adıma uçak bileti ve otel rezervasyonu yapıp, üstüne bir de Ankara'daki Avusturya Büyükelçiliği'ne sistemden adıma talep oluşturup izin aldığı ve konsolosluğa da davet mektubu yazdığı için bu sefer "ticari vize" başvurum onaylandı ve 30 günlük bir vize verdiler.

Schengen vize ile olan imtihanımdan ben galip çıktım diyelim şimdilik 😃

ABD vizesi ile ilgili olmasa da, en azından buradaki kişilerin profilini bildiğimden ve bir gün işinize yarayabileceği için bu tecrübemi aktarıyorum size de.
    Görüşmeden sonra da bilgi veririm mutlaka bakalım gol mü değil mi diye.

Hepinize iyi forumlar 🙋🏻♂
    Vizen hayırlı olsun. Darısı Amerikan vizesine diyelim 🙂

• ⭐⭐

Bir an önce gelsin şu başvuru zamanı da o zaman da açıklansın artık diye söylenmeye başlayalım ya 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

104

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |