Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@break, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sweetamber, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba öncelikle herkese iyi şanslar ve umarım gerçekten isteyenler kazanır ve gidebilir.. ben yeniyim ve sizlerin tecrübelerine binayen birşeyler danışmak istiyrorum.. bu sene çekilişe katılacağım ama binde bir de olsa çıkabilme ihtimaline karşılık birkaç tavsiyeye ihtiyacım var.. ben hemşireyim yüksek lisansımı da yaptım 10 yıldır bir devlet kurumunda yönetici pozisyonunda çalışıyorum 8 yaşında bir kızım var eşim mühendis o da iyi şartlarda çalışıyor, evim ve arabam var. yani türkiye şartlarina göre çok şükür iyi durumda sayılırım.. bunları söyleme sebebim ,ne olur yanlış anlamayın beni, eğer lotoyu kazanırsam herşeyi bırakıp abd ye gitmek mantıklı olurmu diye yorumlarınızı görmek. zira mantıklı değilse asla çekilişe bile katılmak istemem olurda kazanırsam ( körün attığı taş misali) kimsenin hakkına girmemek için, olurda kazanır ve gitmezsem vebalinden çekiniyorum. ne düşünüyorsunuz bu durumda gitmek mantıklı olurmu? herşey kızımın geleceği için

Neden başvuru yapıp şansınızı denemek istemiyorsunuz ki malum Türkiye'nin hali ortada varsayalım çıktı gidip green cardları alıp gelirsiniz aklınız da bir şeçenek olur ve çocuğunuz bir kaç adım önce başlar 'ABD'ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card'ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika'ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu.' net de bunu buldum en kötü gidip gelirsiniz. Aşağıdaki video izleyebilirsiniz daha sağlıklı fikir verir. Ben daha önce gitmedim ama bu hafta 2 tane arkdaşım gitti açık konuşmak gerekirse fazlasıyla cesaret istiyor. Şimdiden bol şans diliyorum.

GC aslında iyi bir seçenek fakat iş bulmadan gitmek korkutuyor açıkçası. Belki sonraki GC için başvuru yapabilirim.

Benim gözümü tek green card değil abd korkutuyor çok farklı bir kültür, yaşam tarzı tamamen zorlu bir süreç bu işe gerçekten gitmek isteyen kişilerin gitmesi gerekiyor bence hele ki evli ve paranız yoksa çok büyük sıkıntı bekar bir şekilde yolunu bulur ama evli için çok zor bence bekar için denemeye değer diye düşünüyorum ama tabi ki gerçekten gitmek istiyorsanız.

Bence gittikten sonra seversiniz. Fikrim şu, orada iş bulamazsak ülke süper de olsa eziyet olur. (Maddi destek yoksa)

eğer ingilizceniz varsa çok sorun olacağını düşünmüyorum ama tabi ki şans faktörü de önemli

B1-B2 vizemiz onaylandı. Bundan sonra GC başvurusu da yapacağım. İngilizcem çok profesyonel olmasa da B2-C1 arasıyım, konuşma problemim yok. 1 sene içinde rahat ileri düzeye gelirim.

• @break, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sweetamber, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba öncelikle herkese iyi şanslar ve umarım gerçekten isteyenler kazanır ve gidebilir.. ben yeniyim ve sizlerin tecrübelerine binayen birşeyler danışmak istiyrorum.. bu sene çekilişe katılacağım ama binde bir de olsa çıkabilme ihtimaline karşılık birkaç tavsiyeye ihtiyacım var.. ben hemşireyim yüksek lisansımı da yaptım 10 yıldır bir devlet kurumunda yönetici pozisyonunda çalışıyorum 8 yaşında bir kızım var eşim mühendis o da iyi şartlarda çalışıyor, evim ve arabam var. yani türkiye şartlarina göre çok şükür iyi durumda sayılırım.. bunları söyleme sebebim ,ne olur yanlış anlamayın beni, eğer lotoyu kazanırsam herşeyi bırakıp abd ye gitmek mantıklı olurmu diye yorumlarınızı görmek. zira mantıklı değilse asla çekilişe bile katılmak istemem olurda kazanırsam ( körün attığı taş misali) kimsenin hakkına girmemek için, olurda kazanır ve gitmezsem vebalinden çekiniyorum. ne düşünüyorsunuz bu durumda gitmek mantıklı olurmu? herşey kızımın geleceği için

Neden başvuru yapıp şansınızı denemek istemiyorsunuz ki malum Türkiye'nin hali ortada varsayalım çıktı gidip green cardları alıp gelirsiniz aklınız da bir şeçenek olur ve çocuğunuz bir kaç adım önce başlar 'ABD'ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card'ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika'ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu.' net de bunu buldum en kötü gidip gelirsiniz. Aşağıdaki video izleyebilirsiniz daha sağlıklı fikir verir. Ben daha önce gitmedim ama bu hafta 2 tane arkdaşım gitti açık konuşmak gerekirse fazlasıyla cesaret istiyor. Şimdiden bol şans diliyorum.

GC aslında iyi bir seçenek fakat iş bulmadan gitmek korkutuyor açıkçası. Belki sonraki GC için başvuru yapabilirim.

Benim gözümü tek green card değil abd korkutuyor çok farklı bir kültür, yaşam tarzı tamamen zorlu bir süreç bu işe gerçekten gitmek isteyen kişilerin gitmesi gerekiyor bence hele ki evli ve paranız yoksa çok büyük sıkıntı bekar bir şekilde yolunu bulur ama evli için çok zor bence bekar için denemeye değer diye düşünüyorum ama tabi ki gerçekten gitmek istiyorsanız.

Bence gittikten sonra seversiniz. Fikrim şu, orada iş bulamazsak ülke süper de olsa eziyet olur. (Maddi destek yoksa)

eğer ingilizceniz varsa çok sorun olacağını düşünmüyorum ama tabi ki şans faktörü de önemli

B1-B2 vizemiz onaylandı. Bundan sonra GC başvurusu da yapacağım. İngilizcem çok profesyonel olmasa da B2-C1 arasıyım, konuşma problemim yok. 1 sene içinde rahat ileri düzeye gelirim.

hayırlı olsun darısı green card a inşallah 🙂

• ⭐⭐⭐

Tek sorun kesinlikle ekonomik değil. Artık herkes bunun farkında olduğu için buralardan gitmek peşinde. Herkes Amerika’nın fırsatlar ülkesi olduğunu tutunmak isteyenin her türlü avantaj sahibi olacağını bilir. İsterseniz memur olun isterseniz burda aylık 15-20 bin geliriniz olsun. Ben sizin yerinizde olsam hiç düşünmeden başvururum çıkarsa ne ala anında gider orda kendime yepyeni bi hayat kurarım. Kendiniz için değilde en azından çocuklar için bile bu karar alınabilir. En kolay örneği verelim. Green card kazandınız oraya gidip hizmet sektöründe bi süre çalıştıktan sonra kendi işinizi kurdunuz/beyaz yakalı iş buldunuz. Ortalama 5 yıl geçti vatandaşlık için başvurdunuz ve tebrikler ABD pasaportuna sahipsiniz! Yüzlerce ülkeye vize gerekmeden giriceksiniz. Çocuklarınız için inanılmaz bi gelecek kurumaksınız. Yıllar sonra size o kadar teşekkür edicekler ki… Türkiye’nin geleceği maalesef belli başlı insanlar yüzünden inanılmaz kötü. Ne zaman ne olacağı belli olmaz ve şunu asla unutmayın kimse kendi toprağını doğduğu büyüdüğü vatanını bırakmaz istemez. Keşke Türkiye eski Türkiye gibi olsa demografik yapımız eskisi gibi aynı olsa.. Konuşulucak çok şey var ama işte susuyoruz 🙃 @sweetamber

• Herkese selam, ben de aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Nasip olursa bu sene ilk kez eşimle birlikte başvurmayı istiyoruz. Konuyu ve forumu da elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Umarım herkesin gönlünce olur.

• ⭐⭐⭐⭐

@sweetamber vallahi durumunuz şu anlık iyi birkaç ay sonra iyi olacağının garantisi yok. Ayrıca nice insanlar gidiyor bir bilseniz. Benim birinci önceliğim asla ve asla para değil. Huzur, güvenlik ve istikrar. Yarın ülkede başımıza ne gelecek, neye zam gelecek acaba yine ya da kendi istikbali için kim ne kargaşa ya da kavga çıkaracak diye endişe etmekten ağzımızda diş kalmadı. Bir insan şu durumda halen acaba mı diye soruyorsa bence başka sıkıntıları vardır buraya bağlayan. Abd de 1 hafta kalın imkanınız varsa ki anladığım kadarıyla var o zaman karar verin başvuru yapıp yapmayacağınıza. Kim ne derse desin afaki kalır yoksa.

• @waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Tek sorun kesinlikle ekonomik değil. Artık herkes bunun farkında olduğu için buralardan gitmek peşinde. Herkes Amerika’nın fırsatlar ülkesi olduğunu tutunmak isteyenin her türlü avantaj sahibi olacağını bilir. İsterseniz memur olun isterseniz burda aylık 15-20 bin geliriniz olsun. Ben sizin yerinizde olsam hiç düşünmeden başvururum çıkarsa ne ala anında gider orda kendime yepyeni bi hayat kurarım. Kendiniz için değilde en azından çocuklar için bile bu karar alınabilir. En kolay örneği verelim. Green card kazandınız oraya gidip hizmet sektöründe bi süre çalıştıktan sonra kendi işinizi kurdunuz/beyaz yakalı iş buldunuz. Ortalama 5 yıl geçti vatandaşlık için başvurdunuz ve tebrikler ABD pasaportuna sahipsiniz! Yüzlerce ülkeye vize gerekmeden giriceksiniz. Çocuklarınız için inanılmaz bi gelecek kurumaksınız. Yıllar sonra size o kadar teşekkür edicekler ki… Türkiye’nin geleceği maalesef belli başlı insanlar yüzünden inanılmaz kötü. Ne zaman ne olacağı belli olmaz ve şunu asla unutmayın kimse kendi toprağını doğduğu büyüdüğü vatanını bırakmaz istemez. Keşke Türkiye eski Türkiye gibi olsa demografik yapımız eskisi gibi aynı olsa.. Konuşulucak çok şey var ama işte susuyoruz 🙃 @sweetamber

Şimdi yaş küçük ama 40'lı yaşlarda da Mc Donalds, Subway'de çalışmak yapıma uygun değil. Eğer ki bir tık vasıflı iş bulsam (depo giriş-çıkış stok takip vs) 1 dk durmam.

• hepinizin yorumlarını okudum çok haklı ve doğru tespitler.. benim de aklımdaki tilkiler ve kuyrukları :D.. türkiye de milyarder de olsam, harika bir maddi gücüm de olsa , güven istikrar çocuk için gelecek kaygısı... bunlar için gitmek mantıklı geliyor.. biraz daha düşünüp birşeyler okuyup izlemeyi düşünüyorum.. sizlerin değerli yorumlarını okuyarak başladım bile :D... ola ki gitmek hasıl olursa ücretsiz izin alıp bunu sağlarım (olmaz ve dönme ihtimalimde sıkıntı yasamamak icin ) ama dediğim gibi %1 yada daha düşük ihtimalle ben kazanır ve gitmezsem sizlerin hakkını ödeyemem korkusuyla iyice düşünmeliyim.. ve keşke herkes benim gibi düşünce, birkaç gündür bu konuyu araştırıyorum insanlar çekilişi kazanıyor ve gitmiyor çünkü yanlış bilgi vermiş yada başka problemler yada keyfi sebepler...umarım herkes bu konuda duyarlı olur ve gercekten isteyen kişilere sıra gelir. herkese ayrı ayrı teşekkür ederim..... bol şanslar olsun:)

• ⭐⭐

@Emrah-Çağlıyan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Herkese selam, ben de aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Nasip olursa bu sene ilk kez eşimle birlikte başvurmayı istiyoruz. Konuyu ve forumu da elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Umarım herkesin gönlünce olur.

Hoş geldiniz 🙂

• ⭐⭐

@justozkan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan irlandanın neresine gidiceksiniz dublin mi ?

Evet Dublin.

• ⭐⭐

Bu sene sohbet odası geçen seneye göre yavaş gidiyor. Geçen sene sonuçlardan 3 gün sonra 100 sayfayı görmüştük ama bu sene 1 aydan fazla sürdü. Önceki seneler nasıldı bilmiyorum belki de "Vallahi selected" etkisidir.

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Bu sene sohbet odası geçen seneye göre yavaş gidiyor. Geçen sene sonuçlardan 3 gün sonra 100 sayfayı görmüştük ama bu sene 1 aydan fazla sürdü. Önceki seneler nasıldı bilmiyorum belki de "Vallahi selected" etkisidir.

Umudumuz kırıldı.

• 2 gündür uğraştığım bir konu var. Travel.state.gov sitesinde photo tool da fotoğrafı kırpıyorum,biz bu fotoyu indirip birçok kişi gibi başvurduk. Amerika konsolosluk sitesinde kırptığımız bu resmi alıp greencardcheckphoto gibi sitelerde kontrol ettirdiğimde resmi kabul etmiyor. Yani çene kısmı alttaki yeşil çizginin hizasına gelmeli diyor fakat konsolosluğun sitesinde kırpılan fotoğrafta bu ölçütlere uymuyor. Acaba ben mi yanılıyorum,hatayı nerede yapıyorum?

Çoğu kişi konsolosluk sitesinde en aşağıda bulunan fotoğraf şablonu ile yapmış yani şeffaf olarak yüzü şablona oturtmuş.

• ⭐⭐⭐

@yenihayaletadam bekarlarda psikolojik olarak düştüğü dönem kalkmakta zorlanıyor diye okudum hep, evliyken en azından bi desteğin var bazen o bazen sen düşen oluyor diğeri onu kaldırıyor sonra yuvarlanıp gidiceğiz işte 😂

• @ahsenaydgdu kesinlikle haklısınız bekarların da öyle dejavantajı var ikisinde de çok zor bir süreç var ama evliler için bir tık daha fazla gibi sonuçta ortada bir eş ve bir çocuk olabiliyor. Ben nasıl olsa idare ederim ama evli olunca iş değişir. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏

• Erdem baş bile benimle ugraşmayı bırakın demiş medyaya.

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evet Dublin.

Bende cork şehrinde dil okuluna kayıt yaptım, 2 ay içinde vizeye başvuracağım vizeyi alırsam dublin' de kahve içeriz hocam.

• ⭐⭐

@justozkan Tebrikler umarim vizeyi verirler 🙂 statuyu donusturmeyi dusunuyor musun abi

• ⭐⭐

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Evet Dublin.

Bende cork şehrinde dil okuluna kayıt yaptım, 2 ay içinde vizeye başvuracağım vizeyi alırsam dublin' de kahve içeriz hocam.

Tabi neden olmasın. Ama duyduğuma göre dil okulu vizeleri baya uzun sürüyormuş. Sitesinde 6 ay bekleme süresi gösteriyor. Ve 6 ay sonunda onaylanmasi da garanti değil anladığım kadarıyla. O kadar bekleyiş sonrası ret yeme ihtimali var. Eğer daha sürecinizin basindaysaniz bana özelden mesaj atın. Dil okuluna gidecekler için bir telegram grubu var sizinle paylasabilirim. Orada bu süreci birinci elden yaşayanlardan tavsiye alabilirsiniz.

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu kesinlikle haklısınız bekarların da öyle dejavantajı var ikisinde de çok zor bir süreç var ama evliler için bir tık daha fazla gibi sonuçta ortada bir eş ve bir çocuk olabiliyor. Ben nasıl olsa idare ederim ama evli olunca iş değişir. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏

Şahsen ben evli ve bir çocuk babasıyım. Bekarken gitseydim ilk düştüğüm anda gemileri yakar geri dönerdim diye düşünüyorum çünkü sorumluluğum yok denedim olmadı der geçerdim. Ama evli hele bir de çocuk varsa eve geldiğiniz zaman çocuğunuzu görmek onun için burada bişeyleri çabaladığınızı bilmek beni daha çok kamçılar. Kötü bir gün geçiririm gelirim eşimle paylaşırım, çocuğumla oynarım kafamı dağıtırım. Ertesi gün daha azimli bir şekilde kalkarım. Bu da benim motivasyon şeklim 🙂

• @sytahmt, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@ahsenaydgdu kesinlikle haklısınız bekarların da öyle dejavantajı var ikisinde de çok zor bir süreç var ama evliler için bir tık daha fazla gibi sonuçta ortada bir eş ve bir çocuk olabiliyor. Ben nasıl olsa idare ederim ama evli olunca iş değişir. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah 🙏

Şahsen ben evli ve bir çocuk babasıyım. Bekarken gitseydim ilk düştüğüm anda gemileri yakar geri dönerdim diye düşünüyorum çünkü sorumluluğum yok denedim olmadı der geçerdim. Ama evli hele bir de çocuk varsa eve geldiğiniz zaman çocuğunuzu görmek onun için burada bişeyleri çabaladığınızı bilmek beni daha çok kamçılar. Kötü bir gün geçiririm gelirim eşimle paylaşırım, çocuğumla oynarım kafamı dağıtırım. Ertesi gün daha azimli bir şekilde kalkarım. Bu da benim motivasyon şeklim 🙂

Bu da farklı bir bakış açısı ve doğru aslında hepsi doğru hepsinin artıları ve eksileri var hepsinin tek ortak noktası var sabretmek 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |