Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4740

Konusunundan bilgilerimi tazeleyim derken hayal kurmaya basladim... Mudavimlerimizin tecrubesine gore buna engel olmak lazim da, cok zor is 😃

• Bu hafta 3 arkadaş Milano oradan Fransa yapmayı düşünüyoz. İlk vize olduğu için kısıtlı tarih var. Ama bir dahakine iş bakıcam. Şimdilik sadece gezme ve ön araştırma amaçlı gidiyorum bakalım. Vize süremide hiç ihlal etmiyeceğim. Her şeyin resmi olmasını istiyorum
    Ayrıca daha başka yöntemler de deniyorum. ama şimdilik anca avrupa için. Loto çıkana kadar böyle devam edicem.

• @celica, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@yenihayaletadam bende buna benzer sekilde arastirmalar yapiyorum, suan tek engel biraz para ve o ulkenin yerel dili 😞 ya ofiste calismaya gitmek ya da ingilizce konusulan ulkelere gitmek zorunda kaliyoruz...

dil bir şekilde halledilir eksik olan şey yeşil yeşil dolarlar 😓

• ⭐⭐

@yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba arkadaşlar haritadan bakınca bir çok ülkede varız 🙂 oralara nasıl gittiniz abd olması şart değil tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim

Merhaba dostum ben daha gitmedim ama gidiyorum İrlandaya. Çalışma iznimi aldım şimdi vizemi bekliyorum ve bir haftaya çıkar bir aksilik olmazsa. Bir şirketten iş teklifi aldım ve vize için sponsor oluyorlar. Relocation desteği de sağlıyorlar. Belli bir miktar cash para veriyorlar ve masrafları da (örneğin uçak bileti vs) onlar karşılıyor. Hatta bunun için konu da açmıştım.

Vize konusunu şuradan bulabilirsin. https://yesilkartforum.com/forum/topic/5248/i̇rlanda-critical-skills-çalışma-izni

Şirketle olan mülakat tecrübemi de paylaştım. Onun da linkini şöyle bırakayım: https://yesilkartforum.com/forum/post/265208

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba arkadaşlar haritadan bakınca bir çok ülkede varız 🙂 oralara nasıl gittiniz abd olması şart değil tecrübelerinizi aktarırsanız çok sevinirim

Merhaba dostum ben daha gitmedim ama gidiyorum İrlandaya. Çalışma iznimi aldım şimdi vizemi bekliyorum ve bir haftaya çıkar bir aksilik olmazsa. Bir şirketten iş teklifi aldım ve vize için sponsor oluyorlar. Relocation desteği de sağlıyorlar. Belli bir miktar cash para veriyorlar ve masrafları da (örneğin uçak bileti vs) onlar karşılıyor. Hatta bunun için konu da açmıştım.

Vize konusunu şuradan bulabilirsin. https://yesilkartforum.com/forum/topic/5248/i̇rlanda-critical-skills-çalışma-izni

Şirketle olan mülakat tecrübemi de paylaştım. Onun da linkini şöyle bırakayım: https://yesilkartforum.com/forum/post/265208

Güzel kardeşim senin adına gerçekten çok sevindim 🙂 Allah utandırmasın, umarım güzel bir çalışma hayatın olur orada, işin gücün rast gitsin. Olurda turist olarak bile gelme imkanım olursa oranın eskisi olarak bi kahve ısmarlarsın artık 🙂 Allah'a emanet ol, yeni hayatında başarılar diliyorum.

• ⭐⭐

@arbalet, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Güzel kardeşim senin adına gerçekten çok sevindim 🙂 Allah utandırmasın, umarım güzel bir çalışma hayatın olur orada, işin gücün rast gitsin. Olurda turist olarak bile gelme imkanım olursa oranın eskisi olarak bi kahve ısmarlarsın artık 🙂 Allah'a emanet ol, yeni hayatında başarılar diliyorum.

Çok teşekkürler. Tabii gelirseniz neden olmasın kahve dert değil.

• merhaba öncelikle herkese iyi şanslar ve umarım gerçekten isteyenler kazanır ve gidebilir.. ben yeniyim ve sizlerin tecrübelerine binayen birşeyler danışmak istiyrorum.. bu sene çekilişe katılacağım ama binde bir de olsa çıkabilme ihtimaline karşılık birkaç tavsiyeye ihtiyacım var.. ben hemşireyim yüksek lisansımı da yaptım 10 yıldır bir devlet kurumunda yönetici pozisyonunda çalışıyorum 8 yaşında bir kızım var eşim mühendis o da iyi şartlarda çalışıyor, evim ve arabam var. yani türkiye şartlarina göre çok şükür iyi durumda sayılırım.. bunları söyleme sebebim ,ne olur yanlış anlamayın beni, eğer lotoyu kazanırsam herşeyi bırakıp abd ye gitmek mantıklı olurmu diye yorumlarınızı görmek. zira mantıklı değilse asla çekilişe bile katılmak istemem olurda kazanırsam ( körün attığı taş misali) kimsenin hakkına girmemek için, olurda kazanır ve gitmezsem vebalinden çekiniyorum. ne düşünüyorsunuz bu durumda gitmek mantıklı olurmu? herşey kızımın geleceği için

• ⭐⭐

• ⭐⭐

@sweetamber Bunun cevabını biz veremeyiz ama dediğiniz gibi gerçekten çıkarda gitmezseniz bir çok insanın hakkı yanmış oluyor. Bunu siz eşinizle oturup buradaki hayatımızı bir kenara bırakıp gerçekten 0'dan başlayabilecek güce sahip miyiz? diye konuşmanız gerekir. Buradaki insanların çoğu GC olmasa bile farklı yollar araştırıp gitmek isteyen kişiler kimse size içinize sinen yorumu yapamaz 🙂 Umarım en doğru kararı verirsiniz.

• @sweetamber, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba öncelikle herkese iyi şanslar ve umarım gerçekten isteyenler kazanır ve gidebilir.. ben yeniyim ve sizlerin tecrübelerine binayen birşeyler danışmak istiyrorum.. bu sene çekilişe katılacağım ama binde bir de olsa çıkabilme ihtimaline karşılık birkaç tavsiyeye ihtiyacım var.. ben hemşireyim yüksek lisansımı da yaptım 10 yıldır bir devlet kurumunda yönetici pozisyonunda çalışıyorum 8 yaşında bir kızım var eşim mühendis o da iyi şartlarda çalışıyor, evim ve arabam var. yani türkiye şartlarina göre çok şükür iyi durumda sayılırım.. bunları söyleme sebebim ,ne olur yanlış anlamayın beni, eğer lotoyu kazanırsam herşeyi bırakıp abd ye gitmek mantıklı olurmu diye yorumlarınızı görmek. zira mantıklı değilse asla çekilişe bile katılmak istemem olurda kazanırsam ( körün attığı taş misali) kimsenin hakkına girmemek için, olurda kazanır ve gitmezsem vebalinden çekiniyorum. ne düşünüyorsunuz bu durumda gitmek mantıklı olurmu? herşey kızımın geleceği için

Neden başvuru yapıp şansınızı denemek istemiyorsunuz ki malum Türkiye'nin hali ortada varsayalım çıktı gidip green cardları alıp gelirsiniz aklınız da bir şeçenek olur ve çocuğunuz bir kaç adım önce başlar 'ABD'ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card'ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika'ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu.' net de bunu buldum en kötü gidip gelirsiniz. Aşağıdaki video izleyebilirsiniz daha sağlıklı fikir verir. Ben daha önce gitmedim ama bu hafta 2 tane arkdaşım gitti açık konuşmak gerekirse fazlasıyla cesaret istiyor. Size kimse gidin veya gitmeyin diyemez iş sizde bitiyor 🙂 Şimdiden bol şans diliyorum.

• ⭐⭐

@sweetamber degerli ablam, bunun cevabi sizde. niye gocmen olmak istiyorsunuz? - cocugunuzun gelecegi icin 🙂 mantikli tabiki, umarim size de cikar..

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@sweetamber, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

merhaba öncelikle herkese iyi şanslar ve umarım gerçekten isteyenler kazanır ve gidebilir.. ben yeniyim ve sizlerin tecrübelerine binayen birşeyler danışmak istiyrorum.. bu sene çekilişe katılacağım ama binde bir de olsa çıkabilme ihtimaline karşılık birkaç tavsiyeye ihtiyacım var.. ben hemşireyim yüksek lisansımı da yaptım 10 yıldır bir devlet kurumunda yönetici pozisyonunda çalışıyorum 8 yaşında bir kızım var eşim mühendis o da iyi şartlarda çalışıyor, evim ve arabam var. yani türkiye şartlarina göre çok şükür iyi durumda sayılırım.. bunları söyleme sebebim ,ne olur yanlış anlamayın beni, eğer lotoyu kazanırsam herşeyi bırakıp abd ye gitmek mantıklı olurmu diye yorumlarınızı görmek. zira mantıklı değilse asla çekilişe bile katılmak istemem olurda kazanırsam ( körün attığı taş misali) kimsenin hakkına girmemek için, olurda kazanır ve gitmezsem vebalinden çekiniyorum. ne düşünüyorsunuz bu durumda gitmek mantıklı olurmu? herşey kızımın geleceği için

Neden başvuru yapıp şansınızı denemek istemiyorsunuz ki malum Türkiye'nin hali ortada varsayalım çıktı gidip green cardları alıp gelirsiniz aklınız da bir şeçenek olur ve çocuğunuz bir kaç adım önce başlar 'ABD'ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card'ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika'ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu.' net de bunu buldum en kötü gidip gelirsiniz. Aşağıdaki video izleyebilirsiniz daha sağlıklı fikir verir. Ben daha önce gitmedim ama bu hafta 2 tane arkdaşım gitti açık konuşmak gerekirse fazlasıyla cesaret istiyor. Şimdiden bol şans diliyorum.

GC aslında iyi bir seçenek fakat iş bulmadan gitmek korkutuyor açıkçası. Belki sonraki GC için başvuru yapabilirim.

• @uzaysan irlandanın neresine gidiceksiniz dublin mi ?

• @sweetamber sen ve ailen huzurlu ve mutlu ise gelecek kaygınız yoksa yani ülkeden gitmek için sebebiniz yoksa gerek yok tabiki

• ⭐⭐⭐

@sweetamber buradaki önemli nokta sizin hayatınızda beklentinizin ne olduğu yönünde. Öncelikle şunu bilmekte fayda var oldu ki kazandınız gittiniz oraya direk aynı pozisyonda bir işte çalışamayacaksınızdır yüksek ihtimalle.Buradaki yönetici pozisyonundan sonra orada daha alt pozisyonlarda belki mesleğinizle alakası bile olmayan işler yapacaksınız bunu ister misiniz ve buna hazır mısınız? Eğer ki içinde bulunduğunuz durumdan memnunsanız ülkede sizin için her şey yolunda olarak gözüküyorsa böyle bir pozisyonu kaybetmek istemeyebilirsiniz.
    Aldığınız her şeye aşırı yüksek fiyatlar ödemek, ay sonunu zar zor getirmek gibi durumlar sizi etkilemiyorsa başvurmamak sizin için daha iyi olabilir.

Kendimi sizin yerinize koyuyorum arabam, evim, işim her şey yerinde bile olsa bu ülkede güven hissiyatı ve özgürlük yok maalesef ben yinede gitme yolunu seçerim.Ama gitmeyecekseniz bir çekilişe katılıp başka bir kişinin şansını azaltmaya girmemek en iyi çözümdür

• ⭐⭐⭐

@sweetamber @denizci10 orçun abi bu konuda sen de bi cevap verebilirsin, kendin ve eşin memur ama arkana bile bakmıyorsun biraz bahseder misin müsait olduğunda bence @sweetamber in bu motivasyona ihtiyacı var 🙏🏼

• ⭐⭐⭐

@sweetamber siz hemşiresiniz denklik almanız kendi alanınızda iş bulmanız zor olabilir ama imkansız değil. Girilen bir sınav var sonrası zaten denklik bide bu konuda destek olan forumda kenan bey var diye biliyorum. Ona sorabilirsiniz.
    Eşiniz mühendismiş kendisi eğer dili iyi seviyedeyse kendini izah edebilirse alanında iş bulabilir malum green cardla çalışma iznine sahip olacaksınız. He bunlar gider gitmez olmayabilir ama zamanla olacaktır, kızınız direk ingilizce eğitimle türkiyeden daha iyi olduğu konusunda nerdeyse hepimizin hem fikir olduğu bi sisteme dahil olmuş olacak. Bence denemeye değer evi satmadan arabayı satarak yola çıkabilirsiniz. Bir çok örnek var green cardla amerikaya ilk giriş başlıkları var onlara göz atmanızı öneririm bir çok insan bilmediği yerde yeni bi başlangıç yaptı ve forumda ben pişman olana hiç denk gelmedim. Kimse kolay olduğunu söylemiyor ama gc çıktıktan sonra nasıl burda herşey bizim çabamıza bağlıysa orda da öyle.. bence denemeye değer hele bi çekiliş çıksın zaten içinize o kurt düşmüş olacak ve denemek isteyeceksiniz diye düşünüyorum.. bi istifaya bi ücretsiz izne bakar türkiye burda kaçmıyor bu devran döndüğü zaman bende ülkeme geri dönmek isteyeceğim bunu biliyorum ama suan için fikrimi sorarsanız varımı yoğumu bırakıp gidesim var 2.5 yaşında kızım için hayallerim için eşimle çekirdek ailemi baştan inşaa etmek için malum burada aile baskısı mahalle baskısı sosyal baskı bir sürü baskı var bıktım artık. Bu senede card çıkmadı ama başka yolları deniyorum bir kaç yıl ve biraz paraya patlar, o vakit burda da harcanır, para yine kazanılır..
    yine çok uzun yazdım kusura bakmayın🙏🏼

• @break, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Neden başvuru yapıp şansınızı denemek istemiyorsunuz ki malum Türkiye'nin hali ortada varsayalım çıktı gidip green cardları alıp gelirsiniz aklınız da bir şeçenek olur ve çocuğunuz bir kaç adım önce başlar 'ABD'ye taşınıp orada oturmanız şart değil ancak Green Card'ın alınmasını takiben 6 ay içinde en az 1 kez Amerika'ya giriş yapmanız gerekiyor. Sonraki senelerde ise yılda en az 1 kez giriş yapılması zorunlu.' net de bunu buldum en kötü gidip gelirsiniz. Aşağıdaki video izleyebilirsiniz daha sağlıklı fikir verir. Ben daha önce gitmedim ama bu hafta 2 tane arkdaşım gitti açık konuşmak gerekirse fazlasıyla cesaret istiyor. Şimdiden bol şans diliyorum.

GC aslında iyi bir seçenek fakat iş bulmadan gitmek korkutuyor açıkçası. Belki sonraki GC için başvuru yapabilirim.

Benim gözümü tek green card değil abd korkutuyor çok farklı bir kültür, yaşam tarzı tamamen zorlu bir süreç bu işe gerçekten gitmek isteyen kişilerin gitmesi gerekiyor bence hele ki evli ve paranız yoksa çok büyük sıkıntı bekar bir şekilde yolunu bulur ama evli için çok zor bence bekar için denemeye değer diye düşünüyorum ama tabi ki gerçekten gitmek istiyorsanız. Amerikayı bize hep toz pembe gösteriyorlar ama gerçekten zor bunu bilerek gidilmeli.

• @yenihayaletadam, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@break, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Benim gözümü tek green card değil abd korkutuyor çok farklı bir kültür, yaşam tarzı tamamen zorlu bir süreç bu işe gerçekten gitmek isteyen kişilerin gitmesi gerekiyor bence hele ki evli ve paranız yoksa çok büyük sıkıntı bekar bir şekilde yolunu bulur ama evli için çok zor bence bekar için denemeye değer diye düşünüyorum ama tabi ki gerçekten gitmek istiyorsanız.

Bence gittikten sonra seversiniz. Fikrim şu, orada iş bulamazsak ülke süper de olsa eziyet olur. (Maddi destek yoksa)

• @break, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@break, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Benim gözümü tek green card değil abd korkutuyor çok farklı bir kültür, yaşam tarzı tamamen zorlu bir süreç bu işe gerçekten gitmek isteyen kişilerin gitmesi gerekiyor bence hele ki evli ve paranız yoksa çok büyük sıkıntı bekar bir şekilde yolunu bulur ama evli için çok zor bence bekar için denemeye değer diye düşünüyorum ama tabi ki gerçekten gitmek istiyorsanız.

Bence gittikten sonra seversiniz. Fikrim şu, orada iş bulamazsak ülke süper de olsa eziyet olur. (Maddi destek yoksa)

eğer ingilizceniz varsa çok sorun olacağını düşünmüyorum ama tabi ki şans faktörü de önemli

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |