Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

Ay nefes alamıyorum bebek sahilde mültecilerin yaptıklarını gördüm kafayı yicem simdi

• @ahsenaydgdu konu dışı ama ne olduğunu ne yaptıklarını merak ettim

• @uzaysan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@stardium, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@EminK, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Merhaba merak ettiğim sorularım var;
    -annem ilkokul babamda ortaokul mezunu annem ve babam için green carda başvurabilirmiyim?
    -diyelim ki babama çıktı otomatikmen bende kazanmış oluyorum. babam aldıktan kaç ay sonra bende green card alabiliyorum?

Hayır kardeşim, GC başvurularında minimum lise mezunu şartı var. Sen liseyi bitirince başvurabilirsin.

Yanlış bilgi. Bazı meslekler var ve bu mesleklerde belli bir seviyenin üstünde tecrübeniz varsa lise mezunu olmasanız da vize alabilirsiniz.

Green card çekiliş başvurusundan bahsediliyor, vize almaktan değil.

• ⭐⭐⭐

@arbalet esenyurtta mülteci birisi 10 yaşında bir çocuğa dün gece taciz girişiminde bulunulmuş. İmam yakalamış şahsı biyere kitleyip polisleri aramış. Sonra emniyet amiri valisi helikopteri bir sürü polisi kapıya yığmışlar halk linç etmek istemiş izin vermemişler polis kıyafeti giydirerek kaçırmışlar.
    Bu sabahta bebek sahilinde uygunshz bir sürü şey olmuş twittera girince gördüm instagramda tık yok showbusiness olmuş orası temelli asıl gündemi twitterdan öğreniyoruz

• ⭐⭐⭐

@arbalet dünyaları verselerde artık burda durmak istemiyorum allahım nolur sen bizm yüzümüzü kara çıkarma 🥺

• @ahsenaydgdu maalesef esenyurt olayı hemen arkasında bebk sahil, oysa daha dün eskişehirde yopa yasağı haberini okumuştum. Bu ülkede artık durulmaz gerçekten çocuğumuzu güvenle parka bile götüremeyeceğiz. Eşimde instagramda görmüş çocuk parkında yabancı uyruklu biri kız çocuğuyla silah zoruyla oyun oynamış. Bu süreçte en büyük korkum onlarla aramızda çatışmalar artarda yolda yürüyemez duruma gelirsek diye edepten , ahlaktan, vicdandan mahrum gibiler.

• ⭐⭐⭐

@Gizemcnar çok haklısınız gizem hanım gerçekten iç çatışma çıkarıcam bunlar ki mahalle aralarında duymadığımız nice tartışmalar kavgalar yaşanıyodur zaten coğu insanlıktan nasibini almamız denyo denyo tipler

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu maalesef ülke iyice zıvanadan çıktı ve artık sanırım toparlanma imkanı da kalmadı. Zamanında alınmayan güvenlik önlemleri ve saçma sapan mülteci politikalarımız yüzünden bugün kendi memleketimizde sokağa çıkarken 40 kere düşünür olduk. Bebek sahildeki videoda olan şahsın çocuğa cinsel istismardan sabıkası varmış ancak adam gayet rahat bi şekilde İstanbul'un göbeğinde istediği gibi takılabiliyor. Nefret ettim artık gerçekten nefret ettim

• ⭐⭐⭐

@yasin-daş şimdiden bol şans dileyim öncelikle, evet pasaportun kaldırılma durumu var büyük olasılıklada kaldırılacak fakat halen resmileşmedi öncelikle onu belirtelim.Ama şunuda düşünmekte fayda var bildiğiniz üzere her ay bir çok şeye bana sorarsanız yeni bir zam gelmeden 10 senelik pasaport çıkartıp kafanızın rahat etmesi en iyisi.Ama tabii ki dilerseniz beklersiniz başvuru dönemine kadar netleşmiş olur başvurursunuz pasaport şartı kalkarsa mayısı beklersiniz açıklanırsa pasaport başvurunuzu yaparsınız ama dediğim gibi o zamana kadar en az bir zam daha geçirir pasaport ücretleri

• Dostlar ben aöl okuyorum ve 38 kredi tamamladığım an mezun olabiliyorum. Başvuru yaparken henüz lise mezunu olarak görünmediğim için orta okul mezunu nu mu seçmeliyim? Ve ABD aşı kriteri var mı? (Biontech/sinovac) gibi...

• @ahsenaydgdu güzel kardeşim sen söylediüinde haberim oldu ikisinide öğrendim. Bu ülkenin sonu karanlık. Ben bebek sahilde olsam şahsen, mutlaka kavga çıkardı millet görmezden gelip geçip gitmiş. Ailemden kadın erkek genç yaşlı demeden herhangi biri yanında olsa garanti kan dökülürdü. Erdoğan ve havarileri yetmiyor gibi birde ülkeme doldurduğu on milyon ne idüğü belirsiz kardeşleri ile uğraşıyoruz. Fakat karamsar olma lütfen icab ettiği an geldiğinde durmaksızın hem bzie bunu yaşatankara hemde mülteci adı altındaki yaşam formlarına her ne pahasına olursa olsun gereken dersi vereceğiz.

• ⭐⭐⭐

@arbalet abi sahildeki saçmalığı görüpte tepki vermeyenleri konuşuyoduk az önce evdekilerle.. şoka girdiler kal geldi millete yada bu pislikler yüzünden başımız derde girmesin diye düşündüler heralde memlekette bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasıncılar bi hayli çok nasılsa.

• @ahsenaydgdu O iğrenç görüntüleri biz de izledik maalesef. Elemanın buna benzer 10 sabıkası var-mış ve serbest. Adalet sistemi bu şekilde olduğu sürece bunları daha çok görürüz. Karışsan sen ceza alırsın, başın derde girer ama o eleman yine yaptığı işe devam eder.

• Azerbaycan da para biriktirme gibi bir alternatifim oldu. Artik bu ulkede zaman gecirilmez. Cocuklu ailelerde dahil olmak uzere Azerbaycan da 1.5 milyon Turk yasiyor sizde dusunun derim. Azerbaycan da bir universiteye gidecegim.😠😡😠😡

• ⭐⭐⭐

@celica oturumunuz ordayken belki amerikaya başvurursunuz daha kolay olur 🙏🏼

• ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@arbalet dünyaları verselerde artık burda durmak istemiyorum allahım nolur sen bizm yüzümüzü kara çıkarma 🥺

Zaten hergün yaşanan ufak tefek şeyler iyice uzaklaştırıyordu beni de ama dün yaşanan bir sürü saçma olaydan sonra benim de kararım iyice netleşti. Nasıl bir ülke haline geldik anlamıyorum 😔

• Selamlar herkese, bir süredir yoktum ve baktım ki pek de bir şey kaçırmamışım. Malum DV2024 e daha çok olunca böyle oluyor sanırım 🙂

O değil de paylaşmak istediğim bir konu mevcut. Yarın için işyerinde yükselme konusunda sınav gibim bişi olcak. Olursa uluslararası çalışma boyutunda büyük bir adım olcak benim için. Belki Amerika yolları da böylelikle açılır.

Şans dileyin kader ortaklarım ☺ 🙏

• ⭐⭐⭐

2024… şu hayatta ki umutlarımın yeşermesi için tek şansım gibi duruyor. Bu yılda çıkmazsa artık naparım bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐

@madmizah bol şanslar dilerim, inşallah dediğiniz gibi olur.. herkes artık alternatifleri düşinmeye başladı

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |