Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TuRquality kazanan talihliler mecburen bülten bekleyeceği için bunun negatif bir etkisi olacağını zannetmiyorum. eğer aynı ay gün içinde submit etmiş, aynı cn aralığında olan iki talihli olursa da submit etme saatini dikkate alırlar.

ama bunların hepsi şuan farazi düşünceler, KCC'nin çalışma şeklini şuan bilmiyoruz.

• @gucarslan Merhaba, hastane sürecim olduğu için süreci yakından takip edemedim, görselden tam anlayamadığım için sormak istiyorum, sıra numaram 23binlerde bu listeye göre şansımda bi azalma veya artma var mı? Şu an sıra kaç binlere gelmiş durumda. Daha açıklayıcı yorumlarsanız sevinirim. İyi günler

• @sanaldeniz bizim Excel gruba kaç kişi daha ekleneceğini öngörüyorsunuz.100 civarimiydi.ve disarsi ile Excel arası ongorubuz 1.8 civarimiydi

• Bence 3-4 ay içerisinde excele 100 mayıs submitli kişi daha katılır. 2022'deki verilere göre excelde kayıtlı 10 kişi varsa, dışarda da excel ile forum ile tanışmamış ortalama 6 kişi vardı. Bu durumda 2022 de exceldeki sıranızı 1,6 ile çarptığınızda yaklaşık sıranızı buluyordunuz. Bana göre dv2023 de de bu rakamı esas alabilirsiniz. Ama iyimser hesaplama için 1,8 ile çarpmak daha mantıklı.

• 1,6 rakamı dv2022 de 19000 lere mülakat verilene kadar, aşağıdaki tabloda geçmişte hesaplanmıştı.
    ss.png

• @sanaldeniz Mayıs submitli demişsiniz ya .geçen sene submit önemi bilinmediği için bu seneki kadar Mayıs submit yoktu.bu sene herkes öğrendiği için Mayıs submit sayısı artacak elbette.100 tahmininizde bu konuyu dikkate almismiydiniz? Ve Mayıs submit harici toplam eklenecek submitten bağımsız kişi sayısı için bir öngörünuz varmı

• @cerkezkizi09, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

@sanaldeniz Mayıs submitli demişsiniz ya .geçen sene submit önemi bilinmediği için bu seneki kadar Mayıs submit yoktu.bu sene herkes öğrendiği için Mayıs submit sayısı artacak elbette.100 tahmininizde bu konuyu dikkate almismiydiniz? Ve Mayıs submit harici toplam eklenecek submitten bağımsız kişi sayısı için bir öngörünuz varmı

Geçen sene excelde 08 Mayıs-03 Haziran arası gönderen sayısı 345 kişi. Şu anda dv2023'e ait excelde 08 Mayıs-03 Haziran gönderimli olanlar 448 kişi. Sanırım 100 abartılı olur ama 2-3 ay içerisinde bir 50 kişi daha mayıs submitlilere ilave etmek gerekebilir. 1,6 yerine 1,8 rakamını kullanırsanız, daha iyimser bir hesaplama yapmış olursunuz.

• @sanaldeniz 100 de alsam 1.8 de alsam sizin tahminin içinde kalıyorum da tam sınırlarda oluyor :)) 100 den fazla mi olur wcaba diye sormuştum aslında siz daha az olur diyorsunuz anladığım teşekkürler

• @cerkezkizi09 İnşallah alırsınız. Sizde benim gibi çok araştırıp çok inceleyen bir yapıdasınız. Bu nedenle size nacizane bir tavsiyem, dv2022 excelini iyi inceleyin. Başka ülkelerde mülakat için başvuranların tamamı neredeyse mülakat aldı. Siz biz dv2022 ler gibi, son iki ay kala mülakat alamayınca derde düşüp mülakat yerini değiştirmeye çalışıp da başarılı olamayanlardan olmayın. Özellikle vize sıkıntısı olmayan, bol mülakat veren ülkelere mülakat yeri taşınabilir. Tabi mülakat sırası gelmeyeceğini düşünüyorsanız. Ancak bu kararı bizim gibi son iki üç ay değil, alacaksanız şimdi almalısınız. Bendv2022 nin başında olsaydım, nairobi, kenya'ya dosyamı taşımak için başvururdum. Tabi bunları eşinizle iyi analiz etmelisiniz...

• @sanaldeniz süreci iyi analiz ettigniz gibi evet beni iyi analiz etmişsiniz 🙂 dv 2018 a kadar excelleri inceledim.lakin gucarslan bey e20 öncesi için veriler uygun degil dedi.tahmini doğru yapıp süreci anlamak çabasındayım amac da belirttiginiz gibi dosya taşımaya gerek olacak mı netlestirmek sizin tahminlere göre ya kıl payı alıyoruz ya kıl payı kaçırıyoruz.o sebeple süreç başlayınca ocağa kadar gözlemlemek.o zamana kadar alternatif yöntemleri konsolosluklari belki tespit etmek ve baktık iş sarpa satıyor yumurta kapıya gelmeden belki dosya taşımak.tesekkuler zaman ayırdığınız ve tavsiyeler icin

• Bazen ilk üç dört ay sadece15-20 mülakat veriliyor. Sonra birden bire Mart gibi 200-250 mülakat veriliyor. Bu durumda sürecin nasıl ilerleyeceği kestirilemiyor. Dv2022 de mülakatın taşıyanların tamamına yakını mülakat aldı.

• Arkadaşlar günaydın
    Mülakata giderken belgeler arasında 1 yıldan fazla kaldığınız ülkelerden sabıka kaydı istiyorlar.ben 12 sene önce Arabistan’da çalıştım.danışman son 5 yıl içinde diyor doğrumudur acaba?

• @sanaldeniz şimdi tekrar 2022 exceli inceledim de.3 hazirana kadar submit eden Ankara seçili 331 kişi var.bunlardan 36 kişi eğer veriler doğruysa henüz mülakat almamış ve bu ay alırlar dersek zira bir o kadar da excelde olmayan var ve bu ay verildiği gibi 70-80 kişi mülakat alırsa bu ay demekki submiti 3 hazirani belirledikleri tarihe kadar olanlara mülakatı yetiştirdiler.bu sene de submite göre yapma durumlarını ve hangi tarihi baz alacaklarını ne zaman netleşiyor.ona göre belirlenen submit icinde kalanları da bu sene yetiştirebilirler-sonrasi muallak varsayımı yapıp belirlenen submit içinde kalmaya gore dosya taşımayı daha net yorumlarız sanki 🙂

• @sanaldeniz bir de bu yıl hazirana kadar submit eden 400 küsur kişi demişsiniz ya 105 kişi de aslında submit gününü Excele girmeyen var .ki Mayıs ayında yığılma olduğu düşünülürse bu 100 kişiden 80 civarı da gene Mayıs submitli desek bu yıl 550 kişiye yakın bizim excelde mayis submitli var.ileride doğru analiz yapılmasi için ufak düzeltme yapmak istedim 🙂

• @cerkezkizi09 hangi tarihi esas alacakları verilecek 2. Mülakatta ortaya çıkar. Veya cn e göre gidip gitmeyecekleri

• @sanaldeniz çok thanks haha. Peki varsayımım konusunda uzman bir analistw göre yorumunuz nedir

• @cerkezkizi09, içinde söyledi: Sayılarla DV2023

@sanaldeniz çok thanks haha. Peki varsayımım konusunda uzman bir analistw göre yorumunuz nedir

Estağfurullah, yorumunuz doğru gibi görünüyor. Lakin söylediklerimizin hepsi varsayım. Sanırım bekleyip görmek lazım...

• @sanaldeniz Bana sorarsanız da adamlar dağınık submit tarihleriyle ugrasmak istemediler artık sanki bir ceza uygulamasıydı geçtiğimiz sene, şimdi %90 mayısda yaptı submiti bu sene ‘cn’e göre rahat ilerlerler tarihe bakmadan sıradan giderler.

• @sanaldeniz o kesin süreç ocakta kesinlesir yapmaya çalıştığımız sadece sizin de belirttiğiniz gibi süreci anlamaya çalışıp varsayımlar dogrulamma durumunda alınabilecek aksiyonlara önceden hazırlık yapmak.dosya taşıma degerlendirmek vb

Benzer Başlıklar

• 481
  • 6431
  • 73
  • 300
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |