Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Yalifrat Tebrikler yeni hayatında başarılar

• @Yalifrat Tebrikler. Yeni hayatınızda başarılar.

• ⭐⭐⭐

@Yalifrat Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐

@Yalifrat Detayli anlatiminiz için tesekkür ederiz 😊 vizeniz hayirli olsun yeni hayatinizda bol sans dilerim 🙏

• Merhabalar;
    6 Ocak 2023 tarihli mülakatımı sizinle paylaşacağım. Öncelikle burada gönüllü bir şekilde emek veren yöneticilere ve gerek özelden gerek gruptan yardımlaştığımız arkadaşlara teşekkürü borç bilirim. Bu forum ve Telegram grubu gerçekten bulunmaz bir oluşum.
    Deneyime girmeden önce ön bilgi olarak, Green Card talihlisi olduğumu öğrendikten sonra 25 Eylül tarihinde eşimle nikah kıydık. En çok bu konu üzerinden korku duyuyorduk.

Unganlar randevumuzu mülakattan 2 gün önce yani 4 Ocak tarihine aldım. Bir sorun çıkmadı 95 dolar düzen laboratuvarına, 340+340 olmak üzere de 680 dolar Unganlar'a ödeme yaptım. Randevudaki tüm adımlar diğer arkadaşlarımın deneyimleri ile aynı.

6 Ocak Mülakat Günü;
    Mülakat saatimiz 8:45'ti. Biz eşimle 7.15 sularında Ankara sokaklarındaydık. Tüm eşyalarımızı otelde bıraktık telefon ve oda anahtarı dahil. Ve şansımıza Ankara'dan bihaber bir taksiciye denk geldik. İyi ki konuma kendim bakmıştım ve "Next Level AVM" yakınlarında dedim ve bizi hiç bilmediğimiz bir yere bıraktı. Yaklaşık bir 20 dakika sora sora konsolosluğu bulduk.

Konsolosluk önünde hemen kalabalığın en arkasına geçtik. Bizde öyle şu saattekiler aldılar önce gibi bir durum olmadı. Kim hangi sırada kuyruğa girdiyse o şekilde içeri aldılar. Ödeme yaptığımız kısma kadar yine diğer arkadaşların adımları ile aynı ilerledik. 2 adet sıra numarası verdiler. Sıramızın gelmesini bekledik. Numaramız ekranda yandı evrak teslimi için gittik. Hanımefendi tek tek belgeleri istiyor sizden. Bize dil ile ilgili bir şey sormadı ancak ben araya girerek Türkçe mülakat istediğimi söyledim.

İstenen evraklar şu şekilde idi;

• Pasaportlar
    • Aile cüzdanı ve 2 adet fotokopisi (Tüm bilgi içeren sayfaları) Biz 2 kişi olduğumuz için ilk 4 sayfanın fotokopisini aldık.
    • Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı (İngilizce Türkçe)
    • Vukuatlı nüfus kayıt örneği (Nüfus Aile Seçeneğinden)
    • Sağlık Raporları
    • Hesap dökümü
    • Askerlik durum belgesi
    • Diploma

Ödeme kısmında verilen numaralar elimdeydi, aklıma geldi ve bunu alacak mısınız diye sordum "aa evet" dedi ve numaralardan birini aldı. Sonrasında sandalyelere oturup sıramızın gelmesini bekledik. Beklerken elimdeki evraklara bakıyordum ve "ilişki kanıtları"nı istememişti hanımefendi. Tam eşime bunları almadılar diyordum ki numaramız aynı veznede bir daha yandı, gittik ve hanımefendi ilişki kanıtlarını almamışım dedi ve güldü. Yani tavsiyem şudur arkadaşlar, gerekli evraklar mailindeki tüm evrakları verin, çünkü unutuyorlar 🙂

Sonra tekrar beklemeye geçtik ve tahmini 20 dakika sonra numaramız bir kez daha yandı ve mülakat için vezneye geçtik. Eşime hiçbir şey sormadı, bizim diyaloğumuz şu şekildeydi; G:görevli B:ben

G: Tebrikler yeni evlenmişsiniz.
    B: Çok teşekkür ederiz.
    G: Daha önce yurtdışına çıktınız mı?
    B: Hayır.
    G: Amerika'da nereye gideceksiniz?
    B: Texas, Houston.
    G: Tanıdığınız mı var?
    B: Çocukluk arkadaşım ve bir aile dostum var.
    Diğer soruya geçecekken diplomam dikkatini çekti. İngilizce işletme mezunu olduğum için, diplomamda ingilizce çeviri de yer alıyordu.

G: You can speak English, right. Why don't you speak english?
    B: Little but i prefer to speak Turkish.
    G: "Tamam tamam sorun yok" diyip güldü. Sanırım stresimi farketti.
    G: Ne yapacaksınız Houston'da?
    B: İlk olarak hizmet sektöründe başlayıp sonrasında kariyer planlaması yapacağız eşimle.
    G: Burada ne yapıyorsunuz?
    B: Ben muhasebeciyim eşim ise müşteri temsilcisi.
    G: Okay, tebrikler. Haftaya PTT ile pasaportunuz gelir. diyip banka dökümünü aile cüzdanını ve diplomamı geri verdi. Banka dökümünü gösterip bu lazım değil mi dedim? Hayır dedi. Elimde kalan diğer sıra numarasını da gösterip, peki ya bu? dedim. Ona da gülüp hayır dedi ve teşekkür edip çıktık.

Çok klişe olacak ama mülakat işin gerçekten en kolay kısmıymış. Biz GC kazandıktan sonra evlendik, eşimle hala daha ailelerimizin evlerinde yaşıyoruz maddi durumlardan dolayı. Yani ds260'daki present adreslerimiz bile farklı. İlişki kanıtı olarak sadece instragram'daki tarihli fotoğraflarımızı gösterdik. Ve bankada iki kişi için toplam 18.500 dolar para gösterdik. Ve inanın hiçbiri hakkında bir soru sormadı. Hatta bizden önce mülakatı olan arkadaşlarımızın 5-6 dakika sürerken bizim parmak izi dahil toplam 2 dakika bile sürmemiştir. Bu şaşkınlıkla ve sevinçle binadan ayrıldık. Sanırım işin püf noktası kısa,net ve doğru cevap vermek.

Son olarak tekrardan yöneticilerimize bol bol teşekkür etmek istiyorum, gerçekten tebrik edilmesi gereken insanlar. Yarışmacı diğer arkadaşlarıma da bol şans diyorum, umuyorum ki herkes hayallerine kavuşur.

IN GOD WE TRUST!

• @hkarakose94 Tebrikler, bundan sonrası adres karışıklığı için Next Level AVM uzak kalıyor 1 km kadar yaklaşık, Ankaraya gelecek ve aynı durumu yaşayacaklar için konsoloslugun tasındıgından daha bir haber taksiciler var JW Marriott Hotel söğütözünde konsoloslugun karşısında direk orayı bilir taksiciler.

• ⭐⭐⭐

@hkarakose94 tebrikler hayırlı olsun vizeniz, detaylar için teşekkürler

• @Yalifrat detaylı anlatımınız için teşekkürler.Yeni hayatınızında başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hkarakose94 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.
    abd'deki hayatınızda mutluluk, huzur ve sağlık diyorum.
    deneyimlerinizi foruma akatarmaya devam edin, sizden sonrakilerin bunlara çok ihtiyacı var 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yalifrat sanırım abd'de bir türk restorantı daha geliyor 😉
    vizen hayırlı olsun, abd'deki hayatında başarı ve mutluluk diliyorum.
    mustafa'ya da çok selam 🙂

• ⭐⭐⭐

@Yalifrat Hayırlı olsun. Neşeli bir mülakat olmuş. Başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@hkarakose94 Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐

@Yalifrat Tebrikler , Yeni hayatınızda şans sizinle olsun.

• ⭐⭐

@hkarakose94 Tebrikler , Yeni hayatınızda şans sizinle , Evliliğiniz daim olsun.

• ⭐⭐⭐

@hkarakose94 Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• iyi günler teslim edilen evraklarda "hesap dökümü ve imza sirküleri" derken imza sirküleri bankadan alınan evraklar içerisinde bulunan bir evrak değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emrahcin evet, hesap dökümünü veren banka çalışanlarının imza sirküleri.

• @gucarslan teşekkür ederim bizimde 27. ocakta mülakatımız var evrakları hazırlıyoruz biraz heyecan var.

• @Yalifrat tebrikler. Amerikadaki yeni hayatınızda başarılar dilerim ✈

• @gucarslan teşekkürler cevabınız için. durumum ile ilgili detayları mesaj olarak size gönderdim. Bakarsanız çok sevinirim. Almanya'da hala oturumum var 1 yılı aşkın süredir almanyadayım öğrenci olarak. Mail atacağım adresi nereden bulabilirim acaba?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |