Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Şeyda içtenlikle çok teşekkür ederim🧿☺

• @cemalerhan gerçekten sizi çok iyi anlıyorum Bende ilk mülakat tarihimi kaçırdığımı öğrendiğimde nasıl böyle bir hata yaparım nasıl diye bir süre kendime gelememiştim ve bu duyguyu iyi biliyorum. Çok geçmiş olsun vardır bir hayır😔

• @AKIN-DİLEK Tebrikler yeni hayatınızda mutluluklar🙏

• @AKIN-DİLEK Tebrikler yeni yaşamınızda başarı ve mutluluklar dilerim

• @felemez Kızınızın da sizin de aynı fotoğrafla başvuru yaptığınızı varsayarak söylüyorum. Normalde aynı fotoğrafla başvuru yapılırsa zaten sistem otomatik olarak eliyor deniliyordu. Aynı fotoğrafla 4 defa üst üste katılan tanıdığım da kazandı ve vizesini aldı. Sanırım cidden fotoğraf konusuna çok takılmamak gerekiyor çok büyük hatalar dışında. Ayrıca çok geçmiş olsun vardır bir hayır. Allah en doğrusunu bilir

• 2023 yılının ilk mülakat gününden, tüm talihli arkadaşlara merhabalar. Herkese mutlu bir yeni yıl diliyorum.
    U.S. Ankara Elçiliğindeki vize mülakatım ve Ungan Kliniği Sağlık raporu deneyimlerimi aktarıyorum.

6 Ocak Cuma saat 9:15 teki randevu için 8:40 gibi elçilik önündeki sıraya girdim. Pasaportumu alıp kontrol ettikten sonra çağırdılar ve güvenlik taramasında x-ray den geçtim. Ben sadece dosyam ile gitmiştim. Görevliler, telefon, elektronik cihaz, çanta, poşet, takı vb olan kişileri, dışarıda birilerine emanete bırakmaları konusunda uyardılar.
    Bahçede ilerleyip mülakat salonuna giriyorsunuz. Hemen soldaki bankoda pasaportunuzu tekrar veriyorsunuz ve size sıra numarası veriyorlar.
    Ayrıca vize ücreti ile ilgili olarak 1 sayfalık bilgilendirme yazısı alıyorsunuz ve okuduktan sonra hemen yan taraftaki vezneye 330$ nakit yatırdım.
    Makbuz ve sıra numarası ile tekrar girişteki alanda kabinlerin olduğu bölüme geliyorsunuz. Görevliler yönlendiriyor, sandalyelerde oturabiliyorsunuz. İki büyük ekranda sıra numaralarının akışını görebilirsiniz.
    İlk olarak 14 numaralı kabine giderek esmer, ortayaş üzeri, oldukça ciddi bir hanımefendiye dosyalarımı teslim ettim. Yanında bir görevli daha bulunuyordu. İlk olarak pasaportumu eline alıp bu pasaport fotoğrafı güncel değil dedi. Tarihine bakarsanız 2018 yılında almıştım, yani 5 sene olmuş dedim. O zaman tamam, sorun yok dedi. (Neden belirttim; 5 yıl önce sakallı idim. Hem de biraz uzun ve sivri bir sakal ile pasaport fotoğrafımda yüzüm hayli kapalı idi 😊 mülakatta sakalsız halimi görünce böyle daha iyiymiş dedi ve 2 fotoğraftan birini de geri verdi)
    Yaptığım dosyalama oldukça hoşuna gitmiş olsaki biraz tebessüm etmeye başladı. Herkese de önerebilirim. Ankara elçiliğinin gönderdiği son hatırlatma emailindeki istenen belgeleri tek tek yapışkan minik stickerlara yazarak, L poşet dosyaların üzerine yapıştırmıştım. Her belgeyi bir L poşet dosyaya yerleştirdim. Üzerinde renkli stickerla hangi istenen belge olduğu yazıyordu. Orijinal mi fotokopi mi olduğunu da yazmıştım. Ve bunların hepsini de kapaklı çıtçıtlı şeffaf bir klasör içerisine koymuştum. Herşey şeffaf.
    GC win sayfası, DS-260 formu onay sayfası, AIS kaydı bunların hiç birisini sormadı ve istemedi.
    DS 260 formunda submit ettiğim her bilginin belgesini götürdüm. 2 yüksek lisans, 1 lisans, 1 de lise diplomamı bana geri iade etti. Ama hepsini tek tek inceledi. Daha sonra diğer bir lisans diplomamı, ve fotokopisini e-devlet onayı ile aldı ve bu gayet iyi bunu tercih edelim dedi. (Makina Mühendisliği diplomam). Askerlik belgemi inceledi. Terhis belgelerim ve e-devlet çıktısını karşılaştırdı. DS 260 submit ederken yanlışlıkla annemin evlilikten önceki soyadı bölümünü evlilikten sonraki, yani güncel soyadı olarak yazmıştım, ve Ankara bana hatırlatma e-mailinde annemin evlilikten önceki soyadını doğrulayan bir belge getirmemi yazmıştı. Bende annemin e-devletinden aile tipi vukuatlı nüfus kağıdı örneği aldım ve benimki ile birlikte teslim ettim. Kontrolleri yapıp, sadece bu yeterli deyip annemin vukuatlı nüfus kaydını aldılar. Orada benim ismimde olduğu için bana ait olanı geri verdiler. Ama isterseniz sizin adınıza olan belgenizi de alabilirim dedi. Bildiğim yabancı dilleri sordu. Hangi yabancı ülkelerde bulunduğumu, hangilerinde 1 yıldan fazla yaşadığımı sordu ve adli sicil kayıtlarını inceledi. Hesap dökümlerini inceleyip, üzerime ait olan otomobilin belgelerini de aldı. İşlem tamam, şimdi salonda bekleyebilirsiniz, birazdan sıra numaranız ile tekrar çağrılacaksınız dedi.

Yaklaşık 15 dakika sonra 9 numaralı kabine çağrıldım. Bahsi geçen sarışın konsolos bey bana hiç sormadan mülakata ingilizce başladı ve ingilizce devam ettik. Önce sağ eli kaldırıp verdiğim tüm bilgi ve beyanların doğruluğunu kabul ettiğimi onayladım. Ardından önce sol el sonra sağ el tüm parmakların izini verdim. Peşinden gelen sorular şunlar oldu; hangi şehire gideceksiniz, kimin yanında kalacaksınız, bu kişiyi nereden tanıyorsunuz, hangi alanda çalışmayı düşünüyorsunuz, yurtdışında hangi ülkelerde çalıştınız, türkiyede nerede yaşıyorsunuz, son 9 aydır çalışıp çalışmadığımı da sordu.
    Boston'a gideceğimi, çocukluk arkadaşımın Amerikan vatandaşı olduğunu ve onların aile evinde kalacağımı, mühendislik ve finans alanında iş aradığımı, İspanya, İtalya, Almanya, İngiltere, Brezilya, Rusya da çalıştığımı ve Rusya'da savaş çıktıktan sonra ülkeden mecburi ayrılıp Türkiye'ye döndüğümü ve Fethiye'de yaşadığımı beyan ettim.

Banka hesap dökümlerini, otomobil belgelerimi, üniversite diploma aslını, askerlik terhis belgesi aslını, yurtdışı adli sicil kayıtlarımın asıllarını (fotokopileri dosyalardan almışlar) geri iade ettiler. Nazikçe banka dökümlerinin, ve yurtdışı adli sicil kayıtlarının kendilerinde kalması gerekli mi diye hatırlattım. Hayır gerekmiyor dedi. Biz gerekli tüm belgeleri aldık.
    Hepsi çok iyi, Boston çok harika bir seçim olmuş. Vizenizi onaylıyorum, size bol şans diliyorum ve 1 hafta içinde vizeniz elinizde olur dedi. İyi dileklerimi sunup ayrıldım. Çok akıcı, kısa ve net sürdü. 10:20'de dışarıya çıktım.

23 Aralık Cuma günü Ankara Unganlar Kliniğinde sabah 9.40 randevum için saat 9 dan sonra kliniğe giriş yaptım. Belgelerimi verdim. Kimsecikler yoktu. Hemen içeri aldılar. Boy ve kilo ölçümünden sonra, soyunup, iç çamaşırla kalacak şekilde önlüğü giydim. Prof Mehmet Bey geldi. Verdiğim aşı kartımdan dolayı gittiğim ülkeleri sordu. Herhangi bir sağlık şikayetim olup olmadığını sordu. Kullandığım gözlükleri gösterdim. Ciğerleri dinledi ve tüberkülöz geçirip geçirmediğimi sordu. Hangi şehire gitmeyi planladığımı sordu. Gayet kısa ve hızlı sürdü. Size sadece tek bir aşı tetanos yapıyorum. Yeterlidir dedi. (Covid biontech, Hepatit-B ve diğer aşılarım önceden vardı). Daha sonra kan talilleri ve akciğer röntgenlerimi çektirdim. Hepsine toplam 387,5$ nakit ödedim.
    Ertesi gün cumartesi saat 11de gidip kapalı zarfı aldım. Bir örnekte açık olarak bana verdiler.

GC sonucumu öğrendikten sonra tüm yönergeleri ingilizce okuyarak DS260 formumu hemen kendim submit etmiştim. Yesilkart forumla eylül ayı gibi tanıştım ve çok faydalandım. Herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor. Tecrübeli adminler gerçekten doğru bilgi ile yön gösterdiler.

Başta Uğur Bey olmak üzere tüm adminlerimize ve bilgi paylaşmaktan çekinmeyen tüm talihli arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Ellerinize, emeklerinize sağlık. Tüm işlerinizin rast gitmesi için en güzel dileklerimi iletiyorum. Her zamanda ileteceğim. Boston'a yerleştikten sonra da elimden geldiğince destek vermeye devam edeceğim.
    Işıkla kalın 🇺🇸❤🏆🙏

Vizesi onaylanan tüm arkadaşlara A.B.D. de yeni hayatlarında başarılar dilerim.
    Tebrik eden tüm arkadaşlara da çok teşekkür ediyor bol şanslar diliyorum. İsleriniz rast gitsin.

• ⭐⭐⭐

@TravelerAn tebrikler yeni hayatınızda başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@TravelerAn yeni hayatınızda mutlulukalr dilerim.

• Çok teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@TravelerAn Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @TravelerAn Tebrikler. Yeni hayatınızda başarılar diliyorum. 🇺🇲. Bol şans.

• Merhaba, ds260 formunu doldururken Almanya'da ikamet ediyordum. ancak formda daha önce 16 yaşından beri başka bir yerde yaşadınız mı sorusuna hayır cevabı vermişim. Bu mülakatta önemli bir sorun yaratır mı? O dönem oturum kartımın olup olmadığına emin değilim ve hatırladığım kadarıyla türkiye de de ikametgahım gözüktüğü için türkiye adresimi vermiştim. Bana daha önce başka bir ülkede yaşadınız mı diye sorduğu takdirde almanya diyeceğim. Sizce bu sorun teşkil eder mi?

• ⭐⭐⭐

@TravelerAn Tebrikler yeni hayatınızda bol şanslar

• @TravelerAn tebrik ediyorum,başarılar diliyorum

• ⭐⭐

@TravelerAn @AKIN-DİLEK Tebrikler , Yeni hayatınızda şans sizlerle olsun.

• @cemalerhan adınıza çok üzüldüm umarım tekrar başvuru yapmışsınızdır

• @TravelerAn tebrikler yeni hayatız da başarılar

• @AKIN-DİLEK Tebrikler

• @TravelerAn tebrikler diyorum 🙂

• @Kocatepe_bha Allah Hayırlı ve Mübarek etsin Vizeniz Size Ailenize Hayır ve Bereket getirsin

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

105

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |