Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@cemalerhan maalesef kurallar basit ama katı oluyor. Keske böyle olmasaydı 2024 DV başvurdunuz mu?

• ⭐⭐

Gecen sene de 6 gunluk cocugunu basvuru formuna eklemedigi icin elenen bir cift vardi yabanci. Bu evrak islerine acayip dikkat ediyorlar.

• Ozaman burdan şu sonuçmu çıkıyor; konsolosluk görevlisi ,ilk giriş belgesine ve kazandıktan sonra doldurduğumuz ds260 formuna ,mülakat günü bakıyorlar

• Cok üzücü, cok acı geçmiş olsun, buraya kadr gelip, 😞

• ⭐⭐⭐

@felemez geçmiş olsun, DV24 için başvurmuştuysanız umarım şansınız yanınızda olur

• Arkadaşlar öncelikle bu forumda bize yardımcı olan site yöneticileri dahil herkese sonsuz tesekkür etmek istiyorum. hiç kimse mülakattan korkmasın. biz istemeden yapmış olduğumuz bir hata neticesinde red cevabı aldık. evet çok ama çok üzüldük ama vardır bir hayır diyoruz bunda. siz asla ümidinizi kaybetmeyin. umarım isteyen ve vizeye giden herkes sorunsuz bir şekilde tamamlar. yolunuz açık olsun
    Yesilkart forumda iletilerime cevap yazan herkese tekrar tekrar teşekkür ederim.saygılarımla

• @cemalerhan bey sizin adınıza gerçekten çok üzüldük keşke böyle olmasaydı ve bunları konuşuyor olmasaydık çok geçmiş olsun dediğiniz gibi her şerde bir hayır vardır.

• @sedat3459 teşekkürler

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@cemalerhan öncelikle geçmiş olsun.
    şuna emin olabilirsiniz ki, konsolosluk size vize vermek için mülakat yapar red vermek için değil.

siz 21 yaşıdan küçük çocuğunuzu ilk başvuruda forma yazmış mıydınız?

https://yesilkartforum.com/forum/post/317937

Red aldıktan sonra bir sonraki çekilişe katılıp kazanma durumu oluyor mu ?

• @ferhatsirin içtenlikle tebrik ederim, sağlıkla huzurla mutlulukla yeni hayatınıza devam edin inşallah. Ne olur ne olmaz bir nazarlık koyalım şuraya 🙏🏻😇🧿

• @cemalerhan çok çok üzgünüm 😔 şu dakikadan sonra ne denir bilemedim. Hakkınızda hayırlısı 🙏🏻

• @felemez aman yarabbim 😔 bu bambaşka bir durum olmuş. Çok üzüldüm ama bence pes etmeyin. Ret verilmesi çok acımasızca olmuş gerçekten şok oldum okuduğumda ama görevli bile isterseniz avukat ile görüşün kasten yaptığınızı sanmıyorum demiş bence bir şansınız var gibi. Adminlerimizde mutlaka yorumda bulunur ama yasal yollardan hakkınızı arasanız mı?? 😔

• Herkese merhabalar. 6 Ocak 2023 tarihindeki mülakatımız hakkında bilgilendirme yapacağım. Öncelikle @gucarslan bey ve @Erkan-Gürsoy ve diğer yönetici arkadaşlara tüm süreç boyunca yardımcı oldukları için çok teşekkür ederiz. Bizim mülakatımız 08:45'te idi. Biz 5 Ocak günü Ankara'ya vardık. 1 gece konakladıktan sonra mülakat günü saat: 07.15 gibi yola çıktık. Konsolosluk binasının yanında otopark mevcut araçla gelen arkadaşlar için seçenek olabilir. 08.00 sıralarında Konsolosluk binasının içinde ama bahçe gibi bir yerde sıraya geçtik. Ama bu sıra sadece GC talihlileri değil tüm vize türlerinden mülakat alan herkes sıraya girdi. ( Sıradayken önümüzde olan bazı arkadaşları güvenlik görevlileri uyardı, sebebi çanta, telefon, büyük takı(küpe) gibi aksesurlar hiçbir şekilde içeri alınmayacağı konusunda araç anahtarı da dahil hiçbirini almadılar arkadaşlar). Pasaportlarımızı verdikten sonra x-ray cihazından geçerek ana binaya yönlendiriyorlar. İçeri girer girmez sizi karşılayan arkadaşlar var pasaportlarınızın arkasına hangi vize türüne geldiyseniz onunla ilgili kağıt yapıştırıyorlar. Akabinde red yerseniz ne olacağı hakkında bir bilgilendirme kağıdı veriyorlar. ondan sonra vize ücretlerini ödemek için sıraya girdik. Bu arada içeride hiçbir şekilde saat yok, bilmiyorsunuz saatin kaç olduğunu falan. Biz ücreti yatırdıktan sonra bir fiş veriyorlar orada yazıyor saat. Biz bu şekilde öğrendik saatin kaç olduğunu. 08.30 gibi Evrak teslimi yapmak için bekleme alanına geçtik. Yarım saat kadar sonra evrak teslimlerini yapmak için bir gişeye geçtik. Evraklarımızı tek tek aldılar. Evraklar içerisinde üniversite diplomam benim e- imzalı ama orijinal diplomam bu şekildeydi. Bizde açıkçası bir problem yaratır mı diye düşünerek yanımızda E- Devlet'ten Mezun Belgesi, Transkript ve Lise Diplomasını yanımızda götürdük. Herhangi bir problem yaşamadık. Mülakatımızı Türkçe istedik. Evraklarımızı teslim ettikten sonra tekrar mülakat için bekleme alanına geçtik. Aradan yarım saat geçtikten sonra herkesin bahsettiği sarışın Amerikan konsolosla mülakatımız başladı;
    Konsolos : K, Ben B, Eşim E:
    K: Good Morning
    B: Günaydın ( Mülakatı Türkçe yapmak istediğimi belirtmek istedim:)
    K: Bilgilerinizi doğruluğu hakkında yemin eder misiniz?
    B ve E: Evet, ederiz.
    K: Amerika'da nereye gideceksiniz?
    B: New York'a gideceğiz.
    K: Orada tanıdığınız var mı?
    B: Evet tanıdığımız var ve bize iş konusunda yardımcı olacak birisi.
    K: New York'ta ne iş yapacaksınız?
    B: İlk başta hizmet sektöründe çalışacağım. Daha sonra başka işlerle ilgilenmek istiyorum.
    E: Burada Hemşireyim, Amerika'da da hemşire olarak çalışmak istiyorum..
    K: Bana dönerek burada ne iş yapıyorsun?
    B: .... Memurum.
    K: Biraz da olsa İngilizce biliyor musunuz?
    B ve E: Evet biraz biliyoruz.
    K: DAha önce Türkiye dışında başka bir yerde yaşadınız mı ( İngilizce)
    B ve E: Hayır sadece Türkiye'de yaşadık ( İngilizce)
    K: Her şey yolunda görünüyor. Vizenizi onaylıyorum. Pasaportlarınız 5 iş günü içerisinde PTT ile gelecektir, Tebrikler dedi ve oradan koşarak ayrıldık 🙂

Bu arada ilgili konsolos evraklardan diploma, aile cüzdanımızı ve mali kaynaklarımızı geri verdi. Ayrıca biz banka dökümünde 31.700 Dolar ve 7000 TL para gösterdik. Parayla ilgili herhangi bir şey sormadı.

Bizim mülakat sürecimiz böyleydi. Umarım mülakat bekleyen arkadaşlar da bir an önce mülakatların alır ve sorunsuz olarak mülakatlarını bitirirler.

• ⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK Tebrikler. Yeni hayatınızda mutluluklar. Şans sizinle olsun.

• @Erkan-Gürsoy Çok teşekkür ederim destekleriniz için. Umarım sizin de deneyiminizi okumak kısmet olur 🙂

• @cemalerhan öncelikle derinden üzüldüğümü belirtmek isterim kaç saattir içim içimi yemekte böyle olmamalıydı ama hakkınızda inanın hayırlısı buymuş vardır bunda da bir hikmet canınızı sıkmayın .

• @AKIN-DİLEK hayırlı uğurlu olsun 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@AKIN-DİLEK Tebrikler, vizeniz hayırlı olsun

• ⭐⭐

@AKIN-DİLEK Hayirli olsun yeni hayatinizda bol şans dilerim.

• @felemez Çok geçmiş olsun böyle bir sebepten Red almak baya üzücü olmuş siz yinede bir avukatla görüşün belki yapılacak bir şey vardır.😔

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.5k

| | | |