Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Ckfamily merhaba çok teşekkür ederiz. Hayır Covid aşılarının 12 yaş altındaki çocuklara yaptırımı yok. Benimkiler 11 ve 7 yaş olduğu için yaptırmadım.

• @aemte çok teşekkür ederim. Darısı başınıza inşallah. İsteyen dileyen çabalayan herkese nasip olsun inşallah. Biraz istek ve gönül işi bu asla pes etmeyin 🙏🏻

• Merhaba arkadaşlar. Benim eşim greencard çekilişinde kazandı. Yaklaşık 16 binlerde sırası fakat hala bir mail falan almadık. Bu ilk deneyimimiz bu yüzden bilmiyoruz tam olarak süreci. Bize yardımcı olabilir misiniz? yapmamız gerekenler nelerdir ya da beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

• ⭐⭐⭐

@Eser-Berat-Özel beklemekten başka bişey yapmayacaksınız ds260 formunu ne zaman submit etti ? Forumun telegram grubu var oraya da kayıt olsun foruma da kayıt olsun..

• @waterman, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@Eser-Berat-Özel beklemekten başka bişey yapmayacaksınız ds260 formunu ne zaman submit etti ? Forumun telegram grubu var oraya da kayıt olsun foruma da kayıt olsun..

25 mayısta yolladık sanırım. Telegram adresine nasıl kayıt olabiliriz? Forumda baktım fakat bulamadım

• ⭐⭐⭐

@Eser-Berat-Özel, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

@waterman, içinde söyledi: DV2023 Mülakat Deneyimleri

25 mayısta yolladık sanırım. Telegram adresine nasıl kayıt olabiliriz? Forumda baktım fakat bulamadım

Konuyu inceleyebilirsiniz burda bütün yönlendirmeler var 👍

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

• Herkese merhaba,
    24 Ocak Unganlar ve 27 Ocak tarihindeki vize mülakatımız hakkında biraz bilgi vermek istiyorum.
    Mülakata, eşim, ben, 7 yaşında kızım ve 3 aylık oğlumla birlikte katıldık.
    Sağlık taraması için istenen belgeler;

• Çocukların aşı kartlarının asılları ve e-devletten aşı tablosu.
    • Pasaport asılları ve fotokopisi
    • Covid aşı kartları

Sağlık taraması şu şekilde gerçekleşti;
    Önce eşim ve benim kan tahlillerimiz için birer tüp kanımız alındı. İki kişi için toplam 95 Dolar para ödedik. Daha sonra yine eşim ve benim akciğer röntgenlerimiz çekildi. Bu işlemlerden sonra ilk giriş yaptığımız 4. kata indik. Muayene için ayrı ayrı doktor hanımın odasına çağrıldık. Burada doktor hanım bazı kısa sorular sordu.

• Daha önce hastalık geçirdin mi?
    • Psikolojik rahatsızlığın var mı?
    • Ameliyat oldun mu?
    • Alkollü araç kullandın mı?
      Eşim ve bana 2 sağ kola 2 de sol kola aşılarımız yapıldı. Aşıların dizanteri, verem, su çiçeği ve infulenza olduğu söylendi.
      Kızımızın sadece sol koluna 2 aşı yapıldı.
      Oğlumuzun aşıları yeni olduğundan ona aşı yapılmadı. Sadece rutin bir sağlık kontrolü yapıldı.
      İşlemler sonlandığında 18.000 TL kredi kartıyla ödeme yaptım.
      Sonuçları ertesi gün kapalı zarf içerisinde aldım.
      İpucu : Randevularınızı sabah erken saatte veya öğleden sonra almanızı tavsiye ederim. Bizim randevumuz saat 11'deydi. Öğlen arasına denk geldiği için gereksiz bir bekleme yaşadık.

Vize görüşmemizin detayları da şu şekildedir;

Görüşmemiz saat 09:15'teydi. 15 dakika öncesinde giriş kapısı önünde beklemeye başladık. Randevu saatimiz geldiğinde pasaportlarımızı kapıdaki danışmaya teslim ederek ismimizin okunmasını bekledik. Yaklaşık 5-10 dakika içerisinde adımız okundu ve güvenlik kontrolünden geçmek için giriş yaptık. Elimizde evrakların bulunduğu poşeti dahil içeri almadılar. Sadece evraklar ve para ile giriş yaptık. Bebek arabasını da aldılar. Meşhur uzun yoldan yürüdükten sonra içeriye giriş yaptık ve pasaportlarımızı girişteki danışmaya verdik. Üzerine etiket yapıştırıp bir sıra numarasıyla birlikte vezneye yönlendirdi. Veznede sıramız geldiğinde pasaportları ve kişi başı 330 Dolar ücret ödedik. Sonra aynı sıra numarasıyla evraklarımızı teslim etmek üzere başka bir gişeye geçtik.
    İstenen evraklar şunlardı;
    Eşim için; (green card talihlisi eşim)

• Evlilik cüzdanı aslı ve fotokopisi
    • Diploma aslı ve fotokopisi
    • 6 aylık banka ekstresi (orjinal imzalı)
    • Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi (e-devlet)
    • Nüfus kayıt örneği
      Benim için,
    • Askerlik belgesi (e-devlet)
    • Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi (e- devlet)
    • Nüfus kayıt örneği
    • Evlilik cüzdanı fotokopisi
      Çocuklar için ,
    • Nüfus kayıt örneği (eşimin nüfus kaydının fotokopileri)
      Evrakların hepsini verdikten sonra gişedeki görevliye tapu ve ruhsatın gerekli olup olmadığını sordum. Fotokopileri varsa onları da verebilirsiniz dedi görevli bayan. Mülakatı hangi dilde yapmak istediğimizi sordu ve Türkçe dedik.
      Evrak tesliminden 10-15 dakika sonra tekrar aynı numarada farklı bir gişede görüşme için sıramız geldi.

Ailece gişenin önüne geçtik ve camekanın arkasında ayakta bekleyen bir beyefendiyle mülakatımız şöyle gerçekleşti;

• Burada söyleyeceğiniz her şeyin doğru olduğuna dair sağ elinizi kaldırıp yemin eder misiniz?
    • Yemin ederiz.
      Eşim ve benim parmak izlerimiz alındıktan sonra,
    • Hangi bölümden mezunsunuz?
    • İşletme
    • Ne iş yapıyorsunuz?
      -Muhasebeciyim.
    • (Kafasını bana çevirerek) siz ne iş yapıyorsunuz?
    • Mali müşavirim.
    • Daha önce yurt dışında yaşadınız mı?
    • Hayır.
    • Amerika'da nerede yaşamayı düşünüyorsunuz?
    • Boston.
    • Neden Boston?
    • Eşimin arkadaşı orada yaşıyor.
    • Tebrikler. vizenizi onaylıyorum. Hepinize Amerika'da bol şans diliyorum. Pasaportlarınızı 1 hafta içerisinde seçmiş olduğunuz PTT'den alabilirsiniz.

Görüşmemiz toplam 5 dakika sürdü.

İpucu : Ödemeyi Dolar olarak yaparsanız daha karlı oluyorsunuz. TL ödemede Dolar kurunu 20 TL olarak sabitlemişler.

Deneyimimizi detaylarıyla aktarmaya çalıştım. Tüm süreçte çok büyük yardım aldığım YESILKARTFORUM.COM ailesine kendim ve ailem adına sonsuz teşekkür ederim. Bizim sürecimiz mutlu sonla bitti. Tüm adayların hayallerine kavuşması dileğiyle...

• @gogoleite tebrikler,yeni hayatınızda mutluluklar,şansınız bol olsun

• @gogoleite Vizeniz hayırlı olsun.Yeni yaşantınızda başarılar dilerim

• @Şeyda cevabınız için teşekkür ederim 🙏

• @gogoleite tebrikler vizeniz hayırlı olsun yeni yaşamınızda başarılar dilerim

• ⭐⭐⭐

@gogoleite vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şanslar

• @gogoleite vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şans ve mutluluklar

• @gogoleite Vizeniz size ailenize Hayırlara vesile olsun Allah utandırmasın

• @gogoleite Vizeniz hayırlı olsun,yeni hayatınızda başarılar 🙂

• @gogoleite tebrikler vizeniz hayırlı olsun.

• @gogoleite tebrikler , yeni hayatınızda şansınız ve yolunuz hep açık olsun.

• ⭐⭐⭐

@osmanbey vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda bol şans

• ⭐⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@Seren-Çalışkan tebrikler vizeniz hayırlı olsun

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

95

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |