Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@bisi7 2023 talihlileri için daha erken bir durum bu. Yeni mali yıl (1 Ekim) başladığında Visa Bulletin sayfasında görebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐

@pelinur Çoğumuzun aşı kartı bulunmamakta. Bu bir sorun teşkil etmez. 2012 ve sonrası yapılan aşılar E-Nabızda bulunmakta. Bundan öncekiler sistemde yok. Aşı listesi Unganların sayfasında mevcut.

• ⭐⭐⭐

@sibrikoz Eğer başlama ve bitiş tarihlerini doğru girdiyseniz sorun yok.
    Olması gereken , en son bitirilen okul olarak üniversite girmek, sonra da lise bilgilerini girmekti.

• ⭐⭐⭐

@justbasketbol Hayır. Bundan önce başka bölüm bitirmediyseniz eğer o zaman previous olarak lise bilgilerini gireceksiniz.

• ⭐⭐⭐

@bco2023 Başında 00 olacak şekilde girebilirsiniz. Uzun olması önemli değil.

• Merhabalar, iki sene önce tüm sosyal medya hesaplarımın olduğu eski telefonum çalınmıştı! ve sosyal medya hesaplarımdan yapılan paylaşımlardan mahkemelik olmuştum. hatta bir gece nezarette kalmıştım. tabi sonra suçsuz olduğum kanıtlandı. adli sicile de işlenmedi bu durum. sicil temiz yani. DS-260 formu ve mülaktta bu durum nasıl karşıma çıkabilir?

• Merhabalar
    Bugün gün içinde gelen bilgilerimle 2 kez giriş sağladığım bilgilerimle şimdi giriş yapamıyorum başta yoğunluktan sandım ama herşeyin doğru ve formu bitirmemiş olmama rağmen bana gönderilen elektronik imzam için
    (Electronic Diversity Visa Confirmation Number is invalid ) form şeklinde sürekli doğru girmeme rağmen hata alıyorum yardım edebilir misiniz üniversite bilgilerimi girerken süre bitti çoğu bilgilerimi save yaptım ancak bu hatta herşeyin doğru olmasına rağmen çıkıyor ve cidden korkuyorum lütfen yardımcı olur mu bilen biri teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@justbasketbol Hiçbir sorun teşkil etmez. Eğitimine devam edip etmemek tamamen sana ait bir karardır. Tavsiyem gelmeden önce Polis Cert/Belgesini de (bizdeki sabıka kaydı) alarak gel.

• Arkadaşlar bir az konudan kenar olucak ama. Demek ben yeşilkartforum'un telegram grubuna katıldım. Soru sordum sadece. Aynen soruda şu şekilde İnterview gören ve ya interview tarihi belli olan en yüksek case kaç bilem varmı. "Noyan" isimli Arkadaş dedi ki, 1 ekimde belli olucak. Bende dedimki DV 2022 lerden bahsediyorum KARDEŞ. Beni grupta cezalandırıp sessiz moda aldılar. Bu arkadaş KARDEŞ lafını kötü algılıyormuş. Biz kimseye kardeş demiyoruz diyor. Grup kuralıymış 😂😂Kardeş lafını bile kötü yorumlayan bir zihniyetin olması çok yazık. Bu kadar'mı çıktınız türk olmaktan. Yazık !! O arkadaşa seslenmek istiyorum. Burdada adminsen lütfen beni burdanda at !!

• Türkiye den birisini kendime sponsor gösterebiliyor muyum? Eğer evet ise bunu nasıl yapıcam?

• @ilkin_bayramzade şaşırmadım, sürecinizde başarılar. Ayrıca gruptan atılmadınız, siz kendiniz ayrıldınız.

• Merhaba,

Green card eşime çıktı.

Eşim, kendim ve çocuklarım için gerekli DS-260 formunu doldurup kaydettim. Ds-260 formunun sonundaki kendim ve çocuklar için "Next: Sign and Submit" butonu diğer yeni sayfaya gitmiyor fakat eşim için doldurduğumuz formda bu "Sign and Submit" butonu çalışıyor.

Buradan ben sadece Asıl başvuru sahibi eşimin kendisi ve bizim formlarımızı imzalayıp gönderebiliyor olduğunu anladım. Acaba bu doğru mudur? Yoksa eşim, ben ve çocuklar için tüm formlar ayrı ayrı mı imzalanmalı?

• ⭐⭐⭐

@sararkaya Arşivli Sicil Kaydında çıkmıyorsa hiçbir şey olmaz. Yine de karşınıza çıkarsa mahkeme kayıtlarını sunabilirsiniz.

• Annemin kızlık soyadı yerine evlendikten sonraki soyadini yazdım ben. Formu açtirmama gerek var mı?

• ⭐⭐⭐

@Ali-Osman-TEKKANAT Birkaç gün ara verin. Sonra formu tekrar kontrol edin. Bu genelde bir eksiklik olduğunda ortaya çıkar. Eğer herhangi bir hata yoksa, bu teknik bir sorun olabilir. KCC ile iletişime geçmek gerekir.

• @Programmer başlama ve bitiş tarihlerini girdim sadece acele ederek highest level of education kısmına highschool yazarak bir hata ettim sonrasinda uni bilgilerimi girerken üniversite diplomamın olduğunu belirttim umarım sıkıntı olmaz 😕

• @Programmer Adli sicil kaydı temiz. Cevap için teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@mrozan Bildiğim kadarıyla Türkiye'den sponsorluk olmuyor. Amerika'dan sponsorluk bulmanız gerekiyor. Sizin hesabınızda olmayan para veya sizin adınıza olmayan tapu vb. gayrimenkuller dikkate alınmaz.

Şu konuyu incelemenizi tavsiye ederim.
    Sponsorluk islemleri ve Yapilmasi Gerekenler

• @Emre-Kurtulmuş Çözdük bilgileriniz için teşekkur ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Celahat peki nasıl cevap verebilirsiniz ki başka?
    hayır almayacağım mı diyeceksiniz ya da boş bırakıp mı devam edeceksiniz ya da hayır 2 year rule kuralına tabi değilim mi diyeceksiniz? bunların hepsi yine yalan beyan olacak sizin mantığınızla.
    size verebileceğiniz tek cevabı verdim, yazıp yazmamak size kalmış.
    kaldı ki zaten mecburen bunu yazacaksınız, başka bir alternatifiniz yok.
    yine de karar sizin. sürecinizde bol şans..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |