Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aslanamca @ahmet_ Su an durum soyle gibi duruyor.15 mayisa kadar submit olanlar önce işlendi ve tip 3-4 mail aldi buna istinaden kcc mulakat verecegi zaman ankara dedi ki 50 mulakat gonder.bu sebeple de 15 mayisa kadar ilk listeye giren tip 4 ler mulakat aldi.cut off icinxs olanlarin 4 no almasi normal kcc dosya islemeye devam ediyor.gecen senede cok kisi 4 tip mail aldi ama mulalat alamadi.her tip 4 alan mulakat alacak demek degil .ankara 15 baz alir ifadesi diger konsolosluklarda daha yuksek submit edenler mulakat alip tr de sadece 15 e kadar olanlar alabildigi icin yazdim ama ifade dogrusu tr performansina gore 15 ine kadar olanlara ancak mulakat dagitilabildi olsa daha dogru haklisiniz.ileriki mulakatta daha dogru yorum yapabilcez

• ⭐⭐⭐

Bilmediğim için soruyorum talihli olduğunuzu öğrendiğiniz gün ds260 dolduramıyor musunuz?

• ⭐⭐

@waterman Sistem 1 gün sonra açılıyor mesela DV23 sonuçlarının açıldığı gün 7 mayıs 2022 , ds260 için sistemin aktif olması 8 mayıs fakat yoğunluktan dolayı ilk 1 hafta çok zor doldurulabildi hatta sonrasında siteyi bakıma aldılar.

• ⭐⭐⭐

@achillesoag herhalde ilk gün dolduranlarda şanslı kesim olup submit tarihine göre mülakat alıyor.

• ⭐⭐

@waterman ilk gün demeyelim fakat ne kadar erken gönderilirse o kadar avantaj. Burada adminler ve eski kazananlar hep uyarıda bulundu çok gecikmeden formlarınızı gönderin , çok büyük bir hata yoksa formlarınızı açtırmayın diye ve haklı çıktılar çünkü kendileri tecrübe edindi. Tavsiyem ds260 formunda neler olduğu , neler istendiği belli. Eğer DV için başvuru yapılıyorsa ds260 formunda istenen bilgileri önceden hazırlamak büyük avantaj sağlayacaktır.

• @waterman Hemen açılmıyor. Bir süre sonra açılıyor form doldurma. Çok karışık ve zor bir form değil. Adres, iş, eğitim geçmişiniz hazır olsun. Form doldurma açılır açılmaz hatasız şekilde doldurmaya çalışın. Çok ekstrem bir hata yoksa formu açtırmaya gerek yok.

2022-2023’de görüldüğü üzere şimdilik formu erken göndermek avantaj. İlerideki çekilişlerde herkes erken göndermeye başladığında ne olur bilemiyorum.

• @tommy
    Case nosu 20000 lerde olup Mayıs submitli biri type 3 maili alırken case nosu 3000 lerde ve Mayıs submitli biri nasıl type 1 maili alıyor ?
    Buradaki sistem nasıl acaba ?

• @Gökhan-Öz mayis submit icinde de baz alinan bir gun olunabilir belli bir gune kadar submit edenlerin dosyasj onden islenmeye basladi gibi duruyir

• @ahmet_ 23 mayis ilk durum sorgulama toplu mail atimi yapildigi zaman 3 ve 4 tip mail alanlarin son submit tarihi idi.o tarih gun gecip dosya islendikce 28 mayi oldu zaman ilerledikce se daha ileri tarih olabilir

• Ekstrem bir durum olmazsa 15 Mayıs tarihi ilerleyecektir diye düşünüyorum. DV22, Mayıs submit ile bitecek heralde düşüncesi bile Temmuz gibi belirdi.

O yüzden daha çok erken. En kötü ihtimalle 25 Mayıs'a kadar gelmesi lazım. Geçen sene evden çalışan personel, bu sene Mayıs sonuna kadar bile gelemeyecekse bilemiyorum.

• @ahmet_ ilerleyecek de ne zaman ilerleyeceği onemli gecen seneki 3 haziran gibi 15 mayisa kadar submit edenleri komple bitirip sonra basa dönerek tarihi ilerletmek ile 15 mayısı direk ilerletmek arasında yöntemsel cok fark var.zamanla anlayacağız bekleyip göreceğiz dediğiniz gibi erken yorum icin

• @gamefry O zaman yeniden CN numarasına dönebilir iş. Şimdi bile listede 700 civarı kişi mayıs ayında submit etmiş. Bu sene bambaşka bir sistem olabilir. Her yıl kendi yeni açmazını ve çözümünü doğurmuş gibi.
    Aradan seçilenler olmuş, 3klarda alamayanlar olmuş, 27k lar Ankarada girmiş.
    Bu gidişe ihtiyacı olan herkes mülakat alır umarım

• ⭐⭐⭐

@Apsaras-0 Ankara’ya gerçekten güven olmuyor gibi bu yılda. Umarım isteyen herkes kavuşur vizesine ancak durum suan gözlemlediğim kadarıyla geçen yıl gibi ilerleyecek.. tabi ne olur bilemeyiz

• Merhabalar, bizim mülakat günümüz yarın. Ancak pasaportumuz başka bir konsolosluktan bugün elimize ulaştı ve dolayısıyla sağlık raporunu pasaportumuz olmadığı için alamadık. Sizce sağlık raporu olmadan yarın mülakata girip eksik belge formu alarak daha sonra sağlık raporunu postalamak mı, yoksa mülakata hiç gitmeyip erteleme başvurusunda bulunmak mı daha mantıklı olur? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. @gucarslan

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sezer123 kesinlikle ama kesinlikle mülakata katılın.
    sağlık muayenesini sonrasında yapıp o şekilde tamamlayın sürecinizi.

kesinlikle mülakata katılın!

• @cerkezkizi09 Ben zaten onu diyorum ilerleyecek derken.

Geçen senenin 3 Haziran'ı, bu senenin 15 Mayıs'ı diyorsunuz ya. Kastettiğim şey o.

Yani demek istediğim belli bir submite kadar gidip geri dönecek olan tarih ilerleyecektir diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@sezer123 yılın ilk mülakatı sizin galiba hayırlı olsun şimdiden umarım olumlu geçer adaş 🙂

• @tommy aynı gün submit etmişiz, ben her hafta pazartesi sorgulama maili gönderiyorum cevap salı günü öğleden sonra geliyor hala 1.tipim 3. tipe dönene kadar mail atmaya devam edeceğim sizde yapabilirsiniz

• @tohma31 buguj forumda paylasildi 30 mayis bir arkadasimiz 3 tip mailo almis sizin de olur yakinda tip 3

• @tohma31 2023 için henüz daha yolun basinda değil miyiz? Bu sorgulamaları simdiden yapmak gerekli midir sizce? Öyleyse bende atacağim o yüzden soruyorum. 🙂

Benzer Başlıklar

• 243
  • 6431
  • 1468
  • 642
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

39

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |