Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar AOS yapaları ds260 doldurmasına gerek yok değil mi? Ülkede cs number current olunca aos adımlarını izlemesi yetiyor mu?

• ⭐⭐⭐

@crown Her talihli DS-260 formunu doldurmak zorundadır. Siz DV kazananı mısınız ?

• @Programmer AOS için gerekli değil

• ⭐⭐⭐

@crown Şu başlığı okur musunuz ? Green Card Cekilis Talihlilerine Dair Ek Bilgiler: diye geçen başlığın 3. ve 4. paragrafına bakar mısınız.

AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak

• ⭐⭐⭐

@crown Merhaba, ilk önce süreci imzanıza taşıyın sonrasında sorularınıza net cevaplar alabilirsiniz.

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

Aos için aşağıdaki başlığı inceleyebilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak?_=1664655725142

• Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorum var.
    Benim numaram 10 binlerde. Exele baktığımda tahmini ocak şubat gibi mülakat geleceğini düşünüyorum. Sorum şu : Ben yurtdışında yaşıyorum ve mülakata burada gireceğim. Acaba şimdiden belgelerimi tercüme ve tasdik yaptırsammı konsoloslukta, yoksa daha erken bunun için ? Yani bunların üstünden kaç ay geçmiş git yenile deler mi ? Yoksa mülakat mailini aldıktan sonra mı tercüme ve tasdik ettirmem gerek ?
    Bir de adli sicil kaydını ne zaman almam gerek ?
    Her kese bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐

@Z-I Merhaba,

Başka bir ülkeden polis belgesi alacaksanız ve o ülkeye bir daha gitmeyecekseniz o belgeyi şimdiden alın çünkü biraz uzun sürebiliyor.

E devlet erişiminiz varsa Türkiye’ye ait belgeleri hızlıca temin edebilirsiniz.

Şu anda bulunduğunuz ülkeden de polis belgesi almanız gerekiyor, o belgenin temin süresini de hesaba katın.

Eğer bu işlemler bulunduğunuz ülkede uzun sürmüyorsa mülakat aldıktan sonra evrakları hazırlayabilirsiniz.

• @Erkan-Gürsoy Teşekkür ederim cevabınız için. Evet onları hızlı temin ede bilirim.
    Peki ya diploma, tezkere vb belgeleri şimdiden tercüme tasdik yaptırırsam, 4-5 ay sonra kabul ederler mi ?

• ⭐⭐⭐

@Z-I bu tarz belgeleri e devlet olsun,konsolosluk olsun çoğu yerden temin edebiliyorsunuz. Ben olsam son 1 ayda bunları toparlar en net ve güncel halini mülakata götürürdüm.

• ⭐⭐⭐

@Z-I

4-5 ay çok erken olur. Mülakat aldıktan sonra en güncel tarihleri ile yanınızda götürmeniz daha iyi olur.

• @waterman Cevap için sağolun

• @Erkan-Gürsoy Anlaşıldı o zaman öyle yapacağım

• @sanaldeniz 23 mayisa kadar submit edenler 3.tip mail alsa da 15 mayis sonrasi olanlar mulakat alamadi hebuz.3 ve hatta 4 almak da mulakat alamayinca anlami yok sanirim gecen sene de 4 alan bircok kisi mulakat alamayan oldu bildigim kadariyla.sonraki mulakatta daha net anlayacagiz baz tarih nedir

• @cerkezkizi09 3 ve 4. tip mail ne zaman aldığınız önemli. Eğer 3. tip mail Ocak ya da Şubata kadar aldıysanız şanslısınızdır. Tüm olay da bu zaten

• @aslanamca ne yazikki ayni fikirde degilim su an dv23 excel incelerseniz 15 mayis sonrasi submit etmis 4 tip mail almis bircok kisinin cut off icindeyken mulakat alamadigi goruluyor eger ki ankara 15 mayis baz alirsa bu kisiler mulakat alamayabilir ki bu durumda eylul ayinda bile aldiklari 4.tip mailin anlami olmaz zamanla gorecegiz

• @cerkezkizi09 Konsolosluklar karar vermiyor, KCC gönderiyor diyorlardı.
    Ankara, "şu tarihe kadar gönderin" mi diyor?

• cerkezkizi bana göre bu sene yaklaşık tahmini 950-1100 civarında cn mülakat verilecek. Bunlar en yüksek cn e gelene kadar, yani tekrar başa dönene kadar dosya işleme tarihi sırasına göre muhtemelen belirledikleri tarihi baz alarak (23...30 mayıs ... gibi misalen) dağıtacaklar...

• Merhaba arkadaşlar. Bir konuda bilgilerinizi rica edeceğim. Hesaba 2-3 ay öncesinde para yatırmak sorun olur mu? Yoksa daha erken mi yatırmak lazım?

• ⭐⭐⭐

@kuzey Merhaba, sorun olmaz.

• @Erkan-Gürsoy Teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 27
  • 3
  • 152
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |