Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ekm Kardeşinizin doğum yeri neresi OC olarak bir sorun yaşamaması için merak ettimde.

Abu Dhabinin geçen seneki performansını inceleyip dosyanız için karar verebilirsiniz. Numaranızın cutoff olmasına daha var bu seneki performansını bile görebilirsiniz Abu Dhabinin

• DV2022’de en büyük sorunlardan biri bültenin birden yüksek rakamlara çıkması ve current olması. Bu durumda yüksek rakamlı erken onaylı kişiler avantaj elde etti. Ayrıca ilk mülakatları dosya gönderimi yapmış ve onay almış kişilere verdiler. O sırada KCC dosya istemeyi kaldırmıştı.

Dv2023’de bülten orantılı devam ederse mülakat dağıtımı bambaşka olur.

• @Emrey34 Geçen ay sabit kaldığı için herkesin beklentisi ilerlemesi ama ne kadar olur kim bilir.

Son 8 yıl için Aralık cut off en düşük 6 bin, en yüksek 14 bin olmuş.

8 bin vs olursa iyi olur ve Haziran gibi all current olabilir. Daha az olursa DV18 gibi can sıkıcı olabilir.

• @ahmet_ bakalım hayırlısı olsun kademe kademe artması avantajımıza gibi gözüküyor diyorsunuz sanırım anladığım kadarıyla kazanan sayısı fazla olduğu için ama uzun yıllar sonra belkide farklı olacak fazla olacak açılış gibi kestirmek güç

• @gamefry Onay almış kişi ne demek oluyor, açıklar mısınız?

• @BerkayHacımustafa DV2022’de kaldırılan dosya gönderimi ve onayından bahsediyorum. Dv2022 başlangıcında hala vardı dosya gönderimi.

Bu şekilde dosya isteği gelmiş ve göndermiş arkadaşlarımız oldu. Onlar ilk önce mülakat aldı.

• @gamefry
    Eski konulara bakıyorum ve dosya istemenin Aralık gibi kaldırıldığını görüyorum. O tarihe kadar da zaten çok bir mülakat dağıtılmamış. Ekim-Kasım-Aralık, toplam 9 mülakat. Çok etkilemiş olamamalı. Sizce?

Ne olduysa 3 binden sonra bir şeyler olmuş. Bu numaradan sonra 3 Haziran cut off gibi olmuş ve @sanaldeniz in dediği gibi sona kadar gittikten sonra düşük cn, geç submitlilere sıra geldi. Geldikten sonra da arada atlamalar oldu.

• @ahmet_ Eski tarihlerdeki mülakatlar sizi yanıltmasın. Toplu gelen mülakatlar dahil öncelik dosya onayı almışlardaydı. Dünyada da böyleydi. KCC tarafından yapılmış açıklamada bu yönde. Sonrasında dosya gönderme kalktı ve DS260 işleme sırasına göre mülakatlar dağıtıldı. Son dağıtılan toplu mülakat ise hiç bir veriye uymuyor.

• geçmiş yıllarda frumda bağış ile başvuru için yardımcı olunduğunu görmüştüm bu yılda geçerli mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• bize sadece mülakat tarihinin maili gelecek değil mi? onun haricinde ekstra bir mail beklememize gerek yok mudur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@terrkoss yoktur.

• @gucarslan teşekkürler.

• @ebya123 bu seneki lotariye tekrar baş vurun tabi, ne olur ne olmaz ama sizin durumunuz umutsuz değil merak etmeyin, sıra gelir temmuz-ağustosta.

• Merhaba 3 Kasım'da mülakatımız var. Uğur bey sizle iletişim kurmuştuk DS-260 formunu doldururken 'Son 5 yıl içerisinde yurtdışında bulundunuz mu?' sorusuna, Eğitim/İş başlığı altında bu sorunun sorulmasından ve orada not olarak aşağıdaki soruları iş eğitim konusunda cevaplayın yazmasından sebep, birkaç turistik seyahatimiz olmasına rağmen 'No' demiştik. Sonrasında grupta vs. de sorduğumda turistikleri de yazmak zorunda olduğumuzu öğrendik. Formu açtırmadık mülakat alana kadar, mülakat aldıktan sonra Ankara'ya bununla alakalı mail attık (2 kere), durumu anlattık, değişiklik yapmamıza gerek var mı, varsa formumuzu açalım güncelleyelim, yok derseniz ki mülakatta bilgi verirsiniz, o zaman açmayalım diye. Cevap alamadık. İlk maili 12 gün önce, ikinci maili de 3 gün önce attık. İngilizce yazdık, bilgilerimizi de girdik, ama cevap alamadık. Vallahi uykum kaçıyor bu yüzden bir gol yiyeceğiz ya da yer miyiz diye. Biz attığımız maillerin çıktısını alacağız, tarihleriyle beraber. Son 5 yılda turistik amaçlı max. 7 gün kaldığımız ülkelere dair giriş çıkış tarihlerini ve uçak biletlerini de yanımızda götüreceğiz. Bir sorun yaşama ihtimalimiz var mı ya da bu yaptıklarımız yeterli midir? Bazen diyorum sormayabilirler bile mülakatta vs. hiç konusu bile geçmeyebilir. Bazen diyorum yalan beyan diye sıfatlandırıp biletimizi keserler. Kafayı yeme noktasındayız bu düşüncelerden. Sürecin başından beri katkılarınız için çok çok müteşekkirim, umarım 3 Kasım'da bizim de keyifle yazacak bir hikayemiz olur burada, olumlu sonucun ardından. Sevgiler saygılar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salsalonia ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    sonrasında da sakin olun, bu yüzden red almazsınız.
    mülakat aldığınızda [email protected] adresine mail atıp durumu ifade edin yeterli.

emin olun dünyada uykusuz kalacak daha çok dert var, bu bahsettikleriniz yanında.
    misal sokak havyanları..

• @gucarslan Daha az önce sitenin sahipsiz yavru kedilerine yemek indirmişken bu mesajın bu finalini görmek hoş bir tebessüm ettirdi Uğur bey. İşin mübalağası tabii ki bizim oradaki o söylemimiz ama süreç sonlara yaklaştıkça ister istemez sıkışıyor içimiz. Hata mı yaptık diye. Mail attık belirttiğiniz adrese 2 kere dediğim gibi. İkisine de cevap gelmedi. En kötü çıktısını alıp gideceğiz yanımızda. Bir de AIS ve Unganlar'da sanırım bazı yerlerde DS-260 formunu doldurduktan sonraki son sayfadaki barkod numarası isteniyormuş. Onları da mümkün mertebe bekletiyoruz, olur da bu soruyu veya durumu belirttik diye çat diye formumuzu açarlar diye. Sizce o noktada nasıl ilerlememiz uygun olur? Tekrardan ailemiz adına minnettar olduğumuzu iletmek isterim size. Hakkınızı ödemek mümkün olabilse keşke.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@salsalonia lütfen lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın. lütfen!
    sisteme girip ilgili confirmation sayfasını alın, bundan bir sorun yok ki.
    istediğiniz gibi sisteme girebilirsiniz.

• @gucarslan İmzamı güncelledim Uğur bey. Ben o halde biraz daha bekleyip bir mail daha atarım (Mailde formumuzu açın değil de, sizin tavsiyenizle açmama gerek var mı bu konu yüzünden diye sormuştum). Yine cevap gelmezse tüm bu attığım maillerin çıktısını alarak mülakata yanımızda götürsek kafi olacak o halde. Paniğe gerek yok diyorsanız içimiz kocaman rahatlayabilir.

• Merhaba, az önce kcc'ye bilgi maili attım. Tip 1 cevabı geldi. Excel tablosuna baktığımda dosya gönderim tarihleri benden daha geç olanlar bile tip3 ya da 4 maili almış. 12 mayısta göndermiştim, case numberı çok yüksek olsa diyeceğim benim numaranın bölümünde bile herkes 3. tip mail almış. Tecrübelerinize göre bu normal bir durum mu?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.9k
Users

4.4k
Topics

425.6k

| | | |