Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @tugo selamlar,

cevap için çok teşekkür ederim ancak sorun şu ki ne bu ülkede bir Türk Konsolosluğu ne de Türkiye'de bir Yeni Zelanda Konsolosluğu bulunmamakta. Tüm vize işlemleri ve süreçleri online bir şekilde ilerlemekte. Türkiye'ye sadece mülakat için gitmem ise bana tam olarak 7k nzd harcamaya mal oluyor yani hesapta göstereceğim parayı Türkiye'ye dönmek ve geri gelip Amerika'ya gidecek parayı kazanmak için harcamış olmak zorundayım. Hangisi daha riski bilemedim...

• @Tugce-0 dosyanız mülakat almak üzere ise mail atıp dosyayı taşımak bir tık uzatabilir süreci bildiğim kadarı ile yeminli tercüman vs işlemleri orda yaptırabiliyosanız bu tercih de denenebilir mülakat maili geldiyse ankara konsolosluğuna gelmediyse kcc ye mail atmak gerekiyor diye hatırlıyorum.

• Banned

@crazycells EVET SİZİN FORUMDAN ALDIĞIM BİLGİLERDE VAR YOUTUBE ÜZERİNDEN ALDMIŞ OLDUĞUM BİLGİLERDE VAR SİTENİZDEN KOPYALA YAPIŞTIR OLARAK ALDIĞIM 2 BÖLÜM VAR UÇAK BİLET BÖLÜMÜ VE İSTENİLEN BELGELER ONUN DIŞINDA TÜM BİLGİLER GOOGLE VE YOUTUBE ÜZERİNDEN ALINMIŞ BİLGİLER VE TABİ Kİ BU BİLGİLER BANA AİT DEĞİL AMA BUNLARI BİR ARAYA GETİREN OLARAK ZATEN YUKARIDAKİ YAZIMDA TOLADIĞIM DERLEDİĞİM OLARAK BELİRTİM EXCEL NORMALDE KENDİ İLETİŞİM BİLGİLERİMDE VARDI ONLARI DA KALDIRDIM O ZAMAN PAYLAŞMAMA MÜSADE EDİLDİ FORUMDA

• @onurdemirelresmi lütfen forumda büyük harf ile yazmayın.

• ⭐⭐⭐

@onurdemirelresmi Onur Bey, imzanız 2023 kazananı olarak hatalı gözüküyor, lütfen düzenleyebilir misiniz, ayrıca lütfen iletilerinizde küçük harf kullanınız.

• @Tugce-0 Yeni Zelanda'da ki Türk Elçiligi ile iletişime geçtiniz mi?

• Banned

Selamlar. KCC Mail durumu notlarında 1. Tip, 3. Tip , 4. Tim mail gibi notlar gordum. Bu ne anlama geliyor?

• @ILHAN-FARUK, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar. KCC Mail durumu notlarında 1. Tip, 3. Tip , 4. Tim mail gibi notlar gordum. Bu ne anlama geliyor?

Dostum 334.cü sayfaya bak orada anlatıyorlar.ben de o anlatılanlara göre mail atmıştım.

• ⭐⭐⭐

@ILHAN-FARUK İlhan Bey,

Aşağıdaki iletiden bilgilere ulabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/post/298733

• @datanist selamlar,

cevap için çok teşekkürler çok mantıklı hiç aklıma gelmemişti gerçekten hemen mail atıyorum çok sağolun 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar herkese,

Dün atmış olduğum kcc mailine istinaden 4.tip bir mail aldım. Mülakat yerimi değiştirmek istiyorum. Ankara'dan Yeni Zelanda'daki konsolosluğa taşımak istiyorum. Bunun için forumdan edindiğim bilgilere nazaran Yeni Zelanda'nın Amerika Konsolosluğu'na mail atmam gerekiyor değil mi? Tam olarak nasıl bir mail göndermeliyim, mülakat yerimi değiştirmek isterken yanlış bir şey yapıp şansımı riske etmek istemiyorum.

Yeni Zelanda'da bir sene boyunca yasal yaşama ve çalışma hakkım var. Şu anda hostelde yaşamaktayım. Hostelden bilgilerimin olduğu ve bu kişi bu hostelde ikamet etmektedir posta adresi budur yazılı resmi bir evrak edindim. Bu evrak ile 2.5 ay önce geldiğimde Yeni Zelanda'nın yerel bankasından kendi adıma hesap açabildim. Bu belgeyi ikamet belgesi olarak kullanabilir miyim?

Yeni Zelanda'daki konsolosluğa atacağım mailde tam olarak hangi bilgiler bulunmalıdır veya özellikle hani bilgiler bulunmamalıdır?

Konu çok hassas en ufak bir hata dahi yapmak istemiyorum daha önce deneyimlemiş arkadaşlar yardımcı olabilirse minnettar olurum 🙂

Şimdiden çok ama çok teşekkürler...

merhaba,
    şuan fiziken neredesiniz?

• Banned

@Erkan-Gürsoy Teşekkürler, çok faydalı oldu.

• Merhaba, sahip olduğum CN 305XX yani oldukça yüksek bir numara, case transfer aşamalarını okudum araştırdım, AOS yapmam vizem olmadığı için mümkün değil. Ayrıca yurt dışı ile ilgili oturumum ve çalışma iznim de yok, eğitimle ilgili bir programım da yok, durum böyleyken yine de case transfer şansım olur mu? Nasıl bir yol izlemeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burcugulsn DV2022 sürecinde bu şekilde mülakat alana arkadaşlarımız oldu, ilgili DV2022 başlığını inceleyin lütfen.
    bültende cut-off olup ilgili alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

• @gucarslan teşekkür ederim, tekrar detaylıca inceliyorum.

• @burcugulsn Kcc den bilgi isteyin. 3. Maili cevaben alırsanız Türkiye de size mülakat verilmesi çok büyük ihtimal. Sanırım ilk etapda kcc 8-20 Mayıs arası mülakatlari bitinceye kadar mülakat dağıtacak gibi görünüyor.

• @sanaldeniz 30 Ağustosta 3.tip mail aldım, umarım dediğiniz gibi olur, çünkü eşim ve kızım da var case transfer zor olacak gibi.

• @burcugulsn yapmanız gereken bekleyip ve görmek burcu hanım. İlk toplu mülakatta herşey belli olur

• @sanaldeniz evet haklısınız hepimiz için çok stresli bir süreç herkes için hayırlısı olsun

• @Programmer cevapladığınız için teşekkür ederim sayfanız olsun diğer kaynaklar olsun
    Araştırmamı yapıyorum yaptım çok faydalı bir forum iyiki varsınız

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |