Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Erkan-Gürsoy merhaba 3 gün önce telegram için form doldurdum fakat hala eklenmedim. Nereden bilgi alabilirim ?

• Merhaba arkadaşlar DS 260 formunu case numarası ile hem kendim hemde eşim için ayrı ayrı mı doldurmalıyım ?

• ⭐⭐⭐

@svcnmrsn Merhaba, excel kaydınız yapılmış fakat, yazdığınız kullanıcı adınız hatalı sanırım.

• Referenced by  Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 
  • ⭐⭐⭐

@murat-sarıgül-0 Merhaba, ilk öncelikle sürecinizi imzanıza taşımanızı tavsiye ederim. Sonrasında sorularınıza net ve açık cevaplar alabilirsiniz.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

Ayrıca bu iletinin ilk sayfasından gerekli talimalatları izleyerek, lütfen excel e kayıt olun.Süreci daha iyi takip etmeniz için faydalı olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5335/dv2023-2023-green-card-lotosu-aşamaları

• Referenced by  Erkan Gürsoy Erkan Gürsoy 

• Merhabalar ben de telegram için form doldurdum fakat eklenmedim hala bilgi alabilir miyim

• @Emre-Kurtulmuş Bilgilendirme icin Tesekkurler. Sevgiler

• @aslanamca Merhaba, halen beklemedeyiz. En kisa zamanda gelecegini umit ediyorum. Sevgiler

• ⭐⭐⭐

@oguz767 Oğuz Bey, güvenlik ayarlarınız kapalı olabilir ayarları yapıp bilgi verebilirsiniz.

Bu başlığın ilk sayfasında yazıyor nasıl yapılacağı.

• Merhaba imza bölümünü güncelledim, telegram grubunuza beni de alır mısınız? çok teşekkürler, iyi günler dilerim

• @Erkan-Gürsoy ayarları yaptım bilgi

• ⭐⭐⭐

This post is deleted!

• Merhabalar, Greencard'ın onaylanması halinde ilk girişte ABD'de en kısa ne kadar kalınabilir? Direkt ilk girişten itibaren 6 ay kalmak gerekir mi yoksa birkaç hafta kalıp, birkaç ay sonra ilk yılın 6 ayını orada geçirecek şekilde gidilse bi sıkıntı olur mu? Herkese süreçle iyi şanslar, teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@SO0735 Merhaba, ilk girişte 1 gün bile kalıp geri dönebilirsiniz. Havalimanından çıkmak koşulu ile.

Aşağıdaki konudan daha detaylı bilgi almanız mümkün.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri?_=1662300020498

• Merhaba,
    Yeni bülten ve cut off rakamı ne zaman yayınlanacak acaba ?

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz Bu hafta içinde büyük ihtimalle yayınlanmış olur 10u gibi yayınlanıyor genelde

• @Emre-Kurtulmuş tahmini beklentisi olan varmı geçen sefer bir arkadaş bilmişti tg.grubunda sanırım 😃

• ⭐⭐

@Enes-Toprak Merhaba Buradan Talihli kayıt formunu doldurmanız gerekli. İnceleme sonrası yöneticilerimiz dahil edeceklerdir.

• Selamlar herkese,

Formu doldururken mülakat yerimi Ankara olarak belirtmiştim ancak şu anda Yeni Zelanda olarak değiştirmek istiyorum bu durumda sizlere birkaç sorum olacak, bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim 🙂 Şimdiden sonsuz teşekkürler 🙂

1. Mülakat yerimi değiştirmek için tam olarak ne yapmalıyım? Mail atıp en doğru bilgiyi alabileceğim yer/mail adresi ne olmalıdır?
    2. İstatistikleri incelediğimde yurtdışından mülakat alacak olan arkadaşlara mülakat tarihleri oldukça erken verilmiş, değiştirdiğim takdirde önümüzdeki 2 ay içerisinde mülakat alırsam burada açmış olduğum banka hesabım 6 aylık sürecini tamamlamamış olacak, 4-5 aylık bir hesap olarak görünecek (ülkeye yeni taşındığım için), bu bir sorun teşkil eder mi?
    3. Babam Türkiye'den gereken parayı ve noter onaylı sponsor belgesini bana gönderecek ancak Yeni Zelanda'da bankada amerikan doları tutulamıyor, yeni zelanda doları olarak göstersem sorun yaşar mıyım?
    4. Babamın bana sponsor olduğuna dair resmi belge çıkarsak babamın hesap dökümü veya mal beyan belgeleri (tapu gibi) yeterli olur mu yoksa kesinlikle parayı göstermem mi gerekir?
    5. Yalnızca kendim için başvuru yapıyorum, 10k amerikan doları değerinde yeni zelanda doları yeterli olur mu yoksa risk mi teşkil eder? Vizeyi risksiz alabilmem için min miktar tecrübelerinize dayalı ne kadar olmalıdır?
    6. Master diplomamı almadan Yeni Zelanda'ya taşındım yalnızca lisans diplomamı göstersem yeterli olur mu? (master diplomamın orjinaline sahip değilim.)

Çok teşekkür ederim, herkese bol şans 🙂

• @Tugce-0

dosya tasimak icin su linki inceleyebilirsiniz. https://yesilkartforum.com/forum/topic/4443/kentucky-consular-center-kcc/2?_=1662363723605

hesap hareketi/sponsorluk vs gerekiyor mu ilgili konsoloslugun sitesini incelemenizde fayda var. istenmiyorsa bosa ugrasmazsizni. NZ icin auckland bakiyor sanirim, yine de teyit etmenizde fayda var.

lisans diplomasi yeterli olur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tugce-0 merhaba,

1- bilgi alacağınız yer burasıdır. şuan cut-off içinde olduğunuz için işleminizi NZ konsolosluğu yapmak zorunda. bir ihtimal yine dosya transfer talebinizi ilk olarak [email protected] adresine ad-soyad, doğum tarihi, cn ve yeni zelanda'daki oturumunuzu gösteren belgeleri ekleyip gönderin, talebinizi kısaca belirtin. onlardan gelecek cevaba göre aynısını NZ konsolosluğu'na yaparsınız.

2- bu sorun olmaz.
    3- sorun olacağını zannetmiyorum.
    4- babanız green card sahibi ya da abd vatandaşı değilse size sponsor olamaz.
    5- bu tamamen sizin abd planlarınızla alakalı .hangi eyalete gidip, ne işi yapacağınızı iyi belirlemeniz gerek.
    6- yeterli olur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

53

40.8k
Users

4.4k
Topics

425.3k

| | | |