Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Hido_Aliyev Geçim belgesi değil 6 aylık banka hesap dökümü isteniyor. Ayrıca burada 1 yıldan fazla yaşamış isen , polis belgesi/sabıka kaydı istenebilir.

• @Programmer, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Hido_Aliyev Geçim belgesi değil 6 aylık banka hesap dökümü isteniyor. Ayrıca burada 1 yıldan fazla yaşamış isen , polis belgesi/sabıka kaydı istenebilir.

Tesekkur ederim. Ancak tifls 6 aylik hesab dokumu istemiyor sadece bankada ne kadar paran olduguna dair belge yeterli oluyor. Sorum sadece baska ulkede yasadigim icin gecimimi sorgularmi?

• ⭐⭐

@Hido_Aliyev Geçen sene için açılmış bir başlık var azerbaycan için incelediniz mi acaba ? https://yesilkartforum.com/forum/topic/2188/dv2022-azərbaycan-green-card-lotereyasi-qalibləri?page=1

• merhabalar benim bir sorum olacak.

şimdi hangi geçen yıl case numarasına göre değil de ds formunun doldurulma sırasına göre mülakat tarihleri belirlendiği söylenilmişti ama bu bu yıl geçerli değil mi acaba? Cut off numarası sonuçta case numarasına göre belirleniyorsa boşuna mı erkenden doldurduk formu 😞 Bu olaya kafam ne yazık ki basmadı beni aydınlatabilir misiniz rica etsem? Sorum saçmaysa şimdiden özür diliyorum.

• @achillesoag, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@Hido_Aliyev Geçen sene için açılmış bir başlık var azerbaycan için incelediniz mi acaba ? https://yesilkartforum.com/forum/topic/2188/dv2022-azərbaycan-green-card-lotereyasi-qalibləri?page=1

Malesef ordada bulamadim sorumun cevabini. Tesekkur ederim yinede.

• @cashh44 merhaba yeni başvuru ne için, acaba birşey mi kaçırdım

• ⭐⭐

@Koraycerah Resmi yonergenin 5. sayfasinda iş teklifi ile ilgili açıklama var bu şekilde bir evrak edinmelisiniz.

• Kazandıktan sonra mülakat tarihinden önce bir miktar kredi ile geçimimi kolaylaştırmayı planlıyorum ancak bunu tek seferde bankaya yatırırsam gerekçe sunmam gerekiyor belgeye göre buraya yatırım amaçlı çektiğimi belirtsem ne olur?

• Telegram grubuna katılmak istiyorum fakat excel i bulamadım yardımcı olabilir misiniz

• Merhabalar,

Benim Case Number'ım EU2276 'larda henüz KCC den mail almadım size geldi mi ? Birde Sıralamama göre ortalama ne zaman Konsolosluğa çağrılırım ?

• @melisacansincan bu konunun ilk iletisini inceleyin ve süreci imzanıza taşıyınız lütfen

• @melisacansincan, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Telegram grubuna katılmak istiyorum fakat excel i bulamadım yardımcı olabilir misiniz

Telegram grubuna yanlızca talihli olmanız durumunda katılabilirsiniz. Eğer DV2023 yazananlarındansanız bunu imzanıza taşımanız size çok daha hızlı yardım edilmesini sağlar.
    Kazanansanız bu konunun ilk 3 mesajını ezberlemenizi tavsiye edebilirim. Telegram grubuna katılmak yeterli derseniz bu linke tıklayabilirsiniz

• ⭐⭐⭐

@Tunay-GÜNAL Merhaba, Mülakat yeriniz Türkiye ise İstanbul seçseniz dahi mülakata Ankara'da giriyorsunuz, bir sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐

@pelinur Merhaba, bu sene sürecin nasıl ilerleyeceği henüz belli değil, eğer formu erken doldurup bazı hatalar yaptığınızı fark edip endişe duyuyosanız bunu sorun etmenize gerek yok. Mülakat aldıktan sonra Ankara'ya mail atıp formunuzu açtırıp gerekli düzeltmeleri yaparsınız. Mülakat almadan kesinlikle formunuzu açtırmayın.

• @Fast İmzanız 2024 olarak girilmiş. 2023 Kazananı değil misiniz ? Sorunun cevabı olarak, eğer tek seferde yatıracağınız para 20-30 bin dolara karşılık gelmiyorsa çok problem etmenize gerek yok. Genelde sorulmuyor ama sorulduğunda "birikimim vardı bozdurup ekledim" veya "ailem destek oldu" gibisinden bir yanıt sunabilirsiniz. Para yüzünden AP süreci ya çok fazla miktarda ( tek seferde 50-100 bin dolar ve üzeri) ya da çok az miktarda para gösterildiğinden dolayı oluyor.

Çok dert etmeyin bence ülkenin şartları belli. Az çok onlar da anlıyorlar neyin ne olduğunu 🙂 Diğer bir tavsiyem maaş hesabınızda paranızı bulundurun. Bankanızda hareket gözlemleneceği için birikim yaptığınızı anlatabilirsiniz bu şekilde. Kredi borcunuz var mı diye sorduklarında kesinlikle doğruyu söyleyin. Yalan söylemeyeceğinize dair yemin etmiş oluyorsunuz ve ettiğiniz yemin ABD yasalarında bağlayıcıdır. Yalan söylediğinizi anlarlarsa vize reddi alabilirsiniz.

• @melikeugur 2023 kazananı değilim maalesef 2024 için imzamı o şekilde düzenledim cevap için teşekkürler

• @Erkan-Gürsoy açıkçası hata yaptığımı düşünmüyorum ama 34xxxte olmanın endişesini yaşıyorum. O yüzden bir çırpıda doldurmaya çalıştım. İnşallah vize alırız sorunsuzca

• @melikeugur @Fast Kendisi bir kazanan değil 2024 te kazanacağını ümit ederek araştıran bi vatandaşımız sanırım, bu tarz soruları 2024 sohbet gruplarında sormaları daha doğru olur

• ⭐⭐⭐

@pelinur bunu şu anda bilemeyiz, cutoff rakamları bültende açıklanmak zorunda zaten geçen senede böyleydi. Numaranız cutoff içerisinde olmadığı sürece DS doldurma tarihinizin bir önemi yok şu anda. Zaten burada DS tarihinin önemi belirtilirken söylenmişti işlemin nasıl ilerlediği. Cutoff içerisindeki numaralardan mesela CN1000 mülakat alamazda CN3000 mülakat alırsa DS tarihi daha erkense bu bize nasıl ilerledikleri hakkında ufak ufak fikirler vermeye başlayacaktır.

Fakat sizin CN için bültende numaranız cutoff olmadığı sürece sizden daha geç DS dolduran küçük numaraların mülakat alması olasıdır

• image.png

Selam arkadaşlar az önce mail geldi CASE ANKARA'ya geçmiş gözüküyor çok heyecanlıyım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.9k

| | | |