Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba,

Pasaportumu değiştirmek üzereyim( henüz süresi dolmadı ama değiştireceğim.) Aklıma bir soru geldi mülakat aldığım takdirde AIS formuna ds260 ta belirttiğim eski pasaport numarasını mı yazmalıyım yoksa yeni aldığım pasaport numarasını mı ?

Teşekkürler

• ⭐⭐⭐

@bco2023 ekimde sürecin başladığını düşünürsek önünüzde 3 ay var. Yani siz AIS kaydını oluşturana kadar yeni pasaportunuz çoktan gelmiş olacaktır

• Arkadaslar merhaba. Bir yakinim bu senenin (2023) cekilisini kazandi, ancak bir uzmanla sureci devam ettirmek istiyorlar. Benim tercihim Yesilkartforum danismanlari ama surecle ya da adminlerin hizmeti ile ilgili bilgim yok. Ilginenler bana ulasabilirse sevinirim. Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐

@Mandorlino Öncelikle baştan uyarmış olayım bence yakınınızın kararına fazla müdahale etmeyin sonra herhangi bir olumsuzlukta suçlusu olarak sizi bilmesini istemezsiniz tahminimce. Keşke avukatla çalışsaydım sana uymasaydım tarzında suçlama olmasın diye.

Ama benimde önerim bizler gibi buradan faydalanması ilk GC kazandığımız 1-2 farklı özel durumumuz olduğu için avukatla görüştük bizde hemde süreç için fiyat bilgilendirmesi aldık ama istedikleri fiyatlar gereksiz derecede yüksek ve buradaki adminler kadar bilgili değiller.Adminleri geçtim hatta 2-3 ay olmuştur forumu aktif olarak takip edişim o avukatlardan daha fazla şey biliyorumdur GC konusunda yüksek ihtimalle .

Site içerisinde sürecin nasıl yürüdüğüne gelirsek, forumda ilgili konularda zaten hem adminler hem üyeler güncel ortaya çıkan bilgileri paylaşıyor, bizlerin aklına takılan soruları sorup bunlara cevap alabiliyoruz.AYrıca bunun dışında kazananlara özel telegram gruplarıda mevcut oradada güncel bilgi paylaşımı oluyor. Avukatların verdikleri hizmet ve istedikleri parayı göz önüne alınca fiyat/performans olarak verim %1 diyebilirim

• Kcc nin evrak talebinde bulunmaması dv2023 case numaraları icin ne denli avantaj olur daha mı erken mülakat alırız örneğin işler yolunda giderse yani yüksek cnlere daha mı çabuk sıra gelir teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Emrey34 maalesef pek bir etkisi olmayacaktır CNlere olacak etkiyi konsolosluğun çalışma prensibi sağlar.

Normal şartlarda evrak talebini KCC üzerinden kaldırmaları aslında hızlandırması gerekiyor aradan bir işlemi elemiş oluyorsunuz gibi düşünebilirsiniz mülakatta bu evrakları teslim ederek bir işlemi aradan elemiş oluyorsunuz ama konsolosluk düzgün çalışıp mülakat vermediği sürece hiç bir etkisi olmuyor maalesef.

Evrak istemeyip her ay 50-100 mülakat vereceklerine, evrakları isteyip her ay 200-300 mülakat verseler hepimiz için daha hayırlısı olurdu

• @Emre-Kurtulmuş belkide 2023de verirler hep olumsuz gidecek değil ya 😊

• Evrak göndermenin kaldırılmasının sadece DV2022 için geçerli olduğunu, bu sene tekrar isteyebileceklerini söylüyor videoda.

• @ahmet_ bence bunu kcc den başkasının bilmesi imkansız hem böyle birşey olsa adminler de yüksek ihtimal isterler diye dillendirirdi bu arkadaş kim konuşan tanımıyorum sözüne güvenilebilecek birisimi?

• @Emrey34 Duyuru sayfasını referans göstermiş.

Duyuruda defalarca 2022'ye işaret etmişler. Yani bundan sonra dememişler. O yüzden böyle düşünüyorum diyor.

• Merhaba kcc evrak isteği ne zaman olur ?

• Şimdi elim ve benim pasaportlarımın süresi 2 yıl kaldı ve 10 yıllığa çıkartmak istiyoruz şuan sistemde aksaklık olduğu için pasaportumuz geç gelebilir evrak isteğinde eski pasaportlarımızı gönderip vize görüşmesine yeni pasaport ile gitsek sorun olur mu ?

• Ailecek kazandık bu sene DV2023, babam üzerinden, ilk ds260 gönderme tarihimiz 11 mayıstı, daha sonra babamin formunu doldururken family kısmında babamın annesinin soyadını kızlık soyadı yerine günümüz soyadını, annemin formunda ise annemin annesinin yaşadığı ülkeyi Turkiye yerine Tunus yapmıştım yanlışlıkla, bu sebeplerden dolayı asıl kazanan babamın ve annemin formunu tekrar açtırıp hataları düzelttim, tekrar yolladım bu sefer tamamlama tarihi ikisinin de 28 haziran olarak güncellendi, sorum şu, son zamanlarda insanlar ds260 tamamlama tarihine göre mulakatlarin ayarlandigini söylüyor ve bir danışmanlık firmasina yazdığımda sırası 3 binlerde olup 7 haziranda dolduran birinin hala mulakat beklerken 25 binde olan birinin mayısta doldurduğu için mulakat aldiğını yazdı. KCC ye sorduğumda case numberın yalnızca önemli olduğu söylendi.

• @jordan evrak isteği olmayacak büyük ihtimal

• @whereismind Tecrübeli arkadaşlar daha iyi bilir ama Tunus yazması büyük bir hata gibi duruyor. Formu erken göndermek önemli muhakkak ama doğru olması da önemli.

Ben de Haziran'da gönderdim. Geçen seneki gibi ilerlerse sıra gelmeyebilir. Bakalım belki eskiye döner ve cn'ye göre ilerler.

Edit: Şimdi tekrar okudum da yazınızı, annenizin annesinin yaşadığı yerin adresi sanırım çok önemli bir hata da değilmiş. Mülakatta düzelirdi sanki.

• ⭐⭐⭐

@jordan eski ve yeni pasaportlarınızı birlikte götürmeniz gerekir mülakata

• ⭐⭐⭐

@whereismind DV22 kazananları için 3 hazirandan önce DS dolduranlara öncelikle mülakat verdiler bunu excelldende kontrol edebilirsiniz zaten bu şekilde olduğunu. Forumu keşke daha önce keşfetseymişsiniz bu tarz ufak hatalar için DS açtırmamanız gerektiğini mülakat aldıktan sonra dosyanızı açtırıp düzeltebileceğiniz söylenmişti.

Size tavsiyem öncelikle bu konu başlığının ilk sayfasına giderek sürecinizi imzanıza taşıyın ve kendizi excelle kaydettirin ve telegrama giriş formunu doldurun.Telegram üzerinden kazananları olduğu bir grup mevcut oradada güncel bilgiler sıklıkla paylaşılıyor.

Bir diğer noktada babanız üzerinden kazandığınızı 21 yaştan küçüksünüz değil mi aksi halde siz faydalanamıyorsunuz onun için söylemek istedim

• @jordan evrak istenip istenmeyecek net degilki.mulakatlar zaten ekimde başlayacak.3 ay gibi bir sürede de mulakta kadar illa yetişir paşaportunuz

• Merhaba, Kredi çekerek ev aldık ve uzun bir süre de o borç devam edecek malumunuz. Greencard'a başvurmak istiyoruz Ekim 2022'de fakat bu konu biraz düşündürücü oldu. Kredi borcu olan bir ev var, kenara bir şekilde biraz para atılır ama vize vermeme durumları olur mu borçlu olduğumuz için. Hiç başvurmasak mı yoksa başvuru yapsak mı emin olamadık. Teşekkür ederim.

• süreç hızlı olsun evrak istensin.

Benzer Başlıklar

• 3439
  • 275
  • 296
  • 8481
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |