Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Emrey34, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@korkmazunal merhaba ds formu doldurma tarihinizi ve diğer bilgilerinizi doldurursanız birde sürecinizi imzaya taşırsanız değerli admin arkadaşlar sizlerede daha iyi yardımcı olacaktır

Mayısta doldurdum formu ama görünürde herhangi birşey yok. Umarım kasım aralık gibi gelir mülakatım

• @cerkezkizi09 4. maili bende aldım. Ama mülakat alamadım. Önemli olan 4. maili ne zaman aldığınız. Eğer Mayıs gibi 4. mail alırsanız durum vahim. Eğer 3. maili şimdiden aldıysanız, muhtemelen "KCC'nin ilk etapta mülakat verilecek olanlara dair" planlaması içerisindesiniz...diye düşünüyorum... Şöyle bir kaç ay geçsin cut of cn10000-15000 leri bulsun. Ocak şubat gibi tek seferde 200 cn civarı bir toplu mülakat verilir gibi geliyor bana...O zaman cut of içerisindeki 4. mail almışların büyük bir kısmına mülakat verilmiş olur...

• ⭐⭐⭐

@korkmazunal Merhaba,

Bu başlığın ilk sayfasını okuyun lütfen. Aşağıdaki konuyu da okumanız süreci anlamanız için faydalı olacaktır.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/5354/sayılarla-dv2023?_=1664259287725

Ayrıca Buradan lütfen excel e kayıt olun. Süreci takip etmeniz için faydalı olacaktır.

İmzanızı doğru formata göre düzenleyebilir misiniz lütfen. İlgili başlık burada.. süreci imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐

@korkmazunal Ekim ve kasım ayları için cutoff 5700 olarak açıklandı bültende , bir sonraki bülten ekim 8-15 arası açıkalanacaktır ve burada aralık ayının cutoff bilgilerini görebileceğiz. Cutoff olmadan mülakat alamazsınız. Kasım mülakatları zaten dağıtıldı ve şu durumda aralık ayına mülakat alabilmeniz zor gibi görünüyor.

• @sanaldeniz şuanda 3.tip mail alanlar içerisinde olanlar bu durumda öncelikte olanlar olarak mı duruyor o zaman okulumun son senesi bende üç aşağı beş yukarı kestirebilsem mülakat tarihimi ona göre bir yol çizeceğim ama gerçekten hiç belli olmuyor ne olacağı toplu mülakatların içine baya bir Cn numarası giriyor o zaman sanırım

• @Emrey34 Geçen sene 17000 lerde olanlar haziranda mülakata girmiş. Bu sene kazanan 1/3 fazla. Bu durumda Mayıs ayı sonuna kadar muhtemelen mülakata girebilirsiniz diye tahmin ediyorum. Tabi normal şartlar altında

• @sanaldeniz benim cn: 5 k cutt off içindeyim yaklaşık 1 ay önce dosya durumumu sorguladığımda 4 tip mail aldım önümüzde ekim ayı ortasında ki mülakat dağıtımda mülakat alma ihtimalim olurmu sizce ds260 submıt 15.05.2022.

• @sanaldeniz geçen sene baz alınacak bir sene değil hatta kovid seneleri baz alınacak seneler değil diyorlar umarım daha erken bizlere sıra gelirli yüksek cnli arkadaşlar daha fazla mülakat alabilisin

• Merhaba, bir konuda emin olmak istiyorum. DS260 sayfasında case'imin KCC'de oldugu sag ust kosede yazıyor. IV Application Completed olarak görünüyor ancak üzerine geldiğimde 'Application submitted and will be reviewed when you have submitted your supporting documents' gibi bir cümle çıkıyor. CN 18k .

Benim CN için interview tarihi geldiğinde belgeleri toparlayıp konsolosluğa gideceğim değil mi? Öncesinde dokuman submit etmek 'eskiden olduğu gibi' söz konusu değil?

• @sedat3459 Bence subatı bulur gibi geliyor. Çünkü konsolosluk yeni taşındı. Belki eleman temin edecekler. Çünkü işyükü arttı. Alırlarsa onları yetiştirecekler. Bence ocağa kadar yavaş ilerler sürec...

• ⭐⭐⭐

@lucas9 Evet mülakat alırsanız belgelerle birlikte konsolosluğa gideceksiniz

• ⭐⭐⭐

• Merhaba Arkadaşlar,

Mülakata götürülecek dokümanlar arasında diplomanın yanı sıra barkodlu mezun belgesine de ihtiyaç var mı?

• ⭐⭐⭐

@MuratA Merhaba, diplomanın aslı varsa barkodlu mezun belgesine gerek yok.

• @Programmer Eksik olmayın, sağolun.

• ⭐⭐⭐

@MuratA Rica ederim, sizler de eksik olmayın. Yolunuz açık olsun.

• Özetle hesabı şöyle yapabilirsiniz. dv 2022 de yaklaşık 700 cn mülakat dağıtılmış Dv2022 de kazanan 2530 kişi idi aile bireyleri ile birlikte bu sene kazanan 3380. Yani kazanan 1/3 artmış. Bu durumda mülakat verilecek cn sayısını bana göre en az 1/3 arttırmak lazım. Yani 233 cn. Bu durumda geçen senenin istatistikleri baz alınırsa dv2023'de 700+233=930-950 arası cn mülakat verilmesi olası. 930/12=78 cn yapar aylık. Yani aylık ankaranın ortalama 75-85 arası cn mülakat dağıtması lazım normal şartlarda. Eğer bu ekim kasım aralıkta ve ocakta bu ortalamayı yakalayamamışsa, yani diyelim ki ankara ekimde 20, kasımda 20, aralıkta 20, ocakta 20 cn mülakat dağıtmışsa, her ay için kalan 60 kişileri ilave ederek Şubatta toplu bir mülakat verebilir, Ankara. Tabi bu rakamların hepsi afaki. Sadece tahmin. Lakin ben normal şartlar altında bu tahminlere yakın verilerin çıkacağını düşünüyorum...

• Merhaba ben ds260 formu gonderdikten sonra kcc den bir mail almadim - excel’de 1.,2.,3, tip vs mail yazanlar nelerdir? Nasil takip etmem gerekir?

• @sanaldeniz Sizce bu sene case no da max kaça ulaşır mülakat için

• @Gökhan-Öz Bence bu sene 23 mayıs baz alınarak işlem yapılıyor. Yani en yüksek xx binli cn dahil (33xxx yada 35xxx neyse işte) 08-23 mayıs submit etmiş olan herkese mülakat verilecek...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |