Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sgnern bu bilgilerin hepsini mülakat aldığınızda güncelleyebilirsiniz, bunun için formu açtırmanıza gerek yok.

• Merhaba, 15 kasım 2021 de amerika f1 reddi aldım, green kartı kazandım bunun olumsuz bir etkisi olurmu mülakatta red nedenini sorarlarsa ne demeliyim. red nedenimide bilmiyorum o gün kimse onay almamıştı zaten benim gördüğüm

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@emre-erel ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    her vize başvurusu ayrı değerlendirilir bu yüzden olumsuz etkisi olacağını zannetmiyorum.
    sorulduğunda bir sebep bildirilmedi demeniz yeterlidir.

• Arkadaslae selamlar

Bu ceac.state.gov sitesindeki IV Fee kisminda NA yaziyor. Simdilik bildigim kadariyla bir odeme yapmamiza gerek yok. Dogru mudur

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yavuz-A evet gerek yok. vize işlemleri ile ilgili bütün ödemeler konsoloslukta yapılacak.

• @gucarslan anladım teşekkürler

• Merhabalar @crazycells @gucarslan ds260 formunu asıl talihli olarak 17 Mayıs'ta completed yaptım eşim için 24 Mayıs ta completed kızım için pasaport beklediğimiz için 31 Mayıs'ta burada hangi tarih baz alınıyor, bilgi verirseniz memnun olurum teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil832 ilk doldurduğunuz tarih baz alınır. yani 17 mayıs..

• Teşekkürler kardeş sağolasın @gucarslan

• merhaba, ds-260 formunu gönderdikten 10 gün sonra e devlette ikametgah adresimi değiştirmek zorunda kaldım. İkamet adresimin formu gönderdiğimde bildirdiğim güncel adresten farklı olması sorun olur mu?

• ⭐⭐⭐

@kuzey Sonuçta siz o formu doldururken doğru bilgilerle doldurdunuz onun için bir sorun teşkil etmiyor.Önemli olan formu doldururken ki anlık bulunduğunuz durum

• @Emre-Kurtulmuş teşekkür ederim

• Merhabalar ds260 formunu eşim ve ben doldurduk ancak mülakat tarihi geldiğinde bebeğimiz olduğunda nasıl süreç işliyor. Bebek adına bir pasaport çıkartıp, doğum belgesi ile konsolosluk görevlisine mi vereceğiz?

• DS-260 Formunu 2 Haziranda gönderdim. Biraz geç oldu farkındayım ama elde olmayan sebeplerdi. Bu durum case numberım current olduğunda mülakat tarihi olarak çok geriye düşürür mü? Case numberım 8binlerin başında. Malum DV2022 de süreç yavaş ilerliyor. Çok kafaya taktım bu durumu. Birisi grupta ds260 erken göndermenin case numberi 5k ve altında olanlara avantaj sağladığını söylemişti. 5k üstü olanların süreci normal ilerliyor gibisinden birşey söylemişti. Sayın @gucarslan ve @crazycells bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? İçime su serpin lütfen.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@halil832, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Kızım 6 yaşında hem Türk, hem rus vatandaşı
    türk pasaportu var vede süresi geçmiş dv lottery başvurusu yaparken kullandığımız Rus pasaportu var .. Ds260 formunda onun bilgilerini doldururken, Türk pasaport bilgilerini yazdım , ve formda baska bir vatandaşlığı varmı sorusuna evet diyip , Russia yi seçtim ve süresi geçen rus pasaport bilgisini 1 rakam yanlış yazdım. Onayladiktan sonra farkina vardım . Bu sorun yaratır mı ? Formu açtırıp duzeltmelimiyim.. ve ds260 formunda asıl talihli kişi bilgileri mi daha çok dikkate alınıyor ?

Sorun degil, bu sekilde kalabilir, neticede dosyada gecerli bir pasaport var. O soruda eski pasaportlari degil diger pasaportlari soruyor. Siz Rus pasaportunuzu yazarken tarihlerini gecmis tarih olarak mi girdiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@noanoa, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar benim sorum su . Ds 260’i cocugunuz icin doldururken en son kisimda submit etmeden once kim doldurdu dediniz ? Self diyip okudugumu anladim diyip mi imzaladiniz yoksa 3. Kisi adresi ve yakinligi diye bir sey var onu mu gonderdiniz

self olarak da yazabilirsiniz; ya da father / mother olarak belirtip kendi bilgilerinizi de yazabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@noanoa, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells biraktigimiz , mezun oldugumuz , dondurdugumuz
    Her okulu yazmamiz gerekmiyor mu ? Sonucta e devlette
    Cikiyor tum bilgiler

dilerseniz hepsini yazabilirsiniz; ama devam etmeyi dusunmediginiz yerleri yazmamaniz da bir probleme neden olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cerkezkizi09, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selam yurtdışı şirketlere iş başvurusu başladım da visa bilgisi soruyor .visa tipi ne oluyor dv kazananlar için. @crazycells @gucarslan @sanaldeniz

Talihli kisi DV-1
    talihlinin esi DV-2
    talihlinin cocuklari ise DV-3 vizesi aliyor; ama cekilisten secilmis olmaniz bir vize almanizi garanti etmiyor maalesef, bilginize.

• @crazycells ben de başvurmayı çok istiyorum o yüzden daha önce aramızda örneği oldu mu bilmiyorum. Lise diplomasını bu yıl alacağım, başvururken high school no diploma seçsem şansım var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@volkanesk, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

DS-260 Formunu 2 Haziranda gönderdim. Biraz geç oldu farkındayım ama elde olmayan sebeplerdi. Bu durum case numberım current olduğunda mülakat tarihi olarak çok geriye düşürür mü? Case numberım 8binlerin başında. Malum DV2022 de süreç yavaş ilerliyor. Çok kafaya taktım bu durumu. Birisi grupta ds260 erken göndermenin case numberi 5k ve altında olanlara avantaj sağladığını söylemişti. 5k üstü olanların süreci normal ilerliyor gibisinden birşey söylemişti. Sayın @gucarslan ve @crazycells bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? İçime su serpin lütfen.

2 Haziran gec bir tarih degil 🙂

Bu tur konularda endiselenmek icin henuz erken oldugunu dusunuyorum, bence ilk aylari bekleyin...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |