Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar DS260 formumda Amerika'da kartın geleceği bir adres girmem gerekiyor fakat hiç tanıdığım yok. Amerika'da posta adresi kiralanabiliyormuş sanırım oraya kartımız gelince bize gönderiyorlarmış. Bilen deneyen var mı acaba? Varsa hangi siteyi önerirsiniz? Teşekkürler

• Arkadaşlar Merhaba, ds260 formunu doldururken 1) Daha önce çalışıyormuydunuz sorusuna staj yaptığım yeri ve stajer olduğumu belirttim. Staj yaparkenki görevimi yazdım. Böyle yapmamalıydım? 2) Katıldığı Eğitim Kurumu Sayısı sorusuna üniversite dahil 2 tane yazdım daha önce lisedeyken 1 okul değiştirmiştim bunu sonradan hatırladım. 3 yazmam gerekirmiydi? doğal olarak 2.liseme giriş tarihinide yanlış yazmış oldum 3) Universiteden mezun olmadığım için formu doldurduğumun 2 gün öncesini yazdım ama diplamayı almadığımı belirttim. Bunlar mülakatta sıkıntı olurmu? tekrar formu açtırmalımıyım? 5 gündür aklımı kurcalıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

• @crazycells Merhaba, suanda ABD'de oturuyorum ve yasiyorum, o yuzden DS-260 forumda "AOS"u sectim. Fakat, biraz daha arastirma yapinca CP'nin daha garanti olacagi kararina vardim. Basvurumu CP'a degistirmem mumkun olur mu?

DS-260 forumda AOS'u secmeme ragmen KKC'den bana da CP icin yollanmasi gereken dokumanlarin oldugu bir email yollanacak midir? Ya da basvurumu CP'e degistirmek icin yapabilecegim birsey var midir? Cok tesekkur ederim.

• Merhabalar, dv2023 talihlilerindenim. Sormak istediğim bir şey var.
    Şöyle ki ilk başvuru formunda Azerbaycan doğumlu olduğumu belirttim, fakat bir alt soru olan doğduğunuz ülkeden mi başvuruyorsunuz yoksa farklı bir ülke mi sorusunu sanırım doğduğum ülkeden olarak işaretledim. Fakat azerbaycan ile hiçbir alakam yok, Ds260 ise tamamen Türkiye'den bilgiler ile doldurdum. Bu sorun olur mu ilerleyen süreçte ve mülakatta?

• calıstıgınz son 10 yıldakı ıslerı gırınız bolumunde halan calısıyorsak ayrılıs tarıhını ne olarak gırmelıyız mutlaka gırıs ıstıyor

• Merhab öncelikle burdanmı yazıcam bu konuyu bilmiyorum telegram grubu için doldurdum formu fakat alınmadım acaba gecikmeden kaynaklımı 15 gün falan oldu nerdeyse teşekkürler şimdiden

• Merhaba, DV2023'de secildim. Suanda ABD'de oturuyorum ve yasiyorum, o yuzden DS-260 forumda "AOS"u sectim. Fakat, biraz daha arastirma yapinca CP'nin daha garanti olacagi kararina vardim. Ozellikle vizemin son gunlerinde oldugum icin AOS yapamama riskim de var.

Basvurumu CP'a degistirmem mumkun olur mu?

DS-260 forumda AOS'u secmeme ragmen KKC'den bana da CP icin yollanmasi gereken dokumanlarin oldugu bir email yollanacak midir? Ya da basvurumu CP'e degistirmek icin yapabilecegim birsey var midir? Cok tesekkur ederim.

• öncelikle herkese merhaba . ds 260 formu doldurduktan sonra geçmişte kkc den mail yoluyla evrak isteniyormuş . bu yıl bu uygulamanın kaldırıldıgı söyleniyor ve direk mülakat tarihi beklenecegi , ve mülakat için sadece istenen evrakların hazırlanması gerektigi söyleniyor . bu dogrumudur ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sevdee, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Teşekkür ederim. Ben primary occupation kısmında “not employed” işaretleyince açıklama yapmama izin vermiyor. Meslek işaretleyince de adres bilgisi istiyor. Şu an bir yerde çalışmadığım için adres de yazamıyorum. yine de ''not employed'' işaretleyip açıklama yapmadan devam edeyim mi? Sadece eşimin formunda eş bilgisi isterken açıklama yapmasına izin veriyor. Açıklama kısmına da ''Eşimin mesleği X fakat şu anlık çalışmıyor'' gibi bir açıklama yeterli olur mu

aciklama bolumu kapaliysa yazmaniza gerek yok, aciksa dediginiz gibi bir aciklama yeterlidir 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hamitt25, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Sayın @gucarslan Bir sorum olacak bir kaç gündür kafamı kurcalıyor, Ds 260 forumunu hızlı göndermek amacıyla abd de bir adres temin edemedim (nitekim elimde halen bir adres yok, temin edersem de formu açtırıp olası mülakat sıramın geriye düsebileceğinden açtırmayı düşünmüyorum) ve forumda paylasılan örnek Ds260 daki gibi boş doldurarak submit ettim. Zaten bizim CN yüksek, adress olmaması da sizce mülakat almamıza engel midir ? Daha önce adress kısmını bos bırakıp mülakata giren oldu mu ? Teşekkürler.

mulakat tarihi almaniz icin engel degil; ama vize almaniz icin engel. Eger adres bulamazsaniz vize alamazsiniz, o nedenle en gec mulakat gunu adresi konsoloslukta teslim etmelisiniz, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells bugün için yaşadığım ülke değil.. fakat formu burada bu birkaç gün içinde doldurup gideceğim.. yani formu doldurduktan 4 gün sonra yaşayacağım adres gideceğim ülke olacak.. bir daha istanbula dönmeyeceğim. bu durumda ne yapmalıyım?

sayin @gucarslan 'in dedigine katiliyorum. eger 4 gun sonra gidecekseniz su an formdaki diger tum kisimlari doldurun ve yeni ulkeye gider gitmez adresinizi yazip mulakat yerini ona gore secin. Bir daha formu actirmak zorunda kalmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Aşı durumunda yapılabilecek bir durum yok anlaşılan.. tamam o zaman işi akışına bırakmak en doğrusu olacak sanırım.. Haliyle yapılmış olan aşıların 2. kez yapılması oldukça tedirgin edici.. Ama itiraz etsek bile sonuç değişmeyeceği için.. sakin olmak yerinde olacak.. Deneyim ve bilgilerinizi paylaştığınız için çok sağolun..

sozlu beyan yeterli degil maalesef, asi karti yoksa bir sey yapmaniza gerek yok. ayrica listedeki hicbir asiyi 2. veya 3. kez yaptirmis olmaniz sagliga zararli degil. dolayisiyla cok da umursamamaniz gereken bir konuda gereksiz yere tedirgin oluyorsunuz diye dusunuyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan Yeşilkart forumda üyelerin greencard ı kazanıp süreçleri yazdıkları takip ettiğimde kafam karışıyor.. şimdi doldurduğumuz DS 260 formu sonrasında; mülakat tarihlerinin gelmesi bir seneyi buluyor mu? Çünkü burada mülakatın sonucundaki vizeyi almak yada alamamak.. Nihayi bir durum.. Süre aşamalarınıza baktığımda 2021 tarihli olanların hala mülakatı yapılmamış görünüyor.. Yanlış yorumlamıyorsam.. Sorum şu; şimdi formu dolduran kişiler mülakat için yaklaşık ne kadar bekliyor?

DV2023 takvimi surada:

alt metni

bu da gecen yilda olanlari aciklayan baslik:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4787/başkanlık-kararnamelerinin-çeşitlilik-vizesi-dv-sürecine-etkileri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@KALYENTE11, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan Şu mülakat tarihleri açıklansada hepbirlikte bir nefes alsak 🙂

ilk mulakatlar icin Agustos'un sonunu beklemelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@alberty, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba arkadaşlar DS260 formumda Amerika'da kartın geleceği bir adres girmem gerekiyor fakat hiç tanıdığım yok. Amerika'da posta adresi kiralanabiliyormuş sanırım oraya kartımız gelince bize gönderiyorlarmış. Bilen deneyen var mı acaba? Varsa hangi siteyi önerirsiniz? Teşekkürler

su basligi incelemelisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/717/green-card-ile-abd-ye-giriş-yapmadan-ev-kiralamak-adres-belirlemek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@moyo56, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Arkadaşlar Merhaba, ds260 formunu doldururken 1) Daha önce çalışıyormuydunuz sorusuna staj yaptığım yeri ve stajer olduğumu belirttim. Staj yaparkenki görevimi yazdım. Böyle yapmamalıydım? 2) Katıldığı Eğitim Kurumu Sayısı sorusuna üniversite dahil 2 tane yazdım daha önce lisedeyken 1 okul değiştirmiştim bunu sonradan hatırladım. 3 yazmam gerekirmiydi? doğal olarak 2.liseme giriş tarihinide yanlış yazmış oldum 3) Universiteden mezun olmadığım için formu doldurduğumun 2 gün öncesini yazdım ama diplamayı almadığımı belirttim. Bunlar mülakatta sıkıntı olurmu? tekrar formu açtırmalımıyım? 5 gündür aklımı kurcalıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

1. Sorun yok, dogru yapmissiniz.

2. bu sekilde kalabilir, ikisi de dogru

3. sorun olmaz; konsolos gerekli gorurse degisiklik yapar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilozs, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@crazycells Merhaba, suanda ABD'de oturuyorum ve yasiyorum, o yuzden DS-260 forumda "AOS"u sectim. Fakat, biraz daha arastirma yapinca CP'nin daha garanti olacagi kararina vardim. Basvurumu CP'a degistirmem mumkun olur mu?

cevap icin dosya numaranizi imzaniza tasimalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rdvnzgr, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhabalar, dv2023 talihlilerindenim. Sormak istediğim bir şey var.
    Şöyle ki ilk başvuru formunda Azerbaycan doğumlu olduğumu belirttim, fakat bir alt soru olan doğduğunuz ülkeden mi başvuruyorsunuz yoksa farklı bir ülke mi sorusunu sanırım doğduğum ülkeden olarak işaretledim. Fakat azerbaycan ile hiçbir alakam yok, Ds260 ise tamamen Türkiye'den bilgiler ile doldurdum. Bu sorun olur mu ilerleyen süreçte ve mülakatta?

sorun olmaz. Azerbaycan'da dogmus olmaniz yeterlidir. Azerbaycan'da hic yasamamis olmaniz bir problem degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ksk-Ali, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

calıstıgınz son 10 yıldakı ıslerı gırınız bolumunde halan calısıyorsak ayrılıs tarıhını ne olarak gırmelıyız mutlaka gırıs ıstıyor

bugunu ya da dunun tarihini girebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dilozs, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Merhaba, DV2023'de secildim. Suanda ABD'de oturuyorum ve yasiyorum, o yuzden DS-260 forumda "AOS"u sectim. Fakat, biraz daha arastirma yapinca CP'nin daha garanti olacagi kararina vardim. Ozellikle vizemin son gunlerinde oldugum icin AOS yapamama riskim de var.

Basvurumu CP'a degistirmem mumkun olur mu?

soruyu sorduktan sonra cevap verilmesini beklemeniz yeterlidir 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |