Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells çok teşekkür ederim evraklar yanımda mülakata tarihi verilirse onlarıda götürücem teşekkürler tekrardan

• Arkadaşlar merhaba, gereksiz olmadıkça soru sormak istemedim fakat alttaki iki soruya bir türlü cevap bulamadım.

• 1.ci sorum: Arkadaşlar daha önce hiç yurtdışına çıkmadım DS-260 formunu bu şekilde doldurdum(yanlış hatırlamıyorsam bununla alakalı alan vardı) ve bu yaz için Yunanistan,İtalya gibi ülkelere çıkıp tatil yapmak istiyorum.Ek olarak mülakat zamanına kadar da Amerikaya iş için girip çıkma durumum var.Bu durumda tekrar DS formunu açtırmam gerekiyor mu mülakat öncesi?

• 2.ci sorum: Ekim ayından itibaren başlayacak değil mi arkadaşlar DV 2023 süreci? Burasını tam anlayamadım daha önceki yılların excel lerine baktığımda, bazı arkadaşlara mülakat tarihleri hızlıca gelmiş.

Örneklemek gerekirse 2020 yılı bir arkadaşın tarihleri şu şekilde.
    KCC'nin belgeleri istedigi tarih : 24.09.2019
    KCC'ye belgelerin gonderildigi tarih: 25.09.2019
    Mülakat tarihi: 06.01.2020

• 3.cü sorum: DV 2023 için oluşturulan excel e ismim eklenmişti.DS 260 için tarih girilmemişti, oradaki alanı manual ekledim böyle yapmamız gerekiyor değil mi?
  • ⭐⭐⭐

@gucarslan Tabi ki. Haklı olduğunuz taraf var. Gereken azim yok. Kendi adıma konuştum biraz. İş yoğunluğuma rağmen her posta yorum yazmaya çalıştım. Ama sonuç hüsran olunca doğal olarak bir öfke oluşuyor. Dediğiniz gibi daha çok bastırmak gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@oguzhanozcelik merhaba,

1- hayır gerek yok.
    2- ekim ayı'nda başlayanlar mülakatlar. evrak talep durumları (eğer olursa) daha öncesinde başlayacaktır.
    3- kendiniz giriş yapabilirisiniz.

• Merhabalar ,
    Ben mulakat yerini istanbul secmistim orada gorunce bir sorun teskil edermi.
    Ayrica current olduktan sonra ekleme yapilabiliyor mu mesala bu sene 27k da kalmis.
    Bu kapatmislar anlamina mi geliyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erkan-serpinli ilk olarak lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.
    hiçbir sorun olmaz, zaten göçmen vize görüşmeleri sadece ankara'da yapılıyor.
    istanbul seçmenizin bir anlamı yok kısaca..

bu arada DV2022 bülteni şuan "current"

• Sayın @gucarslan Bir sorum olacak bir kaç gündür kafamı kurcalıyor, Ds 260 forumunu hızlı göndermek amacıyla abd de bir adres temin edemedim (nitekim elimde halen bir adres yok, temin edersem de formu açtırıp olası mülakat sıramın geriye düsebileceğinden açtırmayı düşünmüyorum) ve forumda paylasılan örnek Ds260 daki gibi boş doldurarak submit ettim. Zaten bizim CN yüksek, adress olmaması da sizce mülakat almamıza engel midir ? Daha önce adress kısmını bos bırakıp mülakata giren oldu mu ? Teşekkürler.

• @gucarslan öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim... ikamemi oraya taşıyacağım... yani bundan sonraki ikamet adresim orası olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hamitt25 şuan boş bırakmanız sorun değil ancak; mülakatta mecburen bir adres bildirmek zorundasınız. bu şekilde mülakat yapamazsınız. mülakattan önce bu bilgiyi konsolosluk binasında evrak teslim ederken ilgili personele bildirmeniz gerekir.

• Selamlar herkese iyi forumlar genel 2 sorum olacak;

1. Bu yıl için KCC belge istekleri ortalama ne zaman gerçekleşir?
    2. Konsolosluk görüşme sırasının Form doldurma veya CN numarasına göre seçilip seçilmeyeceği ne zaman kesinleşir ve nerden öğreneyebiliriz?

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler

• @EzgiLera, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@gucarslan 'ın yazdıklarına ek olarak, telegram grubu ile ilgili önemli notlar:

Danışmanlar tarafından oluşturulmuş, telegramda arama kısmına yazınca bulunabilen, "Greencard Yeşilkart Forum" gibi isimlere sahip, herkese açık gruplar mevcut. Bunlarla bizlerin ve forumun hiçbir ilgilisi yoktur.

• Forum temelinde oluşturulmuş telegram grubu herkese açık değil, özel gruptur.

• Arama kısmına yazınca grubu bulamazsınız.

• Grupta talihli olmayan kimse yoktur ve gruba alınmayacaktır (asıl talihli ve eşi-çocuğu olabilir tabi ki.).

• Grupta danışman yoktur.

• Grupta kimse sizden hiçbir şey için ücret talep etmez.

• Grup yöneticileri bu işi gönüllü olarak yapar, hiçbiri maaşlı eleman değildir.

• Telegram grubunda da forum kuralları geçerlidir.

Teşekkür ederiz, Bende gruba girmek için formu doldurdum beklemekteyim 🙂

• @crazycells bugün için yaşadığım ülke değil.. fakat formu burada bu birkaç gün içinde doldurup gideceğim.. yani formu doldurduktan 4 gün sonra yaşayacağım adres gideceğim ülke olacak.. bir daha istanbula dönmeyeceğim. bu durumda ne yapmalıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz tavsiyem şuan için yerleşmediyseniz ankara olarak yazmanız en doğrusu.
    fiziki olarak yerleştirkten sonra [email protected] adresine, ikamet bilgilerinizi içeren belge kanıtlarıyla (vize, daimi oturum belgesi vb) mülakat yerinizi değiştirebilirsiniz.

tavsiyem bir an önce formunuzu submit edin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz eğer 4 gün sonra gidecekseniz formu gittiğinizde doldurun o halde 🙂
    bir daha uğraşmayın mülakat yeri değişimi için..

• @gucarslan hemen yanıt verdiğiniz ve ciddiyetle dikkate aldığınız için gerçekten çok teşekkür ederim...
    evet hatta gideceğim ülkenin biletini aldım.. yalnız şöyle bir durum var.. gittiğimde ikamet için işlemlerin sonuçlanması haliyle vakit alan bir süreç... bu mülakat için resmi sonuç belirtmek icap ediyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz şuan için hayır.
    formunuzu oraya gittikten sonra doldurduğunuzda bunun için bir belge belirtmenize gerek yok.
    zaten yasal olarak bir vize sahibi olacaksınız o ülkede ikamet için.

• @gucarslan Anladım... fakat burada birçok bilgilendirmeyi okuduğumda mayıs ayı bitmeden formu doldurup göndermemizin daha sağlıklı ve iyi olacağıydı.. Aslında benim telaşım da bunun için.. yani Mayıs ayı bitmeden formu göndermek... oraya gidince sonuçta neredeyse 10 günlük bir kayıp olacak.. tereddüt ve acelem bu yönde.. oradaki adresim belli..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kazzaz o zaman yeni adresle ve o ülkenin konsolosluğu ile doldurun, madem bütün her şey hazır ve kesin gideceksiniz.
    şuan zaten kimse sizden bir evrak vs istemeyecek.
    bu şekilde yaptığınızda da problem yaşamazsınız.

• @gucarslan Peki o zaman.. verdiğiniz bilgiyi dikkate alıp söylediğiniz şekilde formu gideceğim ülkede doldurayım.. geriye bir sorunum kalıyor.. Çocuklukta yaptırdığım aşılar burada e nabız sisteminde görünmüyor.. Bunları ne şekilde beyan etmem gerekiyor.. Sonuçta ben bu aşıları oldum.. Yani annem yaptırdı.. Bu aşıları ispat etmek için illa belge mi gerek.. evet aşılarımı yaptırdım demiş olmam yeterli olmuyor mu?

• @gucarslan Forumda yazı yazma ve takip konusunda biraz acemiliğim var.. bir yanıt yazdım fakat gönderemedim sanırım.. eğer iki defa yazdıysam kusura bakmayın öncelikle..
    Peki sizin vermiş olduğunuz bilgi doğrultusunda hareket edeceğim.. ülkeye gittiğimde formu doldurup göndereceğim.. Sanırım en sağlıklısı bu olacak.. Geriye sadece bir sorunum kalıyor... Annem benim tüm aşılarımı çocukken yaptırmış.. fakat bunları e nabız sistemi üzerinden baktığımda yapılmamış görünüyor. Bu durumda mülakat aşamasında evet aşılarım yapıldı demem yeterli mi? Yoksa bir belge beyan etmem gerekecek mi? o yıllarda belge vs yoktu.. belki vardı ama 50 sene öncesi sonuçta ulaşmama imkan yok.. bu durumda ne yapmalıyım?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

107

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |