Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@emirhan herhangi bir bankadan hesap açmanız yeterli olacatır. TEB önerebilirim bu konuda amerikada BofA ile anlaşması olduğu için o hesabınızdan amerikadaki atmlerdende günlük 500dolar komisyonsuz çekebiliyorsunuz ileridede işinize yarayacaktır

• Dün de sordum ama yanıt alamadım, dv2022 sürecine bakınca yurtdışı konsolosluklarından büyük case no olanlar vizelerini almış bile. Acaba dv2023 için mülakat yerimi değiştirsem ne kadar sağlıklı olur? Ds260 açtırmalı mıyım yoksa 1 ekim sonrası konsolosluklar arası mı halletmeliyim?
    Şimdiden teşekkürler.

• Merhaba visa bullet baktım şimdi europe 27,000 diyor şöyle şuan hangi numaralar mülakat alıyor dv2022 de buna göre bende dv2023 sürecini takip etmek istiyorum bilgilendirirseniz çok mutlu olurum sevgiler gcailesi❤

• Merhaba babam DV2023 talihlilerinden sira no 6000 lerde ben de 21 yas alti oldugum icin ondan aliyorum fakat ben an itibariyle b1 b2 extension ile amerikada duruyorum cikis tarihim eylul, babam ds260 i benim adima doldurdugunda formda abd giris cikis tarihi yaziyor benim giris var cikis yok bu durumda ne yapabiliriz cikisi yazmasak sorun olur mu yanar mi veya burada interview girebilir miyim cunku pat diye toparlanip donemem bir anda ne yapacagim

• Merhaba. Ben 2022 talihlisiyim. DS-260 formunu doldururken hata alıyorum. Hatanın sebebi şu; 2013 yılında ikamet ettiğim adresim halen güncel adresim olarak devam etmekte. 2018 yılından 2020 yılına kadar Kastamonu'da üniversiteden dolayı ikamet etmiştim. Fakat bu benim ikinci ikametgahımdı. Yani diğer adreslerim kısmında yer alıyor eski adres olarak görünüyor. Üniversite bitince 2013'deki ikametime geri döndüm ve 2020'de Kastamonu'daki adresimi (ikinci) sonlandırdım. DS-260 formuna 2013'deki güncel adresimi yazıyorum altına da 2018'deki Kastamonu'daki adresimi yazınca tarih hatası veriyor ve ilerleyemiyorum. Bunu nasıl yazmam gerekir. Yardımlarınızı rica ediyorum.

• @evrimooloji Bu sorulariniza en hizli cevab olarak sizi telegram grubuna davet ediyorum 🙂 bu başlığın ilk sayfada 3 gönderiden telegram grubuna kayıt olunuz 🙂

• Merhabalar,

Benim DS-260 ile ilgili 2 sorum var:

1. Can you speak and/or read languages other than your native language?
      sorusuna English yazarsak, mülakatta sen İngilizce biliyorsun senle İngilizce mülakat yapalım gibi bir durum olur mu?

2. Daha önce farklı bir ülkede bulundunuz mu sorusuna turistik bir haftalık ziyaretleri yazalım mı? Yazmazsak pasaportta damgaları gördüklerinde problem olur mu?

Teşekkürler

• Herkese merhaba
    dv2023 kazandık formu kendim doldurmayı düşünüyorum ama birazda gerginim bir hata yaparsam diye.tavsiyeniz var mıdır

• MERHABA ACİL BİR BİLGİYE İHTİYACIM VAR DS 260 FORMUNDA GİRİLEN BİLGİLERİ (ÖRNEĞİN KATILDIĞINIZ OKULLAR, SON 5 YILDA KULLANDIĞINIZ E MAİLLER, TELEFONLAR, SOSYAL MEDYA VS.) YETERLİ VE EN ÖNEMLİLERİNİ GİRİP GÖNDERMEK YETERLİ Mİ ? YOKSA KAYIT YAPILIP OKUNMADAN DONDURULAN BİR ÜNİ KAYDI, SOSYAL MEDYA BÖLÜMÜNDE KURUP 5 DAKİKA KURCANALIP SİLİP ATILAN BİR SNAPCHAD, TİKTOK REDDİT VS İÇİNDE HİÇ BİR ŞEY OLMAYAN BU TARZ HESAPLAR, SON 5 YILDA KULLANILMIŞ ÖRNEĞİN 3 TELEFON NUMARASININ EN ÖNEMSİZ VE KISA SÜRE KULLANILMIŞ OLANINI YAZMAMAK , AÇILMIŞ EMAİL HESAPLARININ AKTİF KULLANILANLARINI YAZIP, DİĞERLERİNİ GİRMEYE GEREK DUYMAMAK VS MÜLAKAT VAKTİ KONSOLOSLUK TARAFINDAN PAYLAŞILMADI DİYE RED VERMEYE SEBEP OLACAK ÇOK ÖNEMLİ DETAYLAR MIDIR ?

• Screen Shot 2022-05-21 at 00.58.25.png

excel dosyasini incelerken ap surecindeki listeye baktim da herkes eksik evrak olmadigini ve herhangi bi sabika kaydinin olmadigini belirtmis. bu kadar sayida refuse olayinin sebebi ne olabilir sizce?

• @bisi7 Merhaba, bu "EU bölgesi için 27000'e kadar olan tüm numaralar mülakat alabilir" anlamına geliyor. Bazı ülke konsoloslukları 25-26 binlere mülakat verirken, bazı konsolosluklarda 2900'lerde olup mülakat alamayanlar var. Sizin süreciniz başladığında daha sağlıklı veri oluşur, forumdan daha doğru şekilde takip edebilirsiniz.

• @Stiff DS-260 formunu açtırmadan Mülakat yeri değiştirme yapılabiliyor mu?

• Merhaba, son zamanlarda yine bir virüs yayılmaya başladı maymun çiçeği virüsü sanırım. Yine bu mülakat tarihi durumlarını etkiler mi ki ?

• 35000 binlere sıra gelir mi acaba 🙂

• @ardase bunların kontrolleri yapılmamaktadır.

• @egekrtl heyecan yapmanıza gerek yok acele ile doldurmayın yeşilkart forumun youtube videsonu lütfen tekrar tekrar izleyin aklınıza birşey takılırsa buradan iletişime geçiniz.

• @Serhat-Türer en güncel adresinizi yazmanız yeterlidir çünkü adres kontrolü yapılmamaktadır.

• @kazimserif ingilizce biliyorsanız ingilizce mülakata girebilirsiniz çok fazla soru sorulmuyor fakat mülakat zamanı ingilizce mi türkçe mi isterseniz diye sorulur. Ayrıca sizden doğru bilgiler vermeniz bu yurtdışı çıkışlarınız dahil.

• @EmreGdk telegram sayfasına yazabilirsiniz ayrıca lütfen imza sürecinizi tamamlayın.

• @ardase ayrıca büyük harf kullanmayınız ve imza sürecinizi tamamlayın lütfen.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |