Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @metinakin çok teşekkürler.

• @Erkan-Gürsoy
    Beklenti ne acaba
    10000 lere ulaşabilir mi cut off ?

• ⭐⭐⭐

@Gökhan-Öz Gökhan Bey, 1 hafta içinde öğrenmiş olacağız 🙂

• @Gökhan-Öz

Önceki senelerde Aralık cut off 6-14 bin. Geçen ay sabit kaldığını düşünürsek, evet ulaşabilir ve hatta geçebilir de.

Kişisel beklentim 7.5 - 9 bin.

• Banned

@ahmet_ Evet , fakat diğer taraftan Ankara konsolosluk cok yavaş. En azından birkaç gün görüşme yapsalar çok daha hızlı gidecek. 9 bin' e gelse dahi, su an 3' binlere mülakat verilmedi. Ocak hatta Şubat' ı bulabilecek gibi.

• ⭐⭐⭐

@ILHAN-FARUK bülten sadece ankara konsolosluğuna bağlı olmadığı için sayıyı ona göre yorumlamak doğru olmaz, bende çok yükseleceğini sanmıyorum 9bin civarları olur diye düşünüyorum ama Ankara yavaş gidiyor diye olmaz bu bütün konsoloslukların durumu değerlendirilir

• Banned

@Emre-Kurtulmuş Evet, bülten Ankara' ya bağlı değil, ama Ankara' da kaç mülakat yapılıp , o ay kaç kişiye randevu verileceği Ankara' nın insiyatifinde değil mi?

• @Gökhan-Öz bir yil 2 k bir yil 9.5k ile yila baslayan bir yil ekimde 13 k olurken bir yil taa subatta bu rakamın cut off oldugu bir kcc var.gecen ay da beklenti 9 k lerdeyken.cut off ayni kalarak ters köşe yapti.bu süreçten alınacak en guzel ders tahmin yürütmemek sabirla beklemek olacak.zira her sene dinamiği öncekilerden farkli olabiliyor ve ters köşe kalabiliyoruz bunu daha ikinci cut off da bile gördük 🙂

• @ILHAN-FARUK
    Cut off içinde olmak önemli bence.
    Sonrası artık şans.
    Nasıl case 20000 deki biri type 3 maili alırken case ı 3000 olan birisi de Mayıs submit olmasına rağmen type 1 maili alabiliyor ise cut off içinde olmak artık şans a kaldığını gösteriyor artık bence

• ⭐⭐⭐

@ILHAN-FARUK evet tabii , benim demek istediğim bültendeki sayıyı etkileyen nokta ankaranın performansı değil dünya geneli konsoloslukların performansı olduğu için ankaranın az mülakat vermesi bültenin az artacağı durumunu çıkartmıyor diye belirttim sadece.Siz ankara konsolosluk çok yavaş diyince bültenin sabit kalması düşük sayıda artması onla alakalı gibi yorumlanmasın diye belirtmiştim

• @Gökhan-Öz 20000 tip 3 maili alması ve 2000 almamasinjn da bir sistematigi var.su an submite gore dosya isleniyor gibi duruyor.mayis icinde olmaktan öte mayısın kacinda submit ettiklerine dayalı bir sistematik.mayis icinde submit etmis olmak gecen sene 3 haziran baz alındığı icin onsmliydi.bu sene baz alinan bir tarih varsa o kaci henuz bilinmiyor onumuzdeki mülakatlarda gorcez.hee o insanlarin erken gec submit etme tarihleri bir sans etkeni vardir o ayri.ve de bazılarının erken submit etmesine rağmen mulakat alamadığı veya gec submit etse de mulakat aldigi munferit konular gecen senelerde olmus.evet onlar sans veya şanssızlık ...

• @Muhtaradana @gucarslan selamlar,

Detaylı cevaplar ve açıklamalar için sonsuz teşekkürler. Hakkınızı nasıl öderim bilemiyorum. Zamanınız için bilginiz için herşey için çok teşekkür ederim. Yarın sabah konsolosluğa gideceğim ve son durumu paylaşacağım. Çok sağolun, gerçekten.

Teşekkürler

• Selamlar herkese,

Ufak bir sorum olacaktı forumda hakkında bir yazı bulamadım. Mülakat alan arkadaşlar mülakattan çıktıktan kaç gün sonra pasaportlarını teslim aldılar? Vizenin basılması ve pasaportun elinize ulaşması ortalama kaç gün sürüyor? Sağlık testini mülakattan önce en geç ne zamana alabildiniz?

Çıkarmak istediğim sonuç şu, dosyamı taşıyamaz da mülakat için Türkiye'ye dönersem şu anda bulunduğum yurtdışındaki ülkedeki işimden azami kaç gün izin almam gerekecektir git gel mülakat ve pasaportun bana vize ile beraber teslim edilmesine kadar geçen süreyi hesaplamaya çalışıyorum.

Teşekkür ederim 🙂

• ⭐⭐⭐

@Tugce-0 AP sürecine kalmazsanız vize ve sağlık raporu ortalama 3-5 gün sürüyor

• @emreoztrk, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

@achillesoag şuan telefonumda kazandığıma dair ekran görüntüsü yok onu halledip hemen formu doldurucam.Okuduğum yorumlardan anlmıştım işk 3000e mülakat dağıtıldığını o yüzden sordum bana mail gelmedi çünkü benim gibi olan var mı acaba forumda ilk 3000de olup mülakat maili gelmeyen

Bizde 3b inlerdeyiz.bu ay gelir iye bekliyoruz.

• ⭐⭐⭐

@Tugce-0, içinde söyledi: DV2023 (2023 Green Card Lotosu) Aşamaları

Selamlar herkese,

Ufak bir sorum olacaktı forumda hakkında bir yazı bulamadım. Mülakat alan arkadaşlar mülakattan çıktıktan kaç gün sonra pasaportlarını teslim aldılar? Vizenin basılması ve pasaportun elinize ulaşması ortalama kaç gün sürüyor? Sağlık testini mülakattan önce en geç ne zamana alabildiniz?

Çıkarmak istediğim sonuç şu, dosyamı taşıyamaz da mülakat için Türkiye'ye dönersem şu anda bulunduğum yurtdışındaki ülkedeki işimden azami kaç gün izin almam gerekecektir git gel mülakat ve pasaportun bana vize ile beraber teslim edilmesine kadar geçen süreyi hesaplamaya çalışıyorum.

Teşekkür ederim 🙂

Mülakata girip onay aldıktan sonra pasaportlar ilgili ptt şubesibe ortalama 5 iş günü içinde gelir. Gidip teslim alabilirsiniz.

Sağlık kontrolü için mülakata çok yakın bir tarih seçemenizi tavsiye etmem, bir sorun olur ise sıkıntı olmaması açısından arada en az 1 hafta olsun.

Hepsi için ortalama 15 gün diyebiliriz.

• KCC Type 3, type 2, type 1 mail nedir? Birisi anlatabilir mi lutfen 🙂

• ⭐⭐⭐

@Bora-0 Şu başlığı incelemenizi tavsiye ederim. Mail tiplerini öğrenmiş olursunuz.
    Kentucky Consular Center (KCC)

• Merhabalar, DV2023 talihlisiyim şuan F-1 statüsüyle Amerika’dayım. Mülakat yerini Ankara olarak doldurdum fakat görüşemeye Amerika’da girmek istiyorum. Süreç Türkiye’ye göre daha mı hızlı işliyor, mülakat yerini değiştirmek için formu açtırmam gerekir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

41

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |