Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• J1 ile internship yapmak istediğim şirket vize onayından sonra fazla para istedikleri ve ödeyemedim diye haksız yere beni konsolosluğa ihbar etti ve arkadaşlarımdam aldığım borç paraları bile hırsızlık olarak ihbar etmişler ve amerikaya program parasını ödemeden gidiyorum diye ihbar etmişler, konsolos hanım beni hiç dinlemeden bu suçu bana kabül ettirdi. 10500 dolar bir tutar hakkında rapor yazıldı. Herhangi bir suç kaydım, hakkımda şikayet veya sabıkam yok. Bu durum vize almama engel olur mu ? Onaylanmasına rağmen SEVIS kaydım iptal olduğu için vizem basılmamıştı.

• Muslu Law Firm

@eyuphanyl, içinde söyledi: Sabıka kaydım yok ama konsolosluk rapor tuttu

J1 ile internship yapmak istediğim şirket vize onayından sonra fazla para istedikleri ve ödeyemedim diye haksız yere beni konsolosluğa ihbar etti ve arkadaşlarımdam aldığım borç paraları bile hırsızlık olarak ihbar etmişler ve amerikaya program parasını ödemeden gidiyorum diye ihbar etmişler, konsolos hanım beni hiç dinlemeden bu suçu bana kabül ettirdi. 10500 dolar bir tutar hakkında rapor yazıldı. Herhangi bir suç kaydım, hakkımda şikayet veya sabıkam yok. Bu durum vize almama engel olur mu ? Onaylanmasına rağmen SEVIS kaydım iptal olduğu için vizem basılmamıştı.

Sayın @eyuphanyl, maalesef bu durum alehinize durum teşkil edebilir. J1 şirketleri konsolosluklarla yakın çalıştıkları için sizin alehinize bildirdikleri durumu düzeltmenizi tavsiye ederim. Arkadaşınızdan durumu netleştiren ve sizi ibra eden belge alın ve bunu da konsolosluğa sunun. İşlemediğiniz bir suçu da neden kabul ettiğinizi mantıklı bir şekilde açıklamanız gerekecektir.

• @Claudia-J-Muslu Cevap için teşekkür ederim. Tekrar başvurduğum zaman vize görüşmesinde mi vermem gerekiyor bu belgeleri yoksa daha öncesinde mi konsolosluğa teslim etmem gerekir ?

• Muslu Law Firm

@eyuphanyl, içinde söyledi: Sabıka kaydım yok ama konsolosluk rapor tuttu

@Claudia-J-Muslu Cevap için teşekkür ederim. Tekrar başvurduğum zaman vize görüşmesinde mi vermem gerekiyor bu belgeleri yoksa daha öncesinde mi konsolosluğa teslim etmem gerekir ?

Sayın@eyuphanyl, şimdiden çözerseniz daha iyi olur. Şimdi konsolosluk yetkilileri iken hazır diyalogta iken yalnış anlaşılma olduğunu anlatın. Aksi halde bir sonraki vize başvurunuzda daha büyük problem olur ve aradan zaman geçeceği içinde lehinize olan kanıtları bulmanız zorlaşır.

• Kilitlendi  admin admin 

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 4
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.3k

| | | |