Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card Konsolosluk Görüşmesine Başka Ülkede Girmek

• Arkadaşlar green card konsolosluk görüşmesi başka bir ülkede nasıl gerçekleşiyor. Evraklar hangi dilde olmasi lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

mülakatınıza, yasal oturmuna sahip olduğunuz herhangi bir ülkede girebilirsiniz.
    ilgili evraklarınız ya o ülkenin dilinde ya da ingilizce olmalıdır.

• Merhabalar… 2023 için Green Card’ım çıkmış bulunmakta. Fakat ben bir Avrupa ülkesinde kaçak olarak bulunmaktayım. Bu durumda en sağlıklı süreci nasıl yürütebilirim. Bu şartlarda bulunduğum ülkedeki Amerikan Konsolosluğunda mülakata girebilir miyim? Ya da kesin olarak Türkiye’ye mi gelip girmem gerekiyor? Bilgisi yahut yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve bilgilendirirlerse minnettar olurum. Çok sağolun…

• @esat90 mülakatınıza, yasal oturmuna sahip olduğunuz herhangi bir ülkede girebilirsiniz.
    ilgili evraklarınız ya o ülkenin dilinde ya da ingilizce olmalıdır.

• @nfs741 Merhabalar, çok sağolun cevap için. Şuan bulunduğum ülkede açıkçası herhangi bir yasal oturumum yok ve mülteci pozisyonundayım. Yani buradaki sürecim bu haliyle devam etmekte. Bu durumda tek çare Türkiye’ye mi dönmem ?

• @esat90 denildiği gibi, yasal oturumunuzun oldugu ülkede girebilirsiniz mülakata.

• DV-22 sürecinde yasal oturum izni olmadan Bosna Hersek 🇧🇦 konsolosluğuna dosyasını taşıyan 5 den fazla talihli oldu. O yüzden çoğunlukla yasal oturum izni gerekmekle birlikte bazı konsolosluklar istisnai durumlar sergileyebiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@esat90, içinde söyledi: Green Card Konsolosluk Görüşmesine Başka Ülkede Girmek

Merhabalar… 2023 için Green Card’ım çıkmış bulunmakta. Fakat ben bir Avrupa ülkesinde kaçak olarak bulunmaktayım. Bu durumda en sağlıklı süreci nasıl yürütebilirim. Bu şartlarda bulunduğum ülkedeki Amerikan Konsolosluğunda mülakata girebilir miyim? Ya da kesin olarak Türkiye’ye mi gelip girmem gerekiyor? Bilgisi yahut yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa ve bilgilendirirlerse minnettar olurum. Çok sağolun…

Eger gecerli bir pasaportunuz veya seyahat belgeniz yoksa o durumda vize alamazsiniz, bilginize.

ABD konsoloslugu , kacak olmaniza ragmen sizi kabul etse dahi, gecerli bir seyahat belgeniz yoksa size vize veremez.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nfs741 Merhabalar, çok sağolun cevap için. Şuan bulunduğum ülkede açıkçası herhangi bir yasal oturumum yok ve mülteci pozisyonundayım. Yani buradaki sürecim bu haliyle devam etmekte. Bu durumda tek çare Türkiye’ye mi dönmem ?

O ulkedeki ABD konsoloslugu kimlere vize verebildigini sitesinde yaziyor olmali, oradan kontrol edin isterseniz.

TC pasaportunuzun suresi devam ediyorsa ABD konsolosluguna email atip sansinizi deneyebilirsiniz.

• Merhabalar,
    5 ay once Avrupaya calismaya geldim. Su an hala burdayim buraya geldikten sonra greencard talihlisi oldugumu ogrendim. Simdi randevu icin burayi gosterdimde , Sabika kaydi, askerlik formu vs. bu gibi belgeleri e devletten alip direk gondersem kabul oluyor mu? TR'ye gitme zorunlulugum olur mu?
    Saygilarimla,

• @Ahmet-Ahmet-0 Merhaba, normal şartlarda aşağıdaki linkte yer alan evrakları kabul ediyorlar. Bunu mülakata gireceğiniz elçilikten teyit etmenizi öneririm. Türkçe olan evrakların, yeminli tercüme ile İngilizce'ye çevrilmesi gerekmektedir. Certified translation (yeminli tercüme) yeterli mi diye sorarsanız iyi olur.

Diploma için certified copy + translation yeterli oluyor diye biliyorum. Orjinal diploma ile karşılaştırma yapiyorlar.

Son olarak, mahkemeden almanız gereken bir evrak olursa onu TR den almanız gerekecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Ahmet-0 hangi ülkede mülakata gireceksiniz?
    bir de lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Merhabalar , Estonya.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan ilgili konsolosluk sitesinden gerekli belgeleri kontrol edin.

sorularınızı da ilgili mail adresine yazarak cevap alabilirsiniz.

[email protected]

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Ahmet-0, içinde söyledi: Green Card Konsolosluk Görüşmesine Başka Ülkede Girmek

Merhabalar , Estonya.

Su sayfayi da incelemeyi unutmayin:

• @crazycells, içinde söyledi: Green Card Konsolosluk Görüşmesine Başka Ülkede Girmek

@nfs741 Merhabalar, çok sağolun cevap için. Şuan bulunduğum ülkede açıkçası herhangi bir yasal oturumum yok ve mülteci pozisyonundayım. Yani buradaki sürecim bu haliyle devam etmekte. Bu durumda tek çare Türkiye’ye mi dönmem ?

O ulkedeki ABD konsoloslugu kimlere vize verebildigini sitesinde yaziyor olmali, oradan kontrol edin isterseniz.

TC pasaportunuzun suresi devam ediyorsa ABD konsolosluguna email atip sansinizi deneyebilirsiniz.

Türkiyeye döndüğünde ABD konsolosluğu bu kaçak olduğu durumu görecek, sonuçta avrupa ülkeleri ve ABD schengen ülkesi, bu arkadaşın kaçak girdiği için ordan schengen ülkelerine girme ceza yemiş olması durumunda veya ceza almasa bile başka ülkede 6 aydan fazla kalınca o ülkedeki sicil kaydı isteniyor, onu nasıl temin edecek ve bu durumlardan dolayı Türkiye’de gitse bile ABD konsolosluğu arkadaşa vize verir mi ki ? Yani bu kaçaklılık durumu hiç mi sorgulanmayacak hiç mi etki etmeyecek ?

• @luqqoo yanlış anlamadıysam ABD için Schengen ülkesi yazmışsınız. Doğru mu anlıyorum?

• @luqqoo Hocam kaçak durumunu abd konsolosluğu görmez çünkü schengenle bilgi paylaşımı yok. Anglosakson ülkelerle veri paylaşımı yapiyor abd.
    6 aydan fazla kalınan ülkelerden sicil kaydı isteniyor da, bunu teyit etmelerinin bir yolu yok açıkçası çünkü yurda giriş-çıkış belgesi istemiyorlar.

Benim önerim her zaman dürüst olunmasıdır gerçi. Adam sonuçta legal olarak gidip abdde yaşayacak.

• @charon, içinde söyledi: Green Card Konsolosluk Görüşmesine Başka Ülkede Girmek

@luqqoo Hocam kaçak durumunu abd konsolosluğu görmez çünkü schengenle bilgi paylaşımı yok. Anglosakson ülkelerle veri paylaşımı yapiyor abd.
    6 aydan fazla kalınan ülkelerden sicil kaydı isteniyor da, bunu teyit etmelerinin bir yolu yok açıkçası çünkü yurda giriş-çıkış belgesi istemiyorlar.

Benim önerim her zaman dürüst olunmasıdır gerçi. Adam sonuçta legal olarak gidip abdde yaşayacak.

Ya ortaya çıktı diyelim, hiç etki etmeyecek mi ? Sonuçta ülkeden genelde vize istemeyen bi ülkeye gidip ordan kaçak olarak gidiyorlar bi yere, yurttan çıkış var sonra bi de girişte olacak belki 6 ay sonra belki 2 yıl sonra greencardın çıkmasına bağlı, pasaporta işlenmiyor mu bu giril çıkışkar ? başvuru yaptığı pasaportun üstünde gözükmeyecek mi bu giriş çıkışlar ?

• @luqqoo abd elçiliğinin giriş çıkış hesaplaması yaptığını hiç zannetmiyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |