Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card başvurusu sırasındaki bilgiler hakkında detaylı anlatım Yardımı Talep Ediyorum

• Öncelikle merhabalar.Ben türkiyede doğdum fakat lise eğitimimi tamamladıktan sonra avrupanın bir ülkesinde Şuanda Üniversite 1. sınıftayım .
    Ingilizce c1 seviyesi ve 5 ayrı dili c1 seviyesinde konuşabiliyorum.
    Şuanda merak ettiğim konu birçok youtube ve çeşitli forumlarda bu green card başvuruları nasıl yapılır vs gibi videolar ve çeşitli yazıları okudum.
    Şuanda Finlandiyada olduğum için green card başvurusunu online sistemden yapacağım zaman ne şekilde bir yol izlemeyelim finlandiyada olduğuma dair çeşitli bilgiler girmelimiyim tam olarak soruyu nasıl soracağım hakkında pek bir bilgim yok cümleyi tam olarak toparlayamadım ama sonucta başvuru sırasında neredeyse doğdumuz güne kadar bilgiler istenilmekte ve bu bilgilere ek olarak ben finlandiyaya ait çeşitli bilgi ve belgeler sunmam gerekecekmi.
    Yaklaşık 10 yaşından beri üniversite eğitimini amerikada devam ettirip sonra pilot eğitimini tamamlamak istiyordum fakat malum bütçe konusundan dolayı bu hayalimi gerçekleştiremedim.
    Son olarak suanda green card çekilişini kazandıgımı farzedelim bundan sonra nasıl bir yol izlenmeli basit ve anlaşılır olarak.
    Mesela kazandım herşeyim hazır amerikaya gidip oradan sonra finlandiyaya dönüp 3 sene daha kalıp üniversite eğitimimi tamamlarsam ne olur bu green card'ın iptali vs gibi konular olabilirmi yoksa aldıktan sonra istersek amerikaya gitmemize bile gerek yok gibi bir durum varmı.
    Anlatımım ve sorularım pek anlaşılır olmadıgını düşünüyorum yardımcı olacak abiler ablalar ve kardeşlerime teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bohem59 Green Card başvurusu sırasındaki bilgiler hakkında detaylı anlatım Yardımı Talep Ediyorum içinde söyledi:

ilişini kazandıgımı farzedelim bundan sonra nasıl bir yol izlenmeli basit ve anlaşılır olarak.
    Mesela kazandım herşeyim hazır amerikaya gidip oradan sonra finlandiyaya dönüp 3 sene daha kalıp üniversite eğitimimi tamamlarsam ne olur bu green card'ın iptali vs gibi konular olabilirmi yoksa aldıktan sonra istersek amerikaya gitmemize bile gerek yok gibi bir durum varmı.
    Anlatımım ve sorularım pek anlaşılır olmadıgını düşünüyorum yardımcı olacak abiler ablalar ve kardeşlerime teşekkürler

Basvuru yaparken su video'yu takip etmeniz yeterli:

Green Card Lotosu Asamalari su konuda hem ozet olarak, hem ayrintili olarak yaziyor:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/524/dv2019-2019-green-card-lotosu-asamalari

Sadece Amerika'da yasamak ve calismak istiyorsaniz Green Card'a basvuru yapmalisiniz. Green Card ile 1 yil boyunca ABD'ye giris yapmazsaniz gocmenliginizi kaybedebilirsiniz. Fakat izleyebileceginiz bazi yollar mevcut, egitiminiz nedeniyle 2 yil ABD disinda kalmak icin izin alabilirsiniz. su konuyu okumanizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.0k

| | | |