Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

• ⭐⭐⭐⭐

Bu başlığı açmamın sebebi genelde greencard ile gidenlerin tecrübelerini takip ediyoruz. Ama benim veya birçok kişide olduğu gibi göçmeyen olmayan yollar ile ABD'ye gidenlerin tecrübelerini de aktarmak. Mesela E1/E2 vizesi ile gidenler veya turist vizesi ile gidip oradan F1'e veya E1/E2'ye statü değişikliği yapanların tecrübelerinin de önemli bir kaynak olarak sizlere aktarmak. Çünkü hikayeler şöyle oluyor uçağa bindik, ABD'ye vardık, sarı zarfı verdik sonra SSN geldi sonra Greencard ımız geldi ehliyete başvurduk falan filan. Ama turist vizesi ile gittik SSN yoktu ama şu şekilde ehliyeti aldık, anca şu şartlarda banka hesabı açabildik gibi zorluk seviyesi yüksek konuları değişik başlıklardan burada da paylaşmak. Eğer konu başlığı ile sıkıntı varsa değerli @crazycells müdahale eder ama bence bu başlığa ihtiyaç var. kimse yazmasa bile ben önümdeki süreçte kendi tecrübelerimi uç uca ekleyerek yazacağım. en azından ben çektim başkası çekmesin diye. teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 ding dong ufff ufff 1-2 ses 1-2 @Seyahat-Ruhu burada bekleniyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 ben gidince onlarla da görüşmek istiyorum eğer programımız uyarsa.

• Bu başlık oldukça faydalı olur. Bende ilerleyen zamanlarda bu konuda bilgi edinmek ve kendi tecrübelerimi paylaşmak isterim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bu arada 7 mayısta sonuçlar açıklandığı zaman orada olacaksın olumlu olursa kentucky bir tepsi baklava ile gidersin. Tatlı yiyelim tatlı konuşalım dersin. CN numaram şu bunlar da evraklarım size de zahmet olacak ama bana bir mülakat tarihi verir misiniz dersin. O kadar 15 - 20 bin kilometre yoldan geldim. Geriye dönerken elim boş dönmek istemiyorum dersin 🙂

• ⭐⭐⭐

@denizci10 Bence de gerekli bir başlık olmuş elinize sağlık🙏🏻 Zaten araştırıyoruz ama 7 mayısta çekilişi kazanamamışsak biz de E2 için çalışmalara başlayacağız. Umarım buradan güzel deneyimler ve güzel sonuçlar okuruz 🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek teşekkürler desteğiniz için. Ben de geçen sene sizin gibi düşünüyordum çıkmayınca yolumuzu artık e2 ye çevirdik. Hakkınızda hayırlısı olsun.

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 hahahhaaaa... abi süper fikir çıksın da gerisi bende merak etme... hiç ümidim yok zaten o yüzden e2 yoluna girdik ama hayırlısı olsun bakalım belki bi sürpriz olur...

• @denizci10 bey en çok sizi merak ediyoruz, gittiğinizde kazandığınız tecrübeler bize ışık tutacak, şimdiden hayırlı yolculuklar

• ⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü teşekkürler. İnşallah sizleri hayal kırıklığına uğratmam.

• @denizci10 youtuber mı olacaksınız yoksa influeser mı 😂 videoda bekliyoruz sizden

• ⭐⭐⭐⭐

@OrlandoGücü vallahi eşimle bir isim bulabilirsek kanal ve instagram hesabı açacağız ama henüz isme karar veremedik. Ama içerik üretmeye başlayacağız orada, dönüşte de yüklemeleri yapacağız. İnşallah faydalı olur ve yapabiliriz bu işi.

• ⭐⭐⭐⭐

O zaman buraya hemen sıcağı sıcağına ilk deneyimlerimi yazayım. Aslında tursit vizesini almak ile başlayacaktım ama zaten bu konu hakkında detaylı bilgiyi turist vizesi başlığında detaylı olarak yazdım ve imzamda da linki mevcut. Sonraki konu bilet alma ile ilgili olsun. Zaten sınırlı bütçe ile gidiyoruz en azından uygun fiyatlı bilet alalım dedik. Herkesin bildiği siteler var bilet almak veya karşılaştırmak için bunlardan en bilineni skyscanner diğeri de edreams. Bu sitelerden bakabilirsiniz ama bunlar da kendileri satmıyor yani diğer sitelerden link alıyorlar. Ama google flights ile direkt gerçek ve doğru bilgiyi alabilirsiniz. Google flights havayolu şirketlerinden direkt ücret bilgisi alıyor. Ayrıca bagaj ile ilgili de bilgiler veriyor. Ben 30 Nisan-28 Mayıs arasındaki seyahatimiz için Lufthansa dan aldım Frankfurt aktarmalı. THY ile arasında 1900 tl fark var diye ve aktarma için de uzun bekleme olmadığı için. Kişi başı 757 $ (11198₺) tuttu. Özellikle dolar olarak yazıyorum ki ileride insanlar buna göre fikir sahibi olsun. Ayrıca LOT yani Polonya Havayolları ile de gidebilirdik Varşova aktarmalı ama malum Rusya-Ukrayna savaşı ve Polonya nın yakın olması nedeniyle bilet fiyatı daha ucuz olsa bile almadım. Ama benim konuştuğum birkaç kişi uçmuş memnun kalmışlar. Sonuçta LOT da Star Alliance üyesi bir firmaymış. Şimdilik bu kadar ama devamı gelecek en kısa zamanda. Görüşmek üzere.

• Yeni baslik ve paylasimlar hayirli ugurlu olsun 😉

• ⭐⭐⭐⭐

@MySea teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐

bahsettiğim olay buydu işte. bu mesela turist vizesi ile olduğunu ben ilk kez gördüm. detaylar da var. ama her eyalette geçerli olur mu her bayi bunu yapar mı bilinmez ama sonuçta olmuş. Fatih Beyi de bizzat tanırım severim kendisinin de yolu açık olsun. Darısı başımıza olsun inşallah diyorum. Bu sayfada ben veya başkası kim bu şekilde greencard sız bişeyler yaparsa paylaşmaya gayret edeceğim.

NOT: Ne zaman bir bilgi olursa benimle paylaşan ve bu videoyu da bana görür görmez gönderen değerli abim @ayvalik10 a da teşekkürlerimi bir kez daha iletmek isterim. iyi ki varsın abi. Hakkını ödeyemem.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 biz aileyiz derken lafta demiyoruz ciddiyim bizim öz benliğimizde vardır yardımlaşma dayanışma el birliği ile işleri yoluna koymak şimdi ki zamanda kaybolsa da biz hangi harf kuşağı oluyor bilmem 70 - 80 kuşakları böyle bildik böyle yaşayacağız

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 eyvallah abi. Bu arada Y kuşağıyız. En sevdiğim insanların olduğu kuşak. 😉😂

• @denizci10 Kesinlikle katılıyorum. En gerekli topiclerden biri bu. GC çıkarca aşağı yukarı ne olacağına dair her türlü bilgi eksiksiz var ancak turist vizesi, statü değişikliği ya da sığınmaya yönelik yasal süreçler ile alakalı detaylar pek karşımıza çıkmıyor. Tecrübelerini takip edeceğim. İletişimde olabilmek ümidiyle..

• ⭐⭐⭐⭐

@istanbuladami teşekkürler desteğin için. elimden geldiğince yaşadıklarımı yazmaya gayret edeceğim. özellikle abd de bulunduğum süre zarfında sıcağı sıcağına yazacağım. inşallah birilerinin işine yara diye düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |