Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

• ⭐⭐⭐

@Müberra-Dikici, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek insta storylerinizden takip ettim sizi, harikasınız.. Umarım herşey gönlünüzce olur. Biz de e2 düşündüğümüz için merakla takipteyim.

Çok teşekkür ederim, umarım sizin de herşey gönlünüzce olsun 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 instastorylerim 1 gün geriden geliyor yetişemiyorum 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek süper yazmışsın Melekciğim. Sanki süreçlerden hiç haberim yokmuş gibi okudum 😂 😂 hadi bakalım bekliyoruz diğer yazılarını da.

• ⭐⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Bekar gelmenin hem avantaji hem dezavantajini yasiyorum. Maddi anlamda evet daha az maliyet fakat manevi olarak esin ve cocugun ozlemini yavas yavas cekmeye basliyorsunuz. 1 ayi geri de biraktim. Ev hala ne yazikki bulamadik. Biran once ev tutup esim ve kucuk kizimi yanima almak istiyorum. Kredi skorumuz haliyle yok pesinat verelim 3-4 ay oyle tutariz dedik fakat oda fayda etmedi suana kadar. 2k kira bulmak ayri bir yokluk birde studio daire kiralayamiyoruz California yasalarina gore 2kisiden fazlasini kabul etmiyor ev sahibi. Sayisini hatirlamiyorum fakat kime yazdiysam ayni seyi soyluyorlar. Mecburen 1+1 onda da dedigim gibj 2k kredi skorsuz cok zor. 2500$ en az gozden cikarmak ve uzerine cikmak gerekiyor. Tek kisi aileyi gecindirmek zor gozukuyor Los Angeles da. Eslerin ikisi de calismali. Tabi bu yaptiginiz isle de alakali. Iyi bir kazanciniz varsa tek kisinin calismasida yeterli.
    Havasi iyi dedik geldigimden beri soguk ve yagmurlu 🙂 daha LA havasini tam manasiyla alamadik sansima bu yil LA de havalar kotu.
    Bakalim daha burdayiz guzel gunler guzel havalar da goruruz ins.

Bence de Amerika’ya ilk gidişte en büyük problem özellikle bazı şehirlerde ev bulmanın zor olması. Bizim de en büyük korkumuz buydu ama Houston’da olan arkadaşlar bu konuda bizi rahatlattı. Floridada nasıl diye birleriyle detaylı konuşamadık ama sanırım burada tanıdık emlakçı ve 6 ay peşin ödeme vb yöntemlerle bulunabiliyor.
    LA biraz pahalı ve ev bulmak daha zor peki kazançlar buna değer mi sizce?
    Bir diğer konu da havalar sanırım heryerde soğuk Houstondaki arkadaş da soğuk hava dedi, ben de 2 gündür Miami’de dışarıda üşüyorum üzerimde sweat olmasına rağmen 😅
    Umarım zamanla bahsettiğiniz sıkıntılar azalır ve eşiniz ve kızınıza kavuşursunuz, bahsettikleriniz arasında bence en zoru bu olmalı😢

Florida’da havalar cok enteresan gidiyor. Ocak ayinca 1 hafta boyunca gece gunduz donduk. Nerdeyse nisan oldu bu aralar yanmamiz gerekiyordu. Gunduz disari cikip usuyoruz 😀 annem yeni geldi Ankarayla ayni bura diyor 😅

Kesinlikle bize bile garip geldi, 2 gün önce universal studiosa gittik hava durumuna baktım kızlara tişört üstüne sweat giydirdim 1 tane de yedek aldım kirlenirse diye ama arabadan inmemizle bütün kıyafetleri üst üste giydirdim ona rağmen çok üşüdüler, ben kot ceket almıştım tüm gün dondum😂😂 bugün bir parça daha iyi ama yine de duyduğumuz Florida bu değildi diyoruz 😂

• ⭐⭐⭐

@denizci10, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek biz tanıştık memleketlimiz diye demiyorum muhteşem iki insan. 😂

Yaa bizden önce tanıştınız demek, çok sevindim sizler gibi birbirinden güzel insanların bir araya gelmesi eminim harika olmuştur 😍 Memeleketlilerime maşallah 🙏🏻🙏🏻 @çakıl @Erkan-Gürsoy

• ⭐⭐⭐

@loremipsum çok çok teşekkür ederim ☺️ amin🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@denizci10 ahahaha Orçun bu ara nereye gitsek burada yaşanır diyoruz sonra başka yere gidiyoruz burada da yaşanır diyoruz, nasıl karar verecez biz 😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@dytmelek welcome to USA. 😂 😂

• ⭐⭐⭐

@dytmelek uzun yazıların hastasıyız hiç sorun yok daha fazlasını imkan dahilinde isteriz inşallah bizede nasip olur oralara gelmek 🙂👍

• @dytmelek okurken bile nasıl keyif aldım anlatamam. Adınıza çok mutlu oldum, inanıyorum tüm süreçlerinizi kolay şekilde halledeceksiniz 🙏☺

• ⭐⭐⭐

@goodluck maalesef geç gördüm, ayrıldık floridadan başka sefere inşallah 🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@denizci10 kardeşim sizin yolunuzdan devam ☺🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@waterman birkaç gün daha biriksin yine yazarım uzun uzun. Hep güzel deneyimler yazmak ümidiyle 🙋🏻♀🙋🏻♀

• ⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek okurken bile nasıl keyif aldım anlatamam. Adınıza çok mutlu oldum, inanıyorum tüm süreçlerinizi kolay şekilde halledeceksiniz 🙏☺

Çok teşekkürler, sırada sizler varsınız hissediyorum 🙏🏻🙏🏻

• @dytmelek, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@dytmelek okurken bile nasıl keyif aldım anlatamam. Adınıza çok mutlu oldum, inanıyorum tüm süreçlerinizi kolay şekilde halledeceksiniz 🙏☺

Çok teşekkürler, sırada sizler varsınız hissediyorum 🙏🏻🙏🏻

Teşekkür ederiz, planlarımız bu yönde ☺️ Bizde evrak toplamayı tamamladık. Yarın Shengen için evrakları teslim edeceğiz. Şu an için herşey yolunda, üzerine de sizin mutlu haberlerinizi okuyunca daha da keyifleniyoruz. Kendinize dikkat edin, bizleri de habersiz bırakmayın lütfen. Eşine selamlar 👋🙏☺

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Her şey gönlünüzce olsun, iyi olacağına eminim.

• @dytmelek Melek Hanım, emeğinize ve kaleminize sağlık. Siz yazdıkça fragman izler gibi oldum. Yazınız hiç de uzun değil, siz bir de beni görün (umarım yakın zaman içerisinde göreceksiniz) 🙂

• ⭐⭐

@dytmelek, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@goodluck, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

@mexido, içinde söyledi: ABD'ye Yeni Taşınmış Göçmen Olmayan Kişilerin Tecrübeleri

Bekar gelmenin hem avantaji hem dezavantajini yasiyorum. Maddi anlamda evet daha az maliyet fakat manevi olarak esin ve cocugun ozlemini yavas yavas cekmeye basliyorsunuz. 1 ayi geri de biraktim. Ev hala ne yazikki bulamadik. Biran once ev tutup esim ve kucuk kizimi yanima almak istiyorum. Kredi skorumuz haliyle yok pesinat verelim 3-4 ay oyle tutariz dedik fakat oda fayda etmedi suana kadar. 2k kira bulmak ayri bir yokluk birde studio daire kiralayamiyoruz California yasalarina gore 2kisiden fazlasini kabul etmiyor ev sahibi. Sayisini hatirlamiyorum fakat kime yazdiysam ayni seyi soyluyorlar. Mecburen 1+1 onda da dedigim gibj 2k kredi skorsuz cok zor. 2500$ en az gozden cikarmak ve uzerine cikmak gerekiyor. Tek kisi aileyi gecindirmek zor gozukuyor Los Angeles da. Eslerin ikisi de calismali. Tabi bu yaptiginiz isle de alakali. Iyi bir kazanciniz varsa tek kisinin calismasida yeterli.
    Havasi iyi dedik geldigimden beri soguk ve yagmurlu 🙂 daha LA havasini tam manasiyla alamadik sansima bu yil LA de havalar kotu.
    Bakalim daha burdayiz guzel gunler guzel havalar da goruruz ins.

Bence de Amerika’ya ilk gidişte en büyük problem özellikle bazı şehirlerde ev bulmanın zor olması. Bizim de en büyük korkumuz buydu ama Houston’da olan arkadaşlar bu konuda bizi rahatlattı. Floridada nasıl diye birleriyle detaylı konuşamadık ama sanırım burada tanıdık emlakçı ve 6 ay peşin ödeme vb yöntemlerle bulunabiliyor.
    LA biraz pahalı ve ev bulmak daha zor peki kazançlar buna değer mi sizce?
    Bir diğer konu da havalar sanırım heryerde soğuk Houstondaki arkadaş da soğuk hava dedi, ben de 2 gündür Miami’de dışarıda üşüyorum üzerimde sweat olmasına rağmen 😅
    Umarım zamanla bahsettiğiniz sıkıntılar azalır ve eşiniz ve kızınıza kavuşursunuz, bahsettikleriniz arasında bence en zoru bu olmalı😢

Florida’da havalar cok enteresan gidiyor. Ocak ayinca 1 hafta boyunca gece gunduz donduk. Nerdeyse nisan oldu bu aralar yanmamiz gerekiyordu. Gunduz disari cikip usuyoruz 😀 annem yeni geldi Ankarayla ayni bura diyor 😅

Kesinlikle bize bile garip geldi, 2 gün önce universal studiosa gittik hava durumuna baktım kızlara tişört üstüne sweat giydirdim 1 tane de yedek aldım kirlenirse diye ama arabadan inmemizle bütün kıyafetleri üst üste giydirdim ona rağmen çok üşüdüler, ben kot ceket almıştım tüm gün dondum😂😂 bugün bir parça daha iyi ama yine de duyduğumuz Florida bu değildi diyoruz 😂

Universal’in oyle denk gelmesi kotu olmus tabi. Umarim bol bol gidersiniz. Su an bizim icin cennet gibi hava bulmusa donduk. Rahat rahat oturuyoruz disarda 😀

• ⭐⭐⭐

@Erkan-Gürsoy çok teşekkür ederim, hepimiz için herşey çok güzel olur umarım 🙏🏻🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@EasternStar fragmanın devamını sizlerden bekliyoruz o zaman 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 bu yola baş koymuş herkesin hayallerine kavuşmasını diliyorum 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |