Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
6 Şubat 2023 Depremzedelerine yardımda bulunmak isteyenler AHBAP Derneği'ne bağış yapabilirler.

Genetik veya Kronik hastalıkların Green Card sürecine etkisi var mı?


 • Genetik Akdeniz Anemisi greencard alımına engel olur mu?

  Bana genetik akdeniz anemisi (kansızlık) teşhisi konuldu, anne tarafımda var idi. Bu durum sağlık kontrolü aşamasında bir problem yaratır mı? Cevaplarınız için teşekkür ederim.


 • Merhaba
  6 yaşındaki oğlumun kistik fibrozis tanısı bulunan bir genetik hastalığı mevcut bu hastalık kaynaklı ağır engelli raporu var hastalık bulaşıcı değil fiziksel veya ruhsal olarak bir sorun teşkil etmiyor akciğerlerle alakalı bir sorun sürekli ilaç kıllanıyor bu durum sağlık raporunda bir sorun oluştururmu bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim


 • @Jurisdiction, içinde söyledi: Genetik veya Kronik hastalıkların Green Card sürecine etkisi var mı?

  Genetik Akdeniz Anemisi greencard alımına engel olur mu?

  Bana genetik akdeniz anemisi (kansızlık) teşhisi konuldu, anne tarafımda var idi. Bu durum sağlık kontrolü aşamasında bir problem yaratır mı? Cevaplarınız için teşekkür ederim.

  Bildiğim kadarıyla bir sorun teşkil etmez. Sorun teşkil eden hastalıklar veba gibi, aids gibi bulaşıcı hastalıklardır. Senin bireysel olarak çektiğin bulaşıcı olmayan hastalıklar green card için engel değildir. Senin yerinde olsam yapacağım şey şu olurdu kardeşim. Direk Ankara Unganlar'ı ara, durumu anlat. Ben Green Card başcurusu yaptım fakat böyle bir sorunum oluştu bu engel mi diye daha gitmeden kendilerine sor. Örnek veriyorum ben yanılıyorsam bile, oraya gidip 400 usd muayene ücreti verip sonra sen gidemezsin cevabı almak çok daha canını sıkar. Bu sebeple kendilerine sorman en hayırlısı olacaktır, hemde için rahat etmiş olur. Allah gönlüne göre versin, ayrıca şifalar diliyorum.


 • Merhabalar. Eşim kronik "psoriatit artris" hastası. Bu yüzden UK'da olduğumuz dönemde pandemi sürecinde içinde sürekli olarak kullandığı ilaçlar bağışıklık sistemini baskıladığı için COVID aşısı yaptırma hususunda yaşıtlarına göre öncelik tanındı. Zaten hastane tarafından yakından takip edilen birisi idi. GK vize sürecinde biz elimizdeki tüm bilgileri sağlık merkezine aktardık. Bize sadece konunun uzmanının part time olarak orada çalıştığını, onunla değerlendirdikten sonra sonucu konsolosluğa bildireceklerini ilettiler. İki güne kadar aramazlar ise sıkıntılı bir durum olmayacağı bilgisi verdiler. İki gün sonra da beklediğimiz gibi aramadılar. Bildiğim kadarıyla bulaşıcı major hastalıklar ve uyuşturucu kullanımının tespit edilmesi gibi sorunlar sıkıntı çıkartabiliyor. Bu arada yeşil reçeteli ilaç kullananlar varsa bunu sağlık raporuyla belgeleterek iletsinler. Kanınızda tespit edilirse yanlış beyanat vermekten sıkıntı çıkartabilirler.


 • @Elif-Başargil Elif Hanım merhaba. Konuyla alakasız bir şey sorucam. 27 Ekim tarihinde sağlık muayenenizi yaptırmışsınız, vizenizde onaylanmış hayırlı olsun fakat daha giriş yapmamışsınız. Son birkaç haftanız var giriş yapmak için. Gitmeyi düşünmüyor musunuz?


 • @arbalet Merhabalar. 6 Şubat tarihinde ABD'ye giriş yaptım ama defalarca imzamı yenileme teşebbüslerime rağmen giriş tarihi bilgimi teknik bir sorundan ötürü yenileyemedim.


 • @Jurisdiction merhabalar, bende de aynı hastalık var öncelikle geçmiş olsun. Ben green card çekilişine başvuru yapmıştım bir ihtimal diye araştırıyorum kesin bir bilgi öğrenirseniz beni de etiketler misiniz, teşekkür ederim.


 • Çok teşekkür ederim hepinize. @yenihayaletadam sonucu galiba beraber öğreneceğiz fakat benim de beklentim bir sıkıntı çıkmayacağı, bir bilgi edinirsem konu altında etiketlerim sizi.


 • @Elif-Başargil imzanızda giriş yapmadığınızı görünce herhangi bir sebepten bu şansı kaçırdığınızı düşünerek üzülmüştüm açıkçası. gidebildiğinize sevindim. Size oradaki yeni hayatınızda başarılar diliyorum, umarım her şey gönlünüzce olur.


 • merhabe kıronik heptati b taşıcısıyım açaba green card a başvurabilirimiyim.


 • Merhaba,
  Kronik hepatit B hastasıyım. Bu green card sağlık muayenesinde vizeye engel midir? Böyle olduğunu düşünerek başvuru yapamıyorum kaç senedir.


 • @Zamazingo ve @Lamineure öncelikle geçmiş olsun diyorum, Allah şifa versin arkadaşlar. Toplum sağlığını tehdit eden hastalıkları daha evvel geçirmiş ya da halihazırda bunu yaşayan kişileri sadece Green Card için değil tüm ABD vizlerinden ret alırlar. Konu hakkında büyükelçilik sayfasında sağlık yönergeleri var onu okuyabilirsiniz. İnternete şöyle bir baktım ben şu hastalıklara direkt ret veriyorlarmış; Gonorrhea (gonore) hastalığı- Leprosy (cüzzam) hastalığı- Syphilis (sifiliz) hastalığı- Tuberculosis (Verem) hastalığı- HIV / AIDS hastalığı- Bulaşıcı kronik hastalıklar... Bunun dışında uyuşturucu geçmişi olanlarda kesinlikle kabul edilmiyorlar. Durum böyle iken şöyle bir durumda var hem Green Card için hemde diğer vize türleri için bu bu hastalıklara sahipseniz eğer "af dosyası" açtırabiliyorsunuz. İçeriğini tam bilmiyorum ama hastalığınızı kontrol edebiliyorsanız düzenli tedavi aldığınızı ispatlayabiliyorsanız sanırım vizeleriniz verilebiliyor. Af dosyası sadece uyuşturucu geçmişi bulunan kişiler için kabul edilmiyor. Bu işlemi yaptırabilmek için yani af dosyası açtırmak içinde bireysel davranmayıp avukat vasıtası ile bu başvuruyu yapmanızı öneririm. Bu konular için hizmet veren ABD'de bulunan Türk avukatlar var. Bunları araştırıp en az iki üç tanesi ile konuyu telefonda görüşüp bu şekilde başvurmanızı öneririm. Eğer sen başvur af dosyanı açtırıp kabul ettirebiliriz derlerse başvurunuzu yapın. Unganlar Polikinliği sağlık raporunuzu olumsuz olarak yorumlar sonuçlandırır ancak buradan alacağınız sonuçla avukatınız size yardımcı olabilecekse başvuru yapmıyor oluşunuz hata olacaktır. İlkokul mezunu olup iş tecrübesi olmayan, pasaportum olmayıp rastgele pasaport numarası girerek başvuranlar var. Bu kişilere çıksada gitmesi imkansız iken sizin bir nebzede olsa şansınız var. Bunun cevabını net olarak bu forumda bulabileceğinizi sanmıyorum başvuru tarihi olan Ekim ayı gelmeden avukatlarla görüşüp birbirinizi bilgilendirin. Tekrardan geçmiş olsun, herkese bol şans.


 • Hiv pozitifim ve vize sürecini etkileyen olumsuzlukla karşılaşmadım ve ds261 doldururken bulaşıcı hastalığım yok olarak işaretlenmesi gerekiyor. Hiv + bulaşıcı hastalık listesinden kaldırıldı bildiğim kadarıyla muayenede herhangi bir problem olmuyor sadece extradan Tüberküloz testi yapılıyor ve sonuçlar 8 hafta sonra çıkıyor.Aynı zamanda buradan bana ulaşıp bilgi almak isteyen bir arkadaşta şuan Amerikada.Hiv pozitif olanlar bu konuda biraz daha az endişelenebilirler


Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129
Online

28.6k
Users

4.8k
Topics

341.5k
Posts


| | | |

Powered by NodeBB