Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba, Cumartesi ve Pazar gunleri (belki haftaici saat 18:00'den sonra bir gun de dahil edebilirim) butceme katki saglayacak is aramaktayim. 29 yasindayim, finans ve data alaninda lisans ve yuksek lisans mezunuyum. Green Card'im var ve ayrica NY eyaleti surucu ehliyetim mevcut. Dil problemim bulunmuyor. Ofis isleri veya mavi yaka rollerde, mantikli gelen ve ve isyerinize yardimci olabilecegime inandigim islerde part-time calisabilirim. Queens'de ikamet etmekteyim, o sebeple is arayisim Manhattan, Brooklyn ve Queens bolgelerindedir. Tesekkurler.

• @baybora New York'taki yaşam hakkında tecrübelerinizi dinlemek isteriz 🙂 Umarım ekstra bu konu hakkında da birileri yardımcı olabilir.

• Tabiki @Şahan-Küçükbingöl. Ozellikle merak edilen bir alan varsa yardimci olurum mutlaka.

• @baybora Bahsedilen gibi inanılmaz yüksek mi yaşam maliyetleri , insanları bahsedildiği gibi soğuk ve sürekli bir acele içerisinde mi? Maliyetleriniz ne durumda ? Gibi şeyleri cevaplamanız bizi çok memnun eder.

• @Şahan-Küçükbingöl Yasam maliyetleri evet diger sehirlere gore pahali ama arada ucurum yok bence. En buyuk ayrim, konaklamada. Baska sehirde 1 oda belki 2 odali tum ev kirasina burada sadece evin bir odasini kiralayabiliyorsun. Ama onun haricindaki yasam masraflarinda buyuk degisiklikler bulunmuyor. Arti olarak, cogu sehirlerde toplu tasima ile ulasim zor, araba gerekiyor fakat NYC'de toplu tasima her yerde oldugundan araba ihtiyaci dogmuyor. Burada aylik ulasim masrafi maksimum $130. Insanlari bize gore soguk tabi ama bu hepsi icin gecerli degil ve benim gozlemim en sicakkanli insanlar NYC ve benzeri buyuk sehirlerde yasayanlar. Kosusturma istanbul ile ayni. Buranin bana gore en buyuk avantaji, beyaz yaka calismak isteyenler icin olabildigince is olmasi. Cok fazla sirket var ve bu sirketler surekli is ilani aciyor. Iyi bir egitim varsa ve dil profesyonel seviyedeyse iyi-kotu bir kurumsal yerde is bulunabiliyor. Yine de nereye gidilirse gidilsin sifirdan bir yere goc etmek kolay degil. Her seyin oturmasi rahat 1 seneyi buluyor.

• @baybora Cevaplamalarınız için çok teşekkürler gerçekten , şöyle kapsamlı bir New York ve yaşadıklarınızın içerdiği tatlı bir yazıyı dört gözle beklemekteyim.

• @Şahan-Küçükbingöl rica ederim. Tabi, bu baslik altina olmasa da, NY basligi altina kapsamli bir anlatim yazarim NYC hakkinda firsat buldugum bir zaman.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 5
  • 4
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |